Skocz do zawartości

Auto z USA


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli się zbieram do Polski ale planuję jeszcze z trzy tygodnie na Florydzie posiedzieć i tak mnie naszło czy może nie kupić auta. 

Co byście przywieźli z nastawieniem na jakiś zarobek - myślę o jednym, może dwóch samochodach, nie chciałbym wydać więcej niż 10 tys dolarów na sztukę nie licząc transportu.

Jest trochę fajnych Mercedesów, widziałem w tej kasie Corvette C4, może coś podpowiecie?

 

Ewentualnie z Meksyku, jeszcze z trzy tygodnie tu będę, myślałem o VW T2 bo jest ich tu sporo ale dość prymitywnie remontowanych...

 

Jakieś pomysły, wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś auto występujące tylko w USA.

Ludzie niechętnie kupują jakieś AUDI czy Mercedesy w specyfikacji USA.

Już o tym pisałem, kolega ściągał i słabo szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost2255 napisał(a):

Jakieś auto występujące tylko w USA.

Ludzie niechętnie kupują jakieś AUDI czy Mercedesy w specyfikacji USA.

Już o tym pisałem, kolega ściągał i słabo szło.

Dobrze schodzą Mondeo/Fusion. Znajomy ściąga tylko modele aut sprzedawanych w Eu, przeważnie japońskich i koreańskich oraz VW. Dużo części zamiennych, bo wszystko jest po dzwonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tre-Bor napisał(a):

Jeśli myślisz o jakimś zarobku to tylko klasyk lub max roczny rozbity z aukcji.

Ja bym poszedł w innym kierunku, Harley lub motorówka 

 

 

Wolałbym klasyk - normalnego auta nie potrzebuję, a klasyk na handel zawsze może okazać się wartym zostawienia na dłużej:)

 

Jeszcze mi Transporter T2 chodzi po głowie, ewentualnie T3 - mało już ich u nas jest a kosztują koszmarne pieniądze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

Może tesla ? @Florydzialski pisał że w USA pełne place tego po Hertz po 1 zł są.

 

Za złotówkę to ja sobie sam pochodnię sklecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost2255 napisał(a):

Jakieś auto występujące tylko w USA.

Ludzie niechętnie kupują jakieś AUDI czy Mercedesy w specyfikacji USA.

Już o tym pisałem, kolega ściągał i słabo szło.

 

Miałem na myśli takie sprzed 1980 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Florydzialski napisał(a):

Tesla niedługo będzie musiała obniżyć znacząco ceny, bo im się miejsce na parkingach gdzie przechowują produkowane i nie sprzedane samochody kończy.  

Nie wystarczy odpowiednio podnieść cen benzyny albo wprowadzić podatek na auta spalinowe?

Niech biorą przykład z oświeconej Europy, wszak tu i tu rządzą ci sami ''Rzymianie''🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bizz napisał(a):

 

Wolałbym klasyk - normalnego auta nie potrzebuję, a klasyk na handel zawsze może okazać się wartym zostawienia na dłużej:)

 

 

Wczoraj widziałem coś takiego. Dodge Challenger R/T. Automat. Skórzana tapicerka w kapitalnym stanie.

 

 

IMG_20240502_141056-01.jpeg

IMG_20240502_141137-02.jpeg

IMG_20240502_141110-01.jpeg

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, volf6 napisał(a):

Nie wystarczy odpowiednio podnieść cen benzyny albo wprowadzić podatek na auta spalinowe?

Niech biorą przykład z oświeconej Europy, wszak tu i tu rządzą ci sami ''Rzymianie''🤪

 

Ludzie Tesli nie kupują, bo El, Elon I Elonek.

 

Pojebani ekolodzy zwykle są też bardzo liberalni i niczego od pana X nie kupią, bo uważają że to on za bardzo odjechał. A jak ktoś się z X fundamentalnie zgadza, to zwykle ma też czerwony kark osmalony oparami z rury wydechowej...

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2024 o 15:16, Florydzialski napisał(a):

 

Tesla niedługo będzie musiała obniżyć znacząco ceny, bo im się miejsce na parkingach gdzie przechowują produkowane i nie sprzedane samochody kończy.  

Wystarczy, że wprowadzą do produkcji "ulepszony" model, pozbawiony tego co oczywiste, a klienci sami będą chcieli kupować te starsze. Tak było z czujnikami parkowania, dźwigienką kierunkowskazów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Igorek napisał(a):

Wystarczy, że wprowadzą do produkcji "ulepszony" model, pozbawiony tego co oczywiste, a klienci sami będą chcieli kupować te starsze. Tak było z czujnikami parkowania, dźwigienką kierunkowskazów...


Za późno. Wszystko co piszesz już zabrali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2024 o 04:26, bizz napisał(a):

Powoli się zbieram do Polski ale planuję jeszcze z trzy tygodnie na Florydzie posiedzieć i tak mnie naszło czy może nie kupić auta. 

Co byście przywieźli z nastawieniem na jakiś zarobek - myślę o jednym, może dwóch samochodach, nie chciałbym wydać więcej niż 10 tys dolarów na sztukę nie licząc transportu.

Jest trochę fajnych Mercedesów, widziałem w tej kasie Corvette C4, może coś podpowiecie?

 

Ewentualnie z Meksyku, jeszcze z trzy tygodnie tu będę, myślałem o VW T2 bo jest ich tu sporo ale dość prymitywnie remontowanych...

 

Jakieś pomysły, wskazówki?

Corvetta C4, można wyrwać w fajnym stanie za stosunkowo małe pieniądze (zmieścisz się w budżecie). Jedyny minus, że jest 2os.

Import aut z US to przetarte szlaki wielu firm, znana procedura. Meksyk - dobrze bym się zastanowił, po ostatniej wizycie miałem dośc ich niekończących się opłat ..

W dniu 3.05.2024 o 21:13, bochumil napisał(a):

Wczoraj widziałem coś takiego. Dodge Challenger R/T. Automat. Skórzana tapicerka w kapitalnym stanie.

NIe ten budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj oglądaliśmy pierwszą sztukę. Zobaczymy jak będzie z ceną, póki co trochę za drogi.

No i to nie byłoby na handel, bardziej jako pamiątka z podróży:)

 

IMG_20240504_152437.jpg.53dd385930cefd3134406a61a1eb8836.jpg

 

IMG_20240504_152206.jpg.a07928b3e4ccdab7ff2046688227976f.jpg

 

IMG_20240504_151731.jpg.9c4e729e7c4f6949143e9b9c9e81f53f.jpg

 

IMG_20240504_150814.jpg.e2de65b515b3247b39f6bf475bdf4f16.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bizz napisał(a):

Przedwczoraj oglądaliśmy pierwszą sztukę. Zobaczymy jak będzie z ceną, póki co trochę za drogi.

No i to nie byłoby na handel, bardziej jako pamiątka z podróży:)

Rewelacyjny! :)

 

Ale ja nie jestem zupełnie obiektywny :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bergerac napisał(a):

Rewelacyjny! :)

 

Ale ja nie jestem zupełnie obiektywny :)

 

No i to jest to co mnie trapi, pomysł jest absolutnie bezsensowny;]

 

Póki co szukam dalej bo jednak gość trochę z ceną przesadził. Niestety większość T2 tutaj to te poliftowe które są dużo brzydsze. 

 

Ten na przykład jest w dużo lepszym stanie blacharskim i sporo tańszy, ale już tak nie łapie za serce. Co myślicie?

Screenshot_20240507_014453_com.android.gallery3d.png.a2ec9cd514970376223c6c125cb2b02b.png

 

Screenshot_20240507_014513_com.android.gallery3d.png.15181ddd62418de1d797c2cc152e9ab1.png

 

Screenshot_20240507_014526_com.android.gallery3d.png.940bcbe4dcfb142eeed63a59ef30ce05.png

 

Screenshot_20240507_014543_com.android.gallery3d.png.22b8da534e91d2eda659c76e5f8eedef.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.