Skocz do zawartości

Spawarka


Rekomendowane odpowiedzi

rodzą się potrzeby (przydomowe) i prędzej czy później będzie musiała trafić do garażu.

 

Elektrod się boję bo to trzeba umieć, przykleja się itd więc myślę o takiej z wysuwanym drutem.

Z rzeczy jakie musiałem wozić do spawania ostatnio to zawias od bramy, gruby na 5mm element osi quada do naciągu łańcucha (w starym quadzie). Wyspawałbym sobie też najazdy pod koła, o które pytałem w innym wątku

 

I co sądzicie o takich modelach Parkside?

 

https://www.lidl.pl/p/parkside-spawarka-wielofunkcyjna-pmsg-200-a2-4-metody-spawania-200-a/p100363399

 

https://www.lidl.pl/p/parkside-spawarka-inwertorowa-pifds-120-b2-120-a/p100363444?mktc=shopping&gad_source=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się zdecydowałeś , to kup spawarkę, migomat czy co tam chcesz, ale nie parkside. Jest Bester, magnum, jakieś Patony. Z tych budżetowych i składanych przez chińskie rączki. Moim zdaniem przyzwoity inwerter , tiry pociągnie 130-160A, ma antistick, kable przynajmniej 3mb długości. Uchwyt spawalniczy i tak trzeba dokupić taki, który trzyma elektrodę.

W domu do smarkania wszystkiego spawarka MMA wystarczy. Są elektrody różnej grubości. Ale jak kupisz paczkę fi2,5 i fi 3,5 to ogarniesz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amazaque napisał(a):

Jest też Sherman, w warunkach amatorskich nie do zajechania. Przykład https://allegro.pl/oferta/spawarka-migomat-sherman-mig-200a-synergia-mag-mma-tig-230v-inwertorowa-14875735566

tez o nim myslalem ale  zdecydowalem sie na troche inny model, troche lepsza regulacje mi sie wydaje.

https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-migomat-mig-mag-200a-tig-alu-sherman-digimig-200-hit-15272715604

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, karolchyla napisał(a):

Jak już się zdecydowałeś , to kup spawarkę, migomat czy co tam chcesz, ale nie parkside.

Dlaczego nie Parkside?

Mam masę narzędzi od nich i jest bardzo zadowolony

Akurat spawarki mają kiepskie czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, karolchyla napisał(a):

W domu do smarkania wszystkiego spawarka MMA wystarczy. Są elektrody różnej grubości. Ale jak kupisz paczkę fi2,5 i fi 3,5 to ogarniesz wszystko.

Wszystkiego to nie bardzo. Cienkie blachy to elektrodą się nie da a jeszcze jak ktoś ma z tym pierwszy raz do czynienia to nawet w 2mm materiale będzie dziury wypalał🤪

PS. Nie ma elektrod 3,5:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tre-Bor napisał(a):

Mam taki mig z drutem samo osłonowym

Cienki materiał pospawasz ale grubszy to już nie bardzo. Jednak migomat z gazem jest lepszy.

Teraz chce sobię kupić taką:

https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-160a-daewoo-dw-195-dw195-160a-elektrody-od-reki-14905633900

 

Co znaczy "cienki", a co "grubszy" materiał? 

Jakbym chciał pospawać rurki do ogrodzenia (tam pewnie 3-4mm blacha) to ogarnie bez problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Olas1 napisał(a):

 

Co znaczy "cienki", a co "grubszy" materiał? 

Jakbym chciał pospawać rurki do ogrodzenia (tam pewnie 3-4mm blacha) to ogarnie bez problemu? 

 

3-4mm to pospawasz zarówno elektrodą jak i migiem. Ale bierz miga - nieporównywalnie prościej, szybciej i ładniej niż elektrodą (przynajmniej gdy spawa amator).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 10:55, Marko33 napisał(a):

Dlaczego nie Parkside?

Mam masę narzędzi od nich i jest bardzo zadowolony

Akurat spawarki mają kiepskie czy jak?

Generalnie są lepsze i jednocześnie tańsze spawarki od Parkside :ok:

Trzeba tylko poszukać konkretnego modelu, obejrzeć recenzje na YT.

 

Reasumując - jest dużo tanich i niezłych spawarek, ale Parkside do nich nie należy, bo nie są tak tanie, jak powinny być biorąc pod uwagę możliwości i jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2024 o 09:01, Olas1 napisał(a):

 

Co znaczy "cienki", a co "grubszy" materiał? 

Jakbym chciał pospawać rurki do ogrodzenia (tam pewnie 3-4mm blacha) to ogarnie bez problemu? 

Jeśli mig to tylko z gazem. Drut samoosłonowy to nieporozumienie. Nadaje się tylko do spawania punktowego stali poniżej 2mm grubości.

Do grubszej stali spawy nie są mocne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2024 o 12:12, volf6 napisał(a):

Przypadkiem nie Paton?

I one chyba aż takie tanie nie są-jeśli porównujemy z lidlowymi...

Tak, słownik poprawił.

Nie są najtańsze, ale jakość i kultura pracy jest o wiele lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Muszę kupić spawarkę. Mam do przy spawania pręty zbrojeniowe fi 10mm do tregry.

Wstępnie zdecydowałem się na Daewoo

https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-160a-daewoo-dw-195-dw195-160a-elektrody-od-reki-14905633900

ale jak nie widać różnicy to po co przepłacać.

https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-inwerterowa-300a-lcd-mma-tig-9756514248

 

Do użytku w garażu mam ciężką spawarkę transformatorową na siłę,  której nie chcę targać na budowę.

Którą wybrać? Raczej będzie używana sporadycznie mobilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maras77 napisał(a):

 

 

 

Do tego właśnie się odnosiłem-skoro w opisie jest miedź to powinna być mieć a nie aluminium pokryte miedzią czyli CCA-które to w tych chińskich wyrobach bywa normą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.04.2024 o 20:57, volf6 napisał(a):

Wziąłbym tą drugą, bo ma kable spawalnicze dłuższe i jeszcze ponoć miedziane8]

Kupiłem tą drugą, wczoraj testowałem.

300A to ona nie ma ale do amatorskiego spawania się nada.

Przy spawaniu drobnych elementów nawet nie nagrzewa się tak mocno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tre-Bor napisał(a):

Kupiłem tą drugą, wczoraj testowałem.

300A to ona nie ma ale do amatorskiego spawania się nada.

Przy spawaniu drobnych elementów nawet nie nagrzewa się tak mocno.

 

Też mam podobną. Wiadomo, ze 300 A z 1 fazy jest nierealne ale elektrodę 3,20 ciągnie bez problemu i nawet z jakimś zapasem.

Gówniane są przyłącza, no i kable spawalnicze-w mojej to nie jest czysta miedź tylko miedziowane aluminium (CCA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę przy domu pospawać i sie zastanawiam, czy lepiej kupic taką spawarkę, czy wypożyczyć migomat cena 86 zl za dobę, elektrodowa 62 zl.

W 1 dzien, max 2 powinienem sie uwinąc z robotą. Głównie spawanie slupkow. Spawarke w ręku ostatni raz mialem na warsztatach szkolnych w technikum;].

Duza różnica jest dla takiego lajkonika w spawaniu migomatem, a elektrodową? Bo jak nie, to moze kupić tą z allegro, moze sie przyda jeszcze kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rado_ napisał(a):

Muszę trochę przy domu pospawać i sie zastanawiam, czy lepiej kupic taką spawarkę, czy wypożyczyć migomat cena 86 zl za dobę, elektrodowa 62 zl.

W 1 dzien, max 2 powinienem sie uwinąc z robotą. Głównie spawanie slupkow. Spawarke w ręku ostatni raz mialem na warsztatach szkolnych w technikum;].

Duza różnica jest dla takiego lajkonika w spawaniu migomatem, a elektrodową? Bo jak nie, to moze kupić tą z allegro, moze sie przyda jeszcze kiedyś?

 

Migomatem zrobisz w dobę więcej niż elektrodą w dwie. Jak już dobierzesz ustawienia (prąd, szybkość wysuwu drutu, ilość gazu), to idzie jak klejem termicznym.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, torelek napisał(a):

 

Migomatem zrobisz w dobę więcej niż elektrodą w dwie. Jak już dobierzesz ustawienia (prąd, szybkość wysuwu drutu, ilość gazu), to idzie jak klejem termicznym.

Potrenuję ustawienia, to pewnie się uwinę w dzień. Balustrady musiałem podnieść w sumie wstawki do 8 słupków i spawanie z dwóch stron pochwytow do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę,moze kupić cos takiego

https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwerterowa-inwertorowa-mig-flux-mma-migomat-200a-bezgazowy-12697431667

Albo

https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-migomat-mig-mag-mma-flux-tig-lift-200a-synergia-2xdrut-15466875901

 

Prawdopodobnie użyje kilka razy, ale zamiast wypożyczać, kupię, na spokojnie sobie potrenuję, pospawam co mam pospawac bez pospiechu, że muszę zwracać, szczególnie jak coś nie pójdzie. Kasa nie jest duza, a jak coś będę musial przy domu pospawać, to zawsze się przyda. Wiadomo z gazem lepsza, ale to juz bez sensu wywalac kasę, jeżeli sprzęt wlasciwie będzie i tak zalegał w piwnicy. 

Ten model ma dobre opinie, co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bob96 napisał(a):

Osobiście nie polecam bez gazowej, lepiej kupić używaną z gazem niż nową bez gazu. Dobrze by było żebyś mógł sam sprawdzić na przykład w tej wypożyczalni i wtedy podejmiesz decyzję .

Dlaczego nie polecasz? Sprzedaje się tego sporo, ludzie zadowoleni...ale. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz doświadczenia w spawaniu to będziesz się tylko męczył,  sama spoina pozostawia wiele do życzenia, odpryski , szlaka. Drut dużo droższy. Tak jak wcześniej napisałem najlepiej sprawdzić samemu którą spawarką łatwiej sobie poradzisz. W wypożyczalni powinni Ci umożliwić taki test. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doswiadczenie bym sobie zrobił przy domu trenujac na złomie. W necie duzo wiedzy jest. Trochę filmików obejrzałem i nie jest to kosmos. Ze spawanem miałem trochę do czynienia, ale to było w technikum, wiec musiałbym sobie przypomnieć. 

Odprysków nie powinno być, jeżeli masa podłączona jest pod plus. Zresztą na moje potrzeby nie muszę mieć spawów jak w zbiornikach cisnieniowych😉, a umiejętność pospawania czegos przy domu czasami moze się przydać i nie jest potrzebny profi sprzęt.

Pytanie, jaki sprzęt kupić;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.