Jump to content
Sign in to follow this  
CZUCZU

Wybierak - demontaż + short shifter

Recommended Posts

Pany wstyd ale 1.1 mam od niedawna i pytanie o skrzynie 6ke.

Jak rozumiem odkręcam kluczem 13 wszystkie śruby od góry a wybierak dalej trzyma.

Oczywiście linki odczepiłem i wsyteczny tez. Jest na silikon sklejony wybierak. Nie chciałbym nic uszkodzic więc doradźcie jak to ściagnąć. Aha i jak ktoś ma prosze o fotke wybieraka poprawionego pod shorta - sa dwie fotki jedna ta co jest źle, druga poprawione w paincie i tej nie moge znaleźć. Aha i czy po montowaniu wybieraka ponownym coś sie ustawia czy to się ot tak zakłada i już działa

> Pany wstyd ale 1.1 mam od niedawna i pytanie o skrzynie 6ke.

> Jak rozumiem odkręcam kluczem 13 wszystkie śruby od góry a wybierak dalej trzyma.

> Oczywiście linki odczepiłem i wsyteczny tez. Jest na silikon sklejony wybierak. Nie chciałbym nic

> uszkodzic więc doradźcie jak to ściagnąć. Aha i jak ktoś ma prosze o fotke wybieraka

> poprawionego pod shorta - sa dwie fotki jedna ta co jest źle, druga poprawione w paincie i tej

> nie moge znaleźć. Aha i czy po montowaniu wybieraka ponownym coś sie ustawia czy to się ot tak

> zakłada i już działa

jak odkreciles wszystkie druby to zostala Ci jeszcze szpilka

> Pany wstyd ale 1.1 mam od niedawna i pytanie o skrzynie 6ke.

> Jak rozumiem odkręcam kluczem 13 wszystkie śruby od góry a wybierak dalej trzyma.

> Oczywiście linki odczepiłem i wsyteczny tez. Jest na silikon sklejony wybierak. Nie chciałbym nic

> uszkodzic więc doradźcie jak to ściagnąć. Aha i jak ktoś ma prosze o fotke wybieraka

> poprawionego pod shorta - sa dwie fotki jedna ta co jest źle, druga poprawione w paincie i tej

> nie moge znaleźć. Aha i czy po montowaniu wybieraka ponownym coś sie ustawia czy to się ot tak

> zakłada i już działa

ciagniesz w góre nic go nie powinno trzymać wiecej,

tutaj fotka do shorta wersja mega krotko

DSCN7139.JPG

> jak odkreciles wszystkie druby to zostala Ci jeszcze szpilka

no dobra wykreciłem wszystkie śruby i szpilke hehe.gif

> no dobra wykreciłem wszystkie śruby i szpilke

to teraz drewienko, mloteczek i delikatnie odbic wybierak bo pewnie siedzi mocno na silikonie smile.gif

> ciagniesz w góre nic go nie powinno trzymać wiecej,

> tutaj fotka do shorta wersja mega krotko

jest nawalone w uj silikonu dlatego mysle czy to to. A za fotke dzieki tak wełasnie zrobie - irek zdłubał mi kosz lewarka, rurka przedłuże sam lewarek i bedzie koło kierownicy

> to teraz drewienko, mloteczek i delikatnie odbic wybierak bo pewnie siedzi mocno na silikonie

hasło na dzis lekko hehe.gif

> jest nawalone w uj silikonu dlatego mysle czy to to. A za fotke dzieki tak wełasnie zrobie - irek

> zdłubał mi kosz lewarka, rurka przedłuże sam lewarek i bedzie koło kierownicy

to jeszcze stuninguj sam lewarek bo tam trzeba podpiłować zeby wszystkie biegi wchodziły igła

> to jeszcze stuninguj sam lewarek bo tam trzeba podpiłować zeby wszystkie biegi wchodziły igła

jak

> jak

w momencie kiedy przesuwasz lewarek w polozenie 5,6 albo wsteczny to kowadelko takie jakby złote idzie w dół no i blokuje, bo w fabrycznym lewarku plastikowym jest wyżlobienie, wiec piłujesz i cieszysz miche

> w momencie kiedy przesuwasz lewarek w polozenie 5,6 albo wsteczny to kowadelko takie jakby złote

> idzie w dół no i blokuje, bo w fabrycznym lewarku plastikowym jest wyżlobienie, wiec piłujesz

> i cieszysz miche

ja mam koszyk alu i wyżłobienia nie ma

> ja mam koszyk alu i wyżłobienia nie ma

to sprawdz czy bedzie dobrze

> to sprawdz czy bedzie dobrze

spoko jak cos rozumiem że szlifujemy ten polksiezyc

Qrde o czym piszesz bo nie umiem sobie tego wyobrazic spineyes.gif

> to jeszcze stuninguj sam lewarek bo tam trzeba podpiłować zeby wszystkie biegi wchodziły igła

jak sie zrobi za krotki skok na lewarku to nie wchodza biegi 270751858-jezyk.gif nie warto robic zbyt krotko bo szybko synchro poleca a zysk czasowy zadny bo czesto bieg nie wchodzi ............ grinser006.gif

> jak sie zrobi za krotki skok na lewarku to nie wchodza biegi nie warto robic zbyt krotko bo

> szybko synchro poleca a zysk czasowy zadny bo czesto bieg nie wchodzi ............

wiem o tym grinser006.gif

> wiem o tym

a koledze zle zyczysz nono.gif

> wiem o tym

to o ile zrobic;p

> to o ile zrobic;p

u siebie jak zrobilem podobnie jak to co pokazal molo to bylo bardzo krotko i bardzo czesto 2 nie wchodzila, regulacja linkami nie pomagala. Gdy zrobilem tylko ciut krocej od serii ( obnizylem polozenie kulki o polowe srednicy kulki w ogyginalnym miejscu) kazdy bieg zawsze wchodzi a roznica jest na tyle duza zeby nie machac lewarkiem i nie obijac lokciem o oparcie.

> u siebie jak zrobilem podobnie jak to co pokazal molo to bylo bardzo krotko i bardzo czesto 2 nie

> wchodzila, regulacja linkami nie pomagala. Gdy zrobilem tylko ciut krocej od serii ( obnizylem

> polozenie kulki o polowe srednicy kulki w ogyginalnym miejscu) kazdy bieg zawsze wchodzi a

> roznica jest na tyle duza zeby nie machac lewarkiem i nie obijac lokciem o oparcie.

mógbys w paincie poprawic fotke mola i pokazac gdzie bys ty dał ??

> a koledze zle zyczysz

wkleiłem zdjecie i napisałem ze jest mega krótko, nic nikomu źle nie życze

> mógbys w paincie poprawic fotke mola i pokazac gdzie bys ty dał ??

napsawujesz w pomiedzy te dwie kulki proste

> napsawujesz w pomiedzy te dwie kulki proste

paint me pleese bo wiesz sporo roznch wersji

> ja mam koszyk alu i wyżłobienia nie ma

Czuczu miałem cię już wcześniej o to poprosić. Czy jak będziesz w garażu, to możesz nakręcić filmik z pracy , skoku lewarka z zamontowanym short-shifterem? Bo sam będę chciał go założyć, ale wolałbym najpierw zobaczyć jak to chodzi. Pozdro

> Czuczu miałem cię już wcześniej o to poprosić. Czy jak będziesz w garażu, to możesz nakręcić filmik

> z pracy , skoku lewarka z zamontowanym short-shifterem? Bo sam będę chciał go założyć, ale

> wolałbym najpierw zobaczyć jak to chodzi. Pozdro

wpadłbys obczaic i tyle piwko sie napijem za tą tasme co ci ją wyśle lub wysłałem nie pamietam

> wpadłbys obczaic i tyle piwko sie napijem za tą tasme co ci ją wyśle lub wysłałem nie pamietam

No chyba tak zrobię, a tym bardziej że już dawno u ciotki nie byłem w Jastkowicach:)

> No chyba tak zrobię, a tym bardziej że już dawno u ciotki nie byłem w Jastkowicach:)

Najprościej będzie

> Najprościej będzie

Ale jabyś był w garage, i się nudził to nakręć filmik. Może być komórką

> Ale jabyś był w garage, i się nudził to nakręć filmik. Może być komórką

ale mnie sie nie chce ale kurde i tak musze przód demontować bo mi auto z lawety spadło i co ciekawe strat zero

> ale mnie sie nie chce ale kurde i tak musze przód demontować bo mi auto z lawety spadło i co

> ciekawe strat zero

Jak to spadło? icon_eek.gificon_rolleyes.gif

> Jak to spadło?

nie sprawdziłem auta na lawecie mój błąd.

nbie było ręcznego zaciagniętego. A że przerabialismy wyciagarke to nie została ponownie podpieta. i autko zjechało i tyem trzasneło w betonowe murki ale skonczło się na zerwaniu oklejenia

więc odkręciłem śrub, walnałem młotkiem i odeszło.

potem zabawa, ale short słabszy jak u mola więc odciałem końcówke, potem otwór fi 8mm, kulka wbita duża siłą, obspawane, zasilikonowane i skręcone spowrotem. robota na 30 minut.

A tu fotka mojego shorta:

99999999999999999999999999999999999999999999999999999.JPG

> więc odkręciłem śrub, walnałem młotkiem i odeszło.

> potem zabawa, ale short słabszy jak u mola więc odciałem końcówke, potem otwór fi 8mm, kulka wbita

> duża siłą, obspawane, zasilikonowane i skręcone spowrotem. robota na 30 minut.

> A tu fotka mojego shorta:

trzebabyło na gładko wyciąć kulke fabryczną a nie zostawiać takiego knefla, teraz masz tak jakbyś wcale nie musiał wycinać tej kulki oink.gif

> wiem o tym

ale jak Ci mowiłem to kiedys to mi nie wierzyłeś wink.gif

imo czuczu bedzie krotko ale powinno dawać rade grinser006.gif

> trzebabyło na gładko wyciąć kulke fabryczną a nie zostawiać takiego knefla, teraz masz tak jakbyś

> wcale nie musiał wycinać tej kulki

no własnie nie widać może ale jakbym nie wycinał to linka by haczyła

> ale jak Ci mowiłem to kiedys to mi nie wierzyłeś

> imo czuczu bedzie krotko ale powinno dawać rade

ostatnio przepinałem jak dziki i weszło wszystko, nie wiem od czego to zalezy grinser006.gif

> ostatnio przepinałem jak dziki i weszło wszystko, nie wiem od czego to zalezy

Do czasu aż synchro nie podziękują za współpracę 30.GIF

> ale jak Ci mowiłem to kiedys to mi nie wierzyłeś

> imo czuczu bedzie krotko ale powinno dawać rade

Jest prawie mega krotko, mam podobnie tylko ze kulke mam najbardziej jak sie dalo przesunieta w strone silnika, przez co lewarek jest minimalnie dalej do tylu zlosnik.gif

> Jest prawie mega krotko, mam podobnie tylko ze kulke mam najbardziej jak sie dalo przesunieta w

> strone silnika, przez co lewarek jest minimalnie dalej do tylu

daje rade aż miło. Czekam jeszcze na koszyki wtedy przedłużam wajche tak by była koło kierownicy

odkopuje trupa

ja to u siebie zrobiłem w ten sposób i wszystko (narazie) działa bez zarzutu:

dsc7190m.jpg

dsc7191.jpg

zastanawiam sie czuczu po co to tak obsmarkałeś elektrodą ???

ja to mam "hefniete" od tyłu biglaugh.gif i jak narazie nie odpadło.

Zastanawiam sie tylko nad jednym: ktos pisał o szlifowaniu tej "złotej" podkowy. Ja sie zastanawiam jak ją powiększyć zlosnik.gif

To jest przeca "masa" która im większa tym lepiej wbija sie biegi. Gdyby udało się to zrobić jeszcze większe "na boki " to przy wrzucaniu "zasysało" by lewarek w kierunku wrzucanego biegu , nie ??

dsc7192.jpg

Testował juz ktoś taki patent ??

PS: jakby ktos był zainteresowany to mam na sprzedaż "kulki rozkoszy" wywołujace banana na twarzy yay.gif

tzn. Short shifter'y 270751858-jezyk.gif

Ja proponował bym takie rozwiązanie.

Zebrać o połowę grubości miejsce zaznaczone na zielono

Dołożyć części zaznaczone na fioletowo z drugiej podkówki

d4cac923d5b6288dm.jpg

tym samym pozbywamy się zbędnej masy z środka o dokładamy ją po bokach. Nie mam pojęcia jak się to sprawdzi jest to na razie pomysł

> Ja proponował bym takie rozwiązanie.

> Zebrać o połowę grubości miejsce zaznaczone na zielono

> Dołożyć części zaznaczone na fioletowo z drugiej podkówki

> tym samym pozbywamy się zbędnej masy z środka o dokładamy ją po bokach. Nie mam pojęcia jak się to

> sprawdzi jest to na razie pomysł

w sumie to dobrze kombinujesz bo idąc za moim pomysłem to na bank by o coś zahaczało, a w przypadku Twojej koncepcji jest szansa że nie będzie o nic wadzić.

Teoretycznie nie ma potrzeby kombinować drugiej podkówki, bo można to zrobić z jakiegokolwiek żelastwa, np gruby płaskownik i przykręcić go do istniejącej podkowy bo jak widac da się w niej wiercić i gwintować

czekamy na praktyków którzy to przerabiali czy jest sens w ogóle to rozgrzebywać 270751858-jezyk.gif

> Tylko teraz brakuje chetnych zeby to wyprobowac

jak znajdę chwile to to przetestuję, ale myślałem ze ameryki nie odkryłem i ktoś to juz przerabiał w swoim bolidzie ...

> jak znajdę chwile to to przetestuję, ale myślałem ze ameryki nie odkryłem i ktoś to juz przerabiał

> w swoim bolidzie ...

czyli nie moze byc tak jak Ty mowiles ze 2 uchwyty obok siebie jak to Ty powiedziales w razie w ?

Testowałem to dzisiaj nim tu wszedłem i powiem ze RazeRX7 ma racje ten cały dołożony ciężarek nie może wystawać poza obrys tego kowadełka bo wadzi o skrzynie i nie wbijesz 2,4 biegu faktycznie wchodzą lżej foty zapodam później jak ja to zrobiłem

> czyli nie moze byc tak jak Ty mowiles ze 2 uchwyty obok siebie jak to Ty powiedziales w razie w ?

2 uchwyty do shorta !!!

moga być

teraz piszemy o "dociążeniu" podkówki więc nie wiem do kogo pijesz 270751858-jezyk.gif

Hej pany, a jaki ciężar dołożyć do banana, bo wiadomi ze za dużo będzie trudniej bieg wyrzucić i wbić a za mało to nie odczuje się różnicy...