Skocz do zawartości

Nowy silnik Fiata


Slawcio

Rekomendowane odpowiedzi

> Fiat

> Silnik:

> 1.8 DI Turbo - 190 - 230 KM

> Pozdrawiam

Ale to dieselek chyba nie jest co???

Sczerze to auto tylko będzie przy takim motorze do zabawy, bo chyba ekspluatacja takiej maszyny będzie kosztowna, zbyt wielkich przebiegów to robić nie będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to dieselek chyba nie jest co???

> Sczerze to auto tylko będzie przy takim motorze do zabawy, bo chyba

> ekspluatacja takiej maszyny będzie kosztowna, zbyt wielkich

> przebiegów to robić nie będzie ...

Ale to jest dieselek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda takiego silnika do GP. Wyglądu auta to nie poprawi.

> mar00ha

No i po co Ci ta żałosna prowokacja? Wielu osobom GP bardzo się podoba, jeżeli masz inne zdanie to mógłbyś dodać że jest to twoja opinia.

Uważam że GP z tym silnikiem byłoby świetną odpowiedzią np na Polo GTi albo dla Fabii RS. Jeżeli kosztowałoby, powiedzmy, 60 tys. to dalej byłoby ciekawą ofertą dla garstki klientów którzy kupują takie auta - hot -hatch'e zawsze będą samochodami niszowymi, ale zabronisz ludzom wydawać ich własne pieniądze tak jak chcą?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i po co Ci ta żałosna prowokacja? Wielu osobom GP bardzo się

> podoba, jeżeli masz inne zdanie to mógłbyś dodać że jest to

> twoja opinia.

> Uważam że GP z tym silnikiem byłoby świetną odpowiedzią np na Polo

> GTi albo dla Fabii RS. Jeżeli kosztowałoby, powiedzmy, 60 tys.

GP 1.3 Multijet 16v Sport kosztuje 62500 więc nie fantazjuj hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że dla zwykłego zjadacza chleba o wiele bardziej ciekawym

> silnikiem będzie małolitrażowy (0,9 l) silnik o mocy 90 - 110

> KM:

I wlasnie ten drugi silnik jest jak znalazl idealny do przeszczepienia do malucha. Mniut food.gif Kiedy bedzie mozna go kupic? Wiadomo z jakimi skrzynkami bedzie wspolpracowal i wjakich modelach bedzie jezdzil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GP 1.3 Multijet 16v Sport kosztuje 62500 więc nie fantazjuj

Katalogowo panda 1.1 Actie kosztuje 32800 zlosnik.gif a bez problemu można kupić ją za 27 tys. - wiem bo tyle mi proponowano. Oficjalne cenniki fiata nijak się nie mają do rzeczywistości. No ale przyznaję Ci rację, z tymi 60 tys mnie trochę poniosło blush.gif

zlosnik.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I wlasnie ten drugi silnik jest jak znalazl idealny do

> przeszczepienia do malucha. Mniut Kiedy bedzie mozna go kupic?

Jeszcze masz tego malucha z napędem nuklearnym? zlosnik.gif faktycznie, pasuje idealnie - też jest 2 cylindrowy, ciekawe czy by się zmieścił bez przeróbek.. zlosnik.gif

> Wiadomo z jakimi skrzynkami bedzie wspolpracowal i wjakich

> modelach bedzie jezdzil?

To chyba pierwszy "przeciek" w sieci - napisali tylko że będzie w autach segmentu A. nic więcej.

Edit:

dla silnika 0,9 l - 2010 r.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze masz tego malucha z napędem nuklearnym?

Co ty - juz dawno nie istnieje. Silnik sprzedany, jezdzi w kolejnym maluchu...

> faktycznie, pasuje

> idealnie - też jest 2 cylindrowy, ciekawe czy by się zmieścił

> bez przeróbek..

Tu sie popiesci, tam sie popiesci... Skoro wszedl 1.2 4-cylindrowy to ten tym bardziej wejdzie.

> Edit:

> dla silnika 0,9 l - 2010 r.

Jesli ten silnik bedzie jezdzil w nowej 500 to pogratulowac - fajna maszynka bedzie food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.autoblog.it/post/5828/ghiotte-novita-da-fiat-powertrain

> rysunki są po angielsku, więc można więcej zrozumieć

> Myślę że dla zwykłego zjadacza chleba o wiele bardziej ciekawym

> silnikiem będzie małolitrażowy (0,9 l) silnik o mocy 90 - 110

> KM:

> pozdrawiam

Zwykły zjadacz to szybko zabije turbinę, ja pierdykam wysyp turbo dla mas rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Katalogowo panda 1.1 Actie kosztuje 32800 a bez problemu można kupić

> ją za 27 tys. - wiem bo tyle mi proponowano. Oficjalne cenniki

> fiata nijak się nie mają do rzeczywistości.

W przypadku aut, które nie stoją na placu u dealera, lub w najlepszym razie u importera - mają się dość dobrze do rzeczywistości, wręcz oddają ją z całkiem sporą dokładnością. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko przez ograniczenia emisji substancji szkodliwych do

> atmosfery - mniejszy silnik = mniej spalin.

Dlatego najlepszy silnik jaki kiedykolwiek zriobiono to rowerowy .... mięśniowy się znaczy pochałania on o2 z atmosfery przerabiając w nieznaczny ilości co2 co jest teraz na +, przy tym nie dużo spala, fakt troche obiadów trzeba fundować ale to w kosztach jest , no i żłopie mało oktanowe paliwo, które można kupić już od 1,48/5L (woda mineralna TIP) nie wiem czy ona taka mineralna, ja leje do siebie staropolanke i jest wydajniejsza zeby.GIFhahaha.gif

busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wydaje sie wam ze te silniki sa nad wyraz wysilone?

> 90 koni z 0.9 litra, to juz jest pewna przesada...

Będzie to jeździć tak ok.gif Ale po maks. 100kkm silnik się rozsypie a koszt naprawy przekroczy koszt nowego auta. I o to chodzi - jeździj 3 lata, a potem kupuj nowy cfaniaczek.gif I cofnij licznik o 50kkm i sprzedaj do Polski - tam mistrzowie dłuta i młotka wyklepią i sprzedadzą jako "cud miód od dziadka niejeżdżone nówka". A w Polsce potem "nie ma to jak używane zachodnie - kupiłem trzylatka za 40% ceny i hula że aż miło, tylko że bierze 3 litry oleju na 1000 i coś go ściąga raz na lewo raz na prawo...". Taka jest polityka firm - głupi wyścig "kto da więcej koni z jednego litra", a co się będzie dziać z autem za 5 lat nikogo nie interesuje. Z drugiej strony - auta w stosunku do zarobków tanieją i na Zachodzie ludzi stać by zmieniać auto na nowe co 3 lata. Więc poniekąd istnienie takich "jednorazówek" jest uzasadnione. Polska pod tym względem to trzeci świat... Ale np. takie GP z takim silniczkiem to będzie fajna zabawka food.gif. Ale tylko zabawka (ze względu na zywotność takich jednostek), na dodatek dosyć droga.

Wystarczy popatrzeć na żywotność silników motocyklowych, gdzie z jednego litra "wyciska się" 100 i więcej koni. Kapitalkę zaleca się robić po 100kkm, jak w starych Polonezach. Niestety, coś za coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.