Skocz do zawartości

BMW bidaedyszyn


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Byc moze, ale dla mnie jest zwykle dziadostwo :facepalm:

To nie jest dziadostwo tylko często wypychanie starego modelu. XC70 kupiłem z rabatem 30%, z racji tego, że był zapowiedziany koniec produkcji tego modelu i nie było już wyboru. W BWM ofertę którą dostałem na 3-kę (AFAIR ok 25%) z racji, że był to też stary model.

Tak na normalne wersje produkcyjne w modelu który jest i będzie produkowane takie kwoty rabatu na pojedyncze auto to raczej abstrakcja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

To nie jest dziadostwo tylko często wypychanie starego modelu. XC70 kupiłem z rabatem 30%, z racji tego, że był zapowiedziany koniec produkcji tego modelu i nie było już wyboru. W BWM ofertę którą dostałem na 3-kę (AFAIR ok 25%) z racji, że był to też stary model.

Tak na normalne wersje produkcyjne w modelu który jest i będzie produkowane takie kwoty rabatu na pojedyncze auto to raczej abstrakcja.

 

To sporo zmienia i taka praktyka jest powszechna rowniez w innych markach...

Ale jak sie poczyta AK to mozna odniesc wrazenie, ze w BMW to 30% rabatu dostajesz zanim jeszcze zapytasz o cene ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

To sporo zmienia i taka praktyka jest powszechna rowniez w innych markach...

Ale jak sie poczyta AK to mozna odniesc wrazenie, ze w BMW to 30% rabatu dostajesz zanim jeszcze zapytasz o cene ;)

 

To tylko na AK :)

Jak pamiętam to akurat z BMW trudno się rozmawiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To sporo zmienia i taka praktyka jest powszechna rowniez w innych markach...

Ale jak sie poczyta AK to mozna odniesc wrazenie, ze w BMW to 30% rabatu dostajesz zanim jeszcze zapytasz o cene ;)

 

Np w 2017 na  5er g31 kombi dostawali się 50 tyś rabatu 

 

 

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

To sporo zmienia i taka praktyka jest powszechna rowniez w innych markach...

Ale jak sie poczyta AK to mozna odniesc wrazenie, ze w BMW to 30% rabatu dostajesz zanim jeszcze zapytasz o cene ;)

 

 

Zanim zapytasz to nie 30% ale 15% to tak- wystarczy popatrzeć na oferty dealerskie na Otomoto.

 

Maks rabaty są na modele które wychodzą z oferty, będą miały za chwile lifting, auta ze stocku w absurdalnie drogich konfiguracjach itd.

Do tego mocno cisną w ofertę flotową oraz rabaty są różne w zależności od pory roku, wykonania planu sprzedaży na całą PL.

 

Jak ktoś szuka 3 letniej używki to może się okazać że za niewiele więcej kupi auto z produkcji albo mające 1 rok ale z zerowym przebiegiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sherif napisał:

To tylko na AK :)

Jak pamiętam to akurat z BMW trudno się rozmawiało.

 

Skoro człowiek z ulicy potrafiący powiedzieć kilka zdań dostaje -25% na auto do produkcji to chyba nie było tak trudno? Ile dali Ci na Skodę albo czy próbowałeś rozmawiać o cenie w Kii?😉

Edytowane przez Piotrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrus napisał:

 

Skoro człowiek z ulicy potrafiący powiedzieć kilka zdań dostaje -25% na auto do produkcji to chyba nie było tak trudno? Ile dali Ci na Skodę albo czy próbowałeś rozmawiać o cenie w Kii?😉

 

Nie wiem skąd Wy takie rabaty z ulicy dostajecie.

Kupowałem w zeszłym roku do firmy do produkcji 4 3er 20d xdrive, 1 X3 20d xdrive  i 1 X5 45e.

Przy "podpięciu" pod duże kilkuset samochodowe floty (dużej firmy z branży) maksymalny rabat jaki się udało dostać to 23%.

W przetargu brało udział 3 dealerów z różnych lokalizacji.

 

Leszcz jestem 🙂

Edytowane przez bnow
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bnow napisał:

 

Nie wiem skąd Wy takie rabaty z ulicy dostajecie.

Kupowałem w zeszłym roku do firmy do produkcji 4 3er 20d xdrive, 1 X3 20d xdrive  i 1 X5 45e.

Przy "podpięciu" pod duże kilkuset samochodowe floty (dużej firmy z branży) maksymalny rabat jaki się udało dostać to 23%.

W przetargu brało udział 3 dealerów z różnych lokalizacji.

 

Leszcz jestem 🙂

Autokacikowicz jeszcze loda dostanie gratis. :facepalm: U mnie w firmie przy wymianie floty i sporych zakupach sa rabaty ale najczesciej to sa golasy jak na standardy ak bo malo ktory pracownik chce doplacac ponad limit korpo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrus napisał:

 

Skoro człowiek z ulicy potrafiący powiedzieć kilka zdań dostaje -25% na auto do produkcji to chyba nie było tak trudno? Ile dali Ci na Skodę albo czy próbowałeś rozmawiać o cenie w Kii?😉

Rozmawialiśmy już na ten temat latem jak zastanawiałem się nad kupnem BMW. AFAIR pisałeś wtedy o 30% na 3-kę. Wtedy dwóch dealerów wytłumaczyło mi, że po pierwsze duże upusty w BMW są kwotowe nie procentowe, a tak duży procent można dostać tylko na specyficzne wersje (np najtańsza wersja 318 podpadająca pod rabat flotowy). To co mnie interesowało to było na poziomie 20%, na 5-kę znacznie mniej. W Skodzie rabat na Superba był podobny, w Kii nie dane było mi porozmawiać nawet :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

Autokacikowicz jeszcze loda dostanie gratis. :facepalm:

 

Jak sobie przypomnę panią w BMW z którą negocjowałem albo panią w Jagu, która wydawała mi jedno z aut to na taką propozycję zrezygnowałbym z jakichkolwiek rabatów.

;]

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego co i kiedy się kupuje, na co centrala daje rabaty. Wersja model. Najwiecej dają na flotowki czyli bieda edyszyn z bieda silnikiem i tak na jesieni q5 można było mieć za 135 tys.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2020 o 09:48, Marcin79 napisał:

Seria 5 ,g31 kombi  wersja 518d czyli 150 ps i napęd na tyl ... za 144 tyś... auto 90% miasto 

 

Kupować czy dołożyć 50 tys i kupić godne bmw ... tylko po co mi 4x4 w mieście....  ?

 

 

 

 

Jak z automatem to fajna sprawa, 150KM to jeszcze nie ten pułap żeby koniecznie mieć 4x4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sdss napisał:

Dużo zależy od tego co i kiedy się kupuje, na co centrala daje rabaty. Wersja model. Najwiecej dają na flotowki czyli bieda edyszyn z bieda silnikiem i tak na jesieni q5 można było mieć za 135 tys.

Ale taka wersja ani nie wyglada ani nie jedzie. Jaki sens kupowania tego, dla znaczka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

Ale taka wersja ani nie wyglada ani nie jedzie. Jaki sens kupowania tego, dla znaczka? 

Ale co nie jedzie? BMW 5 ze 150 konnym dieslem i automatem?

Jechałeś czymś takim? W moim mniemaniu nie ma źle, wygodny, bardzo przyjemny dupowóz do latania po autostradach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Vadero napisał:

Ale co nie jedzie? BMW 5 ze 150 konnym dieslem i automatem?

Jechałeś czymś takim? W moim mniemaniu nie ma źle, wygodny, bardzo przyjemny dupowóz do latania po autostradach.

Oczywiscie ze 150 jedzie, sam tyle mam:) Ale w aucie marki premium jakos mi sie nie widzi, tak samo jak braki w wyposazeniu, tylko po to zeby miec bmw czy audi. Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zinger napisał:

tak samo jak braki w wyposazeniu, tylko po to zeby miec bmw czy audi.

 

BMW się akurat świetnie prowadzi. Jeśli to nieistotne to rzeczywiście lepiej kupić coś innego. Jeżdżę Subaru bo się tym strasznie fajnie jeździ. Mimo że za te pieniądze można mieć samochód mocniejszy i dużo lepiej wyposażony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zinger napisał:

Oczywiscie ze 150 jedzie, sam tyle mam:) Ale w aucie marki premium jakos mi sie nie widzi, tak samo jak braki w wyposazeniu, tylko po to zeby miec bmw czy audi. Ale to moje zdanie.

 

Rozsądek, ekonomia.

Oczywiście, to ważne.

Ale do cholery to kącik motoryzacyjny!

Czy każdy z Was zakochał się w pilnej uczennicy, w okularach i z Nią wziął ślub?

Czy było trochę więcej szaleństwa? 🙂

Tu powinni dyskutować pasjonaci... (to nie HP) 

150 koni w 5 er serii G...

Tyle miało najsłabsze E 39, z premierą w 1996....(ok, dzisiaj turbo, szybkie automaty itd...)

 

Moje pierwsze 5er E39 (10 letnie) kupiłem w 2007 i miało koni prawie 200...

I nie uważam, żebym z tymi kucami jakoś przesadził.

Kręcą mnie auta i szokujące jest dla mnie to, że na kąciku moto-tematycznym tyle jest głosów na TAK...

Albo tak się postarzeliśmy, albo ja do czegoś nie dojrzałem 🙂 

Życie jest jedno i uważam, że jeśli ktoś kocha auta, to szkoda czasu na auta nudne.

 

Także, no  - zgadzam się z Tobą 🙂 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bnow napisał:

 

Rozsądek, ekonomia.

Oczywiście, to ważne.

Ale do cholery to kącik motoryzacyjny!

Czy każdy z Was zakochał się w pilnej uczennicy, w okularach i z Nią wziął ślub?

Czy było trochę więcej szaleństwa? 🙂

Tu powinni dyskutować pasjonaci... (to nie HP) 

150 koni w 5 er serii G...

Tyle miało najsłabsze E 39, z premierą w 1996....(ok, dzisiaj turbo, szybkie automaty itd...)

 

Moje pierwsze 5er E39 (10 letnie) kupiłem w 2007 i miało koni prawie 200...

I nie uważam, żebym z tymi kucami jakoś przesadził.

Kręcą mnie auta i szokujące jest dla mnie to, że na kąciku moto-tematycznym tyle jest głosów na TAK...

Albo tak się postarzeliśmy, albo ja do czegoś nie dojrzałem 🙂 

Życie jest jedno i uważam, że jeśli ktoś kocha auta, to szkoda czasu na auta nudne.

 

Także, no  - zgadzam się z Tobą 🙂 

 

Masz prawo do takiej oceny :)

ja sie nie zestarzalem ani nie zdziadzialem.

tylko kręcą mnie już inne rzeczy :)

 

w garażu stoi już prawie Nieużywane 2 osobowe mające 4 sek do 100 wy auto oraz motocykl  o pojemności 1100  no i skuter 125 :) i jeSzcze 80cc chińskie :)

 

Obecnie każda wolna chwilę wolę spędzać na rowerze ... Tak mi się porobiło:)

 

Każdy ma inne hobby

:)

 

 

 

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał:

Masz w tej cenie np ACC, kamery 360, automatyczny reczny i Android Auto?

Acc nie potrzebuje bo tak jak napisałem na początku auto głównie to miasta .

 

Multimedia współpracują z telefonem , czujniki przód tył plus kamera cofania , automatyczny ręczny to już standard 

 

To sa braki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin79 napisał:

Acc nie potrzebuje bo tak jak napisałem na początku auto głównie to miasta .

 

Multimedia współpracują z telefonem , czujniki przód tył plus kamera cofania , automatyczny ręczny to już standard 

 

To sa braki ?

Owszem, sa. Ja sie nie pytam co Ty potrzebujesz tylko czy ma ww wymienione. 

Czyli nie ma ACC, nie ma 360, nie wiem co znaczy, ze multimedia wspopracuja, ale zakladam ze GM na ekranie nie wyswietlisz czyli nie ma AA. W mojej ocenie to sa braki, ktorych auto marki premium miec nie powinno. 

 

Nie twierdze, ze to zle auto. Twierdze, ze jesli cos uchodzi za premium to takie powinno byc nie tylko z nazwy ale calosciowo, co uwzglednia tez fajny silnik, wyposazenie i wykonczenie.

 

Nie krytykuje tez, ze Tobie akurat taka wersja bez ww i pewnie jeszcze kilku innych dodatkow odpowiada. Skoro Ci pasuje to super i kupuj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2020 o 08:40, bnow napisał:

 

Nie wiem skąd Wy takie rabaty z ulicy dostajecie.

Kupowałem w zeszłym roku do firmy do produkcji 4 3er 20d xdrive, 1 X3 20d xdrive  i 1 X5 45e.

Przy "podpięciu" pod duże kilkuset samochodowe floty (dużej firmy z branży) maksymalny rabat jaki się udało dostać to 23%.

W przetargu brało udział 3 dealerów z różnych lokalizacji.

 

Leszcz jestem 🙂

 

Oj tam od razu leszcz...

 

Poza X3 to chyba były dopiero wchodzące modele w tamtym czasie, więc rabat 23% był ok, na nową 3 dzisiaj jest podobnie a już trochę minęło od premiery. Wycena którą pokazałem dotyczy 3GT.

 

Rok temu też była akcja na 3GT i oferta z 20% rabatu wisiała normalnie na otomoto dla b2b z ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, zinger napisał:

Nie twierdze, ze to zle auto. Twierdze, ze jesli cos uchodzi za premium to takie powinno byc nie tylko z nazwy ale calosciowo, co uwzglednia tez fajny silnik, wyposazenie i wykonczenie.

 

To tak samo  jak z SUV'ami które mają tylko napęd na przednie koła, nie są to złe auta ale jak chcą uchodzić za SUV'a to powinny mieć napęd na wszystkie kapcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotrus napisał:

 

To tak samo  jak z SUV'ami które mają tylko napęd na przednie koła, nie są to złe auta ale jak chcą uchodzić za SUV'a to powinny mieć napęd na wszystkie kapcie.

Poprzednie x5 było chyba przez moment sprzedawane z napędem tylko na tyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcin79 napisał:

Poprzednie x5 było chyba przez moment sprzedawane z napędem tylko na tyl :)

 

300 koni na tył w takim klocu, jazda zimą była czystą przyjemnością :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2020 o 19:02, Marcin79 napisał:

Widocznie nie jesteś targetem ... a podobno w lodz studiowałes...a to miasto 3 kultur 

Polak 8% rabatu i sie cieszy 

Żyd  25 % rabatu i się smuci ze i tak mógł większy rabat wyrwać 

Niemiec tu i tam zadowolony 

:)

I jeszcze płakał, jak sprzedawał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrus napisał:

 

To tak samo  jak z SUV'ami które mają tylko napęd na przednie koła, nie są to złe auta ale jak chcą uchodzić za SUV'a to powinny mieć napęd na wszystkie kapcie.

SUV to ogolne pojecie a bmw czy audi to konkretne marki segmentu, ponoc, premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomekD000 napisał:

ale jakie 300 koni, napęd na tył był z 2.0d, dokładnie 25d

Nie tylko , było jeszcze s35i, przynajmniej wg internetów :

 

https://oppositelock.kinja.com/2014-bmw-x5-sdrive35i-the-oppo-review-1742544762

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zinger napisał:

nie wiem co znaczy, ze multimedia wspopracuja, ale zakladam ze GM na ekranie nie wyswietlisz czyli nie ma AA. W mojej ocenie to sa braki, ktorych auto marki premium miec nie powinno. 

 

A ja mam AA i nie używam. Jeśli fabryczny system jest dobrze zrobiony to pogląd na AA gwałtownie się zmienia i widać jakie to jest ograniczone (i brzydkie!) narzędzie.

:ok:

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ryb napisał:

 

A ja mam AA i nie używam. Jeśli fabryczny system jest dobrze zrobiony to pogląd na AA gwałtownie się zmienia i widać jakie to jest ograniczone (i brzydkie!) narzędzie.

:ok:

A jest taki w tej bemece tzn navi z live traffic?

 

Nie wiem ile Twoj woz kosztowal ale obstawiam, ze nieco wiecej niz te 150k i jak na marke premium przystalo ma na wyposazeniu to co powinno takie auto miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zinger napisał:

A jest taki w tej bemece tzn navi z live traffic?

 

W standardzie nic nie ma ale jest w sensownych cenowo pakietach. Większość aut z placu to więc ma.

 

14 minut temu, zinger napisał:

Nie wiem ile Twoj woz kosztowal ale obstawiam, ze nieco wiecej niz te 150k i jak na marke premium przystalo ma na wyposazeniu to co powinno takie auto miec.

 

Ma, bo tak wybrałem. Ale jako ciekawostka: był też do wzięcia jeden egzemplarz za niemal 280k (też nietanio chyba), który był wręcz nieprzyzwoicie skromnie (jak na tę klasę) wyposażony. Oczywiście dalej najważniejsze rzeczy były ale w tej klasie brak elektrycznej klapy, składanych guzikiem lusterek, nawigacji, oświetlenia zewnętrznego do wsiadania i innych takich to trochę dziwne. Tak wysoką cenę zrobił pakiet stylistyczny R Sport, który co prawda wygląda genialnie ale mam wrażenie, że z taką dziwną konfiguracją trochę przesadzili. Jakby dołożyli trochę dodatków to przecież w tej cenie dodatkowe 15-20k już by nikogo nie przeraziło. Nie wiem kto to konfigurował.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, zinger napisał:

A jest taki w tej bemece tzn navi z live traffic?

 

Nie wiem ile Twoj woz kosztowal ale obstawiam, ze nieco wiecej niz te 150k i jak na marke premium przystalo ma na wyposazeniu to co powinno takie auto miec.

Live traffic to w bmw jest chyba od dawna w standardzie ale to działa w pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marcin79 napisał:

Live traffic to w bmw jest chyba od dawna w standardzie ale to działa w pl ?

 

W standardzie to raczej nie ma, ale można dokupić przy zamawianiu/później i działa również w PL.

 

Jak ktoś chce koniecznie googla na ekranie auta to jest opcja carplay, tylko że trzeba mieć Iphona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał:

SUV to ogolne pojecie a bmw czy audi to konkretne marki segmentu, ponoc, premium.

 

Piękno segmentu premium polega na tym że kupujesz dokładnie to co potrzebujesz, możesz kupić sobie 518d z laserowymi światłami i tapicerką ze skóry z merynosa bo tak chcesz, albo 300 konne auto w szmatach bo nie lubisz skórzanej tapicerki

 

A że każda opcja kosztuje, taki lajf.

 

Btw, jaki masz napęd w swojej Atece?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin79 napisał:

Live traffic to w bmw jest chyba od dawna w standardzie ale to działa w pl ?

 

Jest z każdą navi. Tańsza ma mniejszy ekran a droższa większy. Obie mają live traffic i działa to bardzo dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrus napisał:

 

Piękno segmentu premium polega na tym że kupujesz dokładnie to co potrzebujesz, możesz kupić sobie 518d z laserowymi światłami i tapicerką ze skóry z merynosa bo tak chcesz, albo 300 konne auto w szmatach bo nie lubisz skórzanej tapicerki

No to superb faktycznie aspiruje do premium, bo możesz wziąć 272 KM i wyposażenie najbiedniejsze (włącznie ze stalowymi felgami), albo L&K 1.5 tsi.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.