Skocz do zawartości

Skuter


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, tomirek napisał:

 

Ale nie zapominaj, że młoda Markowa nawet roweru nie ogarnia ;] A 125 bujnie się do prędkości, przy której rowery odrywają się od ziemi ;)

 

et.jpg

 

Prędkość jest tu kluczowa dla bezpieczeństwa. Skuterki 50 cm3 to coś co kierowcy samochodów najchętniej by rozjechali, gdyby mogli a taką 125 da się już utrzymać w mieście tempo innych pojazdów. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cinek napisał:

 

Prędkość jest tu kluczowa dla bezpieczeństwa. Skuterki 50 cm3 to coś co kierowcy samochodów najchętniej by rozjechali, gdyby mogli a taką 125 da się już utrzymać w mieście tempo innych pojazdów. :ok:

 

125 jest bezpieczniejsza niz 50 ccm

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W Poznaniu są nieustanne korki = prędkość max jazdy jest kilkanaście km/h. Jakby człowiek się uparł to na piechotę by był pierwszy.
2. Trasę miała by raczej bezpieczną - cześć zajęć ma na Rokietnickiej więc tylko prosto Marcelińską. Cześć ma na Śniadeckich - tu już trzeba kawałek Grunwaldzką gdzie ludzie próbują pobić rekordy prędkości. A cześć ma w centrum = stale zakorkowana Bukowska ale skuterem tam się sunie bo jest osobny pas dla autobusów i taxi.

2. Z prawem jazdy może być mały problem ale... Ale znajoma która mieszka w PL już 4 lata i która nadal sobie nie zrobiła polskiego prawa jazdy jeździ na amerykańskim i policja się nie czepia. Trzeba tylko mieć to śmieszne „międzynarodowe” którego datę ważności zmienia się korektorem. Moja żona też tak jeździ po PL (ma polskie ale nigdy nie wymieniła z papierowego na plastikowe) i pare razy płaciła mandat i nigdy się policjanci nie czepiali. Jedyne co się zastanawiam to jak policjant sprawdzi ze ona ma to prawo jazdy od 3 lat.

3. Czytałem gdzieś ze najbardziej kierowcy nie lubią w skuterach tego ze z zielonego ruszają powoli i blokują przez to ruch. Dlatego 125 ccm żeby to startowało z miejsca jako tako.

4. Tez mi się wydaje ze elektryczny rower byłby znacznie lepszym rozwiązaniem. Szczególnie ze w bloku ma specjalne pomieszczenie na parterze na wózki i rowery z gniazdkiem - mogła by sobie go tam ładować. Ale jej się skuter ubzdurał bo najładniejsza dziewczyna w klasie takim jeździ. Rzeczywiście ta dziewczyna jest zdumiewająco ładna i rzeczywiście na tym skuterze, w kasku wyglada jeszcze ładniej. No i jak do tej pory nie zaliczyła ani jednego spotkania z samochodem czy upadku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florydziak skuterkiem 125 też da się jeździć wolno :ok: ale jak trzeba jechać w kolumnie z autami to 125 ma niewielką ale jednak przewagę :ok:

 

Kup jej 125, szybko sama się wkręci a potem następny będzie GS, Bandit itd... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Florydziak napisał:

2. Z prawem jazdy może być mały problem ale... Ale znajoma która mieszka w PL już 4 lata i która nadal sobie nie zrobiła polskiego prawa jazdy jeździ na amerykańskim i policja się nie czepia. Trzeba tylko mieć to śmieszne „międzynarodowe” którego datę ważności zmienia się korektorem. Moja żona też tak jeździ po PL (ma polskie ale nigdy nie wymieniła z papierowego na plastikowe) i pare razy płaciła mandat i nigdy się policjanci nie czepiali. Jedyne co się zastanawiam to jak policjant sprawdzi ze ona ma to prawo jazdy od 3 lat.
 

 

 

Problem może być, jak wywali gonga ze swojej winy i ktoś na tym ucierpi - zdrowotnie czy materialnie.

TU dokładnie sprawdzi, czy miała prawo jeździć po Polsce 125tką, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomirek napisał:

 

Ale nie zapominaj, że młoda Markowa nawet roweru nie ogarnia ;] A 125 bujnie się do prędkości, przy której rowery odrywają się od ziemi ;)

 

et.jpg

 

a jak 125 to trójkołowy może... ? 

 

2466-2.jpg

Ale na trojkolowcu będzie stać w korkach jak w autem.  Wiec po co jej to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Olleo napisał:
9 godzin temu, HanYs napisał:
O! Znowu mity o Ameryce ? ;l
A miliony ludzi na motorach to z automatami ?
A miliony ludzi w ciężarówkach też z automatami ?
O sportowych autach nie wspomnę.:skromny:
:hehe:

Pokaż więcej  

A to córka Panicza jeździ na motorze, jest kierowcą ciężarówki i ma supercara?

Cytuj

nie do przeskoczenia dla ludzi wychowanych na tym konkretnym kontynencie

To nie jest tylko "córka Panicza" :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mike_wwl napisał:


Co znaczy łatwo? Wbrew pozorom łatwiej jest się przewrócić na rowerze niż na skuterze.

 

Łopatologicznie.

Im mniejsze odchylenie przedniego amortyzatora i mniejsze kółka tym łatwiej się przewrócić na ciasnym skręcie.

http://www.sportjazda.pl/index.php/zawieszenie/geometria-zawieszenia-przedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 1Marek1 napisał:

Z tym lansem to przesadziłeś. Chyba że chodzi o lans typu: "jakie dziwadło!"  a nie o :"ale super moto!"

 

Tak wydawało mi się, że zaczepiają mnie ciekawscy ludzie na ulicy dopytując co to za sprzęt. 

Albo nie... śniło mi się. 

Tak w ogóle to nie mam Tricity, też mi się wydawało, że mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomata napisał:

Ale na trojkolowcu będzie stać w korkach jak w autem.  Wiec po co jej to? 

 

Tricity jest wąskie jak zwykły skuter i bardzo zwrotne. Dodatkowo bardzo stabilne już przy niewielkiej prędkości, więc idealne do przeciskania się w korkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomata napisał:

Ale na trojkolowcu będzie stać w korkach jak w autem.  Wiec po co jej to? 

 

Nie popadajmy w przesadę. W korkach nie stoję nawet dużym cruiserem, który jest dużo szerszy od tricity. Musi być naprawdę ciasno, zeby w korku stanąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomirek napisał:

 

Nie popadajmy w przesadę. W korkach nie stoję nawet dużym cruiserem, który jest dużo szerszy od tricity. Musi być naprawdę ciasno, zeby w korku stanąc. 

Ty tak. Ale ona podobno nawet rowerem słabo jeździ ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bez napisał:

UWAGA +18!!! tylko dla ludzi o mocnych nerwach  i specjalnie dla @Florydziak - zwróć uwagę na to, że laska ze skutera też nie wykazała się specjalną czujnością

 

 

fatalnie to wygląda. Kask też jej spadł z głowy. Wiadomo czy przeżyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Florydziak napisał:

2. Z prawem jazdy może być mały problem ale... Ale znajoma która mieszka w PL już 4 lata i która nadal sobie nie zrobiła polskiego prawa jazdy jeździ na amerykańskim i policja się nie czepia. Trzeba tylko mieć to śmieszne „międzynarodowe” którego datę ważności zmienia się korektorem. Moja żona też tak jeździ po PL (ma polskie ale nigdy nie wymieniła z papierowego na plastikowe) i pare razy płaciła mandat i nigdy się policjanci nie czepiali. Jedyne co się zastanawiam to jak policjant sprawdzi ze ona ma to prawo jazdy od 3 lat.

 

Aby jeździć nawet na 50ccm trzeba posiadać prawo jazdy kategorii B od trzech lat (lub AM, A1, A2, A). Jeśli córka nie posiada od trzech lat "polskiej" kategorii B to może być problem. Prawo nie dotyczy osób które ukończyły 18 lat przed wejściem w życie ustawy (18.01.2013). Twoja córka chyba się nie do niech nie zalicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, SlawekL napisał:

 

Aby jeździć nawet na 50ccm trzeba posiadać prawo jazdy kategorii B od trzech lat (lub AM, A1, A2, A). Jeśli córka nie posiada od trzech lat "polskiej" kategorii B to może być problem. Prawo nie dotyczy osób które ukończyły 18 lat przed wejściem w życie ustawy (18.01.2013). Twoja córka chyba się nie do niech nie zalicza.

 

Ma amerykańskie prawo jazdy od 16 roku życia = 7 lat. Zrobię jej też IDP = nie powinni się czepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Florydziak napisał:

 

Ma amerykańskie prawo jazdy od 16 roku życia = 7 lat. Zrobię jej też IDP = nie powinni się czepiać

 

Może i nie będą się czepiać. W drugą stronę to nie działa.

Szeryf w El Paso/TX kazał mi wyrobić stanowe prawo jazdy gdy przebywałem dłużej niż 3 miesiące w TX. Nie interesowało go polskie prawo jazdy ani IDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, SlawekL napisał:

 

Może i nie będą się czepiać. W drugą stronę to nie działa.

Szeryf w El Paso/TX kazał mi wyrobić stanowe prawo jazdy gdy przebywałem dłużej niż 3 miesiące w TX. Nie interesowało go polskie prawo jazdy ani IDP.

 

W PL też teoretycznie powinna mieć już polskie, ale przepisy są śliskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatologicznie.
Im mniejsze odchylenie przedniego amortyzatora i mniejsze kółka tym łatwiej się przewrócić na ciasnym skręcie.
http://www.sportjazda.pl/index.php/zawieszenie/geometria-zawieszenia-przedniego
Ty tak serio-serio? Jeździłeś kiedykolwiek skuterem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mike_wwl napisał:
8 godzin temu, HanYs napisał:
Łopatologicznie.
Im mniejsze odchylenie przedniego amortyzatora i mniejsze kółka tym łatwiej się przewrócić na ciasnym skręcie.
http://www.sportjazda.pl/index.php/zawieszenie/geometria-zawieszenia-przedniego

Ty tak serio-serio? Jeździłeś kiedykolwiek skuterem?

Oczywiście, że serio i oczywiście ,że jeździłem. :skromny:

Nigdy nie wyrżnąłem ,bo mnie uratowało doświadczenie. :oki:

Nie wiesz o czym piszę ? Jedynym wytłumaczeniem może być brak Twojego doświadczenia z rożnymi jednośladami.

Bez urazy. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mike_wwl napisał:
2 godziny temu, Florydziak napisał:
 
Ma amerykańskie prawo jazdy od 16 roku życia = 7 lat. Zrobię jej też IDP = nie powinni się czepiać

Nie ma znaczenia ile czasu ma amerykańskie PJ - ważne ile ma polskie B.

Jak jesteś mieszkańcem innego kraju powyżej 180 dni to polskie prawo jazdy możesz sobie w buty wsadzić.

Jeśli Paniczówna mieszka powyżej 180 dni w PL to powinna się udać do WK celem uzyskania lokalnego na podstawie tego z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Florydziak napisał:

 

W PL też teoretycznie powinna mieć już polskie, ale przepisy są śliskie...

Wystarczy ,że ją zatrzyma upierdliwy :milicja: i poprosi o paszport.

Policzyć dni nie jest trudno. :wazniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SlawekL napisał:

 

Może i nie będą się czepiać. W drugą stronę to nie działa.

Szeryf w El Paso/TX kazał mi wyrobić stanowe prawo jazdy gdy przebywałem dłużej niż 3 miesiące w TX. Nie interesowało go polskie prawo jazdy ani IDP.

W IL jeśli mieszkasz/zmieniasz adres powyżej 10 dni masz obowiązek iść wymienić na lokalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SlawekL napisał:

 

Aby jeździć nawet na 50ccm trzeba posiadać prawo jazdy kategorii B od trzech lat (lub AM, A1, A2, A). Jeśli córka nie posiada od trzech lat "polskiej" kategorii B to może być problem. Prawo nie dotyczy osób które ukończyły 18 lat przed wejściem w życie ustawy (18.01.2013). Twoja córka chyba się nie do niech nie zalicza.

Amerykanskie prawo jazdy D class jest równoznaczne z polskim B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HanYs napisał:

Nie doczytałem.  :ok:

A w razie uszkodzenia innej osoby też może być jazda.

 

 

O tym tez pisałem. :phi:

O ile uszkodzić inny pojazd skutem na duuuuża kwotę jest ciężko, to przy szkodzie "osobowej" już nie.

Wystarczy "odpowiednio" rozjechać pieszego na "strzałce" i rehabilitacja/utracone zarobki  idą poziom wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że serio i oczywiście ,że jeździłem. :skromny:
Nigdy nie wyrżnąłem ,bo mnie uratowało doświadczenie. :oki:
Nie wiesz o czym piszę ? Jedynym wytłumaczeniem może być brak Twojego doświadczenia z rożnymi jednośladami.
Bez urazy. 
 
 
 
 
Mi wystarczy 7 lat jazdy wyłącznie po mieście skuterem. Wiem, że to zapewne niewiele, ale jakoś nigdy nie miałem sytuacji, że w mieście przy dopuszczalnych predkosciach zakręt nagle stawał się zbyt ciasny. Ściągasz jakąś stronę która ma się do opisywanej sytuacji jak rozmowa o maszynie do szycia przy prośbie babci o nawleczenie igły bo jej wzrok siada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak jesteś mieszkańcem innego kraju powyżej 180 dni to polskie prawo jazdy możesz sobie w buty wsadzić.
Jeśli Paniczówna mieszka powyżej 180 dni w PL to powinna się udać do WK celem uzyskania lokalnego na podstawie tego z USA.


Tu na pewno wiesz o co chodzi, czy po prostu czepiasz się tak dla zasady? W PL mając uprawnienia lat B ponad 3 lata możesz jeździć zgodnie z prawem motocyklem o pojemności do 125 ccm mimo braku kategorii A. Nie ma nic do rzeczy żadne 180 dni ani inne przepisy dotyczące gości z zagranicy czy podwójnym obywatelstwem, którzy 'przypisują' swoje krajowe prawo jazdy na polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
O tym tez pisałem. :phi:
O ile uszkodzić inny pojazd skutem na duuuuża kwotę jest ciężko, to przy szkodzie "osobowej" już nie.
Wystarczy "odpowiednio" rozjechać pieszego na "strzałce" i rehabilitacja/utracone zarobki  idą poziom wyżej.


Skuterem to nie ale widziałem TIR'a który poszedł do rowu bo mu rowerzysta wyjechał.... Ciężarówka była pełna sprzętu AGD - na szczęście nie były to telewizory tylko pralki lodówki i piekarniki. Rowerzysta uciekł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mike_wwl napisał:

Tu na pewno wiesz o co chodzi, czy po prostu czepiasz się tak dla zasady? W PL mając uprawnienia lat B ponad 3 lata możesz jeździć zgodnie z prawem motocyklem o pojemności do 125 ccm mimo braku kategorii A. 

 

To napisz jeszcze od kiedy liczymy uprawnienia na B- czy od daty nabycia w USA równorzędnego D czy od daty przepisania na polskie B? Bo tego dotyczyło wyjaśnienie kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mike_wwl napisał:
19 godzin temu, HanYs napisał:
Oczywiście, że serio i oczywiście ,że jeździłem. :skromny:
Nigdy nie wyrżnąłem ,bo mnie uratowało doświadczenie. :oki:
Nie wiesz o czym piszę ? Jedynym wytłumaczeniem może być brak Twojego doświadczenia z rożnymi jednośladami.
Bez urazy. 
 
 
 
 

Pokaż więcej  

Mi wystarczy 7 lat jazdy wyłącznie po mieście skuterem. Wiem, że to zapewne niewiele, ale jakoś nigdy nie miałem sytuacji, że w mieście przy dopuszczalnych predkosciach zakręt nagle stawał się zbyt ciasny. Ściągasz jakąś stronę która ma się do opisywanej sytuacji jak rozmowa o maszynie do szycia przy prośbie babci o nawleczenie igły bo jej wzrok siada.

Założę się ,że nawet tego nie przeczytałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mike_wwl napisał:


 

 


Tu na pewno wiesz o co chodzi, czy po prostu czepiasz się tak dla zasady? W PL mając uprawnienia lat B ponad 3 lata możesz jeździć zgodnie z prawem motocyklem o pojemności do 125 ccm mimo braku kategorii A. Nie ma nic do rzeczy żadne 180 dni ani inne przepisy dotyczące gości z zagranicy czy podwójnym obywatelstwem, którzy 'przypisują' swoje krajowe prawo jazdy na polskie.

 

Kompletnie się nie rozumiemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mike_wwl napisał:
9 godzin temu, 1Marek1 napisał:
To napisz jeszcze od kiedy liczymy uprawnienia na B- czy od daty nabycia w USA równorzędnego D czy od daty przepisania na polskie B? Bo tego dotyczyło wyjaśnienie kolegi.

#74

To jakiś szyfr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 1/12/2018 o 17:34, HanYs napisał:

Wystarczy ,że ją zatrzyma upierdliwy :milicja: i poprosi o paszport.

Policzyć dni nie jest trudno. :wazniak:

 

1. Lata co kilka miesiecy do USA = nigdy nie jest więcej niż 180 dni w PL

2. Nikt w paszporcie teraz nie wbija pieczatek

3. Nie ma obowiązku nosić paszportu ze sobą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Florydziak napisał:

 

1. Lata co kilka miesiecy do USA = nigdy nie jest więcej niż 180 dni w PL

2. Nikt w paszporcie teraz nie wbija pieczatek

3. Nie ma obowiązku nosić paszportu ze sobą 

ad.1 No to spoko.:ok:

ad.2 Nie ma potrzeby.

ad.3 Skoro posługuje się prawem jazdy z USA to powinna mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

skuter 125 i duże koła - optymalnie.

tricity - jeszcze lepiej.

 

no chyba ze nie porusza się żadną "szybszą miejską" to wtedy 50 da radę. ale z racji tego ze w PL 50 nie ma jakis szczególnych uprawnień vs 125 (np. jazda po ścieżkach rowerowych jak w Holandii) to nie ma sensu brać 50. problem z 50 jest z przecinaniem osi jezdni jak chcesz np na wielopasmówce skręcic w lewo (i pokrewne tematy) - 125 zrównasz się z samochodami i się wcisniesz... 50 jest za wolna.

 

a cała reszta ze nie ogarnia roweru, ze miasto = wypadek - olać. nauczy się, jak ma instynkt samozachowawczy - doszkoli i poradzi sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎12‎.‎01‎.‎2018 o 12:00, Pyrekcb napisał:

 

 

Problem może być, jak wywali gonga ze swojej winy i ktoś na tym ucierpi - zdrowotnie czy materialnie.

TU dokładnie sprawdzi, czy miała prawo jeździć po Polsce 125tką, czy nie.

 

Zgadzam sie z tym calkowicie.

 

Dnia ‎12‎.‎01‎.‎2018 o 16:12, bez napisał:

UWAGA +18!!! tylko dla ludzi o mocnych nerwach  i specjalnie dla @Florydziak - zwróć uwagę na to, że laska ze skutera też nie wykazała się specjalną czujnością

 

 

 

To nie czujnosc a brak umiejetnosci hamowania !

 

Dnia ‎04‎.‎02‎.‎2018 o 14:06, Florydziak napisał:

 

1. Lata co kilka miesiecy do USA = nigdy nie jest więcej niż 180 dni w PL

2. Nikt w paszporcie teraz nie wbija pieczatek

3. Nie ma obowiązku nosić paszportu ze sobą 

 

Marek, jezeli corka jest co kilka miesiecy w PL to jaki pronlem zrobic w domu PJ ?

 

10 bugs'ow zabraklo ? :phi:

 

Tak jak pisalem wczesniej, wszystko jest cacy dopuki niema szkody a o ta nie bedzie miala trudnosci bo wystarczy, ze ....

 

i wtedy dpiero zaczna sie schody i placz.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.