Skocz do zawartości

Ile czekaliście na wyprodukowanie Skody?


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nikt tu nie mówił o żadnym Seacie.


 

57 minut temu, MARS napisał(a):

 

Patrzyłem na seata. 


To niezła wtopa :bzik:.

 

Edytowane przez kadu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 62545tomasz napisał(a):

1.5 tsi dsg xpierience z max pakietami prawie wszystkim co bylo dostepne

 

Wolę poczekać na 2,0 TSI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 22:41, wujek napisał(a):

Caly swiat tak kupuje bo ma gdzies co sasiad mysli. Masz duza rodzine albo jestes cyganem to idziesz i kupujesz co pasuje. Taki Kukuraq jest duzy a tani nie kazdy potrzebuje bajerow za dodatkowe 50-60k.

Dokładnie. Nie płacę za to co nie chcę, albo mi zbywa.

 

W dniu 9.01.2024 o 08:43, wujek napisał(a):

Podziwiam na serio. Ja wchodzę na OtoMoto sprawdzam co mają na stanie i kupuje. Najczęściej wychodzi, że demo jest dostępne od ręki. Jak nie będzie czegoś z wyposażenia to trudno. 

Ja kupuję rzadko samochody więc chcę mieć to co potrzebuję jako minimum co najczęściej kończy się zamawianiem do produkcji, choć w przypadku ostatniego zakupu jeszcze może by się udało.

 

W dniu 9.01.2024 o 10:53, sherif napisał(a):

Coraz bardziej zaczynam wierzyć, że jednak chińczycy namieszają w motoryzacji.

Jak widać po Covid VAG dalej nie wyciągnął wniosków 8-). Dodatkowo czasami zmuszając ludzi do zamawiania opcji w ramach zgrupowanych pakietów co przekłada się jak piszesz na dłuższe oczekiwanie. Zdecydowanie wolę jak robiło BMW podczas covidu, gdzie wykluczali opcje (nie pakiety) które powodowały opóźnienie.

Nie wiem jak jest teraz w takiej Skodzie, ale jeszcze kilka lat temu była masakra z przepływem informacji na linii produkcja - importer - dealer. Ci ostatni nic nie wiedzieli, nie mieli pojęcia o opóźnieniach w produkcji, mogli co najwyżej napisać do centrali ..

Z drugiej strony np. Opel się ma tym wywrócił, tam mogłeś co chciałeś pojedynczo dobierać, a to przy wielkoskalowej produkcji wychodzi raczej bokiem, utrzymywać pewnie z 70% opcji dla 10% ludzi.

 

W dniu 9.01.2024 o 12:39, wujek napisał(a):

Krócej ale :phi: Ja rok jeżdżę ubogim a ktoś jeszcze czeka na bogatą Skodę. 

Ja po 3 miechach jeżdżę takim jakim chcę. Jeśli Skoda tego nie umie zagwarantować to... Nie kupuję Skody.

 

W dniu 9.01.2024 o 21:48, mrBEAN napisał(a):

Ja czekałem ok. 3-4 miesięcy. W 2014 roku na Octavię 😌😁

Rekord mój to zamówienie 1.09, stanęła u dilera gdzieś 5.10. Astra III kombi na tyle nietypowa że musiała być produkowana na świeżo. Co ciekawe w umowie był okres 3 miesięcy, a że ta która przyjechała była nie właściwa, salon zamówił kolejną, przyjechała po 2 miesiącach mieszcząc się w pierwotnym terminie z zapasem 5 dni OIDP.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, AstraC napisał(a):

Dokładnie. Nie płacę za to co nie chcę, albo mi zbywa.

 

Ja kupuję rzadko samochody więc chcę mieć to co potrzebuję jako minimum co najczęściej kończy się zamawianiem do produkcji, choć w przypadku ostatniego zakupu jeszcze może by się udało.

 

Z drugiej strony np. Opel się ma tym wywrócił, tam mogłeś co chciałeś pojedynczo dobierać, a to przy wielkoskalowej produkcji wychodzi raczej bokiem, utrzymywać pewnie z 70% opcji dla 10% ludzi.

 

Ja po 3 miechach jeżdżę takim jakim chcę. Jeśli Skoda tego nie umie zagwarantować to... Nie kupuję Skody.

 

Rekord mój to zamówienie 1.09, stanęła u dilera gdzieś 5.10. Astra III kombi na tyle nietypowa że musiała być produkowana na świeżo. Co ciekawe w umowie był okres 3 miesięcy, a że ta która przyjechała była nie właściwa, salon zamówił kolejną, przyjechała po 2 miesiącach mieszcząc się w pierwotnym terminie z zapasem 5 dni OIDP.

Niby tak Ford umiał ale go zaorali. Mysle ze zwiną się z EU. Zostaną nam chińczyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AstraC napisał(a):

Rekord mój to zamówienie 1.09, stanęła u dilera gdzieś 5.10.

W 2004 zamawialem Stilo, w 2008 Brava i wtedy normalne było, we Fiacie 5 tygodni odbior w salonie. Nie mogłem się nadziwić, że ktoś czeka 3 miesiące 😱

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a co z tymi nowymi letnimi ?
Miałem podobny dylemat w żony Skodzie. Finalnie zdecydowałem na zakup drugiego kompletu felg i opon zimowych, bo ładne felgi + żona nie komponowało się dobrze . Jak je co pół roku tacham i wymieniam to mówię sobie ostatni raz. W końcu trzeba będzie zmienić na wielosezonowe, w szczególności, że auto 90% robi po mieście.
Podobnie w moim aucie, które jest w leasingu (wynajmie). Co pół roku wymiana samych opon, bo taką mają politykę. Po 2 sezonach piękne 19tki już są poryte przez gumiarzy 8-).
Przy konfigurowaniu auto, tak jak wybiera się w opcjach felgi powinno się dać wybrać opony wielosezonowe vs letnie.
W xc40 jest taka opcja przy kroku wyboru felg. Możesz zaznaczyć opony wielosezonowe- dają michelin crossclimat
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czegoś nie kumam
Kolega stałam zdaje się ma od lipca aktywna kamiq czy kodiaqu ( nie rozróżniam) na giełdzie z 2022
Startował że 100 teraz jest 93 i aktywne na OtoMoto

To jak to z tym popytem jest? Chyba jednak nie ma takiego ssania jak próbuję się wykreować...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fili_P napisał(a):

Czegoś nie kumam
Kolega stałam zdaje się ma od lipca aktywna kamiq czy kodiaqu ( nie rozróżniam) na giełdzie z 2022
Startował że 100 teraz jest 93 i aktywne na OtoMoto

To jak to z tym popytem jest? Chyba jednak nie ma takiego ssania jak próbuję się wykreować...?

 

Popularne są auta w przedziale cenowym 30-50 kzł. Mając 100 kzł ludzie jednak wolą dołożyć z 20% i kupić nowe. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wladmar napisał(a):

Popularne są auta w przedziale cenowym 30-50 kzł. Mając 100 kzł ludzie jednak wolą dołożyć z 20% i kupić nowe. 

 

Tyle że za 120kkm nie kupisz niczego nowego, co przypomina Kojak'a.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał(a):

Czegoś nie kumam
Kolega stałam zdaje się ma od lipca aktywna kamiq czy kodiaqu ( nie rozróżniam) na giełdzie z 2022
Startował że 100 teraz jest 93 i aktywne na OtoMoto

To jak to z tym popytem jest? Chyba jednak nie ma takiego ssania jak próbuję się wykreować...?

 

Jak ktoś potrafi uzbierać 100k, to nie będzie kupował za gotówkę na giełdzie. Woli albo kupić rok starsze od dilera, albo wziąć jakieś finansowanie i kupić całkiem nowe, nawet za 2x tyle. 

 

Tego Kodjaka to jak ten Twój kolega kupił?! 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 22:20, sdss napisał(a):

Skoda to Dacia VAG, model ma już 8 lat, AA nie było a led za dopłata.

 

Pewnie zalezalo od radia - moj kumpel ma Kodiaqa i jest zarówno AA jak i Carplay - zdaje się oba po kabelku - AA na pewno bo pozyczał moj AAwireless na testy, ale nie działało stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

Pewnie zalezalo od radia - moj kumpel ma Kodiaqa i jest zarówno AA jak i Carplay - zdaje się oba po kabelku - AA na pewno bo pozyczał moj AAwireless na testy, ale nie działało stabilnie.

 

Dokładnie, carplay/AA był od początku tylko w pierwszych dwóch latach wychodziły też mega bidne wersje Active 1.4 122km które startowały od 89kzł i one miały proste radia. Za 1600zł można było dokupić radio z dużym ekranem które już smartlinka miało. 

https://bednarek.com.pl/assets/Cenniki-Modelowe/SKODA/Skoda-kodiaq-cennik.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.01.2024 o 10:17, MARS napisał(a):

Siema. 

 

W połowie grudnia '23 zamówiłem Karoqa w wersji Sportline z silnikiem 2,0 TSI. Właśnie dostałem od dealera informację na mail'a, że ma być wyprodukowany w 9. tygodniu tego roku. W umowie był zapis, że dostawa do 7 m-cy, a tu takie przyspieszenie. Czeka ktoś na Skodę i też dostał tak krótki termin? 

 

Jak tu nie napisać, że dobro wraca?
Sytuacja z dzisiaj: oddałem krew i jestem uchachany w niebiosa (zawsze tak miałem po donacji 🤪). Jak zwykle pojechałem do swojej mamy przekazać jej gorzkie czekolady (jest cukrzykiem i tylko takie może jeść) i popijając u niej herbatkę zadzwonił... sprzedawca z salonu Skody, że... przyspieszono termin produkcji mojego Sportline (między 12. a 17. lutego) 😀😀😀. No kurde, ale mam zajebisty dzień!!!

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.01.2024 o 10:17, MARS napisał(a):

Siema. 

 

W połowie grudnia '23 zamówiłem Karoqa w wersji Sportline z silnikiem 2,0 TSI. Właśnie dostałem od dealera informację na mail'a, że ma być wyprodukowany w 9. tygodniu tego roku. W umowie był zapis, że dostawa do 7 m-cy, a tu takie przyspieszenie. Czeka ktoś na Skodę i też dostał tak krótki termin? 

 

I już jest :). Mój Sportline dotarł do dealera po dwóch miesiącach i 16. dniach, więc ekspresowo :).

 

 

428001228_317412387553785_1425790851199468214_n.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Camel napisał(a):

ile dostaliście rabatu na kurę ?

Na fabioze 2023 dają mi lekko ponad 11% - nie wiem czy dużo czy mało ?

 

Na Karoqa do produkcji dostałem tylko 3,33 % ( ok. 7 kzł). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.