Skocz do zawartości

Kia mi się popsuła


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram dzisiaj maskę Sorento, żeby nalać płynu do szyb i patrzę a tam w zbiorniku od płynu chłodzącego sucho. No tak 80kkm przebiegu i poszła pewnie uszczelka pod głowicą po 80kkm ;]

Kupiłem płynu dolałem i patrzam coś kapie, chyba jakaś pie#$%$ kuna przegryzła wężyk od płynu. Zima idzie, znowu te bydlaki się pchają do domów i samochodów. Czas trutki porozkładać :pifpaf:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MarcG napisał(a):

Otwieram dzisiaj maskę Sorento, żeby nalać płynu do szyb i patrzę a tam w zbiorniku od płynu chłodzącego sucho. No tak 80kkm przebiegu i poszła pewnie uszczelka pod głowicą po 80kkm ;]

Kupiłem płynu dolałem i patrzam coś kapie, chyba jakaś pie#$%$ kuna przegryzła wężyk od płynu. Zima idzie, znowu te bydlaki się pchają do domów i samochodów. Czas trutki porozkładać :pifpaf:

 

Kia, Daewoo, Hyundai - ulubione auta kun ;)

 

Mi też niedawno coś pogryzło, na szczęście tylko wężyk od spryskiwaczy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Majkiel napisał(a):

 

Kia, Daewoo, Hyundai - ulubione auta kun ;)

 

Mi też niedawno coś pogryzło, na szczęście tylko wężyk od spryskiwaczy 

W serwisie powiedzieli, że wężyk ściągną za tydzień. Ale jak mi się spieszy to mam kupić metr wężyka w sklepie motoryzacyjnym i sobie wymienić ;] 

  • Lubię to 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcG napisał(a):

W serwisie powiedzieli, że wężyk ściągną za tydzień. Ale jak mi się spieszy to mam kupić metr wężyka w sklepie motoryzacyjnym i sobie wymienić ;] 

 

Drut, a nie oryginale części, czasem najlepsze... Może mniej będzie smakować.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Waldek40 napisał(a):

chyba w skodach lubiły kable WN podgryzać

 

A tego to nie wiem ;)

Lata temu jak poznałem obecną żonę, to miała Accenta i zawsze ileś kabli w bagażniku ;) Jak zacząłem wtedy czegoś szukać, to w temacie kabli były same posty właścicieli Lanosów, Accentów, i30, Nexii i innych koreańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Majkiel napisał(a):

 

A tego to nie wiem ;)

Lata temu jak poznałem obecną żonę, to miała Accenta i zawsze ileś kabli w bagażniku ;) Jak zacząłem wtedy czegoś szukać, to w temacie kabli były same posty właścicieli Lanosów, Accentów, i30, Nexii i innych koreańskich.

lanos to był mój pierwszy samochód , dzięki niemu trafiłem tu na autokącik, i nigdy nie miałem problemu z pogryzionymi przewodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Waldek40 napisał(a):

lanos to był mój pierwszy samochód , dzięki niemu trafiłem tu na autokącik, i nigdy nie miałem problemu z pogryzionymi przewodami

Ja z pogryzionymi też nie, ale przewody wymieniałem chyba razem z olejem co 15kkm, 2x w roku. :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pejus1982 napisał(a):


Miałem tak samo przy 1.5 DOHC - kable, świece. U mnie przyczyną „strzelająca” instalacja lpg.

Zmniejszona przerwa w swoecach była?

 

 

 

Btw. Dosłownie obok auta stoi zywolapka ze zmienianym jedzeniem jajko, ryba, mieso. A kuna wlazi do komory silnika

Edytowane przez deszczowyRoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, deszczowyRoman napisał(a):

Zmniejszona przerwa w swoecach była?

Btw. Dosłownie obok auta stoi zywolapka ze zmienianym jedzeniem jajko, ryba, mieso. A kuna wlazi do komory silnika

U mnie oczywiście, że była.

 

Co do kuny.

Prawie 2 lata stawiałem jej przysmaki, ultradźwiękowe odstraszacze, pryskałem dach i rynny jakimiś antykunimi perfumami i odstawiałem inne cuda wianki.

Żywołapkę potrafiłem znaleźć zamkniętą bez jajka czy mięcha w środku, już podejrzewałem nawet sąsiada o psikus.

Nie właziła mi do auta, a pod dach domu.

Już wielokrotnie tu pisałem, że pomogła przekładka poszycia dachu i uszczelnienie najdrobniejszych szpar.

Od tamtej pory względny spokój, tylko 2x pogryzła wygłuszenie maski (myślę, że to już zemsta kolejnego pokolenia), czasem pod maską znajdę jakąś kość.

Oczywiście mam ultradźwiękowe odstraszacze i najohydniejsze w zapachu kostki WC.

Jak ma się kunę, to jest PRZE......SRANE!

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

U mnie oczywiście, że była.

 

Co do kuny.

Prawie 2 lata stawiałem jej przysmaki, ultradźwiękowe odstraszacze, pryskałem dach i rynny jakimiś antykunimi perfumami i odstawiałem inne cuda wianki.

Żywołapkę potrafiłem znaleźć zamkniętą bez jajka czy mięcha w środku, już podejrzewałem nawet sąsiada o psikus.

Nie właziła mi do auta, a pod dach domu.

Już wielokrotnie tu pisałem, że pomogła przekładka poszycia dachu i uszczelnienie najdrobniejszych szpar.

Od tamtej pory względny spokój, tylko 2x pogryzła wygłuszenie maski (myślę, że to już zemsta kolejnego pokolenia), czasem pod maską znajdę jakąś kość.

Oczywiście mam ultradźwiękowe odstraszacze i najohydniejsze w zapachu kostki WC.

Jak ma się kunę, to jest PRZE......SRANE!

 

a jakiś piesek czy kotek nie odstrasza?

 

W dniu 11.11.2023 o 20:55, ZUBERTO napisał(a):

Ja z pogryzionymi też nie, ale przewody wymieniałem chyba razem z olejem co 15kkm, 2x w roku. :hehe:

pamiętam że to był problem żeby kupić porządne WN...

 

W dniu 11.11.2023 o 05:46, Waldek40 napisał(a):

lanos to był mój pierwszy samochód , dzięki niemu trafiłem tu na autokącik, i nigdy nie miałem problemu z pogryzionymi przewodami

mi raz przegryzło rurkę od spryska w zimie... przekichane jest jeździć po mieście w słoneczny zimowy dzień z roztapiającym się sniegiem i bryzgami non stop na szybę gdy nie działa ci spryskiwacz ;] 

 

W dniu 10.11.2023 o 13:39, MarcG napisał(a):

Otwieram dzisiaj maskę Sorento, żeby nalać płynu do szyb i patrzę a tam w zbiorniku od płynu chłodzącego sucho. No tak 80kkm przebiegu i poszła pewnie uszczelka pod głowicą po 80kkm ;]

Kupiłem płynu dolałem i patrzam coś kapie, chyba jakaś pie#$%$ kuna przegryzła wężyk od płynu. Zima idzie, znowu te bydlaki się pchają do domów i samochodów. Czas trutki porozkładać :pifpaf:

 

ostatnio z pod maski golfa mi wypadł szczur i to całkiem spory, już ugotowany silnikiem... pogryzł wygłuszenie, wywaliłem je na razie całkiem ale coś zaczął ubywać płyn chłodniczy więc może gdzieś sobie tym popijał... 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, r1sender napisał(a):

gdzieś czytałem także zastrzegam, że nie wiem ile w tym prawdy ale przy produkcji przewodów ich otulin stosowane są mączki stąd niby taka popularność u kun

 

Ja czytalem, ze niby jakis tluszcz odzwierzecy ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Ja czytalem, ze niby jakis tluszcz odzwierzecy ;]

 

może być. Fakt jest taki, że u koleżki na warsztacie z pożartymi kablami czy przewodami to głównie kilkulatki które parkują pod chmurą, a obok nich jakieś stare wozidła które nie mają wzięcia u zwierzaków.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, r1sender napisał(a):

gdzieś czytałem także zastrzegam, że nie wiem ile w tym prawdy ale przy produkcji przewodów ich otulin stosowane są mączki stąd niby taka popularność u kun

Ja też czytałem, że w Renacie węże (czy konkretnie któryś wąż) w układzie chłodzenia są z dodatkiem tej mączki.

Chłop wstawiał zdjęcie chyba dwumiesięcznego auta z pogryzionym wężem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.