Skocz do zawartości

Auto za ok 7 tys. PLN - pomóżcie wybrać


volkov

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam autka dla żony za ok 7 tys. PLN.

Co ważne. Musi być w miarę krótkie czyli raczej hatchback, silnik benzynowy, skrzynia manualna i 4 drzwi. Znaczy 5 z bagażnikiem smile.gif A i ważne aby miało klimę.

Przeznaczenie - przemieszczanie się po mieście, wożenie dziecka a w przyszłym roku już dwoje dzieci.

Dobrze aby autko było w miarę bezawaryjne a jeśli już coś trzeba będzie zrobić aby było tanie w naprawach i aby było sporo zamienników.

I jeszcze się zastanawiam czy kupować autko typu kompakt czy klasę niżej jak 206, Polo czy Clio.

Co polecacie i jakie macie za i przeciw.

Chcę kupić tanie autko najlepiej z kraju.

Dzięki wielkie za wszelkie propozycje i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam autka dla żony za ok 7 tys. PLN.

> Co ważne. Musi być w miarę krótkie czyli raczej hatchback, silnik benzynowy, skrzynia manualna i 4

> drzwi. Znaczy 5 z bagażnikiem A i ważne aby miało klimę.

> Przeznaczenie - przemieszczanie się po mieście, wożenie dziecka a w przyszłym roku już dwoje

> dzieci.

> Dobrze aby autko było w miarę bezawaryjne a jeśli już coś trzeba będzie zrobić aby było tanie w

> naprawach i aby było sporo zamienników.

> I jeszcze się zastanawiam czy kupować autko typu kompakt czy klasę niżej jak 206, Polo czy Clio.

> Co polecacie i jakie macie za i przeciw.

> Chcę kupić tanie autko najlepiej z kraju.

> Dzięki wielkie za wszelkie propozycje i uwagi.

Ja polecam fieste. Jak po mieście żona i małe dzieci to miejsca edzie dość. Klime ma. I Chociaż to ford i zaraz ktoś powie, że ford gów....... To u mnie spisuje się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam autka dla żony za ok 7 tys. PLN.

> Co ważne. Musi być w miarę krótkie czyli raczej hatchback, silnik benzynowy, skrzynia manualna i 4

> drzwi. Znaczy 5 z bagażnikiem A i ważne aby miało klimę.

> Przeznaczenie - przemieszczanie się po mieście, wożenie dziecka a w przyszłym roku już dwoje

> dzieci.

> Dobrze aby autko było w miarę bezawaryjne a jeśli już coś trzeba będzie zrobić aby było tanie w

> naprawach i aby było sporo zamienników.

> I jeszcze się zastanawiam czy kupować autko typu kompakt czy klasę niżej jak 206, Polo czy Clio.

> Co polecacie i jakie macie za i przeciw.

> Chcę kupić tanie autko najlepiej z kraju.

> Dzięki wielkie za wszelkie propozycje i uwagi.

clio lub xsara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam autka dla żony za ok 7 tys. PLN.

> Co ważne. Musi być w miarę krótkie czyli raczej hatchback, silnik benzynowy, skrzynia manualna i 4

> drzwi. Znaczy 5 z bagażnikiem A i ważne aby miało klimę.

> Przeznaczenie - przemieszczanie się po mieście, wożenie dziecka a w przyszłym roku już dwoje

> dzieci.

> Dobrze aby autko było w miarę bezawaryjne a jeśli już coś trzeba będzie zrobić aby było tanie w

> naprawach i aby było sporo zamienników.

> I jeszcze się zastanawiam czy kupować autko typu kompakt czy klasę niżej jak 206, Polo czy Clio.

> Co polecacie i jakie macie za i przeciw.

> Chcę kupić tanie autko najlepiej z kraju.

> Dzięki wielkie za wszelkie propozycje i uwagi.

Twingo pierwszej generacji ,pug 206(tylko nie kupuj 1,1),saxo albo mazdę 323F.Może coś takiego jakiś tekst (chodzi o model nie konkretny egzemplarz).

Najlepiej weź żonę do komisu niech poogląda parę aut ,siądzie które jej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podniszczona Corolla E12 2002r., lub ładny Yaris I też ok. 2002r.

> Przeżyje clio, 206, lanosy i wszystkie inne wcześniejsze propozycje....

... ufffff dobrze, że to tylko był zły sen hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam autka dla żony za ok 7 tys. PLN.

Identycznego posta pisałem jakiś czas temu.

Wg mnie lepiej kupić kompakta, ale moja żona uparła się na malutkie auto.

Ciężko jest kupić nastoletni segment B 5-drzwiowy z klimą w dobrym stanie.

Także nie ma co się nastawiać na markę, tylko szukaj do skutku czegoś w dobrym stanie.

Myśmy kupili Clio2 FL bo taki akurat się trafił.

Zakup poniżej 7k ale po "pakiecie startowym" jest w sumie wydane powyżej 8kzł - i za takie pieniądze jest w tej chwili zrobiony na cacy.

Sporo, ale tak jak mówię - gdyby zrezygnować z klimy i pogodzić się z 3d, to da się dużo taniej.

Albo jeżeli ma się czas i cierpliwość to szukać okazji - ja już nie miałem.

Sądzę, że cena kompakta byłaby taka sama, albo i mniejsza - ale to już był warunek nie do zbicia u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podniszczona Corolla E12 2002r., lub ładny Yaris I też ok. 2002r.

Chyba zajechana corolla i nieco lepszy yaris w wersji full bida...

> Przeżyje clio, 206, lanosy i wszystkie inne wcześniejsze propozycje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rover 25 lub 45. Ten drugi wystepuje jako sedan 4d, htb 5d i podobno mozna znalesc kombi icon_eek.gif

Auta u nas tanie, najczesciej dobrze wyposazone, komfortowe. Do 25 silnik 1.4 16v, do 45 1.6 16 v a najlepiej 1.8 16v.

Ceny czesci zamiennych nie sa wysokie. Auto mozna ogarnac we wlasnym zakresie.

Nie sa popularne ze wzgledu na opinie o padajacych UPG, co rzeczywiscie sie zdazalo jednak mozna temu w bardzo prosty sposob zaradzic. Silniki dobrze lykaja gaz. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Corolla VIII gen. rocznikowo nie będzie może najmłodsza ale pojeździsz bez większych stresów,

> bardzo trwałe auta

Dobre auto, ale jak dla kobiety to tylko po FL w 3-drzwiowym nadwoziu. Pozostałych wersji 90% kobiet nie zaakceptuje, biorąc pod uwagę ich najważniejsze kryterium smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukaj Hiundaya Getza powinienes coś w miare uczciwego znaleźć z lat 2000-2004

Po pierwsze Getz jest OIDP produkowany od 2002r

Po drugie nie-ulep Getz z klimą za 7000 to mrzonka lub mega okazja raz na milyjon.

Prędzej za 10k bym szukał Getza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rover 25 lub 45. Ten drugi wystepuje jako sedan 4d, htb 5d i podobno mozna znalesc kombi

45 KOMBI? zlosnik.gif Gdzie ty takie widział? hehe.gif

> Auta u nas tanie, najczesciej dobrze wyposazone, komfortowe. Do 25 silnik 1.4 16v, do 45 1.6 16 v a

> najlepiej 1.8 16v.

> Ceny czesci zamiennych nie sa wysokie. Auto mozna ogarnac we wlasnym zakresie.

> Nie sa popularne ze wzgledu na opinie o padajacych UPG, co rzeczywiscie sie zdazalo jednak mozna

> temu w bardzo prosty sposob zaradzic. Silniki dobrze lykaja gaz.

Poparz moja 416 o tym chyba nie wiedziała hehe.gif

Nie polecił bym tego auta po prawie 3 letnich bojach wrogowi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam autka dla żony za ok 7 tys. PLN.

> Co ważne. Musi być w miarę krótkie czyli raczej hatchback, silnik benzynowy, skrzynia manualna i 4

> drzwi. Znaczy 5 z bagażnikiem A i ważne aby miało klimę.

> Przeznaczenie - przemieszczanie się po mieście, wożenie dziecka a w przyszłym roku już dwoje

> dzieci.

> Dobrze aby autko było w miarę bezawaryjne a jeśli już coś trzeba będzie zrobić aby było tanie w

> naprawach i aby było sporo zamienników.

> I jeszcze się zastanawiam czy kupować autko typu kompakt czy klasę niżej jak 206, Polo czy Clio.

> Co polecacie i jakie macie za i przeciw.

> Chcę kupić tanie autko najlepiej z kraju.

> Dzięki wielkie za wszelkie propozycje i uwagi.

W tej kasie znajdziesz fajnie wyposażoną Ibizę z rocznika 99-02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poleciłbym Ci/żonie Pandę, ale z klimą w tej cenie to będzie problem znaleźć. Nie znam mniej

> problematycznego samochodu w tej cenie z tym przeznaczeniem.

gdybym mojej mulher.gif chciał kupić to od razu byłby pozew o rozwód zlosnik.gif czasami nie przekonasz mimo dobrych argumentów i będzie struta chodziła zlosnik.gif lepiej wziąć choćby p206 i mieć czasami jakiś tfu-tfu problem chociaż osobiście doradzałem autorowi wątku Corolle VIII gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W życiu bym nie kupił "podniszczonego" auta poniżej rocznikowej wartości. Zawsze wyjdą koszty...

Dla uściślenia, w każdej używce wyjdą, od marki i rozwiązań technicznych zależy ich wielkość 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W życiu bym nie kupił "podniszczonego" auta poniżej rocznikowej wartości. Zawsze wyjdą koszty...

Podniszczone jest pojęciem względnym ,mogą to być np zniszczone zderzaki(porysowane),uszkodzenia blacharki nie mające wpływu na jazdę innym słowem estetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podniszczone jest pojęciem względnym ,mogą to być np zniszczone zderzaki(porysowane),uszkodzenia

> blacharki nie mające wpływu na jazdę innym słowem estetyka.

Przez określenie "podniszczony" rozumiem zajechanego trupa. Normalnie eksploatowane E12 z 2002 chodzą po 12 tys. To jak będzie wyglądać "podniszczone" E12 z tego rocznika za 7 tys. ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukaj Hiundaya Getza powinienes coś w miare uczciwego znaleźć z lat 2000-2004

> moja żonka chwali

Moja też chwali i ha też chwalę. Produkowany od 2002 roku. Za 7 tys. raczej nie znajdziesz przyzwoitego modelu, bliżej 10 tys. zł kupisz sensowny egzemplarz. Do jazdy po mieście wystarczający w zupełności, do tego ma 4 x el. szyby, a to lepsze na krótkie dystanse niż klima, bo lepiej i sprawniej przewietrzysz wnętrze.

Auto polecam, ale budżet musiałby być większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam autka dla żony za ok 7 tys. PLN.

Clio II po lifcie

Za 7 koła kupisz już coś końkretnego.

Niedawno moja szwagierka pchneła takie autko za 6,5 tysia tyle że bez klimy. 2002 rocznik benzyna 1.4 coś koło 100 tyś realnego przebiegu A że ta renówka była u niej z 8 lat to wiem że sie nie psuła i nie miała rudej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ważne autko musi mieć klimę i posiadać 4/5 drzwi.

Jak na razie po rozmowie z żonką wyszło, że może być nawet i compact oby tylko był to hatchback z krótkim tyłem. I nie może to być Lanos bo się mojej serce.gif nie podoba smile.gif

Corolla jak najbardziej tak ale raczej za większą kasę. Jak by było coś na prawdę super to mogę dorzucić ze 2, 3 tysie. Ale raczej chcę kupić coś do 7 tysi. Plus jakieś naprawy/wymiany, oleje itp aby się zamknąć w kwocie 8-8,5 tysi w totalu.

Dzięki za wszelkie typy. Sporo propozycji. A szukam po prostu czegoś dobrego z sensownym silnikiem aby się nie sypał. I koniecznie benzyna bez gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ważne autko musi mieć klimę i posiadać 4/5 drzwi.

> Jak na razie po rozmowie z żonką wyszło, że może być nawet i compact oby tylko był to hatchback z

> krótkim tyłem. I nie może to być Lanos bo się mojej nie podoba

> Corolla jak najbardziej tak ale raczej za większą kasę. Jak by było coś na prawdę super to mogę

> dorzucić ze 2, 3 tysie. Ale raczej chcę kupić coś do 7 tysi. Plus jakieś naprawy/wymiany,

> oleje itp aby się zamknąć w kwocie 8-8,5 tysi w totalu.

> Dzięki za wszelkie typy. Sporo propozycji. A szukam po prostu czegoś dobrego z sensownym silnikiem

> aby się nie sypał. I koniecznie benzyna bez gazu.

Chyba dużo prościej by było gdybyś te wymagania wpisał np. w Allegro , Otomoto , wyświetlą Ci się wybrane auto i wtedy sam zdecydujesz . Tutaj każdy ma swoje typy aut i będzie twierdził że te są cacy a inne bee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ważne autko musi mieć klimę i posiadać 4/5 drzwi.

> Jak na razie po rozmowie z żonką wyszło, że może być nawet i compact oby tylko był to hatchback z

> krótkim tyłem. I nie może to być Lanos bo się mojej nie podoba

> Corolla jak najbardziej tak ale raczej za większą kasę. Jak by było coś na prawdę super to mogę

> dorzucić ze 2, 3 tysie. Ale raczej chcę kupić coś do 7 tysi. Plus jakieś naprawy/wymiany,

> oleje itp aby się zamknąć w kwocie 8-8,5 tysi w totalu.

> Dzięki za wszelkie typy. Sporo propozycji. A szukam po prostu czegoś dobrego z sensownym silnikiem

> aby się nie sypał. I koniecznie benzyna bez gazu.

To tak jak mówiłem Astra II 1.6 8V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba dużo prościej by było gdybyś te wymagania wpisał np. w Allegro , Otomoto , wyświetlą Ci się

> wybrane auto i wtedy sam zdecydujesz . Tutaj każdy ma swoje typy aut i będzie twierdził że te

> są cacy a inne bee.

Wiadomo. Ale każdy ma jakieś doświadczenia i coś może wartego uwagi napisać. Dlatego jak sobie wszystko pozbieram, to coś wyszukam sensownego. A i tak kupię to co się trafi w najlepszym stanie za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak jak mówiłem Astra II 1.6 8V.

Ciężko taką znaleźć w dobrym stanie. Ale jak by się trafiła, to jak najbardziej tak. Silnik jest bardzo trwały. Mój kolega miał taką i sam przejechał na niej prawie 250 tys. km a była sprowadzana ;P więc nie wiadomo ile miała rzeczywiście. W chwili zakupu standardowe 130 kkm grinser006.gif

Byłem pełen podziwu dla tego auta, że się tak trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko taką znaleźć w dobrym stanie. Ale jak by się trafiła, to jak najbardziej tak. Silnik jest

> bardzo trwały. Mój kolega miał taką i sam przejechał na niej prawie 250 tys. km a była

> sprowadzana ;P więc nie wiadomo ile miała rzeczywiście. W chwili zakupu standardowe 130 kkm

> Byłem pełen podziwu dla tego auta, że się tak trzyma.

Ale sam silnik więcej wybacza, nawet jeśli się prześpi trochę wymianę oleju czy coś to będzie żył dalej, zawieszenie prostackie wręcz i trwałe, budę obejrzeć i brać, ale generalnie szukaj różnych typów i co pierwsze się trafi to kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale generalnie szukaj

> różnych typów i co pierwsze się trafi to kupuj.

Bardzo słusznie, ja tak w końcu robiłem.

Wpisywałem kryteria w olx.pl albo otomoto.pl i szukałem nie zaznaczając żadnej marki

u mnie to było:

cena (spore widełki)

lokalizacja w promieniu mniejszym niż te 100-150km

zarej. w PL

rocznik 2001-2004

klima (tego kryterium niestety nie ma na olx.pl w filtrze)

5d hatchback

pojemność do 1800 - głównie żeby odrzucić wielkie auta bo te też by wpadały

Wpadały rozmaite auta, ale głównie kompakty i segment B.

Musiałem wybrać z segmentu B ale ciekawych kompaktów było więcej.

Taką "kwerendę" zapisaną miałem w ulubionych i codziennie odpalałem.

Nie ma sensu patrzeć na markę - jak się trafi coś sensownego to brać i trudno. Oby jak najmniej dokładać potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdybym mojej chciał kupić to od razu byłby pozew o rozwód czasami nie przekonasz mimo dobrych

> argumentów i będzie struta chodziła lepiej wziąć choćby p206 i mieć czasami jakiś tfu-tfu

> problem chociaż osobiście doradzałem autorowi wątku Corolle VIII gen.

Nic tak nie przekonuje jak jazda testowa. Wystarczy czasem pokazać jak się fajnie, wysoko jedzie, zaprezentować działanie CITY i już jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak jak mówiłem Astra II 1.6 8V.

za 7 koła to będzie większa szansa na durszlak nie Astrę. W podobnych pieniądzach sprzedałem swoją. Ruda zjadła tylne nadkola , wlew paliwa, i zaczeła sie dobierać do innych elementów. Auto z polskiego salonu, oryginalny lakier - oczywiście poza miejscami napraw związanych z korozją biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.