Skocz do zawartości

Lease do 2200/msc


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie autko z automatem, kombi/SUV/sedan, w leasingu do 2200 zł/msc polecicie? Kolega pyta ;) Czytałem już że KIA/Hyundai 1.6 mają coś z GPF. Co można wyciągnąć z rynku ciekawego w tej cenie? Akywny tempomat, lane assist, grzane stołki i automatyczne hamowanie przed przeszkodą niejako mus. Samochód głównie w trasy. 

Golf/Passat? Octavia/SuperB? Taka Octavia będzie głośniejsza od SUV'a w trasie, np od Seata Ateca, czy XCeed'a?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, spad napisał(a):

Za 2200? Chyba przy 50% wpłaty własnej.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma podanej wplaty wlasnej to i Porshe za 2200 moze byc. Pewnie o wynajem chodzi to kompakty w tej cenie lataja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lucash napisał(a):

Jakie autko z automatem, kombi/SUV/sedan, w leasingu do 2200 zł/msc polecicie? Kolega pyta ;) Czytałem już że KIA/Hyundai 1.6 mają coś z GPF. Co można wyciągnąć z rynku ciekawego w tej cenie? Akywny tempomat, lane assist, grzane stołki i automatyczne hamowanie przed przeszkodą niejako mus. Samochód głównie w trasy. 

Golf/Passat? Octavia/SuperB? Taka Octavia będzie głośniejsza od SUV'a w trasie, np od Seata Ateca, czy XCeed'a?

 

 

Nie wiem co on tam lubi ten twój kolega ;) także kilka luźnych propozycji premium

image.png.9050f71047caf22f856cf2d11049fa0c.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lucash napisał(a):

 Taka Octavia będzie głośniejsza od SUV'a w trasie, np od Seata Ateca, czy XCeed'a?

 

Raczej bedzie zdecydowanie cichsza ;) Te 2200 to ma byc brutto, netto? Chodzi o leasing operacyjny czy wynajem dlugoterminowy?

Ogolnie to troche za malo informacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lucash napisał(a):

Jakie autko z automatem, kombi/SUV/sedan, w leasingu do 2200 zł/msc polecicie? Kolega pyta ;) Czytałem już że KIA/Hyundai 1.6 mają coś z GPF. Co można wyciągnąć z rynku ciekawego w tej cenie? Akywny tempomat, lane assist, grzane stołki i automatyczne hamowanie przed przeszkodą niejako mus. Samochód głównie w trasy. 

Golf/Passat? Octavia/SuperB? Taka Octavia będzie głośniejsza od SUV'a w trasie, np od Seata Ateca, czy XCeed'a?

 

Co to jest 2.200 zł?

Rata leasingu netto? Rata wynajmu netto?

Wpłata własna i wartość wykupu?

Okres leasingu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Raczej bedzie zdecydowanie cichsza ;) Te 2200 to ma byc brutto, netto? Chodzi o leasing operacyjny czy wynajem dlugoterminowy?

Ogolnie to troche za malo informacji.

 

Netto zakładając 0% wpłaty własnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bielaPL napisał(a):

Nie wiem co on tam lubi ten twój kolega ;) także kilka luźnych propozycji premium

Te premiumy jednak pasowałyby gdyby wpłata była na poziomie 30%. Te które są tanie są bez systemów wspomagania i aż dziwne że to wypuszczają na rynek, w sensie produkowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lucash napisał(a):

Te premiumy jednak pasowałyby gdyby wpłata była na poziomie 30%. Te które są tanie są bez systemów wspomagania i aż dziwne że to wypuszczają na rynek, w sensie produkowali. 

A4 może sobie dopasić jeszcze, S3 raczej goła nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucash napisał(a):

zdecydowanie kolega nie jest na stanowisku prezesa ;)

 

Chodzilo mi o to, ze w tym budzecie mozna zapomniec o doposazaniu A4 czy S3 ;)

BTW. to kwota na samo auto, czy juz z ubezpieczeniem, serwisem, etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podanej wplaty wlasnej to i Porshe za 2200 moze byc. Pewnie o wynajem chodzi to kompakty w tej cenie lataja.
Właśnie nie może, wpłata własna max 50 coś procent może wynieść.

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucash napisał(a):

Jak to. W JDG jest się prezesem jednoosbowej spółki. 

nie, jest się przedsiębiorcą, tu nie ma żadnej spółki

1 minutę temu, lucash napisał(a):

Albo Kia Sportage (ew. Hyundai) i liczyć że problemy z GPF nie dopadną. Te 2 modele to akurat jest faworyt.

śmiga po trasach to nie ale za nie też trzeba wyłożyć 150 klocków żeby coś było... może lepiej fiestę ST ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucash napisał(a):

Albo Kia Sportage (ew. Hyundai) i liczyć że problemy z GPF nie dopadną. Te 2 modele to akurat jest faworyt.

 

Jak auto uzytkowane w trasie, to ja bym sie tym GPF za bardzo nie przejmowal.

Tam jest ewidentnie problem z softem, pewnie za chwile ogarna jakas poprawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Jak auto uzytkowane w trasie, to ja bym sie tym GPF za bardzo nie przejmowal.

Tam jest ewidentnie problem z softem, pewnie za chwile ogarna jakas poprawke.

na zbliżonym stanowisku ktoś dostał Sportage kilka miesiecy temu. Dostępność jest różna więc stąd szukanie w zbliżonej kwocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lucash napisał(a):

na zbliżonym stanowisku ktoś dostał Sportage kilka miesiecy temu. Dostępność jest różna więc stąd szukanie w zbliżonej kwocie. 

 

Sportage ma dobre value for money. Moze wersje L 180 z DCT daloby sie wyrwac w budzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucash napisał(a):

Te premiumy jednak pasowałyby gdyby wpłata była na poziomie 30%. Te które są tanie są bez systemów wspomagania i aż dziwne że to wypuszczają na rynek, w sensie produkowali. 

Flota łyka, gdzie znaczenie ma znaczek.

 

Taki np. CLA SB z reklama napoju na kołpaku.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bielaPL napisał(a):

śmiga po trasach to nie ale za nie też trzeba wyłożyć 150 klocków żeby coś było... może lepiej fiestę ST

 

szwagier w piątek odebrał Tucsona 1.6 150KM manual. Po długich rozkminach gdy już prawie kupił SsangYonga ;]. Także jak będą problemy z GPFem to będę na bieżąco.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Sportage ma dobre value for money. Moze wersje L 180 z DCT daloby sie wyrwac w budzecie.

ja dalej nie do końca rozumiem założenie. Jeśli rata ma być 2.200 zł netto to przy założeniu 25% wykupu rozmawiamy o aucie w cenie 95 - 125 tyś netto w zależności od okresu leasingowania:

image.png.efdde9cdb592064a97be49a946d7e1d8.png

 

Można zagrać wartością wykupu i zwiększyć ją do 40% (pytanie co leasing na to), wtedy możemy zwiększyć cenę samochodu do 115 - 150 kPLN netto.

 

image.png.941187774ed1b6dbf50402d73aede361.png

 

Ja bym szukał ofert leasingowych producentów, przy jednej sztuce auta ciężko coś negocjować, pakiety producenckie będą pewnie najlepsze.

Pytanie co z pozostałymi kosztami (ubezpieczenie, pakiet serwisowy, opony) - czy to ma się również mieścić w racie, czy nie.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał(a):

ja dalej nie do końca rozumiem założenie. Jeśli rata ma być 2.200 zł netto to przy założeniu 25% wykupu rozmawiamy o aucie w cenie 95 - 125 tyś netto w zależności od okresu leasingowania:

image.png.efdde9cdb592064a97be49a946d7e1d8.png

 

Można zagrać wartością wykupu i zwiększyć ją do 40% (pytanie co leasing na to), wtedy możemy zwiększyć cenę samochodu do 115 - 150 kPLN netto.

 

image.png.941187774ed1b6dbf50402d73aede361.png

 

Ja bym szukał ofert leasingowych producentów, przy jednej sztuce auta ciężko coś negocjować, pakiety producenckie będą pewnie najlepsze.

Pytanie co z pozostałymi kosztami (ubezpieczenie, pakiet serwisowy, opony) - czy to ma się również mieścić w racie, czy nie.

 

 

 

Wydaje mi sie, ze chodzi o najem dlugoterminowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lucash napisał(a):

Jakie autko z automatem, kombi/SUV/sedan, w leasingu do 2200 zł/msc polecicie? Kolega pyta ;) Czytałem już że KIA/Hyundai 1.6 mają coś z GPF. Co można wyciągnąć z rynku ciekawego w tej cenie? Akywny tempomat, lane assist, grzane stołki i automatyczne hamowanie przed przeszkodą niejako mus. Samochód głównie w trasy. 

Golf/Passat? Octavia/SuperB? Taka Octavia będzie głośniejsza od SUV'a w trasie, np od Seata Ateca, czy XCeed'a?

 

 

Za 2200 netto to będziesz miał auto w cenie mniej więcej 120-150kPLN brutto, w zależności od wielkości wykupu i długości leasingu (zakładam 4-5 lat). Jak na trasy to IMO powinno mieć automat i co najmniej 150KM.

 

Ja bym brał to. Najwięcej auta za takie pieniądze, wszystko inne to będą kompakty.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-dostepna-skyjoy-kola-17-ID6ETVUj.html

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-mazda-6-kombi-ID6FoIRh.html

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-ID6F9zxr.html

 

 

 

PS. Ewentualnie poszedłbym w wynajem. Co prawda nie kombi ale na trasach powinno być wygodnie.

 

https://www.arval.pl/oferta-msp/oferta-wynajem-dlugoterminowy/toyota/toyota-camry-1

 

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

ja dalej nie do końca rozumiem założenie. Jeśli rata ma być 2.200 zł netto to przy założeniu 25% wykupu rozmawiamy o aucie w cenie 95 - 125 tyś netto w zależności od okresu leasingowania:

Można zagrać wartością wykupu i zwiększyć ją do 40% (pytanie co leasing na to), wtedy możemy zwiększyć cenę samochodu do 115 - 150 kPLN netto.

 

Ja bym szukał ofert leasingowych producentów, przy jednej sztuce auta ciężko coś negocjować, pakiety producenckie będą pewnie najlepsze.

Pytanie co z pozostałymi kosztami (ubezpieczenie, pakiet serwisowy, opony) - czy to ma się również mieścić w racie, czy nie.

 

 

Odświeżę wątek najdalej za 2 tygodnie i wtedy będą znane wszystkie szczegóły. Ale widzę że nie ma za bardzo z czym poszaleć choć Mazda 6 (thx @Furvus_Eques) nie jest chyba złą opcją. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lucash napisał(a):

Odświeżę wątek najdalej za 2 tygodnie i wtedy będą znane wszystkie szczegóły. Ale widzę że nie ma za bardzo z czym poszaleć choć Mazda 6 (thx @Furvus_Eques) nie jest chyba złą opcją. 

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-mondeo-hybrid-kombi-2022-187km-2022-opole-ID6EHsHR.html
Mondeusz zły? 🤔 Wady to bagażnik w hybrydzie. 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AstraC napisał(a):

 

Inspirowali sie chyba 126p ;] 

BTW. Co to jest za naped w tym Mondeo, cos innego niz w Kuga czy S-max?

 

 

image.png.00866b1bd67b3d52808f3094cbb03364.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Inspirowali sie chyba 126p ;] 

BTW. Co to jest za naped w tym Mondeo, cos innego niz w Kuga czy S-max?

 

 

image.png.00866b1bd67b3d52808f3094cbb03364.png

Tak. Mondeo ma 2.0 i ciut większą baterię, AFAIK 1.3kWh, ja mam 1.1.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, AstraC napisał(a):

 

Na trasę to bym powiedział że tak średnio z tym napędem, chyba że trasa omija autostrady i ekspresówki. Uprzedzam pytanie czy jeździłem - miałem Vignale z tym silnikiem przez kilka miesięcy i o ile w korku, po mieście bajka to wyjazd na ekspresówkę od razu czar pryskał. Niestety hałas był odczuwalny a Vignale ma nawet jakiś system tłumienia hałasu poprzez puszczanie dźwięku w przeciwfazie. Pomijam już ten bezsensowny "fortepian" w bagażniku...

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrus napisał(a):

 

Na trasę to bym powiedział że tak średnio z tym napędem, chyba że trasa omija autostrady i ekspresówki. Uprzedzam pytanie czy jeździłem - miałem Vignale z tym silnikiem przez kilka miesięcy i o ile w korku, po mieście bajka to wyjazd na ekspresówkę od razu czar pryskał. Niestety hałas był odczuwalny a Vignale ma nawet jakiś system tłumienia hałasu poprzez puszczanie dźwięku w przeciwfazie. Pomijam już ten bezsensowny "fortepian" w bagażniku...

Ja jechałem zwykłą hybrydową wersją i niestety porównanie do Corollki kombi było bardzo zasadne. Z kolei mój kolega twierdził że cichszy niż jego wcześniejszy NX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

W rangerze też jest takie piękne cudo🤣

 

ZTCP to Mondeo miał inne zegary, trochę ładniejsze. Nie wiem dlaczego hybryda dostała zestaw z ciężarówki. Najfajniejsze ma Mustang.

 

 

1038578155556__F-CLUFRD-R315__1-1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lucash napisał(a):

netto. 

 

z ubezpieczenem ? bo to 500-600zł różnicy w racie... 

 

bez ubezpieczenia w grupie volkswagena masz wszystko do 170 000zł brutto z ubezpieczeniem i przeglądami do 130 000zł brutto. przy założeniu 48 miesięcy, zerowej wpłacie i limicie 10kkm rocznie.

Edytowane przez KJO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2023 o 14:23, Furvus_Eques napisał(a):

 

PS. Ewentualnie poszedłbym w wynajem. Co prawda nie kombi ale na trasach powinno być wygodnie.

 

https://www.arval.pl/oferta-msp/oferta-wynajem-dlugoterminowy/toyota/toyota-camry-1

 

 

 

 

Generalnie lubię w miarę żwawe auta i jak się dobrze prowadzą.

Ale kiedyś miałem na weekend Camry i byłem zachwycony, choć ani to szybkie, ani zwinne. 

To jest wyluzowane, przestronne auto. Nic nie udaje. Naprawdę każdemu polecam jazdę próbną. Dużo ciekawego, jeszcze w miarę klasycznego samochodu za dobre pieniądze. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
25 minut temu, lucash napisał(a):

No trochę koledze się wyjaśniło. 3100 netto, zero wpłaty własnej, z ubezpieczeniem i serwisem. Wybór jakiś jest ale szału nie ma. 

To jest wynajem? Czyli 3900 miesięcznie… lekko ze 150k w trzy lata to już nie wiem czy nie lepiej kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2023 o 09:16, lucash napisał(a):

Albo Kia Sportage (ew. Hyundai) i liczyć że problemy z GPF nie dopadną. Te 2 modele to akurat jest faworyt.

 

Jakoś na grupie PC GT, czyli 1.6T-GDI 204KM zdarzają się przypadki, że narzekają pojedyńczo na skrzynie DCT czy też wtryskiwacze...

Ale na grubo tysiąc aut jakoś o GPF cisza...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, K3 napisał(a):

 

Jakoś na grupie PC GT, czyli 1.6T-GDI 204KM zdarzają się przypadki, że narzekają pojedyńczo na skrzynie DCT czy też wtryskiwacze...

Ale na grubo tysiąc aut jakoś o GPF cisza...

 

Z GPF jest problem w wersjach 150 i 180KM w nowym Sportage.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał(a):

To jest wynajem? Czyli 3900 miesięcznie… lekko ze 150k w trzy lata to już nie wiem czy nie lepiej kupic.

Gotówka odpada, car allowance też. Kolega nie ma samochodu do pokonywania 50 kkm rocznie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, K3 napisał(a):

 

Jakoś na grupie PC GT, czyli 1.6T-GDI 204KM zdarzają się przypadki, że narzekają pojedyńczo na skrzynie DCT czy też wtryskiwacze...

Ale na grubo tysiąc aut jakoś o GPF cisza...

wypadałoby celować w plaskacza bo niestety ale XC60, GLC czy tam inne podwyższone bardziej hałasują. Choć kumpel jeżdżący od 2 lat RAV4 hybrid mówi że jest cicho. @Koonrad jak Ty oceniasz RAV4 pod względem wyciszenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.