Skocz do zawartości

Halo Tesla! Podudka 😁


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

  • mrBEAN zmienił tytuł na Halo Tesla! Podudka 😁

To jest świetne.

Nie tak dawno temu Porsche to było auto dla bogaczy i snobów.

Elektryfikacja powoduje właściwie to co komuna. Przedstawiciele narodu będą jeździć samochodem, a Kowalski najwyżej pociągiem ;]
 

Chcesz się szybko ładować? Kup auto za pół bańki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kravitz napisał(a):

To jest świetne.

Nie tak dawno temu Porsche to było auto dla bogaczy i snobów.

Elektryfikacja powoduje właściwie to co komuna. Przedstawiciele narodu będą jeździć samochodem, a Kowalski najwyżej pociągiem ;]
 

Chcesz się szybko ładować? Kup auto za pół bańki ;]

Zupełnie jak w spalinowych, chcesz mieć osiągi, to i pół bańki może być mało ;) 

 

Za 150.000 zł można już kupić 2,5 letnie EV6, które ładuje się niewiele wolniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Zupełnie jak w spalinowych, chcesz mieć osiągi, to i pół bańki może być mało ;) 

 

Za 150.000 zł można już kupić 2,5 letnie EV6, które ładuje się niewiele wolniej.

 

 

A jak nie chcesz osiągów, tylko mięc szybkie ładowanie?

Kupi coś Kowalski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Zupełnie jak w spalinowych, chcesz mieć osiągi, to i pół bańki może być mało ;) 

 

Za 150.000 zł można już kupić 2,5 letnie EV6, które ładuje się niewiele wolniej.

 

 

Ja w sumie to kupiłem młodsze i za mniej, możecie mnie wyzywać od plebsu:phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kravitz napisał(a):

 

A jak nie chcesz osiągów, tylko mięc szybkie ładowanie?

Kupi coś Kowalski?

Tak, na imię mu B5 FL i pochodne. 

 

W czym problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima zwykle weryfikuje ten niedoświadczony pogląd. ;]
Mówisz że w deszczu się gorzej jeździ? U mnie na wsi lato czy zima są bardzo podobne Jest podobnie mokro i temperatury też podobne

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Mówisz że w deszczu się gorzej jeździ? U mnie na wsi lato czy zima są bardzo podobneemoji23.png Jest podobnie mokro i temperatury też podobneemoji16.png

 

Nic nie mówię :hush:

A tak poważnie to przy mocno ujemnych temperaturach niektóre marki mają problemy z szybkim ładowaniem.

W Tesli podgrzewanie baterii w drodze do SC robi robotę.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mówię :hush:
A tak poważnie to przy mocno ujemnych temperaturach niektóre marki mają problemy z szybkim ładowaniem.
W Tesli podgrzewanie baterii w drodze do SC robi robotę.:ok:
Też nic nie mówię bo aktualizacja jest już wgrana u mnie i jest też dostępna w EV6. Zresztą i tak nie sądzę żebym często się ładował na szybkich ładowarkach bo w przeciągu dwóch tygodni będę miał wallbox zamontowany u siebie, do tego fotowoltaika, która jest już na dachu i można jeździć

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, HanYs napisał(a):

Nic nie mówię :hush:

A tak poważnie to przy mocno ujemnych temperaturach niektóre marki mają problemy z szybkim ładowaniem.

W Tesli podgrzewanie baterii w drodze do SC robi robotę.:ok:

Haha, to trafiłeś jak kulą w płot 😁

Ciężko o większe problemy z ładowaniem w niskich temp o tych, które ma Tesla 😁


Pomijam, że już mało które EV nie ma podgrzewania baterii. 
 

Zimę w Irlandii chyba ominą potężne mrozy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2024 o 21:50, mrBEAN napisał(a):

Wykończy Cię ta zazdrość 😬

 

Jak już mówiłem, pękam z zazdrości. Z jednej strony EV6, z drugiej Ford Ranger, Passat TDI w wersji sportline :serducha:

 

mariusz nie przestawaj.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, format napisał(a):

 

Jak już mówiłem, pękam z zazdrości. Z jednej strony EV6, z drugiej Ford Ranger, Passat TDI w wersji sportline :serducha:

 

mariusz nie przestawaj.jpeg

Aż tak źle z tą Mazdą? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ralph78 napisał(a):


 

 


Upalne lato Irlandię też omijaemoji23.png

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
 

 

Jednym słowem bateria ma się jak pączuś w maśle 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2024 o 20:01, kravitz napisał(a):

A jak nie chcesz osiągów, tylko mięc szybkie ładowanie?

Kupi coś Kowalski?

 

Zauważyłem, że w autach EV to właśnie prędkość ładowania jest "osiągami". Bo po pierwsze szybkie to one potrafią być wszystkie a po drugie nagle okazało się, że ta najczęściej zachwalana ich zaleta tak naprawdę nikogo nie interesuje, pierwsze pytania zawsze padają o zasięg i szybkość ładowania.

;l

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, format napisał(a):

(...) z drugiej Ford Ranger (...)

 

1. A ma podobno być elektryczny Ranger. ;]

2. Ani słowa o Jagu? Czuję się dotknięty...

;l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Aż tak źle z tą Mazdą? 😁

 

Tragedia panie, jeszcze gorzej niż z Teslą! :old: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mrBEAN napisał(a):

Jednym słowem bateria ma się jak pączuś w maśle 😁

 

Musk musiał coś szybko wymyślić żeby nie było tak, że na Wyspach nie ma z Teslą problemu. I wybrnęli doskonale - jako że nie ma zimy to wymyślili, że problemem będzie... deszcz! Tego tam mają na szczęście dużo.

 

https://futurism.com/the-byte/tesla-bill-battery-rain

 

;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Musk musiał coś szybko wymyślić żeby nie było tak, że na Wyspach nie ma z Teslą problemu. I wybrnęli doskonale - jako że nie ma zimy to wymyślili, że problemem będzie... deszcz! Tego tam mają na szczęście dużo.

 

https://futurism.com/the-byte/tesla-bill-battery-rain

 

;l

 

 

Ale to @HanYsi @formattlumacz 🤪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Zauważyłem, że w autach EV to właśnie prędkość ładowania jest "osiągami". Bo po pierwsze szybkie to one potrafią być wszystkie a po drugie nagle okazało się, że ta najczęściej zachwalana ich zaleta tak naprawdę nikogo nie interesuje, pierwsze pytania zawsze padają o zasięg i szybkość ładowania.

;l

 

 

 

I w czym problem? 😁

Skoro cała reszta jest doskonała? 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Ale to @HanYsi @formattlumacz 🤪

 

Oni chyba mają tą wersję, w której Musk żeby chronić baterię przed deszczem zepsuł wycieraczki. W ten sposób zniechęca do jazdy w deszczu. Wizjoner.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Oni chyba mają tą wersję, w której Musk żeby chronić baterię przed deszczem zepsuł wycieraczki. W ten sposób zniechęca do jazdy w deszczu. Wizjoner.

;]

Nawet nieźle wybrnąłeś 😁👍😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Haha, to trafiłeś jak kulą w płot 😁

Ciężko o większe problemy z ładowaniem w niskich temp o tych, które ma Tesla 😁


Pomijam, że już mało które EV nie ma podgrzewania baterii. 
 

Zimę w Irlandii chyba ominą potężne mrozy ;) 

Taaa, widziałem 😁

Tylko ja naładowałem auto i pojechałem, a Kia, Ford i Chevy stały i właściciele skrobali się po głowie.

 

Pewnie widziałeś video z półgłówkami którzy nie potrafią czytać 😁

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że w Kanadzie czy Norwegii jest bardzo zimno i ludzie nie mają żadnych problemów z ładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HanYs napisał(a):

Taaa, widziałem 😁

Tylko ja naładowałem auto i pojechałem, a Kia, Ford i Chevy stały i właściciele skrobali się po głowie.

 

Pewnie widziałeś video z półgłówkami którzy nie potrafią czytać 😁

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że w Kanadzie czy Norwegii jest bardzo zimno i ludzie nie mają żadnych problemów z ładowaniem.

Ja nic nie wiem i nic nie widziałem, nic nie oglądam, nie czytam, nie dokształcam się w temacie, nie doświadczam i z nikim nie rozmawiam na te tematy 😁

 

Dzięki za info 👍😎

Szczególnie ta Norwegia i Kanada mnie rozczuliła 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał(a):

Ja nic nie wiem i nic nie widziałem, nic nie oglądam, nie czytam, nie dokształcam się w temacie, nie doświadczam i z nikim nie rozmawiam na te tematy 😁

 

Dzięki za info 👍😎

Szczególnie ta Norwegia i Kanada mnie rozczuliła 😌

Trudno, co robić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HanYs napisał(a):

Debilne newsy o Tesli są bardzo poczytne 👍🏼

 

Po pierwsze, pisze się "Prezydenckie wiadomosci".

Do drugie w Polsce te newsy odnoszą się do wszystkich EV, ale w takich Stanach już tylko do Tesli, o innych markach się nie wspomina, aby nie kopać leżącego. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ralph78 napisał(a):

Mówisz że w deszczu się gorzej jeździ? U mnie na wsi lato czy zima są bardzo podobneemoji23.png Jest podobnie mokro i temperatury też podobneemoji16.png

 

8 godzin temu, Ralph78 napisał(a):

Upalne lato Irlandię też omijaemoji23.png

 

 

22 godziny temu, Ralph78 napisał(a):

w przeciągu dwóch tygodni będę miał wallbox zamontowany u siebie, do tego fotowoltaika, która jest już na dachu i można jeździćemoji41.png

Fotowoltaika w deszczu działa w IE jakoś lepiej niż w PL? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, iwik napisał(a):

 

 

Fotowoltaika w deszczu działa w IE jakoś lepiej niż w PL? 😂


Działa lepiej.

Gdzies czytałem, że rozliczenie wyprodukowanych kWh jest dużo korzystniejsze niż u nas.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):


Działa lepiej.

Gdzies czytałem, że rozliczenie wyprodukowanych kWh jest dużo korzystniejsze niż u nas.

 

Obawiam się, że wszędzie owe rozliczenie jest lepsze niż w Polsce. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Obawiam się, że wszędzie owe rozliczenie jest lepsze niż w Polsce. ;]
To racja, za export do sieci mój dostawca płaci mi 24 centy a za ładowanie w nocy od 23 do 8 rano ja płacę 15 centów

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ralph78 napisał(a):

To racja, za export do sieci mój dostawca płaci mi 24 centy a za ładowanie w nocy od 23 do 8 rano ja płacę 15 centówemoji106.png

To prawie tak jak u nas: 

Za export do sieci dostawca płaci 24 grosze, a za ładowanie w nocy płacimy 15 centów. 🤣

Edytowane przez iwik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2024 o 11:56, Ralph78 napisał(a):

To racja, za export do sieci mój dostawca płaci mi 24 centy a za ładowanie w nocy od 23 do 8 rano ja płacę 15 centówemoji106.png

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
 

 

wallbox działa z fotowoltu ? Gdzieś tu ktoś pisał, że żeby ładować/wykorzystywać fotowoltaikę to lepiej z kontaktu 230V.

Jaka jest wg Ciebie ? (zgłębianie prądu ograniczam do AK, w ogóle nie kapuję tematu.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
wallbox działa z fotowoltu ? Gdzieś tu ktoś pisał, że żeby ładować/wykorzystywać fotowoltaikę to lepiej z kontaktu 230V.
Jaka jest wg Ciebie ? (zgłębianie prądu ograniczam do AK, w ogóle nie kapuję tematu.. )


Nie opłaca mi się ładować z fotowoltaiki bo sprzedaje za 24 centy do sieci a odkupuje w nocy za 15 centów. Dlatego nawet nie patrzę na takie opcje. Jeszcze nie mam ładowarki zainstalowanej, mam ją w cenie zakupu auta, wniosek już złożony teraz czekam na kontakt w sprawie montażu.

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ralph78 napisał(a):


 

 


Nie opłaca mi się ładować z fotowoltaiki bo sprzedaje za 24 centy do sieci a odkupuje w nocy za 15 centów. Dlatego nawet nie patrzę na takie opcje. Jeszcze nie mam ładowarki zainstalowanej, mam ją w cenie zakupu auta, wniosek już złożony teraz czekam na kontakt w sprawie montażu.

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka
 

 

Z ciekawości to jakiś przejściowy model cenowy? 
Czy masz jakąś dłuższą umowę? 
 

To jest właśnie układ idealny jak w nocy jest taniej niż w dzień ;) 

Ale to sporo musi być wiatrowych elektrowni i/lub wodnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości to jakiś przejściowy model cenowy? 
Czy masz jakąś dłuższą umowę? 
 
To jest właśnie układ idealny jak w nocy jest taniej niż w dzień  
Ale to sporo musi być wiatrowych elektrowni i/lub wodnych. 
Umowa promocyjna na okres 12 miesięcy związana z instalacją ładowarki. Mimo to jest ona mniej korzystna niż specjalna taryfa dla posiadaczy pojazdów elektrycznych, na którą będę mógł przejść po zakończeniu obecnej. Będzie nieco droższa w ciągu dnia, ponieważ zamiast 31c za kWh będzie 33c za kWh, a także będą inne godziny. Obecnie mam 31c za kWh od 8 rano do 23 i 15c za kWh od 23 do 8 rano.
W dedykowanej taryfie dla pojazdów elektrycznych będzie 33c za kWh przez całą dobę, z wyjątkiem okna czasowego w nocy na ładowanie samochodu od 2 do 6 rano, kiedy to będzie 7,5c za kWh. Oczywiście to stan na dzisiaj, za rok mogą być inne oferty w innych cenach.
W Irlandii jest o tyle dobrze, że można zmieniać dostawców i dopasować sobie najlepszą taryfę. Sam nawet nie wiem dokładnie, ale jest ich chyba w tym momencie co najmniej 10 firm.
Wiem, że 33c w ciągu dnia to drożej, ale większość konsumpcji udaje się ogarnąć w ciągu dnia z fotowoltaiki, natomiast przy wallbox w ciągu 4h w nocy uda się naładować akumulatory w aucie a będzie to zdecydowanie największe zużycie u nas w domu.
Jest sporo wiatraków bo tu są idealne warunki na to, do tego fotowoltaika też się prężnie rozwija. Nie należy zapominać, że to mały kraj więc to też pomaga.

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.