Skocz do zawartości

Nowy mały dostawczak


KYRTAP

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócił pomysł zakupu nowego małego dostawczaka z lpg. Musi być nowy i wielkości Dokkera który niestety nie jest już produkowany. Renault Express odpada bo nie jest dostępny silnik 1.0 tce z lpg. Coś obecnie zostało na rynku z lpg? 

Edytowane przez KYRTAP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki jest cel optymalizacji?

Ma być jak najtańszy w zakupie? Tani w użytkowaniu? LPG bo ma jeździć w mieście?

 

Wg Otomoto nie ma nic małego z LPG. Z najtańszych benzyn masz Forda Transita Couriera 1.0, ale pewnie gaz odpada.

Może Jogger wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, OPAL napisał(a):

Ma być jak najtańszy w zakupie? Tani w użytkowaniu? LPG bo ma jeździć w mieście?

 

 

Nie musi być najtańszy ale będzie dużo jeździć więc ma być tani w użytkowaniu. Będzie użytkowany w cyklu mieszanym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2024 o 18:39, PawelWaw napisał(a):

Chińczycy są nieźli w małych dostawczakach ale nie wiem czy już oferują na pl rynku.

Już oferują Piaggio Porter/Foton T6

https://piaggiopolska.com/ z fabrycznym LPG.

Tylko trochę większy od psich budek typu kangoo, dokker, partner i Berlingo.

W InPost już śmiga do paczkomatów.

Unitruck w Nadarzynie to sprzedaje.

 

https://www.facebook.com/piaggiocommercialpoland

 

vanup-aperto.jpg

Edytowane przez Tre-Bor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KYRTAP napisał(a):

 

Nie musi być najtańszy ale będzie dużo jeździć więc ma być tani w użytkowaniu. Będzie użytkowany w cyklu mieszanym. 

Musi być pełny blaszak? Bo rzeczywiście ten jogger to najlepsza propozycja. Co tam będziesz woził?

 

Ewentualnie zostają używki...

https://www.otomoto.pl/dostawcze/oferta/volkswagen-caddy-maxi-maxi-instalacja-lpg-tempomat-bluetooth-czujniki-parkowania-ID6FOn4W.html

https://www.otomoto.pl/dostawcze/oferta/dacia-dokker-van-van-1-6-sce-comfort-lpg-vat23-ID6G5Xi1.html

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KYRTAP napisał(a):

 

Nie musi być najtańszy ale będzie dużo jeździć więc ma być tani w użytkowaniu. Będzie użytkowany w cyklu mieszanym. 

 

To ja bym nie skreślał 1.5 dci w Expressie. Zależy ile chcesz go trzymać, ale do minimum 200 000km to bezproblemowy silnik. Spali za tyle co z LPG, a jazda przyjemniejsza (jeśli to Ty miałbyś nim jeździć).

Transit Courier to już schodzący model i ma dobre ceny, ale nie wiem jak jego 1.5 TDCi się trzyma. Tam pewnie jest więcej rzeczy do zepsucia niż w Renault.

 

Ale wciąż - jeśli wystarczy taka wielkość to brałbym Joggera. Zależy co wozisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Musi być pełny blaszak? Bo rzeczywiście ten jogger to najlepsza propozycja. Co tam będziesz woził?

 

Jogger na tą chwilę odpada bo chyba miałbym tak tak samo mało miejsca jak obecnie w Dusterze. Przewożę trochę narzędzi, mierników i i kilka pojemników z resztą klamotów. 

 

9 godzin temu, OPAL napisał(a):

 

To ja bym nie skreślał 1.5 dci w Expressie. Zależy ile chcesz go trzymać, ale do minimum 200 000km to bezproblemowy silnik. Spali za tyle co z LPG, a jazda przyjemniejsza (jeśli to Ty miałbyś nim jeździć).

Transit Courier to już schodzący model i ma dobre ceny, ale nie wiem jak jego 1.5 TDCi się trzyma. Tam pewnie jest więcej rzeczy do zepsucia niż w Renault.

 

Ale wciąż - jeśli wystarczy taka wielkość to brałbym Joggera. Zależy co wozisz.

 

Ile będę trzymać? Myślę  że okres leasingu i wymiana czyli do 200 tysięcy pewnie dobije. Czy diesel będzie się nadawał do raczej ciągłej ale często przerywanej jazdy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KYRTAP napisał(a):

 

Jogger na tą chwilę odpada bo chyba miałbym tak tak samo mało miejsca jak obecnie w Dusterze. Przewożę trochę narzędzi, mierników i i kilka pojemników z resztą klamotów. 

 

 

Ile będę trzymać? Myślę  że okres leasingu i wymiana czyli do 200 tysięcy pewnie dobije. Czy diesel będzie się nadawał do raczej ciągłej ale często przerywanej jazdy? 

Zależy jakie odcinki pokonujesz. Szczególnie ten pierwszy od uruchomienia. Ja tym 1.5 w Megance z 2011 roku jeździłem po mieście przez 70 000km i nigdy z niczym problemu nie było. W sumie 220 000km nakręcone miała.

 

Ja bym brał diesla w Expressie, wymieniał olej co 10000-15000km i ewentualnie sprawdził jakąś przedłużona gwarancję, jeśli boisz się wydatków.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2024 o 21:45, KYRTAP napisał(a):

 

Jogger na tą chwilę odpada bo chyba miałbym tak tak samo mało miejsca jak obecnie w Dusterze. Przewożę trochę narzędzi, mierników i i kilka pojemników z resztą klamotów. 

 

 

Ile będę trzymać? Myślę  że okres leasingu i wymiana czyli do 200 tysięcy pewnie dobije. Czy diesel będzie się nadawał do raczej ciągłej ale często przerywanej jazdy? 

No to szczerze, to te dacie za małe są.

Szukaj jednak czegoś większego i KONIECZNIE diesla 👍

Kasa na 100km w perspektywie 100kkm taka sama, a przyjemność z jazdy i spokój większy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KYRTAP zmienił tytuł na Nowy mały dostawczak
46 minut temu, KYRTAP napisał(a):

Co powiecie o takim wynalazku jak Toyota Proace City oczywiście w dieslu? Wiadomo że Toyoty w tym dostawczaku dużo nie ma ale może jednak. 

Proace City verso to wspólna "rodzina" z citroen berlingo i opel combo. Samo Proace to rozmiar większe niż te ww.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KYRTAP napisał(a):

 

Diesle nadal mają trochę więcej momemtu a w dostawczaku nawet w tym małym to ważne

Mało ważne.

Mam berlingo 1.6 hdi i dokkera 1.6

Litr różnicy ale przyjemność z jazdy benzyną jest bez porównania do ropniaka. Zdecydowanie Dacia lepiej wypada, choć modelowo to jednak gorsze auto👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Mało ważne.

Mam berlingo 1.6 hdi i dokkera 1.6

Litr różnicy ale przyjemność z jazdy benzyną jest bez porównania do ropniaka. Zdecydowanie Dacia lepiej wypada, choć modelowo to jednak gorsze auto👍 

 

To ile palą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, WBA napisał(a):

Proace City verso to wspólna "rodzina" z citroen berlingo i opel combo. Samo Proace to rozmiar większe niż te ww.

 

"Rodzina" jest większa bo obejmuje jeszcze Peugeot Rifter i Fiat Doblo. Kto wie może jeszcze więcej jeździ takich bliźniaczych modeli. Ciekawe jak to się sprawuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KYRTAP napisał(a):
 
"Rodzina" jest większa bo obejmuje jeszcze Peugeot Rifter i Fiat Doblo. Kto wie może jeszcze więcej jeździ takich bliźniaczych modeli. Ciekawe jak to się sprawuje? 

Do tego są w krótszych i dłuższych wersjach

Benzyny mają 1,2 PureTech - omijać szerokim

1,6 HDI zmienili na 1,5 HDI jakieś podkładki pod wtryskiwacze warto po jakimś czasie wymienić i niestety problemy z łańcuszkiem zbyt delikatnym - do 5 lat i 150kkm można liczyć na partycypację producenta jeśli masz wszystko po drodze w ASO i nie spóźnisz się choćby dzień ;-))))))))) zapomnij o wymianach oleju co 30kkm jeśli chcesz tym oojezdzic

Mam Riftera dłuższego "cywilnego" 130 KM 1,5HDI... tam chyba dwie palety wchodzą ale to musiałbyś sprawdzić. Tańsze wersję zdaje się były też w blaszaku i podwójnymi drzwiami z tyłu ( tak jak koledzy pisali to to samo co Toyka, combo,Berlingo i chyba Doblo aktualnie)

Fabryczny LPG to chyba już tylko Renault i Dacia..... Robią jeszcze Kangoo/Citana?

Fiat proffesional czegoś nie ma? Bez 1,2 PureTecha?

 

Jakis Caddy z TSI? powinien palić jakies akceptowalne ilosci benzyny..
 

Edytowane przez Fili_P
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter333 napisał(a):

A tak czysto teoretycznie są były małe dostawczaki z otwieraną tylną klapą do góry? Nie musi być nowy ale czy takie blaszaki miały klapę do góry? 

stare berlingo partner 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter333 napisał(a):

A tak czysto teoretycznie są były małe dostawczaki z otwieraną tylną klapą do góry? Nie musi być nowy ale czy takie blaszaki miały klapę do góry? 

Chyba Caddy było w takiej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pakuu1 napisał(a):

Chyba Caddy było w takiej wersji.

Dlaczego pytam. Z zawodu jestem elektrykiem i niekiedy podczas deszczu robienie czegoś czy szukanie w aucie które ma drzwi tylne zamiast klapy grozi zalaniem rzeczy i samego siebie. Obecnie mam Kangoo I, ale jest już jego końcówka. Wcześniej miałem Scenica I i gdyby nie to że w Kangoo mam półki porobione to Scenic wygrywał tą właśnie klapą. Poprostu pomyślałem czy ktoś nie zrobił dostawczaka blaszaka z klapą do góry 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurczę, teraz to się robi wyzwanie z tymi nowymi małymi dostawczakami na lpg. Jak Dokker odpada, a Express nie ma tego konkretnego silnika, to zaczyna być problem. Ale spoko, na rynku jeszcze coś zostało!

Na szybko sprawdzałem i Fiat Fiorino ma wersję z silnikiem 1.4 na lpg, a i Opel Combo Cargo niby dostępny z instalacją gazową. Oczywiście, trzeba będzie sprawdzić, czy to spełnia wszystkie oczekiwania, ale może to być jakiś trop.

Ewentualnie, możesz się rozglądać w kierunku jakiegoś dostawczaka na benzynę i potem zainstalować LPG na własną rękę, chociaż to pewnie trochę zabawy.

Trzymaj się i powodzenia w poszukiwaniach! 

😊

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 10:45, KYRTAP napisał(a):

 

To ile palą? 

Ostatnie miesiące: Dokker 7.0l a berlingo 5.8l

 

Dokker w weekend robi 2x250km w trasie i codziennie 50-100km kręci się po budowie itp. 2 osoby na pokładzie.

 

Berlingo codziennie trasa 2x70km. Jedna osoba.

 

Realnie pewnie będzie z 0.5l różnicy na korzyść Berlingo. Dokker najczęściej ma 6 z przodu jeśli chodzi o spalanie, berlingo zawsze 5 z przodu. Benzyna jest 5% tańsza od ON i sam zakup auta był znacznie tańszy. Gdzie tu sens diesla? 

 

 

IMG_20240117_074551754.jpg

IMG_20240117_074556398.jpg

IMG_20240117_100310436_HDR.jpg

IMG_20240117_100349083_HDR.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, piter333 napisał(a):

Dlaczego pytam. Z zawodu jestem elektrykiem i niekiedy podczas deszczu robienie czegoś czy szukanie w aucie które ma drzwi tylne zamiast klapy grozi zalaniem rzeczy i samego siebie. Obecnie mam Kangoo I, ale jest już jego końcówka. Wcześniej miałem Scenica I i gdyby nie to że w Kangoo mam półki porobione to Scenic wygrywał tą właśnie klapą. Poprostu pomyślałem czy ktoś nie zrobił dostawczaka blaszaka z klapą do góry 😉

Robią :)

https://www.otomoto.pl/dostawcze/oferta/volkswagen-caddy-pewne-auto-przeczytaj-rzetelny-opis-ID6G3GdJ.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pakuu1 napisał(a):

A jednak 😁 tylko u mnie też mania LPG, ale jednak coś takiego było 😁

 

5 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Dokker

Dam Ci namiar do znajomego który same "ciepłe" słowa mówi o Dokkerze. Już doczekać się nie może bo właśnie w firmie zmieniają na Fordy Transity Couriery. Ale jak to określił tak złym autem to jeszcze nie jeździł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, piter333 napisał(a):

 

 

Dam Ci namiar do znajomego który same "ciepłe" słowa mówi o Dokkerze. Już doczekać się nie może bo właśnie w firmie zmieniają na Fordy Transity Couriery. Ale jak to określił tak złym autem to jeszcze nie jeździł 

Po co mi jakiś namiar do tego fachowca?🤔 🤣 

 

Najtańszy dostawczak jaki był do kupienia to kupiłem😆. Jest tandetny ale 82tyś km przejechał bez usterki. 

 

Na starcie po wyjechaniu z salonu radio się zawiesiło i kontrolka silnika się zapaliła😂. Diler naprawił od ręki👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

Najtańszy dostawczak jaki był do kupienia to kupiłem😆. Jest tandetny ale 82tyś km przejechał bez usterki. 

Awaryjnosc fakt nigdy się nie popsuł oprócz tak jak wspomniałeś radia. Ale bardziej rozchodziło mi się o komfort podróżowania a raczej jego brak. Głośno, fotele nie wygodne, odpadające klamki, sztywność zawieszenia, słaba klima i słabe światła. To są jego słowa. Robi po 50 tys km i kręgosłup po całym dniu chce mu wyjść tyłkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RadoslawER napisał(a):

Na szybko sprawdzałem i Fiat Fiorino ma wersję z silnikiem 1.4 na lpg, a i Opel Combo Cargo niby dostępny z instalacją gazową.

 

Masz może jakieś linki bo żadnej oferty z lpg nie znalazłem.

 

9 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Realnie pewnie będzie z 0.5l różnicy na korzyść Berlingo. Dokker najczęściej ma 6 z przodu jeśli chodzi o spalanie, berlingo zawsze 5 z przodu. Benzyna jest 5% tańsza od ON i sam zakup auta był znacznie tańszy. Gdzie tu sens diesla? 

 

 

 

To teraz mam zagwozdkę. :hmm:

 

2 godziny temu, piter333 napisał(a):

Ale bardziej rozchodziło mi się o komfort podróżowania a raczej jego brak. Głośno, fotele nie wygodne, odpadające klamki, sztywność zawieszenia, słaba klima i słabe światła.

 

W Fordzie Courier Twój  znajomy będzie miał  ciasno. Ogólnie w tym aucie jest mało miejsca w kabinie i przestrzeni ładunkowej. W sumie dobrze że piszesz o tym Dokerze bo przymierzam się do Renault Express i też się obawiam braku komfortu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piter333 napisał(a):

Awaryjnosc fakt nigdy się nie popsuł oprócz tak jak wspomniałeś radia. Ale bardziej rozchodziło mi się o komfort podróżowania a raczej jego brak. Głośno, fotele nie wygodne, odpadające klamki, sztywność zawieszenia, słaba klima i słabe światła. To są jego słowa. Robi po 50 tys km i kręgosłup po całym dniu chce mu wyjść tyłkiem. 

Twój szef jakie Ci kupił auto na dojazdy do pracy?🤔

 

😂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 23:30, Danielpoz. napisał(a):

Mało ważne.

Mam berlingo 1.6 hdi i dokkera 1.6

Litr różnicy ale przyjemność z jazdy benzyną jest bez porównania do ropniaka. Zdecydowanie Dacia lepiej wypada, choć modelowo to jednak gorsze auto👍 

1.6 benzyna ta Dacia?

A co jest przyjemniejsze w tej benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Danielpoz. napisał(a):

Cisza, osiągi, komfort pracy silnika no i ekonomia👍

Chcesz mi wmówić, że lepsze osiągi ma dacia z 1.6 NA niż Berlingo z 1.6 HDi 🤣

No chyba że jeździsz tą dacia na obrotach OD 4500 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, technix napisał(a):

Chcesz mi wmówić, że lepsze osiągi ma dacia z 1.6 NA niż Berlingo z 1.6 HDi 🤣

No chyba że jeździsz tą dacia na obrotach OD 4500 

Nic nie muszę Ci wmawiać, bo i po co. Ja te auta mam a Ty tylko o nich gdybasz😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 22:37, piter333 napisał(a):

Dlaczego pytam. Z zawodu jestem elektrykiem i niekiedy podczas deszczu robienie czegoś czy szukanie w aucie które ma drzwi tylne zamiast klapy grozi zalaniem rzeczy i samego siebie. Obecnie mam Kangoo I, ale jest już jego końcówka. Wcześniej miałem Scenica I i gdyby nie to że w Kangoo mam półki porobione to Scenic wygrywał tą właśnie klapą. Poprostu pomyślałem czy ktoś nie zrobił dostawczaka blaszaka z klapą do góry 😉

 

Fiat Fiorino w wersji osobowej nazywa się Qubo i ma klapę otwieraną do góry. ZTCP to w starszym Doblo osobowym było tak samo.

Fotele tylne można wymontować a nawet odkręcić ich mocowania i masz płaską podłogę.

fiat_fiorino_qubo_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Nic nie muszę Ci wmawiać, bo i po co. Ja te auta mam a Ty tylko o nich gdybasz😎

Wiesz, każdym z nich jeździłem.

Ogólnie nie uważam Dacii za złe auto, a już szczególnie podoba mi się funkcjonalność deski rozdzielczej, czego niestety nie można powiedzieć o Berlingo, no ale akurat 1.6 HDi jeździ się super, czego no jednak nie można powiedzieć o Dacii, z tym akurat silnikiem 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, technix napisał(a):

Wiesz, każdym z nich jeździłem.

Ogólnie nie uważam Dacii za złe auto, a już szczególnie podoba mi się funkcjonalność deski rozdzielczej, czego niestety nie można powiedzieć o Berlingo, no ale akurat 1.6 HDi jeździ się super, czego no jednak nie można powiedzieć o Dacii, z tym akurat silnikiem 🤔

1.6 benzyna zdecydowanie lepszy od 1.6hdi 90PS. Szybszy, dynamiczny, cichy, kultura pracy no i ekonomia😎

 

Możesz mieć inne zdanie👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.