Zawartość dodana przez HelixSv
-
Pierwszy raz za miasto co mi potrzebne?
Właśnie sprawdziłem i ten GW jest całkiem mocny po warszawskiej stronie Łodzi. Nic, tylko ładować. Aż szkoda tracić czasu na jazdę.
-
Nowa Tesla 3
Dla kierowców Tesli były. Kierowcy innych EV pocą się ze stresu, czy ładowarka działa a potem mowia, że wszystkie EV tak powinny mieć wentylowanie. 👾
-
Wiem że to spidersweb ale już dawno nie czytałem takich glupot
Nie wiedziałem, że Polstar to hatchback, wygląda jak sedan. W każdym razie, dla mnie za ciasne. Może dla singla, albo jakie drugie auto... Id4. Pewnego razu jechałem że Szwecji do Warszawy. W Swinoujsciu zaraz po zjeździe z promu samochód zaczął raportować 5 (pięć) błędów i zaczął bezustannie buczeć. Przestały działać przednie kierunkowskazy, nie dało się wyłączyć świateł mijania (również po wyłączeniu, zamknięciu samochodu i oddaleniu się), buczenie też nie ustawało. A jeden z błędów informował o awarii systemu doświetlania zakrętów, którego to systemu moje id4 nie miało. A ja miałem do przejechania tego dnia 500 km. Samochód częściowo się naprawił po kilku godzinach. Ale potem znów zaczął pikać i buczeć. No i cała Polskę przejechalem bez przednich kierunków (te w lusterkach i z tyłu działały). Polecam tylko najgorszemu wrogowi. Po powrocie do Szwecji serwis wymienil komputer. Mam jeszcze dwóch kolegów w pracy użytkujących ID4. Jednem popsuła się klima (oczywiście w upał) i jeszcze drzwi przestały się blokować, tzn na zakrętach musiał je trzymać ręką, bo się otwierały. A ID4 drugiego jest od ponad miesiąca w serwisie, bo auto zaczęło go straszyc, że bateria zaraz sie zapali, no i na lawecie pojechało do serwisu, który raczej nie wie, co robić. Więc, jak widzę, że ID4 sprzedaje się całkiem nieźle w EU, to bardzo mi tych ludzi szkoda. Kupili, bo ufają marce. Jestem pewien, że wielu z nich przejdzie do Tesli, a jakaś część do innych marek.
-
Wiem że to spidersweb ale już dawno nie czytałem takich glupot
Polstar 2 jest klaustrofobiczny (i do tego sedan) i gorzej nadaje się na dłuższe jazdy z powodu uboższej i bardziej zawodnej infrastruktury. Co generalnie od razu dyskwalifikuje samochód, jeśli ma to być główne auto w rodzinie. Przypominam, że mówimy o użytkowaniu na Florydzie, gdzie ładowarki Tesli są wszędzie a ładowarki do innych EV leżą i kwiczą. Mam Y i autentycznie nie mogę wyjść z zachwytu. Ci, co mnie znają, że nie mam problemu z pisaniem nieprzyjemnej prawdy o moich samochodach, jeśli na to zasługują. Taki ID4 to była wielka wtopa, z której szybko się ewakuowałem. Kiedys miałem s60 i v70, obydwa raczej nowe. Bardzo dobre samochody, ale nudne. Testowałem też v90 na jeden weekend i belem zawiedziny, bo było głośne, może dlatego, że diesel. Jakość i wygląd bardzo dobre. Wracając do Y. Mam to dopiero od marca (16500 km). Poprawiana była klapa bagażnika (serwis przyjechał i naprawil po kilku godzinach od zgloszenia). Poza tym absolutnie żadnych zastrzeżeń. Wszystko świetnie spasowane, nigdy nic nie brzęczy, dobre wyciszenie (jakiś czas temu wprowadzono w Y podwójne szyby), bardzo dobre nagłośnienie, bardzo dużo miejsca, wygodne siedzenia, fenomenalny system obsługi. Po lifcie bedzie jeszcze lepiej, tylko te kierunkowskazy na kierownicy...
-
Wiem że to spidersweb ale już dawno nie czytałem takich glupot
Plugina to ma teraz.
-
Wiem że to spidersweb ale już dawno nie czytałem takich glupot
Poważnie, to bierz Teslę, to będziecie mogli pojechać gdzieś dalej niż Orlando. Polecam Y po lifcie, albo X jak jesteś bogaty. Ceny nieTesli tak latwo nie spadają, nie mają takich marży.
-
Wiem że to spidersweb ale już dawno nie czytałem takich glupot
Wczoraj obniżyli, dużo! https://insideevs.com/news/684663/tesla-model-s-model-x-price-cuts-standard-range-removal/
-
Wiem że to spidersweb ale już dawno nie czytałem takich glupot
Uczą się. Z samochodami też im trochę zajęło. Załóż normalne panele od Chińczyka i nie cuduj.
-
Wiem że to spidersweb ale już dawno nie czytałem takich glupot
Czy mi się wydaje, czy X właśnie w US potaniał? Teraz jest 80k za nową wersje bazową czyli stary LR. Pamiętasz, ile kosztował wcześniej?
-
Degradacja baterii, a szybkie ładowanie
Trochę dziwne, że w dniu zero, a więc jeszcze przed pierwszym ładowaniem, tesle ładowane szybko mają minimalnie mniejsza maksymalną pojemność. No i to, że żadne jako nówki nie mają 100% zasiegu na początku użytkowania. 🦥
-
Wiem że to spidersweb ale już dawno nie czytałem takich glupot
U was to pewnie będzie inaczej w każdym stanie. A na razie to w niektórych stanach są takie dopłaty, odliczenia od podatku, jakieś granty, że musk staje. A i ceny aut są niższe.
-
Nowa Tesla 3
Jak mogłem zapomnieć?! Oczywiście, że ma! Musk poszedł po rozum do mózgu i zrobił. Teraz, to już prawie pełnoprawny samochód. #potmisiepodupielał
-
Nowa Tesla 3
https://youtu.be/gQ6zIHHMlSs?si=XdpPjt03bMUbYBwy Lepsza aerodynamika, zawieszenie, wyciszenie i nagłośnienie... Ale te kierunkowskazy na kierownicy... Powodzenia w szukaniu ich zjeżdżając z ronda.
-
Nowy Passat eHybrid (phev)
Bywaly takie przypadki. Jazda 60-150 km do wiekszego miasta, okazyjne ładowanie ze dwie godziny i powrót. Przy baterii 20kWh, maksymalna moc ładowania 3.5 kW to by była kiepska kombinacja. A przy ładowaniu DC to już w ogóle można jechać w trasę i udawać, że się ma elektryka.
-
Nowy Passat eHybrid (phev)
Godna bateria, opcjonalnie szybkie ładowanie. https://elektrowoz.pl/auta/nowy-volkswagen-passat-variant-jako-hybryda-plug-in-z-bateria-23-197-kwh-ladowaniem-dc-do-50-kw-i-ac-11-kw/
-
Superchargery
Kłamiesz, jak każdy użytkownik EV.
-
FSD wersja zbudowana z AI
Tak, tylko ludzie wymagają, żeby maszyny nie myliły się nigdy. Nawet 10 razy bezpieczniejsza jazda robota od czlowieka to za mało. Kierowca rozjedzie przechodnia to normalną rzecz, a jak czasem zdarzy się robotowi, od razu wielkie halo! 🙆♂️
-
FSD wersja zbudowana z AI
Wydaje mi się, że teraz przyspieszy. Śmieszne, że Tesla z fsd nauczyła się nie zatrzymywać na , bo 99,5% amerykańskich kierowców tego nie robi.
-
Superchargery
No! Masz prawie pod domem. Najpewniej skorzystam w pod koniec października. Dla Tesli w Warszawie nic lepszego nie ma.
-
Superchargery
-
Jeździć, obserwować
Co racja, to racja. Nie ma to jak stare, sprawdzone sposoby. Jak coś działa, to po co zmieniać do cholery?
-
FSD wersja zbudowana z AI
No, no... Robi się interesująco. https://youtu.be/ZI7-Swmuo4A?si=yr1d7LD6zq4egDss
-
Wyprawa do Niemiec po Ioniqa "classic".
Fajny materiał. https://youtu.be/m39z1pk1ezg?si=SEHZZNdOyjPsHYKz
-
Mamy kolejnego psychofana na forum!
-
Złośliwość?