Skocz do zawartości

Podnośnik / lewarek / bałwanek


Wojtektoja

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Wojtektoja napisał(a):

Witam. Poszukuję podnośnika bałwanka do domowego użytku - wymiana kół dwa razy w roku. Auta to SUV i hatchback. Cena do 500 złotych. Zależy mi na jakości podnośnika.

czemu nie żabę? Za 300-400zł można fajną porządną żabkę kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał(a):

czemu nie żabę? Za 300-400zł można fajną porządną żabkę kupić

 

Jakąś polecasz? Na alle czy w innych marketach są za 160-200 :phi: ale cena w tą stronę nie czyni lepszego produktu (w drugą też różnie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, volf6 napisał(a):

To zależy-bałwanek szybszy i nie trzeba machać ale konieczne sprężone powietrze a zwykła żabę może użyć wszędzie, nawet na drodze czy w lesie;]

Przy sporadycznym użytkowaniu to brałbym to drugie ale to już co kto woli:old:

W zasadzie to kompresor mam. A żaby nie ma gdzie w aucie wozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaby za ~160 zł sobie odpuść, albo one Tobie opuszczą w najmniej odpowiednim momencie. Mam jedną marketową, i kompaktowego kombiaka jakoś jeszcze podniosła i trzymała, ale juz Passat b7 ją skręcił. Teraz mam od znajomego podnośnik z ciężarówki 😁

 

Ze znajomym byliśmy oglądać auto u handlarza pasjonata mercedesów. Zarzekał się jak to okularnik od spodu zdrowy jest (nie był). Ale żabę to taką na 1.30 m długą przytargał i wywindowałauto, że na 1 kole się podpierało

Edytowane przez Guzon87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiziuk napisał(a):

 

Jakąś polecasz? Na alle czy w innych marketach są za 160-200 :phi: ale cena w tą stronę nie czyni lepszego produktu (w drugą też różnie). 

dostałem 4 lata temu kupioną z alle za 300 coś, niby 3T może dźwigać, z osobówkami nie ma problemu, 4-5 ruchów i auto w górze

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Guzon87 napisał(a):

Żaby za ~160 zł sobie odpuść, albo one Tobie opuszczą w najmniej odpowiednim momencie. Mam jedną marketową, i kompaktowego kombiaka jakoś jeszcze podniosła i trzymała, ale juz Passat b7 ją skręcił.

Z tanimi to chyba loteria. Mam żabę za 49zł z Biedronki i trzyma jak głupia. Już wiele osobówek na niej podnosiłem i jedyne czego jej brakowało, to gumowa nakładka aby nie kaleczyć progów. Dokupiłem i jestem zadowolony, używam cały czas.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Z tanimi to chyba loteria. Mam żabę za 49zł z Biedronki i trzyma jak głupia. Już wiele osobówek na niej podnosiłem i jedyne czego jej brakowało, to gumowa nakładka aby nie kaleczyć progów. Dokupiłem i jestem zadowolony, używam cały czas.

Zmieńcie może tytuł posta bo myślałem że o tego niedźwiedzia z wojska jest pytanie tylko kącik nie pasował mi za bardzo 😁

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Guzon87 napisał(a):

Żaby za ~160 zł sobie odpuść, albo one Tobie opuszczą w najmniej odpowiednim momencie. Mam jedną marketową, i kompaktowego kombiaka jakoś jeszcze podniosła i trzymała, ale juz Passat b7 ją skręcił. Teraz mam od znajomego podnośnik z ciężarówki 😁

 

Ze znajomym byliśmy oglądać auto u handlarza pasjonata mercedesów. Zarzekał się jak to okularnik od spodu zdrowy jest (nie był). Ale żabę to taką na 1.30 m długą przytargał i wywindowałauto, że na 1 kole się podpierało

IMHO. Jest inaczej. W tych tanich jest loteria po prostu. Ja mam taki od ok 12lat, sprawuje się bez zarzutów. Podnosiłem tym SUVy, wyremontowałem Mustanga, co sezon zmieniam koła w aucie żony.

 

Teraz kupowałem drugi, do domu i też kupiłem taki za 130zł. Zobaczymy ile wytrzyma. IMHO jest to lepsza opcja niż bałwanek. Zdarzało się, że jechałem komuś pomóc w drodze to wrzucałem żabkę do bagażnika, bo łatwiej takim niż tym fabrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost2255 napisał(a):

Z tanimi to chyba loteria. Mam żabę za 49zł z Biedronki i trzyma jak głupia. Już wiele osobówek na niej podnosiłem i jedyne czego jej brakowało, to gumowa nakładka aby nie kaleczyć progów. Dokupiłem i jestem zadowolony, używam cały czas.

 

10 minut temu, sherif napisał(a):

IMHO. Jest inaczej. W tych tanich jest loteria po prostu. 

 

 

Tu się zgadzam z Wami obojgiem. Mojanakurat jest z lidla do 2.5 t na samym początku zaczęła puszczać olej tłoczkiem, zmieniłem oring i było ok, ale nie ufałem jej, gdyż widać jak ramię jest chybotliwe. A przy passacie to już w ogóle. 

10 minut temu, sherif napisał(a):

 

 

Teraz kupowałem drugi, do domu i też kupiłem taki za 130zł. Zobaczymy ile wytrzyma. IMHO jest to lepsza opcja niż bałwanek. Zdarzało się, że jechałem komuś pomóc w drodze to wrzucałem żabkę do bagażnika, bo łatwiej takim niż tym fabrycznym.

Nie mam moejsca na kompresor póki co, i cieszę się z tego 8t podnośnika 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Guzon87 napisał(a):

Żaby za ~160 zł sobie odpuść, albo one Tobie opuszczą w najmniej odpowiednim momencie.

Podstawowa zasada bezpiecznej pracy przy samochodzie brzmi - podnośnik jest do podnoszenia, a do utrzymania pojazdu są koziołki/kobyłki.

Dodatkowo kliny pod koła.

Zestaw koziołków + kliny to około 100 zł, a jakoś się pewniej pracuje.

A i tak jeszcze wsuwam koło pod samochód, aby jak spadnie to na koło, a nie na glebę lub mnie.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gordon_Shumway zmienił tytuł na Podnośnik / lewarek / bałwanek
6 godzin temu, maras77 napisał(a):

Podstawowa zasada bezpiecznej pracy przy samochodzie brzmi - podnośnik jest do podnoszenia,

Wiadomo. Prawda. Ale mi rozerwało śrubę przy korbie w podnośniku trapezowym. Dobrze, ze miałem już klocek pod autem. 

6 godzin temu, maras77 napisał(a):

a do utrzymania pojazdu są koziołki/kobyłki.

I na nich też nie warto oszczędzać. Składane to g.. wg mnie. Przekosiłem - (tu zapewne moja wina nie sprawdziłem, czy te składane łapki nie są luźne) i auto się zsunęło. 

6 godzin temu, maras77 napisał(a):

Dodatkowo kliny pod koła.

Zestaw koziołków + kliny to około 100 zł,

Kliny i nie składane koziołki 👍

6 godzin temu, maras77 napisał(a):

a jakoś się pewniej pracuje.

A i tak jeszcze wsuwam koło pod samochód, aby jak spadnie to na koło, a nie na glebę lub mnie.

 Ja wkładam koło i deseczki, aby w razie czego felgi nie zarysowalo. wuj ze mną, ale co sąsiad powie jak się zarysuje 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krisker napisał(a):

Zaletą bałwanka jest również to, że podnosi prosto do góry. Żaby nawet na równym podłożu ciągną siebie/auto. Przymierzam się do bałwanka, ale odkąd zmieniłem audi na renault mam mniej roboty przy samochodach ;]

Widziałeś kiedyś żabę? Żaba ma kółka i sama się przesuwa.:cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Guzon87 napisał(a):

I na nich też nie warto oszczędzać. Składane to g.. wg mnie. Przekosiłem - (tu zapewne moja wina nie sprawdziłem, czy te składane łapki nie są luźne) i auto się zsunęło.

Nie miałeś chyba klinów pod kołami.

Ja mam składane, ale te boczne nóżki są tylko, aby się nie przewrócił jak stoi bez obciążenia. Potem już stoi na swojej podstawie, ale autko musi być w pełni zahamowane i zabezpieczone przed przetaczaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krisker napisał(a):

Zaletą bałwanka jest również to, że podnosi prosto do góry. Żaby nawet na równym podłożu ciągną siebie/auto. Przymierzam się do bałwanka, ale odkąd zmieniłem audi na renault mam mniej roboty przy samochodach ;]

To zamiast żaby można wziąć hydrauliczny podnośnik słupkowy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krisker napisał(a):

Hydrauliczny słupkowy jest mało użyteczny, bo często jest za wysoki, żeby się zmieścił pod auto, a jednocześnie ma mały skok i nie da rady unieść auta, żeby się koło podniosło. 

Są też 2-stopniowe i te już mają skok spory choć akurat próżno ich szukać wśród najtańszej chińszczyzny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojtektoja napisał(a):

A ja dalej w czarnej... To może tak... zdecydowałem się na bałwanka. Doradzi ktoś, jaki kupić? Może ktoś używa takiego do 500 złotych i jest z niego zadowolony?

Bałwanek, czy żaba - dokup od razu kobyłki i kliny :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maras77 napisał(a):

Nie miałeś chyba klinów pod kołami.

Ja mam składane, ale te boczne nóżki są tylko, aby się nie przewrócił jak stoi bez obciążenia. Potem już stoi na swojej podstawie, ale autko musi być w pełni zahamowane i zabezpieczone przed przetaczaniem.

Ale ja mówiłem tutaj o składanych kobyłkach. 

image.png.4214c31d2780c817ba119b4d742a1dde.png

Niby powinna trzymać, ale nie wiem - jedna łapka się skręciła i auto się zsunęło. Fakt, nie dopatrzyłem, czy stoi pewnie. 

Edytowane przez Guzon87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Guzon87 napisał(a):

Ale ja mówiłem tutaj o składanych kobyłkach. 

image.png.4214c31d2780c817ba119b4d742a1dde.png

Niby powinna trzymać, ale nie wiem - jedna łapka się skręciła i auto się zsunęło. Fakt, nie dopatrzyłem, czy stoi pewnie. 

Mam takie same i one nie opierają się na tych nóżkach, tylko na środkowej podstawie. Nóżki są tylko po to, aby się nie chybotało.

Ale przy każdych kobyłkach stabilizacja pojazdu po podstawa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Guzon87 napisał(a):

Ale ja mówiłem tutaj o składanych kobyłkach. 

image.png.4214c31d2780c817ba119b4d742a1dde.png

Niby powinna trzymać, ale nie wiem - jedna łapka się skręciła i auto się zsunęło. Fakt, nie dopatrzyłem, czy stoi pewnie. 

Mam takie i nie miałem problemów. Używam przy dłuższych remontach, jako zabezpieczenie przy żabce. Na podnośniku zawsze popuszczam trochę aby auto oparło się o podporę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krisker napisał(a):

Hydrauliczny słupkowy jest mało użyteczny, bo często jest za wysoki, żeby się zmieścił pod auto, a jednocześnie ma mały skok i nie da rady unieść auta, żeby się koło podniosło. 

 

są dwu i trzysekcyjne

np polski skamet robi rewelacyjne :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2023 o 09:33, Wojtektoja napisał(a):

Hm... i tu właśnie mam problem. W zakładzie wulkanizacyjnym radzą bałwanka. Znajomy radzi żabę. I ja głupi się zrobiłem. Jak możecie, napiszcie dlaczego żaba lub dlaczego bałwanek jest lepszy.

Bałwanka nigdy nie używałem, ale do Land Rovera mam słupkowy od nowszego Craftera:

image.png.a20324aec3399bca7861485e92711c8b.png
Kosztował jakieś grosze i bez problemu daje radę podnieść nawet pod ramę na ustawieniu offroad i jeszcze mu zapasu zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2023 o 07:00, bielaPL napisał(a):

czemu nie żabę? Za 300-400zł można fajną porządną żabkę kupić

Dokładnie. Mam porządną żabę i chciałem dokupić bałwanka. Jak zobaczyłem, że bałwankiem nie podniosę tak wysoko jak żabą to zrezygnowałem z zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojtektoja napisał(a):

Na jakiejś ogromnej wysokości mi za bardzo nie zależy. Do zmiany kół chyba nie potrzeba Himalajów😀?

A co sądzicie o sprzęcie BJC?

Jeśli tylko do zmiany kół to bałwanek spokojnie ogarnie. Tylko, że najtańszą żabą z marketu też byś ogarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada bezpiecznej pracy przy samochodzie brzmi - podnośnik jest do podnoszenia, a do utrzymania pojazdu są koziołki/kobyłki.
Dodatkowo kliny pod koła.
Zestaw koziołków + kliny to około 100 zł, a jakoś się pewniej pracuje.
A i tak jeszcze wsuwam koło pod samochód, aby jak spadnie to na koło, a nie na glebę lub mnie.
Do podnoszenia Octavii 3 używam żaby z kupiłem ze 3 lata temu za śmieszne pieniądze... W tym roku dolalem płynu, odpowietrzylem i znów dziala super.
Do podparcia mam koziołki z (jak mi się chce je wyjmować z pudełka) lub zwykły mały pieniek (jak mi się nie chce wyjmować kobylek).
Kliny mam jakieś stare z drewna, które zostałem w kupionym garażu
Wszystko więc jest budżetowe ale działa jak należy.


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.