Skocz do zawartości

Kosmetyki samochodowe


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam, mam pytanie, elementy plastikowe takie jak rynienki dachowe i tylna lotka w moim aucie robią

> się takie jak by szarawe efekt jest nie równomierny, jest jakiś specyfik co to by poprawił

> wygląd tego defektu ? pozdrawiam

a były czymś zabezpieczane? jeśli nie, to maskowanie na niewiele się zda, a czernidła odpuść - słoneczko plastik odparzyło i tyle crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a były czymś zabezpieczane? jeśli nie, to maskowanie na niewiele się zda, a czernidła odpuść -

> słoneczko plastik odparzyło i tyle

plastiki są w kolorze nadwozia (granatowy metalik) nie były zabezpieczone , próbowałem polerować - nic nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Czym polecacie czyścić samochód oklejony folią ? Da radę jakoś czymś zaimpregnowac aby po deszczu

> nie było plam ?

dobry wosk i dobry szampon później, bez piany aktywnej, czyli tak jak z lakierem, ale delikatniej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wiem,że jest chemia którą się nakłada na czyste alufelgi i pomaga ona zachować ich czystość przez jakiś dłuższy (???) czas po umyciu.

Możecie coś polecić ?

Moim celem są czyste alusy i mniejsza częstotliwość ich mycia i stosowania tony chemii, która może nie być obojętna dla lakieru? (używam Attack do felg wychwalany w Motorze swego czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem,że jest chemia którą się nakłada na czyste alufelgi i pomaga ona zachować ich czystość przez

> jakiś dłuższy (???) czas po umyciu.

> Możecie coś polecić ?

> Moim celem są czyste alusy i mniejsza częstotliwość ich mycia i stosowania tony chemii, która może

> nie być obojętna dla lakieru? (używam Attack do felg wychwalany w Motorze swego czasu)

Solidne doczyszczenie (attack, potem glinka). A następnie porządne woskowanie. Polecam do tego FK HiTemp Wax 1000p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem,że jest chemia którą się nakłada na czyste alufelgi i pomaga ona zachować ich czystość przez

> jakiś dłuższy (???) czas po umyciu.

> Możecie coś polecić ?

> Moim celem są czyste alusy i mniejsza częstotliwość ich mycia i stosowania tony chemii, która może

> nie być obojętna dla lakieru? (używam Attack do felg wychwalany w Motorze swego czasu)

jest tego bardzo dużo, od specjalnych wosków do powłok kwarcowych, ja polecam

4nano do Felg

lub droższy

Gtechniq C5 Wheel-Armour

i to samo tylko w inym opakowaniu

GYEON Q2 RIM Kit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem,że jest chemia którą się nakłada na czyste alufelgi i pomaga ona zachować ich czystość przez

> jakiś dłuższy (???) czas po umyciu.

> Możecie coś polecić ?

> Moim celem są czyste alusy i mniejsza częstotliwość ich mycia i stosowania tony chemii, która może

> nie być obojętna dla lakieru? (używam Attack do felg wychwalany w Motorze swego czasu)

powłoka kwarcowa i tyle w tym temacie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas może się zająć przygotowanie do jesieni zlosnik.gif

Kiedyś używałem wosk simoniz, ale urobić się idzie po łokcie.

Lakier mam perłowy, szary (renault), poczytałem ten wątek i myślę o Autoglym Super Resin Polish, pewnie do tego jakieś pady (ile tego kupić i jakie niewiem.gif), i zabezpieczeniu tego woskiem. I Tu bym potrzebował wsparcia, coś nie drogiego, coś w miarę trwałego, łatwego w aplikacji...

Auta nie myję jakoś szczególnie często, jak już myje to na bezdotykowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, czas może się zająć przygotowanie do jesieni

> Kiedyś używałem wosk simoniz, ale urobić się idzie po łokcie.

> Lakier mam perłowy, szary (renault), poczytałem ten wątek i myślę o Autoglym Super Resin Polish,

> pewnie do tego jakieś pady (ile tego kupić i jakie ), i zabezpieczeniu tego woskiem. I Tu bym

> potrzebował wsparcia, coś nie drogiego, coś w miarę trwałego, łatwego w aplikacji...

> Auta nie myję jakoś szczególnie często, jak już myje to na bezdotykowych.

No to klasycznie - Collinite 476s lub Finish Kare 1000p. Pierwszy oparty na carnaubie, drugi do sealant (wosk syntetyczny). Oba podobnie trwałe i łatwe w aplikacji. Nie wiem jak z Colli, ale FK można kupić sobie w postaci testera - kosztuje 20zł i starcza na kilka woskowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to klasycznie - Collinite 476s lub Finish Kare 1000p. Pierwszy oparty na carnaubie, drugi do

> sealant (wosk syntetyczny). Oba podobnie trwałe i łatwe w aplikacji. Nie wiem jak z Colli, ale

> FK można kupić sobie w postaci testera - kosztuje 20zł i starcza na kilka woskowań.

Czyli tak.

Najpierw oczyścić lakier(pasta czy lepiej glinka, może jakaś nie za droga?), potem SRP, następnie IPA (rozumiem że zwyczajny izopropanol może być, nakładać znaczy zmyć delikatnie i to wszystko?) i na koniec wosk.

Plastiki pewnie zakleić taśmą?

Czy też ominąć oczyszczanie bo SRP zrobi to automagicznie?

W sumie mam jakieś mazidła, znalazłem w zasobach Tenzi car shine, mam jakiś wosk, mam jakieś mleczko...Ale tak się zastanawiam nad uzyciem czegoś dobrego, oczywiście w rozsądnych cenach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że poczytałeś o SRP, czyli domyślam się , że masz zamiar skorzystać z jego właściwości maskujących małe ryski?

Jeśli tak, to użycie po nim IPA jest bez sensu, bo go wymyjesz i odkryjesz z powrotem drobne zarysowania...

Proponuję:

Usunięcie smoły z auta, zeby glinka miała mniej roboty, np: Prickbrot MAC 124 1l - ok. 33zł

Glinka (używać z dużą ilością wody, pracować kawałkiem wielkości ok. 30g), np. ValetPro Yellow - ok. 30zł

Jako cleaner i maskowanie rys SRP - ok. 50zł

Wosk: Coli albo FK 1000p, Coli można łatwo nałożyć za grubo i mieć problem ze ścieraniem, dlatego proponuję próbkę FK - powinna spokojnie na 5-6 woskowań wystarczyć (z tak małą puszką łatwo kontrolować, czy nie zużywamy za dużo) - ok. 20zł

Quick detailer do pielęgnacji po myciu - wspomniany Sonax - ok. 34zł.

Minimum ze 2 dobre mikrofibry - ok. 12-30zł za sztukę.

Aplikator Tricolor do nakładania SRP stroną żółtą i wosku stroną czarną - ok. 20zł

Miłej zabawy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Minimum ze 2 dobre mikrofibry - ok. 12-30zł za sztukę.

Koniecznie jakieś "markowe" w sensie sprzedawane w sklepach z artykułami do pucowania aut czy np jan niezbędny lub choćby marketowe (w tesco widziałem sporo tego typu ściereczek)

Mam jak wspomniałem Tenzi Car Shine, to jest ponoć wlasnie quick detailer...

Pozbyć się czy spokojnie można uzywać zamiast tego sonax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniecznie jakieś "markowe" w sensie sprzedawane w sklepach z artykułami do pucowania aut czy np

> jan niezbędny lub choćby marketowe (w tesco widziałem sporo tego typu ściereczek)

> Mam jak wspomniałem Tenzi Car Shine, to jest ponoć wlasnie quick detailer...

> Pozbyć się czy spokojnie można uzywać zamiast tego sonax?

Jan niezbędny jest dobry do osuszania auta.

W marketach można dostać fibry Favorita - całkiem fajne jak na swoją cenę.

Do wycierania wosku najtaniej i dobrze: Eurow Shag Weave ale to już w sklepach do pucowania aut wink.gif

Oczywiście nie musisz kupować żadnych markowych, porządnych fibr. Możesz wszystko robić najtańszymi szmatkami z marketu ale komfort pracy zupełnie inny.

O Tenzim nic nie wiem, kariery jak Sonax nie zrobił, na dodatek ma jakieś wysokie pH=9, to może nie najlepiej wpływać na warstwę wosku.

Quick detailera też nie musisz używać, to tylko dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy to dobry dział ale czym usunąć takie hologramy,dodam że mam pasty Poorboy's World 2.5

> oraz 1.0 oraz pad czarny-miękki oraz pomarańczowy-twardy.

> Zdjecie poglądowe

możesz spróbować Ultimate Compound na średnim i później miękkim padzie ale na taki bałagan użyłbym "tojaczków" menzerny 500, 2500, 4000 i odpowiednich gąbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz spróbować Ultimate Compound na średnim i później miękkim padzie ale na taki bałagan użyłbym

> "tojaczków" menzerny 500, 2500, 4000 i odpowiednich gąbek

Wydaje mi się, ze 500 nie będzie potrzebna.

Takie efekty to są niezbyt głębokie uszkodzenia lakieru, więc zostawił bym menzerne 2500 i 4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz spróbować Ultimate Compound na średnim i później miękkim padzie ale na taki bałagan użyłbym

> "tojaczków" menzerny 500, 2500, 4000 i odpowiednich gąbek

500 niepotrzebna, dobrze podziałać IP2000 na padzie średnim, później SF4000 na padzie wykończeniowym i będzie dobrze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie bardzo wiedziałam czy to tu pasuje, przepraszam jeśli nie tu umieściłam swoje pytanie smile.gif W aucie były robione progi nadkola i zabezpieczone odrazu, jak to w hondzie. Przy okazji zrobione drzwi z błotnikiem bo w zimę wpadła mi plastikowa końcówka od maty w szczelinę i się oba elementy wgniotły, więc będą lakierowane. Moje pytanie dotyczy tego po jakim czasie mogę auto umyć, czym i kiedy nawoskować. Fiesta potraktowana glinką, Tripple i collinite 476, polecam, auto jak nowe odzyskało blask.W sobotę może w końcu odbiorę auto i chciałabym taki zabieg zrobić tez w civie, jeśli jeszcze pogoda pozwoli. Czy to dobry pomysł ? Myślę, że tylko wosk ze względu na nowy lakier, czy odpuścić sobie taki zabieg w ogóle ? A może tylko pominąć te elementy a resztę zrobić normalnie? Dziękuje za wskazówki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję za odpowiedź, dużo sprzecznych informacji jest w necie a mało konkretów. Mam nadzieję, że

> jeszcze pogoda na to pozwoli

Bo zależnie od tego jak lakier położony i w jaki sposób suszony był wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiernicy przecież na koniec auto polerują. Więc skoro lakierowi nie szkodzi polerowanie pastą ścierną, to nie zaszkodzi też wosk.

Teoretycznie lepiej byłoby zastosować wosk nie zawierający żadnych rozpuszczalników i destylatów ropy naftowej, czyli Coli nie za bardzo się nadaje. Ale to też taka teoria i gdybanie. Poczekaj z tydzień dla spokoju sumienia i będzie dobrze cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lakiernicy przecież na koniec auto polerują. Więc skoro lakierowi nie szkodzi polerowanie pastą

> ścierną, to nie zaszkodzi też wosk.

> Teoretycznie lepiej byłoby zastosować wosk nie zawierający żadnych rozpuszczalników i destylatów

> ropy naftowej, czyli Coli nie za bardzo się nadaje. Ale to też taka teoria i gdybanie.

> Poczekaj z tydzień dla spokoju sumienia i będzie dobrze

taaak - G3 albo tempo hehe.gif i samochód w najlepszym wypadku nadaje się do polerowania a w najgorszym do ponownego lakierowania facepalm%5B1%5D.gif- co chwilę po takich mistrzach pędzla mam co robić grinser006.gif

no i nie mieszaj dwóch systemów walutowych- wosk typu Colli nie ma właściwości polerujących spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze możecie polecić jakąś delikatna rekawicę do mycia auta? W miejscu gdzie robiłem polerkę lakieru mieli coś co wyglądało jak rekawica z włosów dziecka zlosnik.gif Po dotknięciu mokrej rekawic na prawdę była taka w dotyku. Ale kosztowała u nich ok 90 PLN. Ponoć jakaś amerykańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cze możecie polecić jakąś delikatna rekawicę do mycia auta? W miejscu gdzie robiłem polerkę lakieru

> mieli coś co wyglądało jak rekawica z włosów dziecka Po dotknięciu mokrej rekawic na prawdę

> była taka w dotyku. Ale kosztowała u nich ok 90 PLN. Ponoć jakaś amerykańska

Zobaczę co mi przyjdzie w przyszłym tygodniu "na warsztat" i w jakiej cenie będzie. Daj znać na priv w razie czego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka: CAR PRO WOOL WASH MITT:

> http://showcarshine.pl/700-car-pro-wool-wash-mitt-mega-puszysta-i-delikatna.html ?

IMHO przerost formy nad treścią. Potem człowiek nie wiadomo jak o to dba, że aż boi się użyć. wink.gif

Bardzo fajne są mikrofibrowe rękawice Nigrin, dostępne w marketach w cenie 8-10zł. Używam takich, po każdym myciu ląduje w pralce (bez proszku, jedynie Biały Jeleń jako środek piorący). Moim zdaniem, ważniejsze jest zainwestowanie w dwa wiadra (w tym jedno koniecznie z separatorem brudu) i właściwe używanie ich przy myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO przerost formy nad treścią. Potem człowiek nie wiadomo jak o to dba, że aż boi się użyć.

> Bardzo fajne są mikrofibrowe rękawice Nigrin, dostępne w marketach w cenie 8-10zł. Używam takich,

> po każdym myciu ląduje w pralce (bez proszku, jedynie Biały Jeleń jako środek piorący). Moim

> zdaniem, ważniejsze jest zainwestowanie w dwa wiadra (w tym jedno koniecznie z separatorem

> brudu) i właściwe używanie ich przy myciu.

true ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pytanie było o rękawicę z włosami jak dziecko, to taką pokazałem.

A Ty polecasz nigrina z MF, który szybciej przypomina dredy, a raczej o to nie chodziło zlosnik.gif

Ci co mają CarPro to chwalą i nie chcą zamieniać na nic innego.

Ja tam nie wiem - myje szczotką i gąbką polewając auto z litrowej butelki cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale pytanie było o rękawicę z włosami jak dziecko, to taką pokazałem.

> A Ty polecasz nigrina z MF, który szybciej przypomina dredy, a raczej o to nie chodziło

> Ci co mają CarPro to chwalą i nie chcą zamieniać na nic innego.

No i dobrze, że pokazałeś. Teraz pytający ma wybór. smile.gif

> Ja tam nie wiem - myje szczotką i gąbką polewając auto z litrowej butelki

Sadysta. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 3-4 lata temu miałem wymieniony zderzak na kompletnie nowy z nowym lakierem. Po tych kilku latach i myciem szczotką VIKAN (ponoć do mycia samochodów) lakier był tak zniszczony jakby miał 15-20 lat. Zatem jak wydałem sporo kasy na polerke i przywrócenie lakieru do jako takiej formy nie chce zepsuć efektu znów myjąc go czymś niewłaściwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakieś 3-4 lata temu miałem wymieniony zderzak na kompletnie nowy z nowym lakierem. Po tych kilku

> latach i myciem szczotką VIKAN (ponoć do mycia samochodów) lakier był tak zniszczony jakby

> miał 15-20 lat. Zatem jak wydałem sporo kasy na polerke i przywrócenie lakieru do jako takiej

> formy nie chce zepsuć efektu znów myjąc go czymś niewłaściwym.

prawidłowe podejście ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakieś 3-4 lata temu miałem wymieniony zderzak na kompletnie nowy z nowym lakierem. Po tych kilku

> latach i myciem szczotką VIKAN (ponoć do mycia samochodów) lakier był tak zniszczony jakby

> miał 15-20 lat. Zatem jak wydałem sporo kasy na polerke i przywrócenie lakieru do jako takiej

> formy nie chce zepsuć efektu znów myjąc go czymś niewłaściwym.

Podejście jak najbardziej słuszne. Szkoda tylko się szarpać z armatą na muchę - szkoda na to kolejnej kasy. Czytałeś moją uwagę o myciu na dwa wiadra? Jakbyś miał pytania do śmiało wal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejście jak najbardziej słuszne. Szkoda tylko się szarpać z armatą na muchę - szkoda na to

> kolejnej kasy. Czytałeś moją uwagę o myciu na dwa wiadra? Jakbyś miał pytania do śmiało wal.

to jak to jest na te dwa wiadra ? w jednym woda w drugim szampon z wodą i w tym pierwszym płuczemy gąbkę przed każdym zamoczeniem w szamponie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak to jest na te dwa wiadra ? w jednym woda w drugim szampon z wodą i w tym pierwszym płuczemy

> gąbkę przed każdym zamoczeniem w szamponie ??

Dokładnie tak. Niby żadna filozofia. W wiadrze do płukania warto mieć gritguard (separator brudu) na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.