Zawartość dodana przez HelixSv
-
Mazda CX60 PHEV
...I prawdopodobnie ostatni. Ładne auto.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Jak czytam naszych kącikowych EV ekspertów-gawędziarzy twierdzących, że wszystkie EV jeżdżą przyklejone do tirów, to mogę stwierdzić, że jechałem bardzo szybko.
-
W jakim trybie jeżdzicie
Czyli u mnie nie ma. Nie narzekam.
-
W jakim trybie jeżdzicie
Chyba u mnie nie ma.
-
W jakim trybie jeżdzicie
W tmy sr jest tylko B. W bmw i3 też był tylko B. W eniro i w id4 można wybrać. Jak mam możliwość, to wybieram D.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Y rwd. Polecam. Przy -15C przejechalem dość szybko 240km i miałem jeszcze 10%
-
Jakieś nowości na S7 ? Wawa gdansk
-
VW ID.4 2024
Chyba jest większy ekran i trochę poprawiony software. Dalej 2 przełączniki dla 4 szyb i morze piano-black. Nie wiem, jak dobre jest teraz wyszukiwanie trasy z odpowiednimi ładowarkami, bo to była tragedia. Ciekawe też jak z updatami systemu, bo to co w Tesli zajmuje pół godziny w ID zajmowało pół roku. No i nie wiem, czy można już jeździć podczas dużego deszczu bez ryzykowania poważnej awarii komputera.. Jak jest dużo taniej od Y to można się zastanowić. To duży i komfortowy samochód.
-
Kona czy Leaf ?
Zupelnie inaczej. W Volvo Cars chiński jest właściciel. Cała reszta (design, produkcja, większość kadry zarzadzajacej, itp) jest w olbrzymiej większości europejska. W MG europejska jest tylko nazwa.
-
Komu nie odpalił?
Jak w domostwie pojawia się elektryk, to auto spalinowe zasiedlane jest przez pająki. Wielokrotnie potwierdzone.
-
Komu nie odpalił?
W Tesli jadąc i nawigując do superchargera (i chyba też innych szybkich ładowarek) bateria się nagrzewa, aby przyjąć energię z dużą mocą. Ja popełniłem mały błąd. Dojechałem do celu wycieczki z 15%, postawiłem auto na parkingu na mrozie Po 3 godzinach ruszyłem do domu, supercharger był 10 minut dalej, bateria próbowała się nagrzać, ale nie zdążyła, no i było marne 30 kW. Podładowałem ze 20 min, tylko tyle aby dojechać do następnego SCh, no i tam już było 170 kW. Nie wszystkie EV potrafia przygotować baterię, więc w każdym razie dużo lepiej ładować na końcu podróży (gdy bateria jest ciepła) niż na początku. Poprzedniej zimy popełniłem podobny błąd w Niemczech w ID4. W nocy dojechalem do celu na malym %. Nastepnego dnia podjechałem do szybkiej ładowarki sie naładować, szło jak krew z nosa.
-
Komu nie odpalił?
Ja w weekend przejechalem ponad 500 km. Temperatura od -12 do -20. Przy minus 20 musialem włączyć defrost, bo parowaly boczne szyby. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to ładowanie ciepłej (przygotowanej) baterii. Różnica jest spora, 25 kW vs 170 kW przy 10% .
-
Kona czy Leaf ?
Niżej? Od? Stelantis jest niżej od Hyundai.
-
Kona czy Leaf ?
Niestety w temacie elektryków marka Citroen to egzotyka i nie reprezentuje nic. No, może prawie nic, bo bratni Peugeot ma minimalne doświadczenie. Obie marki od Koreańczyków są dwie ligi niżej.
- MG4
-
Kona czy Leaf ?
Ładnie! Skopiowałeś z wiki? Toż to 100% chińszczyzna z angielską nazwą! Ale Chiny rządżą i dzielą w EV, więc chińskość to tylko duża zaleta. Wolałbym nowe MG od używanej Kony 39, nie wspominajac o Leafie.
-
Żeby było jasne...
Oswiecisz w detalach? Niedasie. Jak ze ślepym o kolorach. Bez urazy.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Niestety tak. Ponad to, Musk twierdzi, że zmiana kierunku jazdy przód-tył jest przereklamowana. W wiekszosci przypadkow Tesle będą się tego same domyślać. Mnie jednak bardziej drażnią kierunkowskazy w kierownicy.
-
Żeby było jasne...
Trochę czasu i zrozumiesz. 👍
-
Nowy użytkownik EV
Chyba najładniejszy elektryk. Bryła jak w spalinowym. Ale cudów nie ma. Bateria w podłodze zabiera dużo miejsca w kabinie (szczególnie odczuwalne z tyłu). Auto przyjemnie się prowadzi, jest ciche i szybkie. Ma duży zasięg, co ma duże znaczenie w przypadku marek innych niż Tesla i/lub dla nowych użytkowników EV i/lub w Polsce. Raz podczas dlugiej jazdy testowej pojawił mi się blue screen i ze 2 minuty restartował się system (auto jechało normalnie).
-
Żeby było jasne...
Elektryczna Kona to świetny samochód. Z tyłu dość ciasny. Oczywiscie, przy tej baterii, to raczej tylko dookola komina. Co do ceny, to się nie wypowiem, bo się nie znam.
-
Tesla Y czy Mustang-e ?
Za około pół roku mają wprowadzić te same wynalazki w Y, więc lepiej nie zwlekać.
-
Ionity - gasimy światło
-
Jakieś nowości na S7 ? Wawa gdansk
Teraz rozumiem. Na trzeźwo kijom ciężko jechać...
-
Jakieś nowości na S7 ? Wawa gdansk
Będzie siedział ktoś z tyłu o wzroście >150cm?