Skocz do zawartości

Nowa Tesla 3


HelixSv

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, PawelWaw napisał(a):

Pytanie czy ma wentylowane fotele :jem:

 

Jak mogłem zapomnieć?!

Oczywiście, że ma!

Musk poszedł po rozum do mózgu i zrobił. Teraz, to już prawie pełnoprawny samochód. 

 

#potmisiepodupielał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HelixSv napisał(a):

Powodzenia w szukaniu ich zjeżdżając z ronda. 

 

Ciekawią mnie te światła które otwierają się razem z klapą.

Czy tam jest jakiś dodatkowy odblask na aucie?

Światła idą w górę, klapa otwarta. Auto stoi po ciemku niewidoczne?

 

Jest jakiś inny samochód z takim rozwiązaniem? :hmm:

 

 

Edit: ok, widzę. Są odblaski w zderzaku :ok:

Edytowane przez kravitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2023 o 09:49, HelixSv napisał(a):

Ale te kierunkowskazy na kierownicy...

Powodzenia w szukaniu ich zjeżdżając z ronda. 

 

Kierunki d00pa, ale ogólnie to chyba poszło w dobrym kierunku.

 

Jak ja tym jechałem, to na zawias nie marudziłem. Hałas był nieakceptowalny. Widać że mocno nad tym popracowali.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

Niezrozumiałe, przecież poprzednie były doskonale 😁

 

Dla kierowców Tesli były. 

Kierowcy innych EV pocą się ze stresu, czy ładowarka działa a potem mowia, że wszystkie EV tak powinny mieć wentylowanie.  👾

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, HelixSv napisał(a):

 

Dla kierowców Tesli były. 

Kierowcy innych EV pocą się ze stresu, czy ładowarka działa a potem mowia, że wszystkie EV tak powinny mieć wentylowanie.  👾

Czyli teraz w Tesli dodatkowym problemem, będą niedziałające SuC 😬

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem wczoraj chwile T3 LR AWD (chyba, bo koles nie potrafil powiedziec co to za wersja) ta obecna i musze powiedziec, ze:

1. Jest glosno tak od 120-130, nawet bardzo. Dla wiekszosci to pewnie nie problem, bo jak wiadomo EV jezdzi sie max 100, ale jednak duzy minus - ponoc poprawione w nowej T3.

2. Kanapa z tylu jest niewygodna, nie widze sie na niej na dluzsze trasy (w sumie nigdy z tylu nie jezdze, ale jednak duzy minus) - niestety w nowej T3 problem pozostaje.

3. Brak predkosciomierza za kierownica, chociaz jakiegos maltkiego z samymi cyferkami, albo HUD (choc tego nie lubie). Jedynie na tablecie, gdzie trzeba specjalnie ziorac. Dla mnie niewygodne i niepraktyczne, niby jest acc i w ogole pow 100 ev sie nie jezdzi, ale jednak duzy minus - jw, tak samo ma nowa T3.

4. Duzy bagaznik ale malutki otwor zaladunkowy, dlaczego nie otwiera sie calosc jak w htbk? W nowej jest tak samo niestety. Chcialbym lodowke przewiexc i nie da rady :cfaniak:

5. Brak przycisku automatycznego zamykania na klapie, tylko trzeba sie recznie silowac (zakladam, ze mozna z tabletu czy apki, ale bez sensu jak juz na zewn stoje przy otwartym to nie bede do srodka latal klikac zeby zamknac bagaznik czy tel wyciagal). Wszystkie T3 tak maja?

5. Czysto subiektywnie, ten ascetyczny srodek jednak mi nie do konca lezy, pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale pierwsze wrazenie takie se. Potem wsiadlem do swojej Ateci i sie duzo lepiej w niej czulem.

 

Z plusow, to wiadomo, jest ogien, wspolczuje pasazerom, ciekawe ile osob pawia w teslach puscilo :hmm: No i cena vs osiagi, tu T3 nie ma konkurencji. I pewnie kwestie, ktore potrafia docenic dopiero uzytkownicy, jak planner, ladowanie itp tu wierze na slowo.

 

Ale ogolnie, mimo ze jestem fanem EV, to mnie to auto nie przekonalo :nie_wiem:

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie mam TM3 i tylko raz miałem przyjemność być wieziony i dokladnie obejrzałem auto, to się wypowiem.  

 

1 godzinę temu, zinger napisał(a):

Jest glosno

 

Sporo zależy od rocznika. Z tego, co wiem, to w międzyczasie wprowadzono podwójne szyby, poprawiono spasowanie i wprowadzono kilka innych poprawek. 

 

1 godzinę temu, zinger napisał(a):

Kanapa z tylu jest niewygodna

 

Nie jeśli masz 150 cm. ;]

Podobno lekko poprawili w lifcie (tyle, co mogli)  

 

1 godzinę temu, zinger napisał(a):

Brak predkosciomierza za kierownica

 

Dla mnie żaden problem, nawet nie musiałem się przyzwyczajać. Podejrzewam, że maks godzina jazdy i każdy zaakceptuje. Tym bardziej, że prędkość jest w lewym górnym rogu. 

 

1 godzinę temu, zinger napisał(a):

Duzy bagaznik ale malutki otwor zaladunkowy, dlaczego nie otwiera sie calosc jak w htbk

 

Nie otwiera sie jak w htbk, bo to sedan. ;] 

Ale racja, to jest wada. 

 

1 godzinę temu, zinger napisał(a):

Brak przycisku automatycznego zamykania na klapie

 

Nie wiedziałem, w Y jest. 

 

1 godzinę temu, zinger napisał(a):

Czysto subiektywnie, ten ascetyczny srodek jednak mi nie do konca lezy,

 

Oczywiście się mylisz. Znaczy, przepraszam, ja subiektywnie uważam, że się mylisz.  😉 

 

 

1 godzinę temu, zinger napisał(a):

planner, ladowanie itp

 

To jest największa zaleta Tesli, ale trzeba pojeździć różnymi EV i Teslą w trasy, żeby mieć porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, HelixSv napisał(a):

Sporo zależy od rocznika. Z tego, co wiem, to w międzyczasie wprowadzono podwójne szyby, poprawiono spasowanie i wprowadzono kilka innych poprawek. 

To bylo chyba w miare swieze auto.

13 minut temu, HelixSv napisał(a):

Nie jeśli masz 150 cm. ;]

Podobno lekko poprawili w lifcie (tyle, co mogli)  

Mam 182 i bylo mi niewygodnie. I nie pisze tu o miejscu na glowa, bo tego starczylo, ale o pozycji w jakiej sie siedzi, krotkiej i niskiej kanapie oraz braku miejsca na stopy pod fotelami przednimi. To moim zdaniem mocno ogranicza komfort na dluzsze trasy.

15 minut temu, HelixSv napisał(a):

Dla mnie żaden problem, nawet nie musiałem się przyzwyczajać. Podejrzewam, że maks godzina jazdy i każdy zaakceptuje. Tym bardziej, że prędkość jest w lewym górnym rogu. 

 

Jeden lubi brunetki inny blondynki;) Dla mnie to wada, a roznymi autami jezdzilem. Lubie miec info cyfrowe o predkosci przed oczami, nie gdzies z boku i uwazam, ze bardzo malym nakladem pracy/kosztow mogliby to ogarnac. Jak sie nie ma wyjscia, to trzeba zaakceptowac, jesli sie chce T3 jezdzic, ja opisuje swoje wrazenia po przejazdzce. W S jest i tu by tez moglo byc.

 

19 minut temu, HelixSv napisał(a):

Nie otwiera sie jak w htbk, bo to sedan. ;] 

Ale racja, to jest wada. 

Przeciez to jak mniejsza S, a S ma caly tyl otwierany. Podejrzewam, ze w Y tez sie calosc otwiera? A to nadmuchana 3, wiec nie kumam, dlaczego w 3 by sie mialo nie dac;)

17 minut temu, HelixSv napisał(a):

Oczywiście się mylisz. Znaczy, przepraszam, ja subiektywnie uważam, że się mylisz.  😉 

Aha...no ok ;)

18 minut temu, HelixSv napisał(a):

To jest największa zaleta Tesli, ale trzeba pojeździć różnymi EV i Teslą w trasy, żeby mieć porównanie. 

Nie trzeba, napisalem, ze wierze na slowo, za duzo opinii na ten temat, zeby mialo byc inaczej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zinger napisał(a):

Mam 182 i bylo mi niewygodnie. I nie pisze tu o miejscu na glowa, bo tego starczylo, ale o pozycji w jakiej sie siedzi, krotkiej i niskiej kanapie oraz braku miejsca na stopy pod fotelami przednimi. To moim zdaniem mocno ogranicza komfort na dluzsze trasy

 

Całkowicie sie zgadzam!

Tam nie ma miesca dla dorosłych z nogami  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, zinger napisał(a):

Ja wiem, ale nie przepadam za druciarstwiem.

 

mam inna definicje druciarstwa. Dedykowane akcesoria aftermarket do nich raczej nie należą :) co więcej, bywa, ze nie odbiegają jakością od OEM a przewyższają je kreatywnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

mam inna definicje druciarstwa. Dedykowane akcesoria aftermarket do nich raczej nie należą :) co więcej, bywa, ze nie odbiegają jakością od OEM a przewyższają je kreatywnością. 

Spoko. Może nie druciarstwo, ale to trochę jak montaż kamerki, tu kabelek, tam uchwyt...mnie to trochę razi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zinger napisał(a):

Spoko. Może nie druciarstwo, ale to trochę jak montaż kamerki, tu kabelek, tam uchwyt...mnie to trochę razi.

 

Mam takie samo zdanie. 

 

Te wszystkie dodatkowe ekrany i ekraniki. Żaden nie wygląda na firmowy. Inne czcionki, kolory, rodzaje ekranu, grubość ramek, zaokrąglenia kantów, tworzywa. 

 

Mam dwie aftermarketowe rzeczy w mojej Y. Obydwie są, według mnie, niezbędne.

- Tacka do schowka konsoli srodkowej, wygląda świetnie.

- Gumowa wkładka do cup-holderów. Działa świetnie, ale w denku ma wytłoczone rysunki kubków z fastfooda, jakby jakiś debil nie wiedzial, co się wkłada do cupholderów... Tesla by takiej wiochy nie zrobiła. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2023 o 15:43, HelixSv napisał(a):

Sporo zależy od rocznika. Z tego, co wiem, to w międzyczasie wprowadzono podwójne szyby, poprawiono spasowanie i wprowadzono kilka innych poprawek. 

W każdej jednej jest głośno, raz mniej, raz bardziej ;) 

 

W dniu 7.09.2023 o 15:43, HelixSv napisał(a):

To jest największa zaleta Tesli, ale trzeba pojeździć różnymi EV i Teslą w trasy, żeby mieć porównanie. 

Najlepiej wczesnej pojeździć ID4, wtedy szok murowany 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

W każdej jednej jest głośno, raz mniej, raz bardziej ;) 

 

Najlepiej wczesnej pojeździć ID4, wtedy szok murowany 🤪

 

Kijom też jeździłem, tylko tą wygodniejszą, w ktorej wszyscy pasażerowie mogą w podróż zabrać ze sobą swoje nogi. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, HelixSv napisał(a):

 

Kijom też jeździłem, tylko tą wygodniejszą, w ktorej wszyscy pasażerowie mogą w podróż zabrać ze sobą swoje nogi. ;]

Z tylu się psa wozi i nawet takie z długimi nogami nie narzekają ;) 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 14:07, kravitz napisał(a):

 

image.png.efd68c08d855347b73da214b663915d1.png

 

Może być głośno chociaż ja tego chyba nie słyszę :jem:

Najważniejsze jak to przyspiesza :serducha: no i soft ;]

Konkurencja właśnie wchodzi na zajęcia do żłobka i jeszcze się wyjebała o próg przy wejściu :lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Może być głośno chociaż ja tego chyba nie słyszę :jem:

Najważniejsze jak to przyspiesza :serducha: no i soft ;]

Konkurencja właśnie wchodzi na zajęcia do żłobka i jeszcze się wyjebała o próg przy wejściu :lol:

A ma to chociaż z 1000km zasięgu? :cfaniak: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Może być głośno chociaż ja tego chyba nie słyszę :jem:

Najważniejsze jak to przyspiesza :serducha: no i soft ;]

Konkurencja właśnie wchodzi na zajęcia do żłobka i jeszcze się wyjebała o próg przy wejściu :lol:

 

I tak lepiej niż Toyota, ktora poszła do żłobka, wyjebała się na wejściu, po czym okazało się, że jest w prosektorium. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HelixSv napisał(a):

 

Jak jeżdżę spokojnie po mojej wsi w sprzyjających warunkach...

 

544km zasięgu przy 70%

Tesla Y Short Range ;]

 

 

20230911_153102.jpg

 

 

nie liczy się co pokazuje, liczy się - ile faktycznie przejechałeś 

no to pochwal się 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Raku napisał(a):

 

nie politykuj, to nie ten kącik 

ale może tak koledze :bananpapa:, żeby się nauczył ? 

 

Jestem za.

Bany dla wszystkich użytkowników EV!

Żeby się ta zaraza nie roznosiła, bo tylko kłamią i psują krew.

Kącik EV będzie lepszy bez nich. ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.