Skocz do zawartości

Gwarancja producenta na perforację nadwozia, a wcześniejsza naprawa blacharska w ASO (VW)


klaudio

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiał ktoś temat gwarancji na perforację nadwozia z wcześniejszą naprawą w ASO?

Auto to VW z 2017 roku, w 2019 roku miało likwidowaną szkodę z OC, wymieniany tylny błotnik i teraz zauważyłem na tym błotniku spuchnięty lakier, czyli bierze od wewnątrz. W ogólnych zasadach gwarancji na stronie VW raczej nie znalazłem nic o wykluczeniu tego elementu ze względu na naprawy w ASO.

Dzwoniłem do serwisu, gość powiedział, że gwarancja na naprawę wynosi 2 lata, więc mówię mu, że na perforację nadwozia producent daje 12, a naprawa była wykonywana przez nich zgodnie z technologią producenta. Na co stwierdził, że niby ostatni przegląd był w 2021 roku i żeby przyjechać i pokazać, bo kierownik musi podjąć decyzję. Swoją drogą kierownik dostępny jest w serwisie w godzinach 10-15 pn-pt 😍

 

Pytanie, czy macie doświadczenie w podobnej sytuacji i jak ewentualnie mogę się przygotować do dyskusji?

Zadałem jeszcze pytanie do BOK VW, czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, klaudio napisał(a):

Przerabiał ktoś temat gwarancji na perforację nadwozia z wcześniejszą naprawą w ASO?

Auto to VW z 2017 roku, w 2019 roku miało likwidowaną szkodę z OC, wymieniany tylny błotnik i teraz zauważyłem na tym błotniku spuchnięty lakier, czyli bierze od wewnątrz. W ogólnych zasadach gwarancji na stronie VW raczej nie znalazłem nic o wykluczeniu tego elementu ze względu na naprawy w ASO.

Dzwoniłem do serwisu, gość powiedział, że gwarancja na naprawę wynosi 2 lata, więc mówię mu, że na perforację nadwozia producent daje 12, a naprawa była wykonywana przez nich zgodnie z technologią producenta. Na co stwierdził, że niby ostatni przegląd był w 2021 roku i żeby przyjechać i pokazać, bo kierownik musi podjąć decyzję. Swoją drogą kierownik dostępny jest w serwisie w godzinach 10-15 pn-pt 😍

 

Pytanie, czy macie doświadczenie w podobnej sytuacji i jak ewentualnie mogę się przygotować do dyskusji?

Zadałem jeszcze pytanie do BOK VW, czekam na odpowiedź.

Przegląd gwarancyjny miałeś 3 lata temu. Nawet gdyby nie był naprawiany to Cię "spuszczą na drzewo". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, klaudio napisał(a):

Przerabiał ktoś temat gwarancji na perforację nadwozia z wcześniejszą naprawą w ASO?

Auto to VW z 2017 roku, w 2019 roku miało likwidowaną szkodę z OC, wymieniany tylny błotnik i teraz zauważyłem na tym błotniku spuchnięty lakier, czyli bierze od wewnątrz. W ogólnych zasadach gwarancji na stronie VW raczej nie znalazłem nic o wykluczeniu tego elementu ze względu na naprawy w ASO.

Dzwoniłem do serwisu, gość powiedział, że gwarancja na naprawę wynosi 2 lata, więc mówię mu, że na perforację nadwozia producent daje 12, a naprawa była wykonywana przez nich zgodnie z technologią producenta. Na co stwierdził, że niby ostatni przegląd był w 2021 roku i żeby przyjechać i pokazać, bo kierownik musi podjąć decyzję. Swoją drogą kierownik dostępny jest w serwisie w godzinach 10-15 pn-pt 😍

 

Pytanie, czy macie doświadczenie w podobnej sytuacji i jak ewentualnie mogę się przygotować do dyskusji?

Zadałem jeszcze pytanie do BOK VW, czekam na odpowiedź.

Perforacja = dziura . Masz dziure na wylot ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sdss napisał(a):

Perforacja = dziura . Masz dziure na wylot ? 

nie wiem, nie widać tego, żeby sprawdzić musiałbym uszkodzić lakier, bo od spodu nadkole jest czymś zabudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damianX napisał(a):

nie ma szans na perforacje blachy w tak krótkim czasie.

zwyczajnie spieprzona naprawa i tyle.

:hmm: Co znaczy wg Ciebie spieprzona naprawa? Bo to mocne oskarżenie 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janusz napisał(a):

:hmm: Co znaczy wg Ciebie spieprzona naprawa? Bo to mocne oskarżenie 😜

Skoro purchle wyłażą na naprawianym/wymienianym elemencie to chyba coś nie wyszło choć gwarancję 2 letnią wytrzymało z zapasem🤪

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał(a):

Skoro purchle wyłażą na naprawianym/wymienianym elemencie to chyba coś nie wyszło choć gwarancję 2 letnią wytrzymało z zapasem🤪

Mogło coś nie wyjść (a raczej wyjść) nie z winy naprawiającego.

Dość dawno temu rozmawiałem na ten temat ze szwagrem (ponad dwudziestoletnie doświadczenie w lakiernictwie) i mówił (już dokladnie nie pamiętam), że raz zdarzyła się reklamacja po chyba około dwóch latach. Zmieniali i lakierowali maskę w jakiejś astrze, wzięli zamiennik i wyszły purchle. Problem był po stronie producenta, a nie warsztatu ale oczywiście wymienili na nową bez gadania. Takie coś mieli z tego co pamiętam jeden albo dwa razy z maską do astry konkretnego producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, janusz napisał(a):

Mogło coś nie wyjść (a raczej wyjść) nie z winy naprawiającego.

Dość dawno temu rozmawiałem na ten temat ze szwagrem (ponad dwudziestoletnie doświadczenie w lakiernictwie) i mówił (już dokladnie nie pamiętam), że raz zdarzyła się reklamacja po chyba około dwóch latach. Zmieniali i lakierowali maskę w jakiejś astrze, wzięli zamiennik i wyszły purchle. Problem był po stronie producenta, a nie warsztatu ale oczywiście wymienili na nową bez gadania. Takie coś mieli z tego co pamiętam jeden albo dwa razy z maską do astry konkretnego producenta. 

Tylko tu mowa o naprawie w ASO i to prawie nowego auta więc części mają być oryginalne a nie jakieś zamienniki.

Druga sprawa to taka, ze w mało których autach da się wymienić sam tylny błotnik. Zgodnie z technologią producenta trzeba by cały panel boczny a to już spora rzeźba:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie robiłem dodatkowych przeglądów powłoki lakierniczej od 2022 roku.

To prawda, tylne nadkole cięli na wysokości szyby i wstawiali podobno nowy element od tego miejsca w dół, ale sama okolica cięcia jest OK (pod czujnikiem trochę grubsza warstwa lakieru w tym miejscu), a bąbel wyszedł przy rancie samego nadkola. Sama naprawa z tego co pamiętam wyszła grubo powyżej 22 tys PLN (1/4 ceny nowego wtedy auta), bo wymienili zarysowaną gdzieś tam od wewnątrz lampę, felgę i kilka innych dodatkowych elementów... ASO :)

 

IMG_20190612_175944.jpg.523363221f0cc675fc36e408b37c46e8.jpg

 

a teraz wyłazi tu:

20240612_143114-EDIT.jpg.4e770f81a8bf91b1708ff6c7cb78ac25.jpg

Edytowane przez klaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, klaudio napisał(a):

Nie robiłem dodatkowych przeglądów powłoki lakierniczej od 2022 roku.

 

 

Ja bym z tym uderzał na podstawowej gwarancji na blachę, im bardziej będziesz się upierał na swoim to może się po prostu to uda zrobić, jak zaczną kombinować to wiesz że wina po ich stronie i nie będą chcieli się do tego przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał(a):

 

Ja bym z tym uderzał na podstawowej gwarancji na blachę, im bardziej będziesz się upierał na swoim to może się po prostu to uda zrobić, jak zaczną kombinować to wiesz że wina po ich stronie i nie będą chcieli się do tego przyznać.

7 letni samochód , brak perforacji wyślą go na 🌳 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest duże prawpodpodobieństwo, że odprawią Cię z kwitkiem. Z jednej strony, nie masz już gwarancji na naprawę blacharską, która była u nich robiona. Z drugiej nie masz perforacji, by złapało się to na gwarancję 12-letnią. Perforacja to przerdzewienie blachy na wylot. Nie masz tego. Masz purchel... a to po prostu rdza a nie perforacja. To by się dało urgyźć tylko na podstawowej gwarancji na lakier. Próbuj - a nuż coś ugrasz, ale optymistą nie jestem,.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Manx napisał(a):

Z drugiej nie masz perforacji, by złapało się to na gwarancję 12-letnią.

 

No i z racji, że ostatni przegląd gwarancyjny nadwozia był w 2022, to nawet w przypadku perforacji nic się nie uda, bo już nie ma gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zagłębić w temat rękojmi. Coś mi świta, że do dwóch lat od zauważenia niezgodności można zgłaszać reklamacje. Razem daje to 4 lata. Ale szczegółów nie pamiętam i od kiedy to obowiązuje również. 

 

Edit:

Miałem teraz czas, to sprawdziłem. Jest rok na zgłoszenie wady a nie dwa.

Także sorki za wprowadzenie w błąd. 

Edytowane przez ochkarol
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sdss napisał(a):

7 letni samochód , brak perforacji wyślą go na 🌳 

 

Ja mój 7 letni samochód oddałem na zrobie spodu drzwi, bo zaczęły się pojawiać rdzawe purchle.

Zrobili z gwarancji na blache, zerwali masę, oczyścili i nałożyli nową masę. Śmieszna robota w sumie, ale ile było zamieszania o gwarancję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2024 o 20:39, volf6 napisał(a):

Tylko tu mowa o naprawie w ASO i to prawie nowego auta więc części mają być oryginalne a nie jakieś zamienniki.

Druga sprawa to taka, ze w mało których autach da się wymienić sam tylny błotnik. Zgodnie z technologią producenta trzeba by cały panel boczny a to już spora rzeźba:)

 

Cóż miałem to robione w Toyocie w ASO. Nie wiem co to znaczy "panel boczny", ale wymieniany był cały element od dachu do progu. Zrobili źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.