Skocz do zawartości

Dacia Jogger 1.0T czy Skoda Superb 2.0TSI?


Mars_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.07.2023 o 16:15, kaczorek79 napisał(a):

A czytałeś, jakie to BMW ma być zamiast Dacii? Akurat nie bieda z manualem.

@Mars_wrc Z tego co kojarzę, to masz/miałeś starsze BMW, więc nie muszę tłumaczyć, jak się tym jeździ, jakie są odczucia zza kierownicy. Czy jechałem 1er, czy 7er, odczucia są podobne. Tylko ilość miejsca się zwiększa i poziom hałasu zmniejsza. F31 prowadzi się genialnie, jest bardzo lekkie z tym 3 cyl silnikiem, wyciszenie nieporównywalne z najlepszą na rynku Dacią. Manewrowanie po mieście jest dość łatwe ze względu na mały promień skrętu.

 

Heh, prawda, miałem E39 Touring i co najlepsze mam na oku fantastyczną sztukę, właśnie E39, polift, touring, M54B30 z manualem i z LPG. Kusi, bo nie dość, że utarło mi się mówić, że to E39 to było moje najfajniejsze auto, to ta sztuka jest jeszcze w Topasblau więc poza brakiem panoramy szczytowy konfig dla mnie. Ale mimo, że serce każe ją rozważyć, to jednak odpuszczam, bo mimo wszystko ma już 21 lat, 240kkm nalotu i młodsza nigdy nie będzie. Dlatego ta F31 będzie dobrym kompromisem ;) Za Daczką przemawia tylko to, że byłaby nowa (ale vs. 4 letnie F31 z małym nalotem to niewielki plus) i że ma LPG, ale trudno, to 1.5T też nie powinno za dużo spalić.

Koniec rozważań :D

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ramach kontynuacji tematu.

Temat BMW skreślony, a przynajmniej tego konkretnego BMW.

Zostały dokonane oględziny i wyszło: malowana cała lewa strona, miejscami szpachla na błotniku lewy tył (miejscami ponad 1000mikronów) + było wymieniane jego poszycie. Źle spasowane tylne lewe drzwi.  Hamulce przód + tył w komplecie tarcze/klocki do wymiany. Opony również do pilnej wymiany.

Ogólnie ładna, wnętrze w super stanie, ale nie mam ciśnienia, żeby już kupować. Jadę zaraz na wakacje, potem będę szukał dalej.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mars_wrc napisał(a):

W ramach kontynuacji tematu.

Temat BMW skreślony, a przynajmniej tego konkretnego BMW.

Zostały dokonane oględziny i wyszło: malowana cała lewa strona, miejscami szpachla na błotniku lewy tył (miejscami ponad 1000mikronów) + było wymieniane jego poszycie. Źle spasowane tylne lewe drzwi.  Hamulce przód + tył w komplecie tarcze/klocki do wymiany. Opony również do pilnej wymiany.

Ogólnie ładna, wnętrze w super stanie, ale nie mam ciśnienia, żeby już kupować. Jadę zaraz na wakacje, potem będę szukał dalej.

Opony klocki tarcze w 4 letnim aucie z przebiegiem 45 tys ? Niezły ulep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sdss napisał(a):

Opony klocki tarcze w 4 letnim aucie z przebiegiem 45 tys ? Niezły ulep.

Opony po 45 kkm mogą wymagać wymiany (w zależności od rodzaju opon, stylu jazdy i samochodu). Jeśli chodzi o tarcze i klocki to nie mam pojęcia jak BMW, ale mi wystarczają zwykle ponad 2x dłużej. Co nie zmienia faktu, że auto faktycznie nie jest "rodzynkiem" godnym zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mars_wrc napisał(a):

W ramach kontynuacji tematu.

Temat BMW skreślony, a przynajmniej tego konkretnego BMW.

Zostały dokonane oględziny i wyszło: malowana cała lewa strona, miejscami szpachla na błotniku lewy tył (miejscami ponad 1000mikronów) + było wymieniane jego poszycie. Źle spasowane tylne lewe drzwi.  Hamulce przód + tył w komplecie tarcze/klocki do wymiany. Opony również do pilnej wymiany.

Ogólnie ładna, wnętrze w super stanie, ale nie mam ciśnienia, żeby już kupować. Jadę zaraz na wakacje, potem będę szukał dalej.

 

To auto bylo wystawione w ramach BMW Premium Selection czy gdzies prywatnie znalazles? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

To auto bylo wystawione w ramach BMW Premium Selection czy gdzies prywatnie znalazles? 

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-seria-3-1-5-136-km-automat-advantage-salon-polska-serwis-aso-vat-23-ID6FxBPL.html

 

To ten egzemplarz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, janusz napisał(a):

Opony po 45 kkm mogą wymagać wymiany (w zależności od rodzaju opon, stylu jazdy i samochodu). Jeśli chodzi o tarcze i klocki to nie mam pojęcia jak BMW, ale mi wystarczają zwykle ponad 2x dłużej. Co nie zmienia faktu, że auto faktycznie nie jest "rodzynkiem" godnym zainteresowania.

 

Opony to jakieś śmietniki zimowe.

Auto jest z 2019 roku, a opony przód są z 2016, a tył z 2015 ...

Tarcze mają duży rant zarówno z przodu jak i z tyłu, a klocki są na wykończeniu.

Do tego wszystkie cztery felgi są dość mocno porysowane.

 

Dostałem ponad 250 zdjęć tego auta i wszelkich szczegółów (oględzin dokonywała firma Bimmer Check) i na tej podstawie zrezygnowałem.

Edytowane przez Mars_wrc
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mars_wrc napisał(a):

 

Opony to jakieś śmietniki zimowe.

Auto jest z 2019 roku, a opony przód są z 2016, a tył z 2015 ...

Tarcze mają duży rant zarówno z przodu jak i z tyłu, a klocki są na wykończeniu.

Do tego wszystkie cztery felgi są dość mocno porysowane.

 

Dostałem ponad 250 zdjęć tego auta i wszelkich szczegółów (oględzin dokonywała firma Bimmer Check) i na tej podstawie zrezygnowałem.

 

Pewnie felgi poszły osobno i ktoś założył używki przed oddaniem auta w rozliczeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mars_wrc napisał(a):

Dostałem ponad 250 zdjęć tego auta i wszelkich szczegółów (oględzin dokonywała firma Bimmer Check) i na tej podstawie zrezygnowałem.

 

ile kosztują takie oględziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mars_wrc napisał(a):

Do tego wszystkie cztery felgi są dość mocno porysowane.

 

Dostałem ponad 250 zdjęć tego auta i wszelkich szczegółów (oględzin dokonywała firma Bimmer Check) i na tej podstawie zrezygnowałem.

To w autach za ok. 100 k PLN dalej ludzie takie cyrki robią?? :O

Widzę, że trochę skończyły się czasy że ludzie rezerwowali na telefon i jechali w ciemno bo trzeba było brać co jest ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No i temat załatwiony.

SuperBa odpuściłem bo jednak wysokość raty ma duże znaczenie, mam obecnie bardzo dużo wydatków. 

Stanęło na Kii Cee'd 1.5T 160KM w manuału w wersji M, oczywiście kombi. Kwotowo i "ratowo" taniej od Joggera. Ale wysłałem z 50 zapytań o różne auta zanim trafiła się oferta na to :) Góra dwa tygodnie na formalności i auto będzie pod domem.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mars_wrc napisał(a):

No i temat załatwiony.

SuperBa odpuściłem bo jednak wysokość raty ma duże znaczenie, mam obecnie bardzo dużo wydatków. 

Stanęło na Kii Cee'd 1.5T 160KM w manuału w wersji M, oczywiście kombi. Kwotowo i "ratowo" taniej od Joggera. Ale wysłałem z 50 zapytań o różne auta zanim trafiła się oferta na to :) Góra dwa tygodnie na formalności i auto będzie pod domem.

 

Jeździłeś tym 1.5 ? Bo ludzie na grupie xceed-a skarza sie że ciezko okiełznać ruszanie. Ile finalnie wyszło auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał(a):

 

Jeździłeś tym 1.5 ? Bo ludzie na grupie xceed-a skarza sie że ciezko okiełznać ruszanie. Ile finalnie wyszło auto?

Może trzeba zrobić aktualizację, bo tam już chyba nie ma fizycznego połączenia pedał-sprzęgło. Wszystko na kabelkach.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 17:04, czachabrava napisał(a):

 

Jeździłeś tym 1.5 ? Bo ludzie na grupie xceed-a skarza sie że ciezko okiełznać ruszanie. Ile finalnie wyszło auto?

 

Nie jeździłem, ale oglądałem kilka testów na YT, poczytałem kilka wątków na forach marki / modelu i ryzyk fizyk ;)

Auto wyszło 99800zł. Taniej od Jogger'a, finansowanie też lepsze, więc pokryje różnicę w spalaniu.

Gość klepnął mi rezerwacje i pojechał na tydzień urlopu, więc w przyszłym tygodniu może uda mi się je odebrać.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mars_wrc napisał(a):

Nie jeździłem, ale oglądałem kilka testów na YT, poczytałem kilka wątków na forach marki / modelu i ryzyk fizyk ;)

 

No dobry jesteś :phi: Ja to robię długi research ale bez jazdy? No chyba żebym kupował Rolls-Rojsa to może bym odpuścił ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.08.2023 o 12:08, Mars_wrc napisał(a):

 

Ten Cee'd to moje 11ste nowe auto i nigdy nie robiłem jazdy próbnej 😄

No dobra, ale dlaczego? Wiem, że nowe auto daje uczucie satysfakcji z tego co masz obojętnie co to jest, ale nadal chciałbym przynajmniej sprawdzić czy wszystko mi pasuje. Bo na przykład o ile na zdjęciach nowy Peugeot wygląda super to jak się tym przejechałem to czas prysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gilbert3 napisał(a):

No dobra, ale dlaczego? Wiem, że nowe auto daje uczucie satysfakcji z tego co masz obojętnie co to jest, ale nadal chciałbym przynajmniej sprawdzić czy wszystko mi pasuje. Bo na przykład o ile na zdjęciach nowy Peugeot wygląda super to jak się tym przejechałem to czas prysł. 

O tototo. Czasem zwyczajnie warunki fizjonomiczne nie zagrają. Ja np z niektórych aut chcę jak najszybciej wysiąść, bo kompletnie nie pasuje mi pozycja, odległość pedałów, kąt pedału gazu, czy sprzęgła. Szukając kiedyś sobie auta, umówiłem się na obejrzenie Civica IX. Ło matko! Wysiadłem z niego po 2 minutach jazdy, próbowałem jeszcze coś poustawiać z kierownicą, fotelem, ale niestety. Podobnie mam z autami PSA, a wybitnie odrzuca mnie jazda Fiatem Freemont i MB W211 (tak, wiem że stary, ale jeździłem nim, jak był nowy). Za to w każdym BMW od serii F czuję się, jakbym siedział wygodnie przed telewizorem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.