Skocz do zawartości

Nadal stuka po wymianie przegubu


Josyp

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, steyr napisał(a):

Prawy przegub zewnętrzny.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

tylko czemu, jak kolo w gorze to zero jakichkolwiek stukow w pelnym zakresie skretu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czemu, jak kolo w gorze to zero jakichkolwiek stukow w pelnym zakresie skretu?
Na filmie prawe koło nie było podniesione? Bo jak tak to zły trop obralem.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, steyr napisał(a):

Na filmie prawe koło nie było podniesione? Bo jak tak to zły trop obralem.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

Bylo tez i wlasnie zero stukow przy pelnym skrecie w prawo i lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Josyp napisał(a):

Bylo tez i wlasnie zero stukow przy pelnym skrecie w prawo i lewo

 

Daj mu obciążenie hamulcem to może zacznie stukać przy mniejszym kącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, steyr napisał(a):

Napewno odgłos dochodzi z lewej strony?

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

Podczas jazdy czort wie, bo rezonans moze sie niesc rozmaicie, ale w kolkiem w gorze ewidentnie lewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ogranicznik skrętu za dużo skręcony, znaczy auto ma ustawiony zbyt duży kąt skrętu?

Tak czy owak jak nie będziesz palił gumy to powinno jeszcze trochę tysięcy km zrobić:)

 

21 godzin temu, Josyp napisał(a):

Przegub świeżo wymieniłem

Pytanie co tam zamontowałeś, bo jak jakiś tani szajs to może być różnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, swienty napisał(a):

Odnoszę dziwne wrażenie że skręt w prawo jest mniejszy niż w lewo :hmm:

Tez tak mi się wydaje.  I dlatego przegub tłucze przy na maksa skręconych kołach w lewo. 

@Josyp sprawdź jak wygląda maglownica przy kołach ustawionych do jazdy na wprost. Czy z jednej strony nie jest mocniej wysunięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, volf6 napisał(a):

Może ogranicznik skrętu za dużo skręcony, znaczy auto ma ustawiony zbyt duży kąt skrętu?

 

Ogranicznik skrętu? ;l 

 

1 minutę temu, misiu napisał(a):

Tez tak mi się wydaje.  I dlatego przegub tłucze przy na maksa skręconych kołach w lewo. 

@Josyp sprawdź jak wygląda maglownica przy kołach ustawionych do jazdy na wprost. Czy z jednej strony nie jest mocniej wysunięta.

 

To wszystko wyjaśni, przegub prasuje w większym kącie niż powinien i dlatego hałasuje :nie_wiem:

 

@Josyp ustaw kolo do jazdy na wprost, sprawdź o ile obrócisz kierownice w prawo do maksymalnego położenia. Później znowu, kola na wprost i to samo w lewo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, swienty napisał(a):

Odnoszę dziwne wrażenie że skręt w prawo jest mniejszy niż w lewo :hmm:

To jest calkiem logiczny trop, tylko - dlaczego przy skrecie w lewo pod gorke stuka nawet wtedy, kiedy skret jest stosunkowo daleko od maksymalnego?

 

Bo te stuki na podniesionym kole to jest doslownie ostatni kilkanascie stopni kata skretu kierownicy, czyli praktycznie przy maksie, a podczas jazdy stukac potrafi relatywnie dalej od tego maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Josyp napisał(a):

To jest calkiem logiczny trop, tylko - dlaczego przy skrecie w lewo pod gorke stuka nawet wtedy, kiedy skret jest stosunkowo daleko od maksymalnego?

 

Bo te stuki na podniesionym kole to jest doslownie ostatni kilkanascie stopni kata skretu kierownicy, czyli praktycznie przy maksie, a podczas jazdy stukac potrafi relatywnie dalej od tego maxa.

 

No dobra ale wymieniłeś przegub i co, nie ma żadnej różnicy? Bo czasem dźwięk różnie się rozchodzi i można mylnie wymienić zupełnie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swienty napisał(a):

 

No dobra ale wymieniłeś przegub i co, nie ma żadnej różnicy? Bo czasem dźwięk różnie się rozchodzi i można mylnie wymienić zupełnie coś innego.

No dokladnie tak jest, od razu po wymianie sprawdzilem na kobylce - identyko i podczas jazdy rowniez identyko jak przedtem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Josyp napisał(a):

No dokladnie tak jest, od razu po wymianie sprawdzilem na kobylce - identyko i podczas jazdy rowniez identyko jak przedtem...

 

Czyli wymieniłeś nie ten przegub co potrzeba

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, swienty napisał(a):

 

Czyli wymieniłeś nie ten przegub co potrzeba

To juz wiem, ale nie usmiecha mi sie wymieniac pozostalych trzech w ciemno plus magla :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Josyp napisał(a):

To juz wiem, ale nie usmiecha mi sie wymieniac pozostalych trzech w ciemno plus magla :P

Raczej 1 został, te przy skrzyni nie powodują klekotu przy skręcie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Josyp napisał(a):

To juz wiem, ale nie usmiecha mi sie wymieniac pozostalych trzech w ciemno plus magla :P

 

Zamiast oddać do kogoś kto się na tym zna, możliwe że znalazłby uszkodzony przegub, to poleciałeś pełną Januszerką i teraz musisz robić drugi raz ;l 

Ewidentnie uszkodzony jest przegub, ale nikt zdalnie nie powie Ci który ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, swienty napisał(a):

 

Zamiast oddać do kogoś kto się na tym zna, możliwe że znalazłby uszkodzony przegub, to poleciałeś pełną Januszerką i teraz musisz robić drugi raz ;l 

Ewidentnie uszkodzony jest przegub, ale nikt zdalnie nie powie Ci który ;] 

dlatego ja jeździłem za małolata tak długo aż kulki nie wypadły i wówczas byłem pewien na 100%, który jest do wymiany 😁

  • Lubię to 1
  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem dzis i kierownica w lewo obraca sie na rowno 1.5 obrotu, a w prawo tak jakby z kilkanascie stopni brakowalo do tych poltora.

 

Jeszcze naszla mnie taka desperacja mysl. zeby ten stary przegub wsadzic na prawa strone, bo musial byc dobry, skoro nic sie nie zmienilo... :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Josyp napisał(a):

Sprawdzilem dzis i kierownica w lewo obraca sie na rowno 1.5 obrotu, a w prawo tak jakby z kilkanascie stopni brakowalo do tych poltora.

 

Jeszcze naszla mnie taka desperacja mysl. zeby ten stary przegub wsadzic na prawa strone, bo musial byc dobry, skoro nic sie nie zmienilo... :P

Nigdy kierownica prawo - lewo nie obraca się o tyle samo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem jeszcze na grupe tigry i lacznie ze wszystkich zrodel dostalem mnostwo porad na zasadzie na bank przegub wewnetrzny, na bank zewnetrzny prawy, na bank magiel, a wrecz ktos poradzil wymienic jeszcze raz ten, ktory juz wymienilem, bo on mial tak samo i dopiero trzeci przegub byl git :bzik: i to na bank... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Josyp napisał(a):

Wrzucilem jeszcze na grupe tigry i lacznie ze wszystkich zrodel dostalem mnostwo porad na zasadzie na bank przegub wewnetrzny, na bank zewnetrzny prawy, na bank magiel, a wrecz ktos poradzil wymienic jeszcze raz ten, ktory juz wymienilem, bo on mial tak samo i dopiero trzeci przegub byl git :bzik: i to na bank... 

No to bierz się do roboty i nie trój nam tyłka ;]

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.