Skocz do zawartości

Ładowarka akumulatorów AA i AAA


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kupić ładowarkę do akumulatorów 'paluszków'?

Mam jakąś starą Energizera, ale ładuje tylko parami i nieraz nie chce ładować, ma chyba z 15 lat.

Co obecnie kupić - posortowałem się po największej popularności na allegro. Sporo EverActive się sprzedaje, ale znowu czytam że ładują tylko NiMH a niektórzy narzekają że nie lądują Li-Jon. Ale czy takie ogniwa są w przypadku AA/AAA?

Akumulatory jakie mam obecnie to Eneloop i  Energizer i tylko te typu 'paluszki' chce ładować, żadnych 18650 czy jakoś tak.....

Wskazane aby ładowało pojedyncze akumulatory również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Elephant napisał(a):

Akumulatory jakie mam obecnie to Eneloop i  Energizer i tylko te typu 'paluszki' chce ładować, żadnych 18650 czy jakoś tak.....

Wskazane aby ładowało pojedyncze akumulatory również.

 

 https://allegro.pl/oferta/ladowarka-panasonic-eneloop-bq-cc63-aaa-aa-r6-r03-12181698452?

 

ja tym napędzam Eneloopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2024 o 06:17, grzess napisał(a):

Ja mam bardzo podobną to takiej 

https://allegro.pl/oferta/ladowarka-eneloop-baterii-aa-aaa-akumulatorki-r6-7921819147

tylko i innymi napisami - ale ogólnie jest OK

 

mam parę lat i działa bezbłędnie

oczywiście marka jakas inna - BC700

 

Edytowane przez chris_66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 20:04, PawelWaw napisał(a):

 

Najbardziej uniwersalna i tańsza niż większość innych zaproponowanych. Zawsze lepiej mieć możliwość ładowania 18650, nawet jeśli na razie ich się nie używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OPAL napisał(a):

 

Najbardziej uniwersalna i tańsza niż większość innych zaproponowanych. Zawsze lepiej mieć możliwość ładowania 18650, nawet jeśli na razie ich się nie używa.

 

Sam ja kupiłem po poleceniu na AK także się dziele dalej :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jakubek napisał(a):

A jak właściwie jest z tym prądem ładowania.W komentarzach twierdza ze za duze jest

O co konkretnie pytasz? Która ładowarka? Liitokala ma możliwość zmiany prądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jakubek napisał(a):

O tą mi chodziło. 

Mam ten model (nie byłem pewny, czy dokładnie ten, ale sprawdziłem). Chodzi Ci o pierwszy komentarz z prądem ładowania? Więc nie potwierdzam tej informacji. U mnie (sprawdzałem co prawda na aku 18650, ale to raczej nie ma znaczenia) możesz ustawić prąd 250, 500 lub 1000 mA. 

 

Edycja (ważne)!!! 

 

Źle kliknąłem, mam inny model. 

Mój model to LiitoKala Lii-600

 

W sumie to sobie przypomniałem, że mam jeszcze model na 2 baterie, chyba LiitoKala Lii-202. Tam chyba można ustawić 500 i 1000 mA. Też działa, ale nie ma wyświetlacza i dodatkowych funkcji. 

 

Edytowane przez janusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jakubek napisał(a):

Ok. Teraz jest jasność. 
Ale cena x2. 

Skoro koledzy mają ten model, to może niech sprawdzą czy przy jednym ogniwie da się obniżyć prąd? Wg mnie powinno się dać ale minimalny to 0,5 A, może trzeba przycisk dłużej przytrzymać i się zmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 19:51, Elephant napisał(a):

Jaką kupić ładowarkę do akumulatorów 'paluszków'?

Mam BC-700 z Techno-Line bodaj od 2007 roku a więc 17lat- służy dzielnie a nie oszczędzam, no nie mogę się nachwalić, super sprzęcik do AA i AAA. Prąd ładowania do wyboru dla każdego ogniwa osobno (200/500/700mA), funkcje rozładowania, formowania, naprawy, pomiary pojemności itp.

Oczywiście ładuje też jedną sztukę. Do tej pory można ją kupić, więc to o czymś świadczy- jeżeli nic nie spierniczyli w konstrukcji to szczerze polecam. Modele BC-900 i BC-1000 mają większy prąd maksymalny, ale to bez sensu- dla mnie 500mA jest optymalne. Są też "odpowiedniki", np. NC-1000 ale tu już nie wiem czy tak samo dobre i trwałe.

PRZYKŁAD oferty

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro koledzy mają ten model, to może niech sprawdzą czy przy jednym ogniwie da się obniżyć prąd? Wg mnie powinno się dać ale minimalny to 0,5 A, może trzeba przycisk dłużej przytrzymać i się zmienia. 
Da się wybrac 250mA

Wysłane z mojego SM-T870 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2024 o 14:42, Wasylek napisał(a):

Mam BC-700 z Techno-Line bodaj od 2007 roku a więc 17lat- służy dzielnie a nie oszczędzam, no nie mogę się nachwalić, super sprzęcik do AA i AAA. Prąd ładowania do wyboru dla każdego ogniwa osobno (200/500/700mA), funkcje rozładowania, formowania, naprawy, pomiary pojemności itp.

Oczywiście ładuje też jedną sztukę. Do tej pory można ją kupić, więc to o czymś świadczy- jeżeli nic nie spierniczyli w konstrukcji to szczerze polecam. Modele BC-900 i BC-1000 mają większy prąd maksymalny, ale to bez sensu- dla mnie 500mA jest optymalne. Są też "odpowiedniki", np. NC-1000 ale tu już nie wiem czy tak samo dobre i trwałe.

PRZYKŁAD oferty

 

patrząc na cenę to jakiś mercedes ładowarek :panic:

młodzież teraz używa u siebie tego leciwego wynalazku, poza bardzo sztywnym kablem od zasilacza wad nie stwierdziłem, można zrobić sobie pełną diagnozę i próbę ratowania słabszych osobników

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chris_66 napisał(a):

 

patrząc na cenę to jakiś mercedes ładowarek :panic:

młodzież teraz używa u siebie tego leciwego wynalazku, poza bardzo sztywnym kablem od zasilacza wad nie stwierdziłem, można zrobić sobie pełną diagnozę i próbę ratowania słabszych osobników

 

 

u mnie po czasie przyciski przestały działać - wymiana na tact switche pomogła. Ale czasami zdarzają się też zawiechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.