Skocz do zawartości

Ioniq czy golf, a może jednak któryś z trojaczków?


leszcz

Rekomendowane odpowiedzi


Po hulajnodze elektrycznej i odkurzaczu bezprzewodowym przyszedł czas na samochód
Z początku nastawiałem się na citigo/up/mii - jednak stwierdziłem że jest za drogi w stosunku do tego co oferuje. Za mniej więcej te same pieniądze można kupić 2-3 lata starszego golfa czy ioniqa a jednak to auta o dwa segmenty większe. O ile autem miałbym jeździć tylko ja, to wielkość trojaczków by mi odpowiadała, to jestem niemal pewien że auto zarekwiruje mi żona która pracuje w centrum (bus pasy, parkowanie i inne zalety EV) a i krótsze wyjazdy z dzieciakami (jedno 2,5 roku, drugie 9 miesięcy - a więc foteliki) pewnie też będziemy ogarniać elektrykiem.
Na dłuższe wyjazdy, czy też w komplecie razem z babcią i psem, mamy świeżo kupionego S-Maxa.
 
Tak więc Ioniq 28kWh czy golf 35kWh?
 Mogę prosić o plusy i minusy obu aut?

Gdzieś wyczytałem że do Ioniqa nie można założyć haka, a często korzystam z platformy na rowery (chociaż mam hak w S-Max, to jadąc samemu do lasu czy na maratony wolałbym pewnie pojechać elektrykiem)
Który z nich jest mniej awaryjny, lepiej zabezpieczony przed korozją, który ma trwalsze baterie, jaki jest przebieg graniczny powyżej którego już nie warto kupować ze względu na degradację baterii?
 
 
pozdr.
 
 
Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leszcz napisał(a):

Tak więc Ioniq 28kWh czy golf 35kWh?
 Mogę prosić o plusy i minusy obu aut?

 

Pomimo mniejszej baterii, Ioniq ma w praktyce lepszy zasięg i znacznie szybciej ładuje się w trasie. 

Golf bardziej wyglada na samochód, co może być dla kogoś zaletą. 

Ja bym bral Ioniqa, bo łatwiej gdzieś dalej pojechać.

 

Można też pogooglac "ioniq vs e-golf". :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wszystkie wspomniane auta nie nadają się żeby gdziekolwiek dalej nimi wyjechać. Tak, wiem, @mrBEAN robił z baterią 24kWh trasy w czasach kiedy w Wiosce ładowarek właściwie nie było. Ja to szanuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgi są porównywalne więc to nie one będą decydowały o wyborze.
Na dłuższe wyjazdy i tak oba są za małe, dlatego właśnie zmieniliśmy Leona kombi na S-Maxa. Ja do pracy mam 11km obwodnicą, żona 4km do centrum, do rodziców 35km, do lasu z rowerem 15km, najdalszy maraton rowerowy 125km, żona 2 razy w miesiącu jeździ służbowo do Ełku - ok 120km (wszystkie odległości podane w jedną stronę)
I to są nasze najdłuższe trasy.
Na wakacje jeździmy w góry - ok 600km, nad morze 400km, i to będziemy ogarniać Fordem.

Więc Ioniq czy golf
W którym będzie wygodniej dzieciakom w fotelikach, do którego łatwiej będzie zapakować podwójną przyczepkę rowerową (jeśli do żadnego się nie zmieści to pojedziemy Fordem) itp.

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leszcz napisał(a):


Więc Ioniq czy golf emoji848.png
W którym będzie wygodniej dzieciakom w fotelikach, do którego łatwiej będzie zapakować podwójną przyczepkę rowerową
 

Nie jechałem ani jednym ani drugim więc moja opinia jest całkowicie bezpodstawna, ale chyba z tego wybrałbym golfa bo ten Ajonik taki dziwny trochę ;]

Z racji że raczej patrzysz na używane? To brałbym to w lepszym stanie i bliżej domu :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jechałem ani jednym ani drugim więc moja opinia jest całkowicie bezpodstawna, ale chyba z tego wybrałbym golfa bo ten Ajonik taki dziwny trochę default_zlosnik.gif
Z racji że raczej patrzysz na używane? To brałbym to w lepszym stanie i bliżej domu default_waytogo.gif
W pobliżu i tak nic nie mam, a Hyundai z tego co czytam wydaje się być totalnie bezawaryjny, nie wiem tylko jak z korozją...

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, leszcz napisał(a):

Chciałbym wydać jak najmniej, max 70-75kzł

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

MG4 standard wychodzi ok 100 z uwzględnieniem dotacji, a masz nowe auto z 7-letnia gwarancja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał(a):

MG4 standard wychodzi ok 100 z uwzględnieniem dotacji, a masz nowe auto z 7-letnia gwarancja...

 

A jest jakaś sieć rozbudowana? Gdzie się to serwisuje, jeśli się serwisuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, komor napisał(a):

 

A jest jakaś sieć rozbudowana? Gdzie się to serwisuje, jeśli się serwisuje ...

Obecnie Wawa i slask, gdzies czytalem, ze w tym roku ma powstac ok 20 salonow, pewnie beda tez serwisy. Tematu nie badalem, bo, poki co, nie jestem i tak na kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, leszcz napisał(a):

Gdzieś wyczytałem że do Ioniqa nie można założyć haka, a często korzystam z platformy na rowery (chociaż mam hak w S-Max, to jadąc samemu do lasu czy na maratony wolałbym pewnie pojechać elektrykiem)

Ioniq jest długi i rower do środka pięknie wchodzi, a nawet dwa ;) 

Z hakiem nie wiem w sumie, nie miałem potrzeby. 

 

21 godzin temu, leszcz napisał(a):

Który z nich jest mniej awaryjny,

Raczej Ioniq. Jedyna awaria, która potrafi się przydarzyć, to łożysko silnika wysiada, ale już to ogarniają niezależne warsztaty.

 

21 godzin temu, leszcz napisał(a):

lepiej zabezpieczony przed korozją

Ciężko stwierdzić, teoretyczne Golf, ale mój Ioniq bardzo ładnie wyglądał od spodu, także też jest dobrze zabezpieczony. 

 

21 godzin temu, leszcz napisał(a):

który ma trwalsze baterie

Stawiam, że zdecydowanie Ioniq. Bateria chłodzona aktywnie, do tego bardzo dobra chemia. 

 

21 godzin temu, leszcz napisał(a):

jaki jest przebieg graniczny powyżej którego już nie warto kupować ze względu na degradację baterii?

Golfa ogólnie nie warto 🤪, a w Ioniqu powyżej 400.000 - 500.000 km już można myśleć, że bateria będzie zmęczona. 

 

10 godzin temu, leszcz napisał(a):

W którym będzie wygodniej dzieciakom w fotelikach, do którego łatwiej będzie zapakować podwójną przyczepkę rowerową

To musisz przetestować osobiście.

Golf ma kanciasty kształt i może być wygodniej.

 

Ioniq jest zdecydowanie lepszym autem elektrycznym.

Jedyna przewaga Golfa, to na pewno jest lepiej wyciszony.

W Ioniqu warto wyciszyć we własnym zakresie bagażnik, zwykła pianka wyciszająca taka ze 4 mm, różnica jest kolosalna. 

 

Do przemyślenia jeszcze Ioniq 38 kWh poliftowy, zdecydowanie większy bazowy zasięg, aplikacja na tel do obsługi zdalnej, trochę lepsze multimedia.

Na minus wyraźnie wolniejsze ładowanie od wersji 28 kWh, i zwrócić uwagę, czy wymieniona bateria na gwarancji, bo miały akcję serwisową. 

Tyle. 

Radziłbym się przymierzyć do obu przed zakupem.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zinger napisał(a):

Jaki budzet? Moze warto sie nowym MG zainteresowac?

Nie warto. 

Ioniqi 28 kWh są za pół ceny, a do przedstawionych zastosować, będzie aż nadto. 

Golf podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Nie warto. 

Ioniqi 28 kWh są za pół ceny, a do przedstawionych zastosować, będzie aż nadto. 

Golf podobnie. 

Pytanie ilu letniego i z jakim przebiegiem i jak długo kolega zamierza użytkować. Bo to może mieć jednak znaczenie w dłuższej perspektywie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zinger napisał(a):

Pytanie ilu letniego i z jakim przebiegiem i jak długo kolega zamierza użytkować. Bo to może mieć jednak znaczenie w dłuższej perspektywie. 

Nie :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy jeszcze chwilę poczekać aż te golfy za darmo będą rozdawać.

Myślałem pół roku temu nad zakupem i nie było nic sensownego poniżej 80k zł z używek, das Welt auto wystawiało po 100 k zł. Ten niedawno 100 kosztował 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-golf-136km-1g-1rej2019-topled-actinfodisp-navpro-ogrzfot-kamera-keyless-fv-ID6FySIT.html

Obecnie już poniżej 80k zł spokojnie idzie znaleźć.  😁

Na używek brak dotacji, więc różnica między takim mg4 a golfem jest właściwie pomijalna. 

Edytowane przez Chalek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chalek napisał(a):

Należy jeszcze chwilę poczekać aż te golfy za darmo będą rozdawać.

Myślałem pół roku temu nad zakupem i nie było nic sensownego poniżej 80k zł z używek, das Welt auto wystawiało po 100 k zł. Ten niedawno 100 kosztował 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-golf-136km-1g-1rej2019-topled-actinfodisp-navpro-ogrzfot-kamera-keyless-fv-ID6FySIT.html

Obecnie już poniżej 80k zł spokojnie idzie znaleźć.  😁

 

Po ile te Golfy chodzily jak byly nowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Po ile te Golfy chodzily jak byly nowe?

 

Koło 160 k zł.

Generalnie jak weszło mg i teslunia obniżyła pułap to te bele jakie elektryki mocno spadły.

 

Edytowane przez Chalek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Chalek napisał(a):

Należy jeszcze chwilę poczekać aż te golfy za darmo będą rozdawać.

Myślałem pół roku temu nad zakupem i nie było nic sensownego poniżej 80k zł z używek, das Welt auto wystawiało po 100 k zł. Ten niedawno 100 kosztował 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-golf-136km-1g-1rej2019-topled-actinfodisp-navpro-ogrzfot-kamera-keyless-fv-ID6FySIT.html

Obecnie już poniżej 80k zł spokojnie idzie znaleźć.  😁

Na używek brak dotacji, więc różnica między takim mg4 a golfem jest właściwie pomijalna. 

Chyba już się sprzedał, bo brak strony. Szybko poszedl od publikacji na AK :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Chalek napisał(a):

No w 4 lata 50% wartości poszlooo

Realnie to raczej od kwoty 100-110 trzeba liczyć, bo po tyle chodziły. 

Zresztą niech @kravitzsię wypowie ile ten cud techniki cebulionów kosztował!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chalek napisał(a):

Ale @kravitz nówkę brał?

Nówki to nikt nie brał w tamtym czasie, oprócz dealerów. 

Brało się półroczne/roczne. 

Ale może i brał nówkę, poczekajmy :skromny:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Realnie to raczej od kwoty 100-110 trzeba liczyć, bo po tyle chodziły. 

Zresztą niech @kravitzsię wypowie ile ten cud techniki cebulionów kosztował!?

 

Z tego co pamiętam 114kPLN za 2 latka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy jeszcze chwilę poczekać aż te golfy za darmo będą rozdawać.
Myślałem pół roku temu nad zakupem i nie było nic sensownego poniżej 80k zł z używek, das Welt auto wystawiało po 100 k zł. Ten niedawno 100 kosztował 
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-golf-136km-1g-1rej2019-topled-actinfodisp-navpro-ogrzfot-kamera-keyless-fv-ID6FySIT.html
Obecnie już poniżej 80k zł spokojnie idzie znaleźć. 
Na używek brak dotacji, więc różnica między takim mg4 a golfem jest właściwie pomijalna. 
Mam go nawet w ulubionych, gdyby Leon nie chciał się sprzedać to może zostawiłbym go im w rozliczeniu
Najpierw muszę się dwóch aut pozbyć, a nie wiem ile mi z tym zejdzie więc teoretycznie czas jest mi na rękę, a dodatkowo wiosną/latem planujemy rozszerzyć PV o dodatkowe panele.
Ale jakby pojawiło się coś wartego zakupu to mógłbym kupić i teraz.

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ilu letniego i z jakim przebiegiem i jak długo kolega zamierza użytkować. Bo to może mieć jednak znaczenie w dłuższej perspektywie. 
Golfy biorę pod uwagę od 2017 w górę, Ioniqi od początku produkcji, czyli od 2016, jeśli chodzi o przebieg to tak do 150kkm chociaż wolałbym poniżej 100kkm.
Trudno powiedzieć jakie przebiegi roczne będziemy nim robić bo nie wiem kto i gdzie nim będzie jeździć

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, leszcz napisał(a):

Mam go nawet w ulubionych, gdyby Leon nie chciał się sprzedać to może zostawiłbym go im w rozliczeniu emoji848.png
Najpierw muszę się dwóch aut pozbyć, a nie wiem ile mi z tym zejdzie więc teoretycznie czas jest mi na rękę, a dodatkowo wiosną/latem planujemy rozszerzyć PV o dodatkowe panele.
Ale jakby pojawiło się coś wartego zakupu to mógłbym kupić i teraz.

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

No ja teraz tak zajrzałem to lekki szok bo w parę miesięcy spadek 20 k zł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leszcz napisał(a):

Trudno powiedzieć jakie przebiegi roczne będziemy nim robić bo nie wiem kto i gdzie nim będzie jeździć

Wszyscy i wszędzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chalek napisał(a):

Szczególnie wszyscy nad morze 600km golfem elektrycznym 😁 

 

Będą takie myśli... Nic nie poradzisz. 

Ale raczej skończy się na: "Niestety, musimy jechać spalinowym".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, HelixSv napisał(a):

 

Będą takie myśli... Nic nie poradzisz. 

Ale raczej skończy się na: "Niestety, musimy jechać spalinowym".

No dalsze podróże golfem czy ioiniqiem na prąd to mogą skutecznie zniechęcić do elektryfikacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, leszcz napisał(a):

Mam go nawet w ulubionych, gdyby Leon nie chciał się sprzedać to może zostawiłbym go im w rozliczeniu emoji848.png
Najpierw muszę się dwóch aut pozbyć, a nie wiem ile mi z tym zejdzie więc teoretycznie czas jest mi na rękę, a dodatkowo wiosną/latem planujemy rozszerzyć PV o dodatkowe panele.
Ale jakby pojawiło się coś wartego zakupu to mógłbym kupić i teraz.

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

 

Mój jest z 2019, do sprzedaży jakoś prawie równo za rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chalek napisał(a):

No ja teraz tak zajrzałem to lekki szok bo w parę miesięcy spadek 20 k zł. 

 

 

Jak tyle spadł, to znaczy raczej że poprzednia cena była jakaś z d00py ;)

Skoro ja kupiłem demo od dilera w 2021 roku (dwulatek), za 114k, to jak taki z 2018 (rok starszy) i w 2023 roku już 5 latek, mógłby kosztować 100k? ;]

Ktoś dał cenę życzeniową.

Jakbym ja dostał za swojego te 80k za rok, bo wtedy będę sprzedawał, to będę zadowolony. Kupiłem przed polskim ładem, podatek PIT odliczony, część VAT też. Wyjdzie na "zero" ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Chalek napisał(a):

No dalsze podróże golfem czy ioiniqiem na prąd to mogą skutecznie zniechęcić do elektryfikacji.

 

Zależy od stopnia fanatyzmu. 

Ja kilka lat temu przejechałem Świnoujście-Zakopane-Świnoujście w BMW i3. 4 osoby z bagażami. Nie zniechęciłem się. ;]

  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chalek napisał(a):

Szczególnie wszyscy nad morze 600km golfem elektrycznym 😁 

Zakładam, że jednak zainteresowany odrzuci Golfa i skupi się na Ioniqu 😌 

A reszta to uproszczenie ale dobrze obrazujące m, to co się wydarzy. 
Nie, 600 nad Bałtyk nie polecam, ale można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chalek napisał(a):

No dalsze podróże golfem czy ioiniqiem na prąd to mogą skutecznie zniechęcić do elektryfikacji.

Biorąc pod uwagę, że Ioniqiem zrobiłem kilka tras po 1000 km, i kupiłem kolejne EV, to tak niekoniecznie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, HelixSv napisał(a):

 

Zależy od stopnia fanatyzmu. 

Ja kilka lat temu przejechałem Świnoujście-Zakopane-Świnoujście w BMW i3. 4 osoby z bagażami. Nie zniechęciłem się. ;]

 

bys opisal te podroz :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

nastepca juz wiadomo co bedzie ? to tez bedzie wazne, ze ty jako glowny przeciwnik EV co wybierzesz :jem:

 

diesel

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
20 godzin temu, masterek7 napisał(a):

Osobiście polecam…

 

20 godzin temu, masterek7 napisał(a):

Osobiście polecam…

Dużo razy korzystałeś widzę. Tyle było poprawek ?

Edytowane przez mrBEAN
Cytat bez spamu w treści ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 09:27, kravitz napisał(a):

Jakbym ja dostał za swojego te 80k za rok, bo wtedy będę sprzedawał, to będę zadowolony. Kupiłem przed polskim ładem, podatek PIT odliczony, część VAT też. Wyjdzie na "zero" ;)

pewnie jak doliczysz koszta paliwa to jeszcze zarobisz ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.