Skocz do zawartości

Alfa Romeo Milano 2024


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, zinger napisał(a):

Fajna historia, nadaje sie na art do AS:) A powaznie, ja tego nie neguje, ale porownaj ilosc sprzedanych aut i odpowiedz sobie na pytanie, czy opisany problem to cos, co faktycznie ma decydowac i decyduje o tym, ze ev audi jest lepsze od TY

 

to właśnie zależy dla kogo lepsze i jakie kto ma kryteria. Jeśli dla kogoś ważne są nowinki, duże ekrany i faktycznie wydajna bateria z możliwie dobrym zasięgiem jak na EV, czy może gry zainstalowane na tablecie w aucie, to tak Tesla jest najlepsza. Jeśli do tego nie zamierzasz długo jeździć tym autem, nie zależy Ci na jego stanie technicznym za kilka lat, niekoniecznie zwracasz uwagę na różne niedoróbki i jesteś w stanie zaakceptować czasami poważne braki ergonomii spowodowane wymyslaniem na nowo rzeczy, które już dawno ktoś wymyślił i działały dobrze, to tak Tesla jest najlepsza. Jeśli jednak masz trochę inne wymagania to już niekoniecznie będzie najlepsza

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał(a):

To akurat nie jest argument w tej dyskusji, bo zaczela sie ona od stwierdzenia

"Gdyby E-klasa kosztowal tyle co Superb, to tez nikt by Skody nie kupowal"

 

 

No to Skoda w niczym nie jest lepsza oprócz ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maro_t napisał(a):

 

to właśnie zależy dla kogo lepsze i jakie kto ma kryteria. Jeśli dla kogoś ważne są nowinki, duże ekrany i faktycznie wydajna bateria z możliwie dobrym zasięgiem jak na EV, czy może gry zainstalowane na tablecie w aucie, to tak Tesla jest najlepsza. Jeśli do tego nie zamierzasz długo jeździć tym autem, nie zależy Ci na jego stanie technicznym za kilka lat, niekoniecznie zwracasz uwagę na różne niedoróbki i jesteś w stanie zaakceptować czasami poważne braki ergonomii spowodowane wymyslaniem na nowo rzeczy, które już dawno ktoś wymyślił i działały dobrze, to tak Tesla jest najlepsza. Jeśli jednak masz trochę inne wymagania to już niekoniecznie będzie najlepsza

Nie neguje wad Tesli ani nie twierdze, ze to najlepsze auto na swiecie, ale nie o tym byla rozmowa.

Chodzilo o to, ze w przeciwienstwie do skody, ktora poza cena nie oferuje raczej nic lepszego od merca, tesla ma kilka cech, ktorymi bije na glowe inne ev, z audi na czele ;) Dlatego stwierdzilem, ze to nie jest trafiona analogia i zdanie podtrzymiuje :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dobromir napisał(a):

Oni nawet łańcuch potrafią zepsuć, pewnie będzie się naciągał albo od razu urywał 😁

 

To będzie łańcuch wszelakiego użycia. Jak wyczuje, że się samochód psuje, to wypadnie z silnika, żeby było za co holować! Ot taka mechanizacja!

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 09:11, maro_t napisał(a):

 

to jest chyba raczej klona Avengera i Fiata 600 który właśnie wchodzi do sprzedaży. Oba są jako elektryki i chyba z takim założeniem były projektowane, ale w Polsce również oba mają być dostępne w wersji spalinowej. Jeep już jest: 1.2 100KM tylko z manualem, a ten Fiat 600 ma być też w wersji 130KM z automatem. To chyba ten nowy, podobno poprawiony Puretech. Nie wiem po co robić kolejną wersję tego samego auta o nazwie Alfa Romeo. Będzie pewnie inna grafika na zegarach i jakieś "smaczki" w stylu nić w kolorze flagi Włoch na zagłówku fotela kierowcy ;]

Ale tak na poważnie to ja jeździłem chwilę tym elektrycznym Avengerem i to jest według mnie genialne autko jako drugie w domu. Tylko nie wiem po co produkować je z różnymi karoseriami i pod różnymi markami

A czy klonem 600 i Jeepa nie jest Tonale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 14:34, bochumil napisał(a):

 

Mówiąc szczerze to ja nie wiem o co chodziło projektantom. Z Twoich wywodów można jedynie wywnioskować o co chodziło księgowym. 

Obecni użytkownicy Alf będą bić się o używki bo będą to białe kruki. Nie wróżę sukcesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Obecni użytkownicy Alf będą bić się o używki bo będą to białe kruki. Nie wróżę sukcesu. 

 

Ja nie zamierzam. Jedyna dostępna Alfa w salonie, która byłaby mnie w stanie zachęcić do zakupu to Stelvio, ewentualnie Giulia. Z Fiatów jedynie 500X, ale to auto na płycie bardziej popularnego i bardziej uniwersalnego Jeep'a Renegade, który wydaje mi się propozycją ciekawszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.01.2024 o 12:46, Maciej__ napisał(a):

 

Gdyby E-klasa kosztowal tyle co Superb, to tez nikt by Skody nie kupowal ;]

 

eklasa kosztuje tyle co superb  ;] 

nie wyklikałem wszystkiego w konfig 

 

SuperbL&K

2.0 TSI (280 KM) 206 kW 7-biegowa automatyczna DSG 4x4Zmień model

Cena widocznej konfiguracji

265 890 zł

Opcje finansowania

Emisja CO2192 g/km



 

Nowa Klasa E Limuzyna.

Zmienia się razem z tobą.

od269 899,99 zł

 

 

badumm tsssss ;] 

Edytowane przez mokrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Subtelną różnica "od" 😁

 

Ale poprzednia generacja z dieslem 197 km kosztowała ok 200 tys zł po rabatach 

no tak  ;] 

ale gdyby superb kosztowała tyle co eklasa nikt nie kupiłby skody ;] czy jakoś tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mokrii napisał(a):

no tak  ;] 

ale gdyby superb kosztowała tyle co eklasa nikt nie kupiłby skody ;] czy jakoś tak 

 

Rozumiem, ze ta E-klasa ma wyposazenie i osiagi na poziomie Superba L&K 280KM 4x4?

Bo poki co porownujesz jablka do sliwek...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Rozumiem, ze ta E-klasa ma wyposazenie i osiagi na poziomie Superba L&K 280KM 4x4?

Bo poki co porownujesz jablka do sliwek...

no i co z tego że nie jest tak dopasiona ? 

mercedes a nie plebejska skoda  :phi:  :ee: :} 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mokrii napisał(a):

no i co z tego że nie jest tak dopasiona ? 

mercedes a nie plebejska skoda  :phi:  :ee: :} 

A1 kupisz za połowę tej kasy efekt ten sam 😂 nie trzeba e klasy.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sdss napisał(a):

Taki model auta marki Audi ,takiej niemieckiej firmy postrzeganej w Polsce jako symbol prestiżu i dobrostanu. 🤪😂

aaaaaaaa  skoda fabia ze znaczkami audi, było trzeba od razu  

 

^^^ patrz wyzej  

 

MERCEDES :ee: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ochkarol napisał(a):

No i z wątku o Alfie mamy wątek o niemieckiej motoryzacji 😋

 

W kontekście prestiżu. Pytanie brzmi, co jest większym prestiżem, jeździć wypasionym Audi jakich wiele na drodze, czy jeździć nietuzinkową Alfą w wersji Quadrifoglio? Ot, taki offtop w temacie niezbyt udanej wizualnie i silnikowo Alfie Romeo Milano 😜

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bochumil napisał(a):

 

W kontekście prestiżu. Pytanie brzmi, co jest większym prestiżem, jeździć wypasionym Audi jakich wiele na drodze, czy jeździć nietuzinkową Alfą w wersji Quadrifoglio? Ot, taki offtop w temacie niezbyt udanej wizualnie i silnikowo Alfie Romeo Milano 😜

Imo, w obecnych czasach marki jak merc, Audi, bmw czy volvo to już nie jest jakiś szczdgolny wyznacznik prestiżu.

Ostatnio widuję coraz więcej postów na różnych grupkach typu co wybrać skoda kodiaq czy volvo xc60. Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu stawiać na równi skodę z volvo :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zinger napisał(a):

Imo, w obecnych czasach marki jak merc, Audi, bmw czy volvo to już nie jest jakiś szczdgolny wyznacznik prestiżu.

Ostatnio widuję coraz więcej postów na różnych grupkach typu co wybrać skoda kodiaq czy volvo xc60. Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu stawiać na równi skodę z volvo :bzik:

 

To raczej efekt tego, ze srednio wyposazona Skoda kosztuje obecnie niewiele mniej niz bazowy model Volvo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

To raczej efekt tego, ze srednio wyposazona Skoda kosztuje obecnie niewiele mniej niz bazowy model Volvo ;)

 

Taki kodiaq to i 300k, za tyle masz raczej dobrze wyposażone volvo ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Czy Wasze wygnagrodzenia też tak skoczyły, jak cenniki samochodów? 😄

 

 

moje chyba nawet bardziej, ale też już mnie trochę wypala ta robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zinger napisał(a):

Czyli wystarczy podniesc ceny do poziomu marek premium i automatycznie wskakujemy do tego segmentu:phi:

 

Wlasnie sprawdzilem i Kodiaq zdrozal o jakies 40%, jesli porownamy to co jest dostepne, czyli na poziomie skumulowanej inflacji za 6-7 lat.

Bylo 149kPLN za 2,0TDI 4x4 a teraz 209k PLN.

Nie ma jeszcze pelnego cennika, wiec porownuje Style z Selection.

 

 

  

 

image.png

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bochumil napisał(a):

 

W kontekście prestiżu. Pytanie brzmi, co jest większym prestiżem, jeździć wypasionym Audi jakich wiele na drodze, czy jeździć nietuzinkową Alfą w wersji Quadrifoglio? Ot, taki offtop w temacie niezbyt udanej wizualnie i silnikowo Alfie Romeo Milano 😜

Ta topowa to sprzedaje się w małych ilościach ot zamiast M3 kupujesz Alfę bo masz kaprys. Reszta to dużo palące kupsko vs konkurencja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Czy Wasze wygnagrodzenia też tak skoczyły, jak cenniki samochodów? 😄

 

Skoczyły ale czy aż tak to nie wiem. Mysle ze szykują grunt pod chinole. Lud bedzie kupował chińskie auta a Skoda i inne EU będą premium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maro_t napisał(a):

 

moje chyba nawet bardziej, ale też już mnie trochę wypala ta robota

Chyba problem obecnych czasów. Bieg, presja i praca ponad możliwości. Brak czasu na odskocznię i odpoczynek.

 

Był temat spotów w Krakowie, ktoś chętny w któryś weekend? 

 

Wracając do Alfy, mnie się nawet podoba :)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Wlasnie sprawdzilem i Kodiaq zdrozal o jakies 40%, jesli porownamy to co jest dostepne, czyli na poziomie skumulowanej inflacji za 6-7 lat.

Bylo 149kPLN za 2,0TDI 4x4 a teraz 209k PLN.

Nie ma jeszcze pelnego cennika, wiec porownuje Style z Selection.

 

 

  

 

image.png

Ceny bazowe, a pod korek to pewnie było 200k a teraz 300k wyjdzie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Czy Wasze wygnagrodzenia też tak skoczyły, jak cenniki samochodów? 😄

 

Porównując do wzrostu najniższej krajowej to moja pensja spadła i to bardzo dużo.

Tak więc raczej w najbliższym czasie nie będzie mnie stać na zmianę samochodu na nową Alfę czy Jeepa. 

Tak więc dopóki rdza jej nie zeżre bo mechanicznie to się nie boje to Julka ma u mnie dożywocie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Wlasnie sprawdzilem i Kodiaq zdrozal o jakies 40%, jesli porownamy to co jest dostepne, czyli na poziomie skumulowanej inflacji za 6-7 lat.

Bylo 149kPLN za 2,0TDI 4x4 a teraz 209k PLN.

Nie ma jeszcze pelnego cennika, wiec porownuje Style z Selection.

 

 

  

 

image.png

Jak masz jak sprawdź np SuperB i jego ceny 5,10,15 lat temu.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sdss napisał(a):

Jak masz jak sprawdź np SuperB i jego ceny 5,10,15 lat temu.

 

Trzeba by poszukac w sieci starych cennikow, nie mam pod reka...

Ale jak patrze np po CX-5 to tez zdrozala ok 40% przez ostatnie 7-8 lat.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 18:07, Maciej__ napisał(a):

 

Trzeba by poszukac w sieci starych cennikow, nie mam pod reka...

Ale jak patrze np po CX-5 to tez zdrozala ok 40% przez ostatnie 7-8 lat.

Tak patrze z sentymentu na obecnego Puga 5008. Wszedł do sprzedaży w 2017 z ceną od jak pamietam 99 tys. Teraz kosztuje od 162800 zl. Wiadomo, że wyposażenie pewnie inne, ale...nie ma taniej. Masakra jakas.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 12:11, Maciej__ napisał(a):

Czyli co np kupuja? ;]

W tej chwili Tesla Y to najlepiej sprzedajacy sie model w Europie i to razem z autami spalinowymi ;)

Starsznie duzo musi byc tych nerdow.

 

To jest bardzo dobrze wyceniony (zwłaszcza na tle konkurencji) samochód, z bardzo wygodnym ładowaniem w trasie (jak ktoś planuje dalej jeździć).

I tyle.

 

Buty w CCC tez się świetnie sprzedają, ale wygrywają głównie ceną i dostępnością dużych sklepów w galeriach ;)

Czy są super?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 13:06, maro_t napisał(a):

Tylko potem przyjeżdżasz zastępczakiem spowrotem, zamykasz go swoją apką, otwierasz swoją teslę, wracasz do domu i stwierdzasz, że półoś nadal stuka, drzwi nadal źle spasowane, a wycieraczka kierowcy nadal nie dojeżdża do końca szyby co też zgłaszałeś. Bo nikomu tego nie pokazałeś, nie pogadałeś jak człowiek z człowiekiem, ktoś spojrzał na opis usterki, spojrzał na samochód, uznał że jest ok i poszedł do następnego punktu. A Ty możesz sobie planować kolejny dzień urlopu żeby znowu jechać do serwisu w Warszawie i znów opisać usterki w apce. Ale fakt, masz fajną apkę i duży ekran w aucie, nikt nie ma większego!  

 

Fajnie opisałeś i bym nawet uwierzył że jest tak super, ale....niestety tak nie jest.

U mnie w Golfie drzwi skrzypią jakby był wyklepany z przystanku, a prawa klamka nie odblokowuje drzwi jak pada deszcz.

Na przegląd auto oddałem osobiście, rozmawiałem z człowiekiem o tym.

Po odebraniu dowiedziałem się, że drzwi są wyregulowane (tak samo skrzypią), a klamki nie mieli jak przetestować, bo nie padał deszcz.

Trik z butelką z wodą, jaki podpowiedziałem na serwisie, normalnie rozwalił system i spowodował zawieszenie serwisanta.

Klamka dalej nie działa i tak pewnie to auto sprzedam, chociaż jest na gwarancji.

 

Poczułem się wyjątkowo, bo do zapłaty poszliśmy do salonu Porsche do którego prowadził łącznik z salonu VW. To już samo w sobie spowodowało, że stwierdziłem że ta klamka w sumie nie jest mi potrzebna, jak mnie tak dowartościowali.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kravitz napisał(a):

 

To jest bardzo dobrze wyceniony (zwłaszcza na tle konkurencji) samochód, z bardzo wygodnym ładowaniem w trasie (jak ktoś planuje dalej jeździć).

I tyle.

 

Buty w CCC tez się świetnie sprzedają, ale wygrywają głównie ceną i dostępnością dużych sklepów w galeriach ;)

Czy są super?

Dodatkowo dość szybko do odbioru. Namówiłem ostatnio znajomego na Y zamiast Toyoty PHEV, nie musiał też czekać długo. Odbiór Yka w 2tygodnie ... i nie biały ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sherif napisał(a):

Dodatkowo dość szybko do odbioru. Namówiłem ostatnio znajomego na Y zamiast Toyoty PHEV, nie musiał też czekać długo. Odbiór Yka w 2tygodnie ... i nie biały ;)

 

 

Tak, to też mogło miec wpływ na statystykę.

Jak pod koniec 2021 zamówiłem Teslę 3 (później anulowałem zamówienie), to z salonu zadzwonili jakoś po 3 tygodniach że jest do odbioru. Poinformowałem że to pomyłką, bo zamówienie anulowane.

Po anulowaniu zamówienia na 3, zamówiłem Golfa, na którego czekałem ponad 8 miesięcy.

Edytowane przez kravitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Fajnie opisałeś i bym nawet uwierzył że jest tak super, ale....niestety tak nie jest.

U mnie w Golfie drzwi skrzypią jakby był wyklepany z przystanku, a prawa klamka nie odblokowuje drzwi jak pada deszcz.

Na przegląd auto oddałem osobiście, rozmawiałem z człowiekiem o tym.

Po odebraniu dowiedziałem się, że drzwi są wyregulowane (tak samo skrzypią), a klamki nie mieli jak przetestować, bo nie padał deszcz.

Trik z butelką z wodą, jaki podpowiedziałem na serwisie, normalnie rozwalił system i spowodował zawieszenie serwisanta.

Klamka dalej nie działa i tak pewnie to auto sprzedam, chociaż jest na gwarancji.

 

Poczułem się wyjątkowo, bo do zapłaty poszliśmy do salonu Porsche do którego prowadził łącznik z salonu VW. To już samo w sobie spowodowało, że stwierdziłem że ta klamka w sumie nie jest mi potrzebna, jak mnie tak dowartościowali.

 

czyli co? Dowiodłeś że "klasyczny" serwis VW jest tak samo do bani jak "cyfrowo-nerdowy" serwis Tesli. Ja bym jednak chciał wierzyć że nie wszystkie serwisy są takie do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maro_t napisał(a):

 

czyli co? Dowiodłeś że "klasyczny" serwis VW jest tak samo do bani jak "cyfrowo-nerdowy" serwis Tesli. Ja bym jednak chciał wierzyć że nie wszystkie serwisy są takie do bani.

 

Serwisy VW przerabiałem dwa. Jeden na Sekundowej w Wawie (to ten z Porsche), a drugi w Wolicy.

Oba tak samo do bani.

Nie będę jeździł nie wiem gdzie (do Łodzi?) żeby przetestować następny. Zwyczajnie zrezygnuję z VW i tyle.

 

Aha, jeszcze powiedzmy że przetestowałem ten na Grochowskiej. Nie byłem na serwisie, ale tam kupiłem demówkę eGolfa, 2 letni.

Samochód rocznik 2019, ale jak się okazało po czasie, na oponach z 2016 (to nie ten o którym pisałem że drzwi skrzypią i klamka nie działa).

Okazało się, bo wszystkie sparciały i powietrze zaczęły przepuszczać dosłownie bokiem, bez żadnej dziury.

Dali zimówki w komplecie, też już wywaliłem, bo były "podobnej klasy".

Na pewno tym, że przełożyli opony z jakiegoś grata do auta które opchnęli, spowoduje że tam wrócę. Mają to jak w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.