Skocz do zawartości

gniazdko elektryczne


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

Imho wszystko co firmowe (Legrand, Simon,etc), będzie dobre. Kwestia gustu.

Ja mam Simona,był duży wybór kolorów i osprzętu. Po latach bez problemu dokupiłem gniazda jak zmieniła się koncepcja.

 

sprawdziłem co mam i faktycznie Simon - zapomniałem jak genialnie się montuje przewody od tyłu :) 

 

Teraz natynkowe jakieś fajne i z bani zakupy elektryki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Camel napisał(a):

 

sprawdziłem co mam i faktycznie Simon - zapomniałem jak genialnie się montuje przewody od tyłu :) 

 

Teraz natynkowe jakieś fajne i z bani zakupy elektryki :)

Tylko przed zakupem w markecie sprawdz ceny w hurtowniach elek. Ja po rabacie dostałem taniej niż w markecie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sherif napisał(a):

Tylko przed zakupem w markecie sprawdz ceny w hurtowniach elek. Ja po rabacie dostałem taniej niż w markecie.

 

Nawet bez rabatów jest taniej. Nie pamiętam już czy włącznik czy gniazdko - Legrand Niloe. W hurtowni coś koło 6zł, w markecie 12-16zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 09:48, kenickie napisał(a):

 

Nawet bez rabatów jest taniej. Nie pamiętam już czy włącznik czy gniazdko - Legrand Niloe. W hurtowni coś koło 6zł, w markecie 12-16zł.

 

To zależy co, Leroy ma na osprzęt EatOn ceny takie, że w hurtowni po rabacie prawie takie masz i to netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.09.2023 o 01:06, technix napisał(a):

Tak, ale to będą dwa inne produkty, sprawdź nr produktu na stronie producenta 

Bo mają inną nazwę handlową, stąd różnica w kodzie 

 

Chociaż niektórzy twierdzą że stawiają osobne fabryki na sprzęt dla marketów 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4thelement napisał(a):

Chociaż niektórzy twierdzą że stawiają osobne fabryki na sprzęt dla marketów 🤣🤣🤣

 

Osobne fabryki to nie, ale osobne linie produkcyjne - już tak. Wystarczy np. porównać armaturę Grohe - inny asortyment jest dla salonów, inny dla marketów. Ewidentnie widać różnicę w stylistyce, choć wnętrze (zawory, głowice) już raczej będzie w pełni zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kenickie napisał(a):

 

Osobne fabryki to nie, ale osobne linie produkcyjne - już tak. Wystarczy np. porównać armaturę Grohe - inny asortyment jest dla salonów, inny dla marketów. Ewidentnie widać różnicę w stylistyce, choć wnętrze (zawory, głowice) już raczej będzie w pełni zamienne.

Tak tak oczywiście, na markety gorsza jakość idzie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, 4thelement napisał(a):

Tak tak oczywiście, na markety gorsza jakość idzie 🤣

 

Czy ja coś takiego napisałem?

Tak po prawdzie - zgadzam się z tym stwierdzeniem, ale np. w odniesieniu do niektórych farb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4thelement napisał(a):

Tak tak oczywiście, na markety gorsza jakość idzie 🤣

A żebyś wiedział.

Musiałem dokupić grzejnik - normalny, stalowy. Te, które kupiłem w hurtowni ważyły 22,5kg, taki sam typ z marketu 16,5. Finalnie zamówiłem na allegro, również przyszedł taki ciężki.

Bez osprzętu, zwykły grzejnik, tej samej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to ogólnie dostępny produkt, to jakość jest dokładnie taka sama jak wszędzie. 

W przypadku serii robionej pod konkretną sieć, może nie być nigdzie indziej dostępny z powodu drobnych zmian. Producent może oferować produkt który jest np "odchudzony", mimo iż podobny do standardowego. Dodatkowo, ilość którą zamawia sieć, również wpływa na cenę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Artur_W_wa napisał(a):

Jeżeli jest to ogólnie dostępny produkt, to jakość jest dokładnie taka sama jak wszędzie. 

W przypadku serii robionej pod konkretną sieć, może nie być nigdzie indziej dostępny z powodu drobnych zmian. Producent może oferować produkt który jest np "odchudzony", mimo iż podobny do standardowego. Dodatkowo, ilość którą zamawia sieć, również wpływa na cenę. 

 

Spróbuj zarejestrować DeWalta z marketu w firmowej trzyletniej gwarancji - dowiesz się że nie ma takiego urządzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, punktak napisał(a):

 

Spróbuj zarejestrować DeWalta z marketu w firmowej trzyletniej gwarancji - dowiesz się że nie ma takiego urządzenia.

A to ciekawe co piszesz, bo ja kupiłem metabo (co prawda jakieś 5 lat temu i nie w Polsce) w mega promocji, bo za mniej niż 50% ceny rynkowej i nie było problemu z rejestracją do 3 letniej gwarancji. A było tego kilka sztuk, bo kupiłem szwagrom (wkrętarki 18V z dwoma bateriami w zależności od modelu wychodziły po 250 - 300zł.).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał(a):

A to ciekawe co piszesz, bo ja kupiłem metabo (co prawda jakieś 5 lat temu i nie w Polsce) w mega promocji, bo za mniej niż 50% ceny rynkowej i nie było problemu z rejestracją do 3 letniej gwarancji. A było tego kilka sztuk, bo kupiłem szwagrom (wkrętarki 18V z dwoma bateriami w zależności od modelu wychodziły po 250 - 300zł.).

Ale to żaden wyznacznik.

U nas np. to samo bywa z klimatyzacją.

Jest jakiś nowy dystrybutor, który upadł i wyprzedaje poniżej kosztów zakupu.

Sami producenci to mówią, bo dzwonią Klienci, że problem z gwarancją jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, technix napisał(a):

Ale to żaden wyznacznik.

U nas np. to samo bywa z klimatyzacją.

Jest jakiś nowy dystrybutor, który upadł i wyprzedaje poniżej kosztów zakupu.

Sami producenci to mówią, bo dzwonią Klienci, że problem z gwarancją jest...

a co ma wspólnego sprzedaż poniżej kosztów z gwarancją produktu ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, technix napisał(a):

No niestety nie masz racji 

No widzisz kolejna osoba ci pisze prawdę a ty wciąż będziesz uparty. 

Nie masz pojęcia o produkcji, liniach produkcyjnych ani też gospodarki w marketach., zajmij się swoją robotą, panie elektryk, chłodnik i co tam ty jeszcze nie jesteś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, 4thelement napisał(a):

No widzisz kolejna osoba ci pisze prawdę a ty wciąż będziesz uparty. 

Nie masz pojęcia o produkcji, liniach produkcyjnych ani też gospodarki w marketach., zajmij się swoją robotą, panie elektryk, chłodnik i co tam ty jeszcze nie jesteś 

Nie wiem o co się rzucasz, panie handlowiec, a może "zakupowiec"? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, technix napisał(a):

Tak, a kto dostarcza części zamienne?

Sprzedawca czy Producent?

A co mnie, jako kupującego to interesuje? 

Mam prawo zgłosić sprzedającemu reklamację więc zgłaszam, to sprzedający ma problem a nie kupujący 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, technix napisał(a):

Nie wiem o co się rzucasz, panie handlowiec, a może "zakupowiec"? 🤔

Jak już to tzw "kupiec" 

Może nie wypowiadaj się w temacie, na którym się nie znasz. Nie musisz się udzielać zawsze i wszędzie. 

Masz wiedzę i umiejętności w innej kwestii i to powinno wystarczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, 4thelement napisał(a):

Jak już to tzw "kupiec" 

Może nie wypowiadaj się w temacie, na którym się nie znasz. Nie musisz się udzielać zawsze i wszędzie. 

Masz wiedzę i umiejętności w innej kwestii i to powinno wystarczyć 

Przepraszam, że o "wnętrzościach" urządzeń wiem więcej od Ciebie i to w dodatku od Producenta.

Było pytanie techniczne, odpowiedziałem merytorycznie, bo mam na ten temat wiedzę.

Przykro mi 🍻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 17:35, 4thelement napisał(a):

Tak tak oczywiście, na markety gorsza jakość idzie 🤣

wiesz, jezeli taka biedronka moze poprosic o mniejsze opakowania to dlaczego zakladasz ze taka castorama/obi nie moze poprosic o jakies modyfikacje w celu zmniejszenia kosztow ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Radson napisał(a):

wiesz, jezeli taka biedronka moze poprosic o mniejsze opakowania to dlaczego zakladasz ze taka castorama/obi nie moze poprosic o jakies modyfikacje w celu zmniejszenia kosztow ?

Pozostają jeszcze kwestie jakości i gwarancji, a co za tym idzie opinii... i pieniędzy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, janusz napisał(a):

Pozostają jeszcze kwestie jakości i gwarancji, a co za tym idzie opinii... i pieniędzy. 

Z ust mi to wyjąłeś. 

Np taka makita, zaryzykuje opinie o sobie tylko po to aby być kojarzona z marketowym goofnem? 

Śmieje się z ludzi którzy myślą że na market idzie np gorsza jakościowo makita niż do zwykłego sklepu, a do salonu firmowego to już wgl.idzie górna półka jakości 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Radson napisał(a):

wiesz, jezeli taka biedronka moze poprosic o mniejsze opakowania to dlaczego zakladasz ze taka castorama/obi nie moze poprosic o jakies modyfikacje w celu zmniejszenia kosztow ?

Masz przykład jak to idzie na markety co innego niż do sklepów 

 

https://www.ceneo.pl/43322211

Screenshot_20230920_181828_LeroyMerlin.jpg

Edytowane przez 4thelement
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, technix napisał(a):

Zostaw, bo widzisz, że się nakręcił na swoje 

Pokazałem Tobie m.in. że jesteś w błędzie, jasno i klarownie, na żywym przykładzie 

A ty, sarkastycznie nazywasz to "nakręceniem się". Rozumiem, twoje zachowanie wynika z tego że wytrąciłem Ci jedyny argument 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.