Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
Zaciski hamulcowe.
Podejrzewam, że regeneracja we własnym zakresie nie będzie mimo wszystko opłacalna. Stare zaciski mogą mieć np wżery, ramię od ręcznego wraz z osią podobnie. Całość po złożeniu popracuje nie wiadomo ile więc przysłowiowa "skórka za wyprawkę". Jak już to lepiej wziąć regenerowane. Tam przynajmniej całość jest piaskowana i szkiełkowana, a reszta części nowa. Chyba, że autor postu ma dostęp do piaskowania, szkiełkowania, zakupi nowe uszczelnienia plus inne drobiazgi. Tak też można. Koszt często podobny do zakupu kompletnego zamiennika, a te NTY z tego co się kiedyś orientowałem, nie są takie złe.
-
1.2 vti ciśnienie oleju, brak mocy na niskich obrotach
Puretech? Zapchane kanały olejowe resztkami paska + przeskoczył rozrząd + pierścienie nie trzymają ciśnienia?
-
Błąd degradacji oleju
Bylo w tym watku i to juz kilka razy.
- Błąd degradacji oleju
- Dzisiaj
-
Błąd degradacji oleju
Pytanie czy serwis Toyoty, bedzie w stanie zrobic cos wiecej niz podpiac kompa... To calkowicie francuska konstrukcja, wiec moze warto byloby podpytac na grupach PSA, czy nie bylo jakiejs aktualizacji softu
-
Błąd degradacji oleju
Pali coś między 5,5 a 6 litrów. Ogólnie to ciężko przekroczyć 6 litrów.
-
Zaciski hamulcowe.
Nie można zregenerować obecnych ? Części będą kosztowały jakieś grosze?
-
Zarejestrował się nowy użytkownik: bart1234
-
1.2 vti ciśnienie oleju, brak mocy na niskich obrotach
Witam jakie powinno być ciśnienie oleju na biegu jałowym? U mnie wynosi 4.5 bara na rozgrzanym silniku. Dodatkowo objawy telepiacy się silnik na jałowym, brak mocy na niskich obrotach powiedzmy do 1500, błędy wałków rozrzadu p000b (wydech) i dolot (nie pamiętam numeru) Zawory fazatorow czyste, smok pompy czysty, olej świeży 5w30 total quartz.
-
Kanał samochodowy - jak ratować?!!!
w takich warunkach hydrologicznych to se powinien z bloczków betonowych wymurować, i gdzies ewentualnie w srodku zakotwiczyc do tej wylewki chociaz 1-2 wastwy takich bloczkow.
-
MG ZS hybryd +
Staram się być obiektywny i tutaj też trzeba jednak powiedzieć kilka słów -silnik wolnossący nie musi wytrzymywać takich obciążeń jak silnik turbo, pracuje w innych warunkach niż TSI, więc nikt nie ładuje się tam kupy stali, bo to jest po prostu bez sensu. Generalizowanie to najgorsze, co można zrobić - jeden egzemplarz z nieznaną historią to żadna próba i nawet nie ma co na tej podstawie wyciągać żadnych daleko idących wniosków.
-
No, zaczyna to wyglądać jakoś sensownie...
Elektryk za 500k? Za milion? Kto by aż tak zwariował?
-
Zaciski hamulcowe.
Chyba nic innego z zamienników poza NTY nie znajdziesz. Nowe oryginały pozostają, tylko cena zabija podejrzewam. Używane będą albo takie same albo niedługo takie będą więc nie warto.
- Zaciski hamulcowe.
-
MG ZS hybryd +
Na razie opinie o naprawach gwarancyjnych chińskich aut nie są najlepsze. No i rozbierany silnik miał nie więcej jak rok i niewielki przebieg a dziury w dwóch tłokach. Tai ze znacznie większym przebiegiem i wiekiem a materiały jednak trwalsze.
- Wczoraj
-
No, zaczyna to wyglądać jakoś sensownie...
To koszt biletu lotniczego do stolicy Maroka? Rozumiem, że to 450 to koszt biletu w klasie niższej turystycznej, a ta 100 to za drinia i kanapkę u stewarda?
-
Zaciski hamulcowe.
W poprzednim aucie montowałem chińskie NTY. Działały bez zarzutu. Lepiej od regenerowanych Bosch, które po założeniu wytrzymały raptem 2 lata.
-
Zaciski hamulcowe.
Co polecacie z budżetowych zacisków hamulcowych. Pacjent to Auris I, tylne zaciski. Nie szukam najtańszych,potrzebuje zaciski w rozsądnej cenie, które jest szansa, że parę lat posłużą.
-
Suzuki S-Cross podsumowanie
Ten 2.0 184 KM jedzie bardzo słabo, przynajmniej z automatyczną skrzynią. To wolnossący silnik, więc maksymalny moment obrotowy ma dopiero przy 4000, z automatem wrażenie, jakby to miało w okolicach 80 KM, jak się depnie to coś tam jedzie, ale wyje. Pewnie z manualną skrzynią jeździ to zdecydowanie lepiej, ale manualna mnie nie interesuje.
-
Błąd degradacji oleju
Przecież w serwisie powiedzą jeździć obserwować
-
Never ending story - złodziej prądu
Tutaj było podejrzenie o BSI, że coś wybudza w samochodzie. BSM był podmieniany, ale to moduł wykonawczy. Zero efektów. Ten alternator mi wpadł do głowy, bo kilka lat temu był regenerowany i wiem, że czasem potrafią być przez nie problemy, zresztą napisałem o tym na MK. Był regenerowany (nie wiem co dokładnie było robione), ale pokazał się problem z ładowaniem, diagnoza alternator, poszedł do magika i tyle. Problem w regularności procederu kradzieży - gdyby żarło regularnie, to by zostało wytropione, a tak to wiesz. Spokój miesiąc, dwa trzy itd, a tutaj nagle latem zrera w dzień/dwa/ W sobotę z zakupów zostawisz, w poniedziałek lipa. Stoi u magika - wszystko wzorcowe. I tak od kilke lat. Coś się poodlącza/wymieni - o super. Pogadamy, że chyba się znalazło, a rano nie ma prądu PS - alternator był sprawdzany, przed czy po regeneracji nie było żadnych efektów jak u Ciebie. Wszystko w idealnym porządku, a jednak jakiś chochlik tam grzebie
-
Suzuki S-Cross podsumowanie
-
MG ZS hybryd +
Widziałem, ale ze daja gwarancje na 7 lat, to i tak wypadna lepiej niż Ci co dadzą silniki na 7 lat ale z gwarancją 3-5 letnią No i ten Chris równie dobrze mógł porównywac chińczyka co sie nie zepsuł do takich 1.5TSI: 1.5 TSI - zacierajace sie siliniki i zmiana lepkosci https://cupra-klub.pl/viewtopic.php?t=4676&start=10 https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=2155 "Przegląd od AI Zatarcie silnika 1.5 TSI (EA211 Evo) to poważna i niestety znana usterka tej jednostki. Dotyczy najczęściej wersji 150-konnych z plasowanym natryskiem gładzi cylindrów (np. kod silnika DADA)" p.s. Akurat sam mam to 1.5TSI
-
Astra K popiskiwanie
Pompa wody potrafi popiskiwac albo jakąś rolka, ale to wróżenie z fusów.
-
Suzuki S-Cross podsumowanie
Ciekawe jak będzie jeździć ta zdlawiona wersja 2,5 w CX-30. Jak będą w salonach to musze się z ciekawości wybrać.
-
Never ending story - złodziej prądu
Kretywność i fantazja level master