Skocz do zawartości

KIA - pierwsza usterka


Maxit

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie w rocznicę wyjechania Niro z salonu pojawił się komunikat sprawdź TPMS. Krótki test w znajomej gumiarni dał jasną diagnozę...

 

Zadzwoniłem do serwisu. Można się umówić na wizytę (za 3 tygodnie), ale nie ma komu powiedzieć co boli. Więc znów zmarnuję mnóstwo czasu i bardzo jestem ciekawy, czy mają czujnik na półce i zrobią to na jednej wizycie.

 

BTW niezwykle żenujące jest to, że pomimo, że nie nie działa tylko jeden czujnik, to nie da się na desce uzyskać odczytu z 3 sprawnych (a w sumie przy uszkodzonym kole mógłby być znak zapytania i informacja o błędzie komunikacji).

 

Mam wrażenie, że te systemy projektuje Maciek z Klanu...

 

tpms.JPG

Edytowane przez Maxit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 00:23, Maxit napisał:

Dokładnie w rocznicę wyjechania Niro z salonu pojawił się komunikat sprawdź TPMS. Krótki test w znajomej gumiarni dał jasną diagnozę...

 

Zadzwoniłem do serwisu. Można się umówić na wizytę (za 3 tygodnie), ale nie ma komu powiedzieć co boli. Więc znów zmarnuję mnóstwo czasu i bardzo jestem ciekawy, czy mają czujnik na półce i zrobią to na jednej wizycie.

 

BTW niezwykle żenujące jest to, że pomimo, że nie nie działa tylko jeden czujnik, to nie da się na desce uzyskać odczytu z 3 sprawnych (a w sumie przy uszkodzonym kole mógłby być znak zapytania i informacja o błędzie komunikacji).

 

Mam wrażenie, że te systemy projektuje Maciek z Klanu...

 

tpms.JPG

 

Jednak z tymi EV wcale nie tak kolorowo ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mrBEAN napisał:

Jednak z tymi EV wcale nie tak kolorowo ;)

 

Daj spokój... Tragedia antyczna. Każdy wybór prowadzi do unicestwienia :panic:

 

Ale opinie o serwisie to jak na razie mam marną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maxit napisał:

 

Daj spokój... Tragedia antyczna. Każdy wybór prowadzi do unicestwienia :panic:

 

Ale opinie o serwisie to jak na razie mam marną.

Mam wrażenie, że wszystkie serwisy szorują teraz po dnie. Ostatni świetny serwis pamiętam ze Skody kilka lat wstecz. Później równia pochyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrBEAN napisał:

Mam wrażenie, że wszystkie serwisy szorują teraz po dnie. Ostatni świetny serwis pamiętam ze Skody kilka lat wstecz. Później równia pochyła...

 

3tyg terminy w Kia to chyba norma, czy to przegląd olejowy czy zwiezione auto na lawecie

Dziś dzwoniłem do ASO Toyoty bo zbliża się 15kkm i przegląd trzeba zrobić, termin 2-3dni

I nikt cyrków nie robi jak przeleci te 15kkm (w Kia utrata gwarancji)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to dziś auto było w ASO. Odmówiono naprawy gwarancyjnej, ponieważ koło opona była naprawiana poza siecią ASO - gwóźdź...

 

Czujnik nie jest w żaden sposób uszkodzony. Zresztą nawet tego nie sprawdzili.

 

Trzeba przyznać, że podnieśli mi ciśnienie. Na razie poprosiłem o odmowę naprawy gwarancyjnej na piśmie.

 

Mamy jakieś pomysły na to?

  • Lubię to 1
  • Smutny 1
  • zszokowany 3
  • Kupa 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś auto było w ASO. Odmówiono naprawy gwarancyjnej, ponieważ koło opona była naprawiana poza siecią ASO - gwóźdź...
 
Czujnik nie jest w żaden sposób uszkodzony. Zresztą nawet tego nie sprawdzili.
 
Trzeba przyznać, że podnieśli mi ciśnienie. Na razie poprosiłem o odmowę naprawy gwarancyjnej na piśmie.
 
Mamy jakieś pomysły na to?
Zapytaj, czy jest gwarancją na opony i przez kogo realizowana? Oraz warunki gwarancji opony.

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maxit napisał:

No to dziś auto było w ASO. Odmówiono naprawy gwarancyjnej, ponieważ koło opona była naprawiana poza siecią ASO - gwóźdź...

 

Czujnik nie jest w żaden sposób uszkodzony. Zresztą nawet tego nie sprawdzili.

 

Trzeba przyznać, że podnieśli mi ciśnienie. Na razie poprosiłem o odmowę naprawy gwarancyjnej na piśmie.

 

Mamy jakieś pomysły na to?

Mam wrażenie, że serwisy dostały jakieś wytyczne ekstremalnej spychologii 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Maxit said:

No to dziś auto było w ASO. Odmówiono naprawy gwarancyjnej, ponieważ koło opona była naprawiana poza siecią ASO - gwóźdź...

 

Czujnik nie jest w żaden sposób uszkodzony. Zresztą nawet tego nie sprawdzili.

 

Trzeba przyznać, że podnieśli mi ciśnienie. Na razie poprosiłem o odmowę naprawy gwarancyjnej na piśmie.

 

Mamy jakieś pomysły na to?

 

Czy nie jest możliwe, że podczas naprawy opony uszkodzono czujnik?

Trochę dziwne, że czujnik wysiadł akurat w tej naprawianej. Dawno temu była opona naprawiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HelixSv napisał:

Czy nie jest możliwe, że podczas naprawy opony uszkodzono czujnik?

Trochę dziwne, że czujnik wysiadł akurat w tej naprawianej. Dawno temu była opona naprawiana?

 

Wiesz. Może jestem debilem, ale nie aż takim. Pojechałem do gumiarzy, którzy robili koło (jakieś 3 miesiące temu). Rozebrali, sprawdzili... Zrobiliśmy dokumentacje.

Efekt widzisz na zdjęciu.

 

Problem jest taki, że "doratca" nawet nie kazał zdjąć opony. Była naprawiana i won.... Tymczasem opony są na gwarancji producenta i są obsługiwane przez serwis opon. Więc walą w pręta.

 

Historia ma ciąg dalszy. Mianowicie na może żądanie wygenerowania pisma z odmową naprawy gwarancyjnej "doratca" to wygenerował, ale jako, że na piśmie, to poszedł z tym do kierownika serwisu zapytać, czy jest ok. Kierownik posłuchał, że od naprawy do wystąpienia błędu minął okres w miesiącach i zapytał, czy była zdejmowana opona. "Doratca", że nie. Więc kierownik kazał zdjąć koło i też nie znalazł uszkodzeń.

 

I jednak uznają roszczenie, ale nie mają czujnika na półce i ma być w przyszłym tygodniu.

 

Gdyby rozebrali koło, stwierdzili uszkodzenie mechaniczne i odmówili, to ok. Ale coś takiego...?!? Czas zmienić serwis.

 

 

WhatsApp Image 2022-09-23 at 10.02.24.jpeg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maxit napisał:

Historia ma ciąg dalszy. Mianowicie na może żądanie wygenerowania pisma z odmową naprawy gwarancyjnej "doratca" to wygenerował, ale jako, że na piśmie, to poszedł z tym do kierownika serwisu zapytać, czy jest ok. Kierownik posłuchał, że od naprawy do wystąpienia błędu minął okres w miesiącach i zapytał, czy była zdejmowana opona. "Doratca", że nie. Więc kierownik kazał zdjąć koło i też nie znalazł uszkodzeń.

 

I jednak uznają roszczenie, ale nie mają czujnika na półce i ma być w przyszłym tygodniu.

 

Gdyby rozebrali koło, stwierdzili uszkodzenie mechaniczne i odmówili, to ok. Ale coś takiego...?!? Czas zmienić serwis.

Dziadostwo i tyle. Zmień serwis :ok:.

BTW. Kia dzwoni po wizycie z opiniami ?

Skoda ostatnio do mnie dzwoniła, oceniłem obsługę negatywnie. Po kilku dniach dzwonił do mnie gość z serwisu z przeprosinami i obiecał poprawę :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, HelixSv napisał:

Nigdzie tak nie twierdziłem.

 

Nie twierdzę, że twierdziłeś. Mówiąc uczciwie spodziewałem się, że będą walili w pręta...

 

27 minut temu, HelixSv napisał:

Po prostu zastanawiałem się tak samo, jak by mi się to przytrafiło, bo po prostu nie wiem. 

 

Ja byłem wręcz przekonany, że coś na gumiarni spaprali... Ale jak już wiedziałem, że czujnik jest nietknięty, to poszło na noże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, sherif napisał:

Dziadostwo i tyle. Zmień serwis :ok:.

 

Tak trzeba zrobić.

 

30 minut temu, sherif napisał:

BTW. Kia dzwoni po wizycie z opiniami ?

Skoda ostatnio do mnie dzwoniła, oceniłem obsługę negatywnie. Po kilku dniach dzwonił do mnie gość z serwisu z przeprosinami i obiecał poprawę :phi:

 

Taki mam zamiar. Do tego skrobnę jeszcze opinię na guglu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 23.09.2022 o 10:12, Maxit napisał(a):

No to dziś auto było w ASO. Odmówiono naprawy gwarancyjnej, ponieważ koło opona była naprawiana poza siecią ASO - gwóźdź...

 

Czujnik nie jest w żaden sposób uszkodzony. Zresztą nawet tego nie sprawdzili.

 

Trzeba przyznać, że podnieśli mi ciśnienie. Na razie poprosiłem o odmowę naprawy gwarancyjnej na piśmie.

 

Mamy jakieś pomysły na to?

Tak ja juz wczesniej na to wpadlem nie kupowac Kily zmien jeszcze serwis bo szkoda nerowow. Ja na Zeran jezdzilem ale to kawal drogi.

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 21:13, wujek napisał(a):

 Niestety kia ma kiepskie podejście w kwestii gwarancji. 

 

Na swój sposób to żenujące, bo w zasadzie podstawą ich innowacyjności jest właśnie 7-letnia gwarancja, o której mówią/piszą na każdym kroku.

 

Dziś zadzwoniła pani pytając o ocenę wizyty. Sama babka miła (ona zapisuje auta). Opowiedziałem, że doradca chciał mnie oszukać, powoływał się na procedury, które są sprzeczne z zapisami w książce gwarancyjnej. Miał się odezwać jak przyjdą części, też się nie odezwał. Trochę zaniemówiła...

 

Ciekawe, czy będą się starali w jakiś sposób załagodzić sprawę, czy nie...

 

W mercedesie po podobnej awanturze odezwali się po 20 minutach. Ale tutaj uczciwie mówiąc nie oczekuję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maxit napisał(a):

 

Na swój sposób to żenujące, bo w zasadzie podstawą ich innowacyjności jest właśnie 7-letnia gwarancja, o której mówią/piszą na każdym kroku.

 

Dziś zadzwoniła pani pytając o ocenę wizyty. Sama babka miła (ona zapisuje auta). Opowiedziałem, że doradca chciał mnie oszukać, powoływał się na procedury, które są sprzeczne z zapisami w książce gwarancyjnej. Miał się odezwać jak przyjdą części, też się nie odezwał. Trochę zaniemówiła...

 

Ciekawe, czy będą się starali w jakiś sposób załagodzić sprawę, czy nie...

 

W mercedesie po podobnej awanturze odezwali się po 20 minutach. Ale tutaj uczciwie mówiąc nie oczekuję.

Od początku mieli taka politykę. Teraz już nawet nie ma 7 lat gwarancji a tylko do drugiego przeglądu. Trzeba się przyzwyczaić i jeździć do dobrego ASO. Nie wiem jaka oni maja procedurę przecież zs naprawę gwarancyjna płaci importer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał(a):

Od początku mieli taka politykę. Teraz już nawet nie ma 7 lat gwarancji a tylko do drugiego przeglądu. Trzeba się przyzwyczaić i jeździć do dobrego ASO. Nie wiem jaka oni maja procedurę przecież zs naprawę gwarancyjna płaci importer. 

 

Głupie to w sumie. Bo samo auto naprawdę fajne i nie mam do niego większych uwag. Natomiast zakup samochodu jest nierozerwalnie związany z obsługą posprzedażną. I to połączenie już wypada dużo gorzej, niż samo auto... Importer sam sobie "swojaka" strzela.... Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maxit napisał(a):

 

Głupie to w sumie. Bo samo auto naprawdę fajne i nie mam do niego większych uwag. Natomiast zakup samochodu jest nierozerwalnie związany z obsługą posprzedażną. I to połączenie już wypada dużo gorzej, niż samo auto... Importer sam sobie "swojaka" strzela.... Bez sensu.

 

Rozwazalem zakup Sportage HEV, ale po lekturze forum Kia mi przeszlo, wlasnie przez narzekania na serwis i "gwarancje".

Co ciekawe z Hyundaiem raczej nie ma takich problemow, to ich 5 lat gwarancji wyglada lepiej niz teroetyczne 7 w Kia.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Rozwazalem zakup Sportage HEV, ale po lekturze forum Kia mi przeszlo, wlasnie przez narzekania na serwis i "gwarancje".

Co ciekawe z Hyundaiem raczej nie ma takich problemow, to ich 5 lat gwarancji wyglada lepiej niz teroetyczne 7 w Kia.

 

kia to dobre auta... ale tak do 100tys ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Nie wiem jaka oni maja procedurę przecież zs naprawę gwarancyjna płaci importer. 

Płaci, ale muszą uzyskać autoryzację.

35 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Rozwazalem zakup Sportage HEV, ale po lekturze forum Kia mi przeszlo, wlasnie przez narzekania na serwis i "gwarancje".

Co ciekawe z Hyundaiem raczej nie ma takich problemow, to ich 5 lat gwarancji wyglada lepiej niz teroetyczne 7 w Kia.

IMHO nie ma co się tym sugerować, w każdej marce są narzekania na serwis. Ja dawno przestałem czytać fora danej marki ;).

Rodzice mają 3cią Kię, część przeglądów i napraw załatwiałem ja. Nigdy nie było problemu, nawet w ostatnim tygodniu gwarancji 7-letniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Rozwazalem zakup Sportage HEV, ale po lekturze forum Kia mi przeszlo, wlasnie przez narzekania na serwis i "gwarancje".

Co ciekawe z Hyundaiem raczej nie ma takich problemow, to ich 5 lat gwarancji wyglada lepiej niz teroetyczne 7 w Kia.

 

Hyundai mocno pilnuje wizerunku i zabiega o dobre oceny klientów.

Dało to się odczuć u dilera, u którego ja się stołowałem przez 5 lat :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sherif napisał(a):

Płaci, ale muszą uzyskać autoryzację.

IMHO nie ma co się tym sugerować, w każdej marce są narzekania na serwis. Ja dawno przestałem czytać fora danej marki ;).

Rodzice mają 3cią Kię, część przeglądów i napraw załatwiałem ja. Nigdy nie było problemu, nawet w ostatnim tygodniu gwarancji 7-letniej.

Czyli są leniwi. Co za problem zebrać info i wysłać pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 13:39, sherif napisał(a):

Dziadostwo i tyle. Zmień serwis :ok:.

BTW. Kia dzwoni po wizycie z opiniami ?

Skoda ostatnio do mnie dzwoniła, oceniłem obsługę negatywnie. Po kilku dniach dzwonił do mnie gość z serwisu z przeprosinami i obiecał poprawę :phi:

 

Dzwoni. Oceniłem negatywnie, ale nikt do mnie już więcej nie zadzwonił;]

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Rozwazalem zakup Sportage HEV, ale po lekturze forum Kia mi przeszlo, wlasnie przez narzekania na serwis i "gwarancje".

Co ciekawe z Hyundaiem raczej nie ma takich problemow, to ich 5 lat gwarancji wyglada lepiej niz teroetyczne 7 w Kia.

 

I tak chyba jest w praktyce.

W Hyundaiu bez problemów, a w Kia faktycznie jakiś dziwny opór jest niezrozumiały, także chyba taka polityka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maxit napisał(a):

 

Głupie to w sumie. Bo samo auto naprawdę fajne i nie mam do niego większych uwag. Natomiast zakup samochodu jest nierozerwalnie związany z obsługą posprzedażną. I to połączenie już wypada dużo gorzej, niż samo auto... Importer sam sobie "swojaka" strzela.... Bez sensu.

 

To zdaje sie Toyota ma takie motto, że pierwsze auto sprzedaje sprzedawca, a kolejne serwis. 

Niestety podejście serwisów i papierowe gwarancje niektórych marek mocno zniechęcają - albo wybiórcze podejście do problemu, ktomuś uznają usterkę, inny z taką samą zostanie olany,. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2022 o 14:18, Maciej__ napisał(a):

Co ciekawe z Hyundaiem raczej nie ma takich problemow, to ich 5 lat gwarancji wyglada lepiej niz teroetyczne 7 w Kia.

 

Też mam takie wrażenie... U nas Hyundai wytrzymał 3 lata i uległ kradzieży..

 

Ale na tej podstawie już wiem, że było łatwiej i przyjemniej. temat termin przeglądów był też sensowniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.