Skocz do zawartości

Kia Optima - co zamiast?


Kysior

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

 

Moja Kijanka ma już 6 lat i myślę o wymianie. Ale nie mam pomysłu na co.  Może podpowiecie?

 

Co mam: 1,7 diesel, duże kombi z automatem i bogatym wyposażeniem,  w sumie wszystkomającym.

 

Co szukam? Samochodu nowego w leasing. Najchętniej nowej Oprimy, ale nie ma w kraju, a to wymóg jest. Automat, kombi, nie SUV. Benzyna lub diesel. Przebiegi roczne około 30kkm. Część w drodze do pracy ( codziennie 20km w jedną stronę w obszarze niezabudowanym większość) ale też co miesiąc średnio trasa po 750km w jedną stronę autostradami z tempomatem ustawionym na 150km/h.

 

Mooże być klasę niżej. Ale Astra mi się nie podoba, Golf też nie. Proceed mnie bardzo rozczarował jako auto, które ma robić wrażenie a nie jest praktyczne. Myślałem nad A4 kombi, trochę jeżdżę takim (2022,  też diesel) ale do Optimy się kryje  - zwłaszcza wygoda foteli. Pozostaje w razie czego w odwodzie.

 

Co jeszcze?  Co ma dobre opinie? Megane kombi? Może zwykły Ceed. Szukam inspiracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kysior napisał(a):

Hej. 

 

Moja Kijanka ma już 6 lat i myślę o wymianie. Ale nie mam pomysłu na co.  Może podpowiecie?

 

Co mam: 1,7 diesel, duże kombi z automatem i bogatym wyposażeniem,  w sumie wszystkomającym.

 

Co szukam? Samochodu nowego w leasing. Najchętniej nowej Oprimy, ale nie ma w kraju, a to wymóg jest. Automat, kombi, nie SUV. Benzyna lub diesel. Przebiegi roczne około 30kkm. Część w drodze do pracy ( codziennie 20km w jedną stronę w obszarze niezabudowanym większość) ale też co miesiąc średnio trasa po 750km w jedną stronę autostradami z tempomatem ustawionym na 150km/h.

 

Mooże być klasę niżej. Ale Astra mi się nie podoba, Golf też nie. Proceed mnie bardzo rozczarował jako auto, które ma robić wrażenie a nie jest praktyczne. Myślałem nad A4 kombi, trochę jeżdżę takim (2022,  też diesel) ale do Optimy się kryje  - zwłaszcza wygoda foteli. Pozostaje w razie czego w odwodzie.

 

Co jeszcze?  Co ma dobre opinie? Megane kombi? Może zwykły Ceed. Szukam inspiracji.

Volvo V60

V60 nie jeździłem ale XC60/90, V90 fotele bardzo wygodne (subiektywnie, oczywiście)

finansowanie volvo ma tez w miarę dobre

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kysior napisał(a):

Hej. 

 

Moja Kijanka ma już 6 lat i myślę o wymianie. Ale nie mam pomysłu na co.  Może podpowiecie?

 

Co mam: 1,7 diesel, duże kombi z automatem i bogatym wyposażeniem,  w sumie wszystkomającym.

 

Co szukam? Samochodu nowego w leasing. Najchętniej nowej Oprimy, ale nie ma w kraju, a to wymóg jest. Automat, kombi, nie SUV. Benzyna lub diesel. Przebiegi roczne około 30kkm. Część w drodze do pracy ( codziennie 20km w jedną stronę w obszarze niezabudowanym większość) ale też co miesiąc średnio trasa po 750km w jedną stronę autostradami z tempomatem ustawionym na 150km/h.

 

Mooże być klasę niżej. Ale Astra mi się nie podoba, Golf też nie. Proceed mnie bardzo rozczarował jako auto, które ma robić wrażenie a nie jest praktyczne. Myślałem nad A4 kombi, trochę jeżdżę takim (2022,  też diesel) ale do Optimy się kryje  - zwłaszcza wygoda foteli. Pozostaje w razie czego w odwodzie.

 

Co jeszcze?  Co ma dobre opinie? Megane kombi? Może zwykły Ceed. Szukam inspiracji.

 

Moze znajdziesz jeszcze gdzies schodzacy model Passata?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, budżet - zapomniałem. Powiedzmy do 200 tys. Chętnie 170.

 

Aerton mi się najbardziej podoba. Oglądałem taki jeden ładny, ale cena 230tys jest przesadą - za to już można niedużą kawalerkę kupić :)

 

Ale jakoś nie ma mam przekonania do Vagów - po firmowych Passatach i obecnie Audi A4 - do Kia wsiadam z większą przyjemnością i wysiadam bez bólu pleców.

 

A tak serio to skłaniam się trochę ku jakiemuś kompaktowi, bo córka już coraz rzadziej z nami jeździ i w sumie takie duże auto fajne, zwłaszcza na te trasy, ale mniejszy też by wystarczył. 

 

Leasing uzgadniam z szefem firmy, w której pracuję - warunek jest, że ma być fabrycznie nowe i z tym nie dyskutuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akisel napisał(a):

Volvo V60

V60 nie jeździłem ale XC60/90, V90 fotele bardzo wygodne (subiektywnie, oczywiście)

finansowanie volvo ma tez w miarę dobre

 

imho głośne będzie. Mnie S90, XC60 rozczarowało głośnością ale tragedii nie było. 

 

9 godzin temu, Kysior napisał(a):

Hej. 

 

Moja Kijanka ma już 6 lat i myślę o wymianie. Ale nie mam pomysłu na co.  Może podpowiecie?

 

Co mam: 1,7 diesel, duże kombi z automatem i bogatym wyposażeniem,  w sumie wszystkomającym.

 

Co szukam? Samochodu nowego w leasing. Najchętniej nowej Oprimy, ale nie ma w kraju, a to wymóg jest. Automat, kombi, nie SUV. Benzyna lub diesel. Przebiegi roczne około 30kkm. Część w drodze do pracy ( codziennie 20km w jedną stronę w obszarze niezabudowanym większość) ale też co miesiąc średnio trasa po 750km w jedną stronę autostradami z tempomatem ustawionym na 150km/h.

 

Mooże być klasę niżej. Ale Astra mi się nie podoba, Golf też nie. Proceed mnie bardzo rozczarował jako auto, które ma robić wrażenie a nie jest praktyczne. Myślałem nad A4 kombi, trochę jeżdżę takim (2022,  też diesel) ale do Optimy się kryje  - zwłaszcza wygoda foteli. Pozostaje w razie czego w odwodzie.

 

Co jeszcze?  Co ma dobre opinie? Megane kombi? Może zwykły Ceed. Szukam inspiracji.

A A4 z lepszymi fotelami? Moim zdaniem nie są złe. SuperB to jednak stare auto na dzisiejsze czasy. Możesz jeszcze C klasse zerknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kysior napisał(a):

Ale jakoś nie ma mam przekonania do Vagów - po firmowych Passatach i obecnie Audi A4 - do Kia wsiadam z większą przyjemnością i wysiadam bez bólu pleców.

 

A tak serio to skłaniam się trochę ku jakiemuś kompaktowi, bo córka już coraz rzadziej z nami jeździ i w sumie takie duże auto fajne, zwłaszcza na te trasy, ale mniejszy też by wystarczył. 

o to ciekawe że passaty Ci nie podpasowały

z komapaktów jak nie korea i vag to w sumie nic ciekawego nie zostaje ;] francuzy...

volvo v60 może być ciekawe ale to już takie naciąganie budżetu

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-v60-od-reki-2-0-177km-pakiet-climate-driver-assist-ID6FWuiE.html

 

nie wiem jak to tam twój szef będzie patrzył

 

Jest też mazda 6 ale nie wiem czy silnik Ci będzie odpowiadał

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mazda-6-mazda6-wgn-2-0l-skyactiv-g-165-km-center-line-automat-ID6FIOY8.html

 

corolle kombi to krzyczą wszyscy że głośne i automat denerwujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucash napisał(a):

imho głośne będzie. Mnie S90, XC60 rozczarowało głośnością ale tragedii nie było. 

 

O, a co będzie cichsze niz S90?

Pytam, bo ma S90 i pomimo, że mam szyby akustyczne to szum z opon jest jednak odczuwalny (w A6 c7 - tez z szybami akustycznymi - bylo zdecydowanie ciszej) a ze przymierzam sie do zamiany to szukam pomysłów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jaceq napisał(a):

O, a co będzie cichsze niz S90?

 

 

W tej klasie? 5er, A6.

3 lata jeździłem S90, jest superkomfortowe, fotele bajeczne, ale jeśli chodzi o głośność w trasie to konkurencji biją niestety S90 na głowę...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kysior napisał(a):

Macie rację, budżet - zapomniałem. Powiedzmy do 200 tys. Chętnie 170

 

Insignia. Ostatnio jak bylem w Oplu to się zdziwiłem że jeszcze to sprzedają, ale jest. Silnik 2.0, kombi. Normalne nieprzekombinowane, nieudające żadnego "premium" auto do jazdy w dłuższe trasy

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maro_t napisał(a):

 

Insignia. Ostatnio jak bylem w Oplu to się zdziwiłem że jeszcze to sprzedają, ale jest. Silnik 2.0, kombi. Normalne nieprzekombinowane, nieudające żadnego "premium" auto do jazdy w dłuższe trasy

przyznaje że tym nie jeżdziłem ale w salonie wsiadłem do kilku hOpli to wychodziłem szybko bo nawet Astra nie porywała wdziękiem. Insignia nie jest też już oferowana.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaceq napisał(a):

 

O, a co będzie cichsze niz S90?

Pytam, bo ma S90 i pomimo, że mam szyby akustyczne to szum z opon jest jednak odczuwalny (w A6 c7 - tez z szybami akustycznymi - bylo zdecydowanie ciszej) a ze przymierzam sie do zamiany to szukam pomysłów :)

a przy dobrej infrastrukturze EV nie rozważasz jednak zmiany noPB na elektrycznego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lucash napisał(a):

a przy dobrej infrastrukturze EV nie rozważasz jednak zmiany noPB na elektrycznego? 

Obecnie nie mam opcji ładowania w domu - i dopóki tak będzie, to ta opcja nie wchodzi w grę niestety. 

Poza tym 'porównywalny klasowo' EV wychodzi jednak drożej nadal (przesiadka na Tesle 3 / Y raczej odpada po jeździe próbnej Y-kiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jaceq napisał(a):

Obecnie nie mam opcji ładowania w domu - i dopóki tak będzie, to ta opcja nie wchodzi w grę niestety. 

Poza tym 'porównywalny klasowo' EV wychodzi jednak drożej nadal (przesiadka na Tesle 3 / Y raczej odpada po jeździe próbnej Y-kiem ;)

CX-60? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucash napisał(a):

CX-60? 

 

Bylem sobie posiedzieć i... mega rozczarowanie. O ile z zewnątrz samochód jest duży, a środek wizualnie bardzo ładny to ilość miejsca w kabinie jest bardzo mała niestety.

 

EDIT: w sumie zrobię osobny watek, zamiast podkradać tutaj koledze :)

Edytowane przez jaceq
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaceq napisał(a):

 

Bylem sobie posiedzieć i... mega rozczarowanie. O ile z zewnątrz samochód jest duży, a środek wizualnie bardzo ładny to ilość miejsca w kabinie jest bardzo mała niestety.

 

EDIT: w sumie zrobię osobny watek, zamiast podkradać tutaj koledze :)

No właśnie, spadówa ;)

 

A tak serio - tak przeglądam, i coraz bardziej składam się do KIA CEED. Nie Proceed, tylko zwykły ceed - tańszy i bardziej funkcjonalny. Niby klase niżej, ale - jak wspomniałem, nie zależy mi na pozostaniu w tej samej klasie. Czy któreś z aut oferuje tyle za tyle, co w przypadku Ceeda?

 

A pytanie z innej beczki - czy są jeszcze jakieś auta, które (jak moja Optima, z którą mi ciężko się rozstać) nie mają tabletu sterczącego z deski na środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kysior napisał(a):

No właśnie, spadówa ;)

 

A tak serio - tak przeglądam, i coraz bardziej składam się do KIA CEED. Nie Proceed, tylko zwykły ceed - tańszy i bardziej funkcjonalny. Niby klase niżej, ale - jak wspomniałem, nie zależy mi na pozostaniu w tej samej klasie. Czy któreś z aut oferuje tyle za tyle, co w przypadku Ceeda?

 

A pytanie z innej beczki - czy są jeszcze jakieś auta, które (jak moja Optima, z którą mi ciężko się rozstać) nie mają tabletu sterczącego z deski na środku?

 

Seat Ateca ale to nie jest kombi, chociaz bagaznik calkiem spory jak na rozmiar auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kysior napisał(a):

No właśnie, spadówa ;)

 

A tak serio - tak przeglądam, i coraz bardziej składam się do KIA CEED. Nie Proceed, tylko zwykły ceed - tańszy i bardziej funkcjonalny. Niby klase niżej, ale - jak wspomniałem, nie zależy mi na pozostaniu w tej samej klasie. Czy któreś z aut oferuje tyle za tyle, co w przypadku Ceeda?

 

A pytanie z innej beczki - czy są jeszcze jakieś auta, które (jak moja Optima, z którą mi ciężko się rozstać) nie mają tabletu sterczącego z deski na środku?

wsiądź do Ceeda i zobacz wygodę foteli. Optima patrząc po zdjęciach nie wygląda na to żeby miała fotele AGR ale podkreślasz ich wygodę. Ja wsiadłem do Ceed, Xceed i szybko wysiadłem właśnie przez fotele. Z drugiej mańki - w BMW X3 też miałem po kilku godzinach jazdy takie sobie opinie o fotelach ale po kilku dniach się przyzwyczaiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trex11 napisał(a):

Juz nie robia takich przestarzalych konstrukcji gdzie trzeba odrywac wzrok bardziej na dol by zobaczyc ekran.

To mniej bezpieczne jak ekran na deski na lini wzroku.

Optima IMO miała fajny kompromis:image.png.2976573f81204355ec3b94b3cf40f762.png

 

Edytowane przez Kysior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kysior napisał(a):

Optima IMO miała fajny kompromis:

 

ta Twoja Optima to jest ta sama generacja aut co moja Astra K. Zresztą kolega też ma taką Optimę rocznik 2018. I to jest moim zdaniem generacja samochodów optymalna pod względem "cyfrowości" i "tabletowości". Z jednej strony już jakieś ekrany są, ale nie takie ordynarne wielkości telewizorów sterczące z deski, służą raczej do ustawień rzadziej używanych funkcji, jak barwy dźwięku radia, programowania stacji, czy ustawień samochodu (światła powitalne, włączanie tylnej wycieraczki przy wstecznym itd) które ustawiasz raz i więcej nie zmieniasz. Ewentualnie do wybrania numeru telefonu. A do wszystkich rzeczy potrzebnych do jazdy masz normalne guziki, dźwignie itd. Tak samo te wszystkie asystenty, rozpoznawania znaków itd. Znaki czyta, ale mi niczym nie pika ani nie miga na desce jak przekraczam prędkość o 1km/h, ostrzega przed kolizją jak widzi że ktoś przede mną hamuje a ja jeszcze nie, ale nie próbuje mi szarpać kierownicą czy hamować za mnie. To jest dla mnie taki optymalny kompromis między prostym samochodem, a takim, który czasem stara się mi pomóc ale nie irytuje i nie przeszkadza.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maro_t napisał(a):

 

ta Twoja Optima to jest ta sama generacja aut co moja Astra K. Zresztą kolega też ma taką Optimę rocznik 2018. I to jest moim zdaniem generacja samochodów optymalna pod względem "cyfrowości" i "tabletowości". Z jednej strony już jakieś ekrany są, ale nie takie ordynarne wielkości telewizorów sterczące z deski, służą raczej do ustawień rzadziej używanych funkcji, jak barwy dźwięku radia, programowania stacji, czy ustawień samochodu (światła powitalne, włączanie tylnej wycieraczki przy wstecznym itd) które ustawiasz raz i więcej nie zmieniasz. Ewentualnie do wybrania numeru telefonu. A do wszystkich rzeczy potrzebnych do jazdy masz normalne guziki, dźwignie itd. Tak samo te wszystkie asystenty, rozpoznawania znaków itd. Znaki czyta, ale mi niczym nie pika ani nie miga na desce jak przekraczam prędkość o 1km/h, ostrzega przed kolizją jak widzi że ktoś przede mną hamuje a ja jeszcze nie, ale nie próbuje mi szarpać kierownicą czy hamować za mnie. To jest dla mnie taki optymalny kompromis między prostym samochodem, a takim, który czasem stara się mi pomóc ale nie irytuje i nie przeszkadza.

Mam podobne odczucia. Dlatego nie widzę następcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kysior napisał(a):

Mam podobne odczucia. Dlatego nie widzę następcy :)

 

niestety trzeba trochę zmienić podejscie, bo dziś to wygląda inaczej. Zresztą mnie się np. między innymi dlatego spodobał nowy qashqai. Z jednej strony ma sterczący ekran i wyświetlacz zamiast klasycznych zegarów, ale z drugiej duże fizyczne guziki do wszyskich funkcji, klimatyzacji, ogrzewania siedzeń, szyb itd. I jest tak pomyślany, że mimo tej cyfrowości wszystko jest tam gdzie się spodziewasz, możesz wsiadać i jechać. A te wszystkie bajery i ustawienia możesz rozkminiać ale nie musisz. No ale z drugiej strony systemy ostrzegawczo - asystujące są bardziej wrażliwe i bardziej ingerują w jazdę, czasami powodując wręcz niebezpieczne sytuacje. No ale z tym niestety już trzeba się pogodzić bo innych aut już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kysior napisał(a):

Całkiem ciekawe auto, tablet owszem, nie wystaje, natomiast jego wielkość jest przytłaczająca. No ale znak czasu, trzeba się chyba przestawić...

 

Jeśli cena Cię nie zabija to pooglądaj, pomacaj i pojeździj. Poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kysior napisał(a):

Mam podobne odczucia. Dlatego nie widzę następcy :)

 

Ceed jest ok, tabletu się używa do nawigacji głównie oraz podglądu która godzina lub jaka stacja gra. Reszta normalne guziory. Z tym że nie jest jakiś super cichy.

image.png.178d1092103889106c23a37ed1256e50.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kysior @maro_t Piszecie o tej prostocie w nowoczesnym wydaniu i jak nic wpisuje się w to wszystko stary, dobry, ale jeszcze nowy oczywiście Passat. Ekran wkomponowany w kokpit służy głównie do głębszych ustawień auta, których nie rusza się później latami, a media, telefon, nawi można ustawiać z kierownicy, czy nawet głosowo. Ja tego ekranu prawie w ogóle nie dotykam, wszystko, co na codzień, czy w trasie potrzebne ogarniam głosem, lub guziorami na kierownicy. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaczorek79 napisał(a):

@Kysior @maro_t Piszecie o tej prostocie w nowoczesnym wydaniu i jak nic wpisuje się w to wszystko stary, dobry, ale jeszcze nowy oczywiście Passat. Ekran wkomponowany w kokpit służy głównie do głębszych ustawień auta, których nie rusza się później latami, a media, telefon, nawi można ustawiać z kierownicy, czy nawet głosowo. Ja tego ekranu prawie w ogóle nie dotykam, wszystko, co na codzień, czy w trasie potrzebne ogarniam głosem, lub guziorami na kierownicy. 

Wyjąłeś mi to z ust. I dotyczy to zarówno paska i arteona.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 
 
Moja Kijanka ma już 6 lat i myślę o wymianie. Ale nie mam pomysłu na co.  Może podpowiecie?
 
Co mam: 1,7 diesel, duże kombi z automatem i bogatym wyposażeniem,  w sumie wszystkomającym.
 
Co szukam? Samochodu nowego w leasing. Najchętniej nowej Oprimy, ale nie ma w kraju, a to wymóg jest. Automat, kombi, nie SUV. Benzyna lub diesel. Przebiegi roczne około 30kkm. Część w drodze do pracy ( codziennie 20km w jedną stronę w obszarze niezabudowanym większość) ale też co miesiąc średnio trasa po 750km w jedną stronę autostradami z tempomatem ustawionym na 150km/h.
 
Mooże być klasę niżej. Ale Astra mi się nie podoba, Golf też nie. Proceed mnie bardzo rozczarował jako auto, które ma robić wrażenie a nie jest praktyczne. Myślałem nad A4 kombi, trochę jeżdżę takim (2022,  też diesel) ale do Optimy się kryje  - zwłaszcza wygoda foteli. Pozostaje w razie czego w odwodzie.
 
Co jeszcze?  Co ma dobre opinie? Megane kombi? Może zwykły Ceed. Szukam inspiracji.

No to może jednak ponownie Optima? Jezeli w którymś kraju UE sprzedają jako nowe to temat jest do ogarnięcia przez leasing. Szczegółów nie pamietam jak to jest w mojej firmie gdzie pracuje, ale mamy specjalny zespół do wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru pod leasing. Przecież pierwsze Tesle tak właśnie szły w leasingu prosto z Berlina.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał(a):


No to może jednak ponownie Optima? Jezeli w którymś kraju UE sprzedają jako nowe to temat jest do ogarnięcia przez leasing. Szczegółów nie pamietam jak to jest w mojej firmie gdzie pracuje, ale mamy specjalny zespół do wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru pod leasing. Przecież pierwsze Tesle tak właśnie szły w leasingu prosto z Berlina.

 

Z tego co widzę od 2020 Kia Optima nazywa się Kia K5 - nie widzę tego nigdzie w Europie sprzedawanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jaceq napisał(a):

 

Z tego co widzę od 2020 Kia Optima nazywa się Kia K5 - nie widzę tego nigdzie w Europie sprzedawanego.

K5 jest od 2012r

Na Eu jest nazwa Optima. Na inne rynki jest nazwa K5.

Combi było chyba tylko w Eu oferowane.

Nie spełnia obecnych norm euro 6temp.

Edytowane przez Tre-Bor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2023 o 12:13, mPh napisał(a):

Na obecnego superba przestali przyjmowac zamowienia juz jakis czas temu. 

LB , kombi jeszcze można zamawiać. S4 premiera w czwartek. 
 

Auto gorzej wyciszone od VW i zawias zestrojony na bujanie. Arteon lepszy pod każdym względem ale też i droższy o około 30 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbynek napisał(a):

Wygląda jak lifting a nie nowy model. I ten tablet zamiast zegarów co się po daszkiem nie zmieścił... :facepalm:

Taptaraptap
 

Dramat jak każdy VAG. Mondeo już nie ma.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AstraC napisał(a):

 

no, jedna z ostatnich szans na nieprzekombinowany, rodzinny, w miarę wygodny samochód z normalnym silnikiem i klasycznym automatem. Pod warunkiem że nadal dają 5 lat gwarancji bo w Oplu się przydaje ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.