Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    No właśnie te iX1 żre za dużo prądu. Jechałem dziś 60 km przy 1C, 95 km/h i wyszło 22 kWh/100km. Powrót TMY SR, takie same warunki, wysokości, wiatry, tylko że 105 km/h - 16 kWh/100km. Wiem, że ta beemka ma napęd na 4 koła, ale to sporo mniejszy samochód. Pewnie za bardzo kanciasty i/lub cięższy i/lub gorszy silnik i/lub mniej efekywne ogrzewanie. Nadal, niezły samochód.
  2. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Forum EV
    Mi pasuje... 🦥 Na szczęście jest kilka grafik do wyboru. Jest jeden jeszcze bardziej pokręcony. W linku, co dałem piszą. Wejdź i porównaj z czymś, co znasz. Na moją jazdę przy +3C, jakieś 250-300km.
  3. Mam teraz okazję tym pojeździć. Bardzo fajne auto, ładne i szybkie. Z tyłu nawet mieszczę się "za sobą". Raczej nie na wyprawę do Albanii czy Kapsztadu z przyczepą i rowerami, bo zasięg taki sobie. Jeden z lepszych EV na rynku. https://ev-database.org/car/1701/BMW-iX1-xDrive30
  4. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
  5. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Musisz pytać jeszcze zamożniejszych od siebie. 🕶️ Wygląda, jak jakiś Rolls-Royce.
  6. To nie jest normalne. Przykład z mojego podwórka. Jak startowało Volvo XC0 electric, to okres oczekiwania sięgał roku. Znajomy sprzedawca z lokalnego salonu Volvo zamówił sobie jedno, dla siebie. Ale Volvo Szwecja odgórnie zdecydowało, że pierwszeństwo mają normalni klienci i zamówienie mu normalnie skasowano.
  7. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    Superczardżery re-otwarto pod GigaBerlinFactory. Szkoda, że nie kilka dni temu, bo wĺaśnie obok teslowałem. Dostępne dla wszystkich EV z CCS.
  8. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    Ja pisałem o ładowarkach a nie o tym całym państwowym potworze, co go połączyli z lotosem czy PGNiG. Niech zrobią fuzję z pozostałymi państowymi firmami, to dopiero będzie powód do dumy. 🦥
  9. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    Normalną sprawa. Ładowarki Orlenu są głównie dla ozdoby. Zarzadowi Orlenu klienci w niczym nie przeszkadzają.
  10. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    Tak, Orlen to inny stan świadomości. Ja nie mogłem zainstalować do nich apki, bo nie jest Prawdziwym Polakiem.
  11. HelixSv odpowiedział HelixSv na temat - Infrastruktura
    Właśnie zainwestowałem 5 eur w rfid. W Polsce by mi się przydało, bo te SCh koło A2 mają bardzo średnie lokalizacje.
  12. EV pomyleńcy. Korzystacie? Wyglada zachęcająco, szczególnie stawki na Ionity (0.25 eur/kWh + 0.15 eur/min) i żadnego abo.
  13. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    Jest dość interesujące i nie szaleje z ceną. Tylko miej na uwadze czekanie, bo w Volvo 10 miesiecy to norma.
  14. HelixSv odpowiedział Chalek na temat - Forum EV
    Do takich zastosowań to się nada. Jedyny problem, to że Ci się jazda elektrykiem spodoba, będziesz nim jeździł co raz dalej klnąc na zasięg i szybkość (wolność) ładowania. W najgorszym przypadku wyrobisz sobie opinię na temat wszystkich EV na podstawie eGolfa. Są takie przypadki...
  15. Konkretny przeciwnik. U mnie: - Niedziałające przednie kierunkowskazy - Brak możliwości wyłączenia świateł mijania (nawet po zgaszeniu samochodu, zamknieciu i oddaleniu się na pół godziny) - i 4 inne żółte błędy pojawiające się na desce. U kolegi: - Usterka klimy - Usterka pilota U kolegi 2: - Usterka ryglowania zamka drzwi kierowcy skutkujące radosnym otwieraniem drzwi przy skrętach w prawo. - Działający na wyobraźnie komunikat na czerwono, że istnieje niebezpieczeństwo zapłonu dużej baterii podczas gdy auta znajdowało się metr od domu i nie dało się go uruchomić. Wszystkie 3 ID4 miały przejechane maksymalnie 15 kkm. O idiotycznym infotainmencie i updatach online trwających ponad pół roku szkoda pisać.
  16. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Forum EV
    Pewnie TM3 SR. Tylko, ze Ci się spodoba i w trasy będziesz jeździł, to już lepiej TMY SR. W tym modelu w trybie "jeżdżę w lato po wsi 40-60 km/h" udaje mi się osiągnąć 9 kWh na 100 km.
  17. Stawiam ID4 przeciwko GLE phev, że jednak jest.
  18. Świetne podejście pracodawcy. W pracy musicie siedzieć na sosnowych stołkach zamiast na krzesłach biurowych? No nic. Jak nie Tesla, to od biedy Hyundai/Kia, może BMW...
  19. HelixSv odpowiedział PawelWaw na temat - Forum EV
    Może te PL to bardziej Suwałki niż Wałbrzych...
  20. HelixSv odpowiedział ppmarian na temat - Forum EV
    Ja pod pracą codziennie widzę ze 30. Spokojnie z 10% samochodów na parkingu pracowniczym.
  21. HelixSv odpowiedział ppmarian na temat - Forum EV
    Tfu!!! To bylby numer... Ale jak chodzi tylko o prześwit, a nie o to, aby gdzieś dojechać, to wybór całkiem dobry.
  22. HelixSv odpowiedział ppmarian na temat - Forum EV
    Volvo, Polstar, BMW?
  23. U mnie słońce jest malo i muszę płacić z 50 groszy za kWh. 5-8 złotych za 100 km 👾
  24. https://youtu.be/OJHfPshBZUI?si=RZtVtwUAWH-WWpxh 7:08 Tesla pompa ciepła vs konkurencja
  25. Pisałem, że nie ma magii. Prościej już nie mogłem. Szkoda, że dyskusja rozbijła się o brak zrozumienia słowa pisanego. Dla innych, bo różni ludzie czytają wątek. Tesla jest prawdopodobnie najlepsza na rynku w wykorzystywaniu energii, odzyskują każdy skrawek ciepła na różnych etapach zasilania samochodu, ma dobre silniki (możliwe że najlepsze) i bardzo dopracowane platformy (stosunek wagi to wytrzymałości). Z mojego doświadczenia. W ID4 najniższe zużycie, które udało mi się osiągnąć to 14 kWh/100km w Y SR 9 (!). Samochody podobnych rozmiarów. Y lżejsza ale oferująca więcej miejsca i wg ncap bezpieczniejsza. Co więcej, Y SR zużywa mniej energii niż eNiro czy nawet BMW i3

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.