Skocz do zawartości

Myjka ciśnieniowa ?


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

Moja chyba już przeszło 10-cio letnia myjka nilfisk zaczyna się sypać i musze wymienić na nową. Co się teraz kupuje poza karcherem i nilfiskiem ? Ciśnienie tak co najmniej ze 130-140 barów. Jest sporo nowych form możecie coś polecić w jakiejś dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego nastoletniego nilfiska naprawiłem w zeszłym sezonie ... nowy zespół pompy koło 150 zł i śmiga jak nowa. Tak tylko delikatnie podpowiadam... robota prosta 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, goldixll napisał(a):

ja swojego nastoletniego nilfiska naprawiłem w zeszłym sezonie ... nowy zespół pompy koło 150 zł i śmiga jak nowa. Tak tylko delikatnie podpowiadam... robota prosta 

Wiem, już raz lifting robiłem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MarcG napisał(a):

Moja chyba już przeszło 10-cio letnia myjka nilfisk zaczyna się sypać i musze wymienić na nową. Co się teraz kupuje poza karcherem i nilfiskiem ? Ciśnienie tak co najmniej ze 130-140 barów. Jest sporo nowych form możecie coś polecić w jakiejś dobrej cenie.

 

Robiłem rekonesans, taka w miarę profi to od 4 kafli i tylko z 2 letnią gwarancją...

skończyło się na lidlu gdyż ma 5 lat gwarancji

https://www.lidl.pl/p/parkside-performance-myjka-cisnieniowa-phdp-180-b2-3000-w/p100345320

 

myjka działa, ma moc, dla mnie ok

 

ps. w promocji da się kupić taniej

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bielaPL napisał(a):

 

Robiłem rekonesans, taka w miarę profi to od 4 kafli i tylko z 2 letnią gwarancją...

skończyło się na lidlu gdyż ma 5 lat gwarancji

https://www.lidl.pl/p/parkside-performance-myjka-cisnieniowa-phdp-180-b2-3000-w/p100345320

 

myjka działa, ma moc, dla mnie ok

 

ps. w promocji da się kupić taniej

Ja to bardziej o tej myślałem

https://www.lidl.pl/p/parkside-myjka-cisnieniowa-phd-170-c2-2400-w-170-bar/p100359961

moc trochę mniejsza ale gwarancja tylko 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał(a):

Ciekawe z czego wynika prawie 2-krotna różnica w wadze tych urządzeń?8]

Jedna z plastiku czyli przepraszam kompozytów, druga z metalu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, volf6 napisał(a):

Ciekawe z czego wynika prawie 2-krotna różnica w wadze tych urządzeń?8]

tej mniejszej nie oglądałem, o tej czytałem że spoko i wziąłem, rzeczywiście lekka nie jest, może to akurat na plus ;] , wydaje się porządna ale co przyszłość pokaże to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcG napisał(a):

Jedna z plastiku czyli przepraszam kompozytów, druga z metalu.

Niby obydwie mają obudowy z tworzywa a pompy z aluminium.

Przy tej drożej jest silnik indukcyjny chłodzony wodą a przy tańszej nic o silniku nie piszą choć jakiś mieć musi:phi:

Oby nie był komutatorowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarcG napisał(a):

Moja chyba już przeszło 10-cio letnia myjka nilfisk zaczyna się sypać i musze wymienić na nową. Co się teraz kupuje poza karcherem i nilfiskiem ? Ciśnienie tak co najmniej ze 130-140 barów. Jest sporo nowych form możecie coś polecić w jakiejś dobrej cenie.

 

Zobacz LAVOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcG napisał(a):

Wygładzają dobrze, przynajmniej na papierze. Co to za firma ? Jak z trwałością i serwisem ?

Nie wiem jak teraz, ale około 20 lat temu jak się interesowałem to były polecane jako tańsze alternatywy dla karchera. U mojego taty leży jeszcze jakiś podstawowy model (myślę że wciąż sprawny, nie wiem jak o-ringi po tylu latach). Ale ona nie pracowała nie wiadomo jak dużo, w każdym razie nic się złego nie działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcG napisał(a):

Wygładzają dobrze, przynajmniej na papierze. Co to za firma ? Jak z trwałością i serwisem ?

 Włoska firma; myjki polecane np. na forach detailingowych. W dobrych cenach można kupić myjki np. z silnikiem indukcyjnym czy mosiężną głowicą pompy, która np. w Karcherze K7 jest niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę Parkside Performance od niedawna i moc mycia (ciśnienie i wydatek wody) jest nieporównywalnie większa od podstawowego Karchera którego też mam. Bolą ręce od trzymania lancy. Waży też bardzo dużo.

 

Ale mam też i usterkę - nie wiem czy w transporcie i nie zauważyłem czy przy przenoszeniu od tego ciężaru, obudowa pękła. Zobaczę jak z gwarancją mi pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2024 o 20:46, vaz2110 napisał(a):

mosiężną głowicą pompy, która np. w Karcherze K7 jest niedostępna

Serio w K7 nie ma mosiądzu? 

Jeszcze jakieś 4lata wstecz był 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2024 o 10:58, bielaPL napisał(a):

 

Robiłem rekonesans, taka w miarę profi to od 4 kafli i tylko z 2 letnią gwarancją...

skończyło się na lidlu gdyż ma 5 lat gwarancji

https://www.lidl.pl/p/parkside-performance-myjka-cisnieniowa-phdp-180-b2-3000-w/p100345320

 

myjka działa, ma moc, dla mnie ok

 

ps. w promocji da się kupić taniej

Ciężka i nie poręczna , w zeszłym roku na promocji kupiona poniżej 1000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2024 o 10:33, goldixll napisał(a):

ja swojego nastoletniego nilfiska naprawiłem w zeszłym sezonie ... nowy zespół pompy koło 150 zł i śmiga jak nowa. Tak tylko delikatnie podpowiadam... robota prosta 

Też właśnie reanimowalem mojego. Nie spodziewałem się że koszt pompy jest tak niski. A już się zasadzałem na nową, lepszą myjke i niepotrzebnie wpisałem w Allegro "pompa Nifilsk". Nie lubię wyrzucać w sumie sprawnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 4thelement napisał(a):

Serio w K7 nie ma mosiądzu? 

Jeszcze jakieś 4lata wstecz był 

W zeszłorocznych modelach K7 nie było mosiężnej głowicy pompy, była dostępna w urządzeniach profesjonalnych- szarej serii. Może w tym roku coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka i nie poręczna , w zeszłym roku na promocji kupiona poniżej 1000zl.
Nie jest to model kieszonkowy ;). Dla mnie minus mały za wąż do lancy, mógłby być bardziej giętki. Ale w tej cenie nie ma ideałów.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bielaPL napisał(a):

Nie jest to model kieszonkowy ;). Dla mnie minus mały za wąż do lancy, mógłby być bardziej giętki. Ale w tej cenie nie ma ideałów.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Nie jest kieszonkowa, warto o tym pamiętać bo płeć słabsza może mieć problemy. 
Dokupiłem , pianownice i szybko złączki z Ali i jest ok. Wąż niby ma się nie skręcać , a się skręca. Fajny wąż to jest w marce na K taki szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sdss napisał(a):

Nie jest kieszonkowa, warto o tym pamiętać bo płeć słabsza może mieć problemy. 
Dokupiłem , pianownice i szybko złączki z Ali i jest ok. Wąż niby ma się nie skręcać , a się skręca. Fajny wąż to jest w marce na K taki szary.

Prześlij jaka to pianownica i złączki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 14:12, ccLot napisał(a):

@sdss niezła różnica w cenie DE vs PL. U nas ta myjka kosztuje 1500 zeta:totalszok:

Swoją właśnie tam kupiłem i często, ale nie zawsze jest tam taniej.

Teraz zbieram się by przećwiczyć jak gwarancja zadziała i czy jest opcja załatwienia przez PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 14:12, ccLot napisał(a):

@sdss niezła różnica w cenie DE vs PL. U nas ta myjka kosztuje 1500 zeta:totalszok:

Widziałem teraz jakaś promkę za 800zł (chyba, że to nie na tą myjkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

a to coś warte?
https://www.lidl.pl/p/parkside-myjka-cisnieniowa-phd-170-c2-2400-w-170-bar/p100359961

 

muszę coś kupić by kostkę umyć..

 

i do tego to

 

https://www.lidl.pl/p/parkside-szczotka-obrotowa-do-myjki-cisnieniowej/p100371108

 

co myślicie?

 

Edytowane przez 62545tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, 62545tomasz napisał(a):

Sąsiad to kupił 3 dni temu.

Podejścia do mojegonkarchera k7 nie ma ale kostkę tym zmyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Chalek napisał(a):

Sąsiad to kupił 3 dni temu.

Podejścia do mojegonkarchera k7 nie ma ale kostkę tym zmyjesz.

przeglądałem własnie linka z rtv, co wrzuciłeś, ale nie ma takiej jak Twoja... coś dokupiłeś jakieś akcesoria?
Mówisz, że lepiej dołożyć do tej K7?
widzę kilka modeli K7....
pytanie, w który iść;)

 

pełno mchu mi rośnie między fugami kostki - źle zrobiłem biorąc mała kostkę, teraz brałbym duże płyty;)

 

Edytowane przez 62545tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 62545tomasz napisał(a):

przeglądałem własnie linka z rtv, co wrzuciłeś, ale nie ma takiej jak Twoja... coś dokupiłeś jakieś akcesoria?
Mówisz, że lepiej dołożyć do tej K7?
widzę kilka modeli K7....
pytanie, w który iść;)

 

pełno mchu mi rośnie między fugami kostki - źle zrobiłem biorąc mała kostkę, teraz brałbym duże płyty;)

 

No ja kupowałem jakoś 2 lata temu k7 compact bo to k7 tylko z mniejszą  obudowa.

Ja wziąłem w zestawie z t raperem w sensie ta dokładka do mycia tarasów. Bierz to bo nic się nie rozchlapuje. 

No i pianownice pa. 

To ta 

https://www.euro.com.pl/myjki-wysokocisnieniowe/karcher-k-7-cmopact-home.bhtml?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw8J6wBhDXARIsAPo7QA-o02vlJCV-q6OHoPiY4pWyGiwr4FserC1u-qdxpwHqc4IIzqPiJvoaAgIzEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Tylko ze ja to na promce w euro dałem 1799. Trzeba polować bo też bywała i za 2500 :)

są też k7 z tą końcówka co klikasz i zmieniasz ciśnienie. Ja może że 2 razy zmieniałem, zawsze lecę pełnym ogniem 🤣

Edytowane przez Chalek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 62545tomasz napisał(a):

przeglądałem własnie linka z rtv, co wrzuciłeś, ale nie ma takiej jak Twoja... coś dokupiłeś jakieś akcesoria?
Mówisz, że lepiej dołożyć do tej K7?
widzę kilka modeli K7....
pytanie, w który iść;)

 

pełno mchu mi rośnie między fugami kostki - źle zrobiłem biorąc mała kostkę, teraz brałbym duże płyty;)

 

Mech wyrywa jak wściekle;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chalek napisał(a):

No ja kupowałem jakoś 2 lata temu k7 compact bo to k7 tylko z mniejszą  obudowa.

Ja wziąłem w zestawie z t raperem w sensie ta dokładka do mycia tarasów. Bierz to bo nic się nie rozchlapuje. 

No i pianownice pa. 

To ta 

https://www.euro.com.pl/myjki-wysokocisnieniowe/karcher-k-7-cmopact-home.bhtml?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw8J6wBhDXARIsAPo7QA-o02vlJCV-q6OHoPiY4pWyGiwr4FserC1u-qdxpwHqc4IIzqPiJvoaAgIzEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Tylko ze ja to na promce w euro dałem 1799. Trzeba polować bo też bywała i za 2500 :)

są też k7 z tą końcówka co klikasz i zmieniasz ciśnienie. Ja może że 2 razy zmieniałem, zawsze lecę pełnym ogniem 🤣

czyli to z linka Twojego to sprzęt + końcówka o jakiej piszesz? komplecik i nic mi więcej nie potrzeba?

Ten mech to wyrywa to rotacyjne? Czy jaką końcówką myjesz? Później w szczeliny piach? czy olewasz temat?

ja mam mała kostkę w 3 rozmiarach...

 

 

Edytowane przez 62545tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 62545tomasz napisał(a):

czyli to z linka Twojego to sprzęt + końcówka o jakiej piszesz? komplecik i nic mi więcej nie potrzeba?

Ten mech to wyrywa to rotacyjne? Czy jaką końcówką myjesz? Później w szczeliny piach? czy olewasz temat?

ja mam mała kostkę w 3 rozmiarach...

 

 

Tak taki zestaw jest kompletny.

Tą myjka obrotowa jedziesz Sobie powoli po kostce i wyszarpuje wszystko.

Potem tylko zwykła lanca splukac wszystko i wtedy z reguły uwodniony piach wraca na miejsce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2024 o 21:12, Chalek napisał(a):

Tak taki zestaw jest kompletny.

Tą myjka obrotowa jedziesz Sobie powoli po kostce i wyszarpuje wszystko.

Potem tylko zwykła lanca splukac wszystko i wtedy z reguły uwodniony piach wraca na miejsce.

dzisiaj mialem pożyczyoną od sosiada k5 z dozownikiem chemii, fajne, w tym k7 z linka dozownie z buteleczki wezykiem?

uzywasz tego?
kurce ta k5 byla lekko za slaba....
waham sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 62545tomasz napisał(a):

dzisiaj mialem pożyczyoną od sosiada k5 z dozownikiem chemii, fajne, w tym k7 z linka dozownie z buteleczki wezykiem?

uzywasz tego?
kurce ta k5 byla lekko za slaba....
waham sie...

Wpadnij do Zabrza przetestować k7 😁

Nie używam tego wężyka bo to dozuje na niskim ciśnieniu.

Od pianowania mam pianownice PA

 

BTW u nas na bazach z autami swego czasu mieli myjki karchera ale te takie wielkości lodówki, tym szło zabić 🤣 plus grzało wodę itd. Piękny sprzęt.

Edytowane przez Chalek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tym?

https://www.br-esklep.pl/produkt/myjka-wysokocisnieniowa-3000w-180bar-hpc180bi-stalco-perfect/


taka
https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-stihl-re-140-plus-145-bar-2500-w-15383749548

lub owe K7 z powyższych linków

miałem już kliknąć i kupić tą k7, ale podrążyłem temat w kilku sklepach co handlują różnymi markami i zaprzyjaźnieni sprzedawcy sugerują by brać STALCO bądz stihla... podobno ogólnie karcher mocno oszczedza... i to co bylo kiedys w k7 mosiezne to lipa i zostaje do polecenia tylko profesjonalna seria, a to poza moim budzetem...
i tak rozwazam to stalco, stihla badz cos z husqvarny,...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 62545tomasz napisał(a):

 

 

Siła mycia to wypadkowa ciśnienia i wydatku wody + rodzaj dyszy i myślę że do zadań domowych fajnie jest mieć te 180 bar i 600 litrów - przy tych parametrach to czuć już w rękach że to działa, jest też ostrzeżenie by uważać przy myciu auta z pełną mocą. Mam podstawowego Karchera i tę z lidla PHD 180 i różnica jest bardzo duża.

Ten Stihl ustępuje chyba parametrami stalco. Dobrze też rozważyć gwarancję, serwis i dostęp do części zamiennych i tutaj Karcher pewnie będzie wygrywał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 62545tomasz napisał(a):

a co powiecie o tym?

https://www.br-esklep.pl/produkt/myjka-wysokocisnieniowa-3000w-180bar-hpc180bi-stalco-perfect/


taka
https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-stihl-re-140-plus-145-bar-2500-w-15383749548

lub owe K7 z powyższych linków

miałem już kliknąć i kupić tą k7, ale podrążyłem temat w kilku sklepach co handlują różnymi markami i zaprzyjaźnieni sprzedawcy sugerują by brać STALCO bądz stihla... podobno ogólnie karcher mocno oszczedza... i to co bylo kiedys w k7 mosiezne to lipa i zostaje do polecenia tylko profesjonalna seria, a to poza moim budzetem...
i tak rozwazam to stalco, stihla badz cos z husqvarny,...

 

 W porównywalnej cenie jest LAVOR, silnik indukcyjny, głowica pompy mosiężna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Harp napisał(a):

Siła mycia to wypadkowa ciśnienia i wydatku wody + rodzaj dyszy i myślę że do zadań domowych fajnie jest mieć te 180 bar i 600 litrów - przy tych parametrach to czuć już w rękach że to działa, jest też ostrzeżenie by uważać przy myciu auta z pełną mocą. Mam podstawowego Karchera i tę z lidla PHD 180 i różnica jest bardzo duża.

Ten Stihl ustępuje chyba parametrami stalco. Dobrze też rozważyć gwarancję, serwis i dostęp do części zamiennych i tutaj Karcher pewnie będzie wygrywał.

Pokaz no tabliczkę znamionową tej myjki co daje 180 ciśnienia 

Bo wydaje mi się że mylisz pojęcie "ciśnienie max" z ciśnieniem roboczym 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 4thelement napisał(a):

Pokaz no tabliczkę znamionową tej myjki co daje 180 ciśnienia 

Bo wydaje mi się że mylisz pojęcie "ciśnienie max" z ciśnieniem roboczym 

Dokładnie, te 180 bar i 558 l/h to ona daje przez pierwszą sekundę.... Sprzęt który utrzyma takie parametry przy pracy ciągłej to np.  NILFISK PREMIUM 190-12 POWER (ciśnienie max 190, robocze 150 bar) kosztuje dwa razy tyle....

Do tej pory wypożyczałem myjki raz w roku, ale 1. ostatnio dwie wypożyczone padły w moich rękach 2. przybył drugi dom - zdecydowałem się na wspomniany Nilfisk. Karcher K7 przy nim to plastikowa zabawka, zresztą prawie dwa razy lżejsza....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, punktak napisał(a):

Dokładnie, te 180 bar i 558 l/h to ona daje przez pierwszą sekundę.... Sprzęt który utrzyma takie parametry przy pracy ciągłej to np.  NILFISK PREMIUM 190-12 POWER (ciśnienie max 190, robocze 150 bar) kosztuje dwa razy tyle....

Do tej pory wypożyczałem myjki raz w roku, ale 1. ostatnio dwie wypożyczone padły w moich rękach 2. przybył drugi dom - zdecydowałem się na wspomniany Nilfisk. Karcher K7 przy nim to plastikowa zabawka, zresztą prawie dwa razy lżejsza....

 

podrzuć linka gdzie kupiłeś i za ile;)

rozważę temat;)


https://myjki.com/8-myjki-domowe/10351-premium-190-12-power-190bar-650lh-myjka-nilfisk-9w1-5715492212903.html?cd=21056563606&ad=&kd=&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI0snr0aK4hQMVCwWiAx20LwW9EAQYASABEgIOp_D_BwE


jest jeszcze w moim budżecie, powiedzmy, że już więcej nie dam;)

Edytowane przez 62545tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 62545tomasz napisał(a):

podrzuć linka gdzie kupiłeś i za ile;)

rozważę temat;

Teraz jest trochę więcej części i akcesoriów do Nifilska. Jak parę lat temu szukałem zestawu naprawczego tłoczków to nic nie było, węże i akcesoria też skąpo, Karcher dostępny wszędzie.

 

Ale ostatnio pompa wyzionela ducha (uciekł cały olej i zatarlem ją, problem zresztą związany z tymi uszczelniaczami tłoczków, których nie mogłem dokupić kiedyś). Już się szykowałem na nową myjkę Karcher K7, po czym okazało się, że pompa kosztuje trochę ponad 100zl. Wymieniłem i działa. Co najlepsze, to najprostsza myjka Nifilska C120.6 za jakieś 500 zł, a ma metalową pompę i naprawdę jest porządnie wykonana, ma już z 10 lat minimum. Teraz jej jeszcze dokupiłem wąż 15 m i dodatkową lance, chyba pozostanę przy tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 62545tomasz napisał(a):

 

Kupowałem właśnie tam, rok temu. Mam porównanie do starego Nilfiska 140 z wypożyczalni którym od kilku lat myłem podjazd i Karchera K7 z pracy. 

Ten Nilfisk z linku  wyrywa nie mech z kostki, tylko kostkę z obrzeży. Dlatego używam przystawki PowerPatio i podjazd który do tej pory myłem 5 godzin - z przerwami, teraz robię w łącznie 2 godziny. Przystawkę ciśnienie podnosi na 1,5 metra więc praca nie jest przyjemna, ale za to szybko metrów ubywa. Do elewacji używam również PowerPatio i środka Tenzi APC Out.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.