Skocz do zawartości

Jestem pod wrażeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Serio, bez szydery.

 

Spore poprawki w porównaniu do tego rzęcha którym jechałem na jeździe testowej.

W szczególności poprawa wygłuszenia.

Fajne porównanie wyszło starego z nowym.

 

Nie wiecie czy kaganiec na 200km/h jest spowodowany tylko jakąś fanaberią eko i bezpieczeństwem, czy jednak jest to jakaś ochrona baterii przed długim dużym obciążeniem? Tam się chyba technologia baterii zmieniła (mówi o tym w którymś momencie o doładowywaniu do 100%).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kravitz napisał(a):

Nie wiecie czy kaganiec na 200km/h jest spowodowany tylko jakąś fanaberią eko i bezpieczeństwem, czy jednak jest to jakaś ochrona baterii przed długim dużym obciążeniem?

 

to z ciekawosci pytasz czy jakis inny powod ?

a tesla jak to tesla, zlom.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał(a):

 

to z ciekawosci pytasz czy jakis inny powod ?

a tesla jak to tesla, zlom.

 

No jakiś powód musi być.

Może nowe bateryjki mają właśnie taką wadę, że mogą się wziąć i zepsuć przy dłuższym pałowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):

 

No jakiś powód musi być.

Może nowe bateryjki mają właśnie taką wadę, że mogą się wziąć i zepsuć przy dłuższym pałowaniu.

 

 

Pewnie chodzi o pozycjonowanie produktu. Nie chcesz wlec się 200 km/h? Kup performansa. 🕶️

 

Do tego może dochodzą, koła, hamulce. 

 

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, HelixSv napisał(a):

Pewnie chodzi o pozycjonowanie produktu. Nie chcesz wlec się 200 km/h? Kup performansa. 🕶️

 

To by miało sens, ale w cenniku chyba nie ma już Perf?

 

image.png.eb06750bcde7fdc02d78a224e9489328.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
13 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

Już jest, po taniości ;) 

 

Innym producentom coś się zwyczajnie odkleiło pod kopułą.

Tesla ma normalne ceny, stąd taka "okazja"

 

Swoją drogą, pod koniec 2021 prawie zamówiłem T3LR i cena chyba była 259k jak dobrze pamiętam. Być może to było 249k

Teraz po 3 prawie latach i po drodze inflacji skumulowanej ze 30%, Perf jest taniej ;]

 

Edit: Ta stronka https://policzmi.pl/inflacje pokazuje od grudnia 2021 do dzisiaj 26.1%, więc niewiele się pomyliłem ;)

Edytowane przez kravitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał(a):

 

Innym producentom coś się zwyczajnie odkleiło pod kopułą.

Tesla ma normalne ceny, stąd taka "okazja"

 

Swoją drogą, pod koniec 2021 prawie zamówiłem T3LR i cena chyba była 259k jak dobrze pamiętam. Być może to było 249k

Teraz po 3 prawie latach i po drodze inflacji skumulowanej ze 30%, Perf jest taniej ;]

 

Edit: Ta stronka https://policzmi.pl/inflacje pokazuje od grudnia 2021 do dzisiaj 26.1%, więc niewiele się pomyliłem ;)

 

Ostatnio gdzies czytałem, ze kolejne obnizki cen na Tesle wynikaja m.in. z tego, ze maja niesprzedane 50k aut na stocku (pewnie w Rayó).

Mam wrażenie, że decyzje biznesowe Muska a nie zastane kilkudziesiecioletnie korpo z inercją tankowca umozliwiaja takie ruchy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał(a):

Innym producentom coś się zwyczajnie odkleiło pod kopułą.

Tesla ma normalne ceny, stąd taka "okazja"

 

IMO Tesla ma ceny bardzo niskie bo ma też niższe koszty w porównaniu z innymi producentami. O tym jak Elon tnie koszty to można książki czytać. No i gdybyś miał pracować w Tesli lub VW to myślę, że wybrałbyś VW.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

IMO Tesla ma ceny bardzo niskie bo ma też niższe koszty w porównaniu z innymi producentami. O tym jak Elon tnie koszty to można książki czytać. No i gdybyś miał pracować w Tesli lub VW to myślę, że wybrałbyś VW.

 

 

Doskonale rozumiem to o czym piszesz i prawdopodobny zamordyzm w Tesli.

Zauważ jednak że pewne rzeczy są w Tesli zwyczajnie lepsze niz w VW.

I nie chodzi mi o osiągi, tylko o podejście do klienta i o soft.
Wyprodukowanie dobrego softu jest zwyczajnie drogie. Informatyka kosztuje. Nawet graty typu procek intela czy AMD kosztują, aby to wszystko chodziło sprawnie.
A w VW? tam chyba wstawili ZX80 i usunęli przyciski do tylnych szyb ;]

 

VW zepsuł to co miał, cenę dał 2x i jest happy że będzie r00chac klientów. Jak widac to aż tak dobrze nie działa.

To powyższe jakby pasuje to każdego europejskiego producenta masowego.
 

 

Dodatkowo zauważ, że fabryka Tesli jednak jest w Niemczech i jakby tam się działy jakieś dantejskie sceny, to by ich związki zawodowe zjadły, a UE nałożyła miliardy kar.

Tak właściwie, to fabryki Tesli wcale nie są ulokowane w jakiś tanich miejscach gdzie pracuje się za miskę ryżu i można poganiac batem załogę.

W VW było cicho, a w nowszej wersji 50% droższej jest głośno.
W Tesli było głośno, a w wersji po lifcie, tańszej, jest cicho.
Widzisz chyba który kierunek jest właściwy, a który nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, HanYs napisał(a):

 

 

Jakiś influencer pierdolił coś że ma wejść w przyszłości boost do th3hp bo silniki są w stanie do 700hp pociągnąć. To by mnie może czymś takim zainteresowali...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.