Skocz do zawartości

Drzwi wejściowe jak zrobić żeby się nie zamykaly


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drzwi wejściowe Gerda z samozamykaczem. Chcę coś dodać żeby jak otworze na maksa to żeby się zablokowały. Są obok ściany więc pomyślałem o czymś z magnesami neodymowymi. Jedna cześć na dobrą taśmę dwustronna, druga na wkręta do ściany. Jest coś do polecenia, małego, w miarę wyglądającego ?

 

Mam drukarkę 3D może zaprojektować i wydrukować jakieś trzymadla do magnesów?

 

Ale lepiej gotowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PawelWaw napisał(a):

Mam drzwi wejściowe Gerda z samozamykaczem. Chcę coś dodać żeby jak otworze na maksa to żeby się zablokowały. Są obok ściany więc pomyślałem o czymś z magnesami neodymowymi. Jedna cześć na dobrą taśmę dwustronna, druga na wkręta do ściany. Jest coś do polecenia, małego, w miarę wyglądającego ?

 

Mam drukarkę 3D może zaprojektować i wydrukować jakieś trzymadla do magnesów?

 

Ale lepiej gotowiec.

Jak będziesz chciał zamknąć to magnes od drzwi się odklei. Może elektromagnes? 

A wogóle to popatrz na blokady mechaniczne, taki haczyk który przy zamykaniu musisz zwolnić ręką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, janusz napisał(a):

Jak będziesz chciał zamknąć to magnes od drzwi się odklei. Może elektromagnes? 

A wogóle to popatrz na blokady mechaniczne, taki haczyk który przy zamykaniu musisz zwolnić ręką. 

 

Myślisz że się odklei ? A to nie po prostu dobranie odpowiedniego magnesu żeby był na granicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Myślisz że się odklei ? A to nie po prostu dobranie odpowiedniego magnesu żeby był na granicy ?

Myślę, że odklejenie się będzie kwestią czasu. Mogę się mylić, ale takie mam doświadczenie z taśmami dwustronnymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

Mam drzwi wejściowe Gerda z samozamykaczem. Chcę coś dodać żeby jak otworze na maksa to żeby się zablokowały. Są obok ściany więc pomyślałem o czymś z magnesami neodymowymi. Jedna cześć na dobrą taśmę dwustronna, druga na wkręta do ściany. Jest coś do polecenia, małego, w miarę wyglądającego ?

 

Mam drukarkę 3D może zaprojektować i wydrukować jakieś trzymadla do magnesów?

 

Ale lepiej gotowiec.

Wymienić na samozamykacz z blokadą.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

Jest coś do polecenia, małego, w miarę wyglądającego ?

 

2 godziny temu, janusz napisał(a):

Jak gotowiec to może zmień domykacz (siłownik) na taki z blokadą otwarcia powyżej 90 stopni? 

 

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Wymienić na samozamykacz z blokadą.

Coś takiego miałem na myśli (link przykładowy) https://kelag.pl/Samozamykacz-do-drzwi-z-blokada-otwarcia-KELAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Tak ale drzwi się zamykają same pewnie coś w zawiasach jest. I to tak dosyć mocna ciągną.

To bym chyba próbował coś z tym ogranicznikiem (płaskownikiem) kombinować. Może można dokupić drugi i eksperymentować z wyfrezowaniem takiego rowka, żeby go blokował, a jak się lekko pociągnie drzwi to już się normalnie zamykały 🤔

Edycja @PawelWaw

Taki rowek można "zmęczyć" pilnikiem okrągłym, tylko musisz dobrać średnicę do tego sworznia (nie może być za duża, bo się nie zablokuje). 

Edytowane przez janusz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

do sciany chce na wkrety a do drzwi na tasme (gwarancja)

a o co chodzi z frezowaniem ?

Na końcu ramienia ogranicznika próbowałbym wyfrezować (wypiłować) rowek, w który wpadałby sworzeń ogranicznika I blokował drzwi w pozycji otwartej. Musi być na tyle głęboki żeby blokował, ale na tyle płytki żeby pociągnięcie drzwi zwalniało "blokadę" (czyli żeby wyskakiwał z rowka) 

 

20230415_154126.jpg.a924c9a951417befb91b2704707e0e67~3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, janusz napisał(a):

Na końcu ramienia ogranicznika próbowałbym wyfrezować (wypiłować) rowek, w który wpadałby sworzeń ogranicznika I blokował drzwi w pozycji otwartej. Musi być na tyle głęboki żeby blokował, ale na tyle płytki żeby pociągnięcie drzwi zwalniało "blokadę" (czyli żeby wyskakiwał z rowka) 

 

20230415_154126.jpg.a924c9a951417befb91b2704707e0e67~3.jpg

 

brzmi dobrze :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Mam drzwi wejściowe Gerda z samozamykaczem. Chcę coś dodać żeby jak otworze na maksa to żeby się zablokowały. Są obok ściany więc pomyślałem o czymś z magnesami neodymowymi. Jedna cześć na dobrą taśmę dwustronna, druga na wkręta do ściany. Jest coś do polecenia, małego, w miarę wyglądającego ?

 

Mam drukarkę 3D może zaprojektować i wydrukować jakieś trzymadla do magnesów?

 

Ale lepiej gotowiec.

W takim przypadku, zastosowanie magnesów neodymowych do zablokowania otwartych drzwi może być dobrym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są różne modele blokad magnetycznych, które można wykorzystać do tego celu. Możesz również stworzyć własne rozwiązanie, wykorzystując drukarkę 3D.

Jeśli chcesz użyć gotowego rozwiązania, zastanów się nad zakupem blokad magnetycznych do drzwi lub uchwytów magnetycznych. Zwykle są one wykonane z trwałego materiału, takiego jak stal nierdzewna lub aluminium, i posiadają mocne magnesy neodymowe. Wyglądają estetycznie i są łatwe w montażu. Możesz je zamocować za pomocą taśmy dwustronnej lub wkrętów do ściany.

Jeśli wolisz wykorzystać drukarkę 3D do stworzenia własnego rozwiązania, możesz zaprojektować i wydrukować trzymadło do magnesów neodymowych. Będziesz potrzebować odpowiedniej wielkości magnesów neodymowych, które można umieścić w wydrukowanym trzymadle. Następnie, jedną część trzymadła zamocuj do drzwi za pomocą taśmy dwustronnej, a drugą do ściany przy użyciu wkrętów. Pamiętaj, aby odpowiednio dobrać siłę magnesów, aby utrzymać drzwi w otwartej pozycji.

Ważne jest, aby upewnić się, że zamocowanie magnesów jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla osób korzystających z drzwi. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić dostępne produkty na rynku oraz ich oceny i recenzje, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maras77 napisał(a):

W takim przypadku, zastosowanie magnesów neodymowych do zablokowania otwartych drzwi może być dobrym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są różne modele blokad magnetycznych, które można wykorzystać do tego celu. Możesz również stworzyć własne rozwiązanie, wykorzystując drukarkę 3D.

Jeśli chcesz użyć gotowego rozwiązania, zastanów się nad zakupem blokad magnetycznych do drzwi lub uchwytów magnetycznych. Zwykle są one wykonane z trwałego materiału, takiego jak stal nierdzewna lub aluminium, i posiadają mocne magnesy neodymowe. Wyglądają estetycznie i są łatwe w montażu. Możesz je zamocować za pomocą taśmy dwustronnej lub wkrętów do ściany.

Jeśli wolisz wykorzystać drukarkę 3D do stworzenia własnego rozwiązania, możesz zaprojektować i wydrukować trzymadło do magnesów neodymowych. Będziesz potrzebować odpowiedniej wielkości magnesów neodymowych, które można umieścić w wydrukowanym trzymadle. Następnie, jedną część trzymadła zamocuj do drzwi za pomocą taśmy dwustronnej, a drugą do ściany przy użyciu wkrętów. Pamiętaj, aby odpowiednio dobrać siłę magnesów, aby utrzymać drzwi w otwartej pozycji.

Ważne jest, aby upewnić się, że zamocowanie magnesów jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla osób korzystających z drzwi. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić dostępne produkty na rynku oraz ich oceny i recenzje, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej sytuacji.

 

Zmodyfikuj odpowiedz i podaj mi linki do konkretnych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Zmodyfikuj odpowiedz i podaj mi linki do konkretnych produktów.

Przepraszam, ale jako sztuczna inteligencja nie jestem w stanie przeszukiwać bieżących stron internetowych ani dostarczać linków do konkretnych produktów. Zamiast tego, mogę zasugerować kilka miejsc, w których warto poszukać odpowiednich produktów:

Sklepy internetowe: Amazon, eBay, Allegro - Wyszukaj blokady magnetyczne do drzwi, uchwyty magnetyczne lub magnesy neodymowe. Często można tam znaleźć produkty o dobrych recenzjach oraz różnorodność wyboru.

Sklepy budowlane i branżowe: Castorama, Leroy Merlin, Obi - Sklepy te oferują różne rodzaje akcesoriów do drzwi, w tym blokady magnetyczne. Warto sprawdzić ich ofertę zarówno online, jak i stacjonarnie.

Sklepy specjalistyczne: Wyszukaj sklepy internetowe lub stacjonarne, które specjalizują się w sprzedaży magnesów neodymowych, akcesoriów do drzwi lub zabezpieczeń domowych. Mogą one oferować szeroki wybór produktów, które spełnią Twoje oczekiwania.

W każdym przypadku warto sprawdzić recenzje produktów, aby zapoznać się z opiniami innych użytkowników, a także porównać ceny i funkcje, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że moje informacje są aktualne tylko do września 2021 roku, a dostępność i nazwy sklepów mogą się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras77 napisał(a):

Przepraszam, ale jako sztuczna inteligencja nie jestem w stanie przeszukiwać bieżących stron internetowych ani dostarczać linków do konkretnych produktów. Zamiast tego, mogę zasugerować kilka miejsc, w których warto poszukać odpowiednich produktów:

Sklepy internetowe: Amazon, eBay, Allegro - Wyszukaj blokady magnetyczne do drzwi, uchwyty magnetyczne lub magnesy neodymowe. Często można tam znaleźć produkty o dobrych recenzjach oraz różnorodność wyboru.

Sklepy budowlane i branżowe: Castorama, Leroy Merlin, Obi - Sklepy te oferują różne rodzaje akcesoriów do drzwi, w tym blokady magnetyczne. Warto sprawdzić ich ofertę zarówno online, jak i stacjonarnie.

Sklepy specjalistyczne: Wyszukaj sklepy internetowe lub stacjonarne, które specjalizują się w sprzedaży magnesów neodymowych, akcesoriów do drzwi lub zabezpieczeń domowych. Mogą one oferować szeroki wybór produktów, które spełnią Twoje oczekiwania.

W każdym przypadku warto sprawdzić recenzje produktów, aby zapoznać się z opiniami innych użytkowników, a także porównać ceny i funkcje, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że moje informacje są aktualne tylko do września 2021 roku, a dostępność i nazwy sklepów mogą się zmienić.

 

Nie kłam, wiem że potrafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 09:37, PawelWaw napisał(a):

Mam drzwi wejściowe Gerda z samozamykaczem. Chcę coś dodać żeby jak otworze na maksa to żeby się zablokowały. Są obok ściany więc pomyślałem o czymś z magnesami neodymowymi. Jedna cześć na dobrą taśmę dwustronna, druga na wkręta do ściany. Jest coś do polecenia, małego, w miarę wyglądającego ?

 

Mam drukarkę 3D może zaprojektować i wydrukować jakieś trzymadla do magnesów?

 

Ale lepiej gotowiec.

 

W bloku, gdzie co jakiś czas bywam, jest po prostu:

obraz.png.53422f2b32d0c77fc74dead3100b1f5f.png

Proste, tanie i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, janusz napisał(a):

Na końcu ramienia ogranicznika próbowałbym wyfrezować (wypiłować) rowek, w który wpadałby sworzeń ogranicznika I blokował drzwi w pozycji otwartej. Musi być na tyle głęboki żeby blokował, ale na tyle płytki żeby pociągnięcie drzwi zwalniało "blokadę" (czyli żeby wyskakiwał z rowka) 

 

20230415_154126.jpg.a924c9a951417befb91b2704707e0e67~3.jpg

Ma jedną wadę - kto to zrobi, kto będzie potem naprawiał i jak nauczyć ludzi obsługi?

 

Rozwiązania w drzwiach wejściowych powinny być proste i samotłumaczące swoje działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maras77 napisał(a):

Ma jedną wadę

Wymieniłeś trzy 😉. Domyślam się, że blokowania drzwi w pozycji otwartej nie ma nie ze względu na skomplikowane działanie, ale żeby ludzie nie zostawiali drzwi otwartych. Ale nie o to pytał @PawelWaw, ja tylko podpowiadam możliwe rozwiązania na zadany problem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał(a):

Sprawdź czy klamka przyciąga magnes. Jeżeli tak, to neodym do sciany na wysokości klamki rozwiąże problem. 

Klamka przyciągająca magnes ?:facepalm: Chyba zanikła w drugiej połowie 20-go wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 12:34, janusz napisał(a):

 

 

Coś takiego miałem na myśli (link przykładowy) https://kelag.pl/Samozamykacz-do-drzwi-z-blokada-otwarcia-KELAG

tez linku nie ma blokady tylko ogranicznik otwarcia . Przy nawierzchniowych samozamykaczach wystarczy wymienic tylko ramie na takie jak na obrazku .
image.png.9ac9cdcb4367f20d6e217377f2ed772f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, demoneczek napisał(a):

tez linku nie ma blokady tylko ogranicznik otwarcia . Przy nawierzchniowych samozamykaczach wystarczy wymienic tylko ramie na takie jak na obrazku .
image.png.9ac9cdcb4367f20d6e217377f2ed772f.png

Link był przykładowy, ale opis mówi coś innego: Samozamykacz automatycznie blokuje drzwi po uzyskaniu kąta otwarcia powyżej 90 stopni, aby drzwi zaczęły się zamykać należy zmniejszyć kąt otwarcia poniżej 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

ten projekt wydaje sie ok

 

image.png.18bbc11dbab75a528e136d33543a03d0.png

 

tylko moja klamka jest gruba i sie nie miesci :)

co o tym sadzicie ?

 

https://www.thingiverse.com/thing:3382432

 

pomysł fajny, ale wykonanie słabe.

Zaprojektuj sobie samemu taki uchwyt, pod który klamka sama wchodzi,  a aby zwolnic - trzeba ją wcisnąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

ten projekt wydaje sie ok

 

image.png.18bbc11dbab75a528e136d33543a03d0.png

co o tym sadzicie ?

 

Widzę jedną poważną wadę takiego rozwiązania a mianowicie pomyśl  co się stanie jak komuś się zapomni nacisnąć klamkę żeby zamknąć otwarte drzwi. 

;] Wyrwie ten trzymak z korzeniami :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.