Zawartość dodana przez HelixSv
-
Szczecin - Zakopane - Bolzano
Na Ekoenie koło Zielonej Góry było z pół godziny, sorki nie pamiętam dokładnie. Ładowarka była szybka - 150 kW. Ale drogo też nie. Chyba taniej niż dużym benzynowym. Elektryk wygrywa przez pozostałe 90% kiedy jeżdżę za ćwierć-darmo dookoła mojej wioski. Są, koło Wrocka nie mam problemu. Bardziej na A4 później. Same pojedyncze ładowarki, sporo ale samotne. Jest fajny hotel z aquaparkiem, podoba się córce. Co zrobić... Jak mieszkałem w Warszawie czy koło Katowic do to Zakopca nie jeździłem. Za to teraz jak mam "blisko"... W każdym razie jestem tu tylko 3 dni, potem Austria i Włochy.
-
Rok ze Skodą
Przedwczoraj w Szczecinie widziałem BMW i3 na taksówce. Nic mnie już nie zaskoczy. Taka beemka nie ma zasięgu dużo lepszego od Citygo, a na taxi jeździ.
-
Szczecin - Zakopane - Bolzano
Najpierw była jazda BMW i3. Cztery osoby z bagażami. Niby hardcore, ale poszło nieźle. Potem jazda w eNiro. Tylko z międzylądowaniem w Sudetach. Żadnych problemów. Dziś dokonałem powyższego w ID4. 750km. Wyjazd o 7.00, na miejscu o 16.00. Start ze Szczecina z baterią 97% - Tam było nocne ładowanie na AC. 44 kWh za 63 zł. Potem ładowanie na Ekoenie, chyba z 30 do 90%, jakieś 1.4 za kWh. Zgubiłem paragon. Ekoen był fajny. Tam w sobotę czy niedzielę niema nikogo. Obsługa jest tylko w dni powszednie. Więc w saloniku (kod dostępu dostaje się podczas ładowania) musiałem dokonać "maintenansu" ekspresu do kawy (tacka pełna zlewek, zapchany pojemnik ze starą kawą, pusty zbiornik na wodę), latałem kilka razy z tym do kibla, ktoś kto będzie sprawdzał kamerę będzie miał ubaw. W każdym razie zeszło się do 90%. Potem GW w Kątach Wrocławskich. 43 kWh w 43 minuty. 98 zł, drogo, ale nie mam abonamentu . Od 11.00 do 11.43. Znowu do 90% bo czekaliśmy na pierogi (na zamówienie) i z obiecanych 10 minut zrobiło się 20. A potem trzeba było je jeszcze zjeść. Te obiady to najgorsza rzecz w całej elektromobilności. Potem Jaworzno, ukochany Orlen. 13.50 14.15 i 63 zł. Chyba poszło do 60% trochę za dużo bo w Zakopcu zostało jeszcze 20%. Taka historia. Starałem się utrzymać 125 km/h. Klima ustawiona na 22C. A temperatura dochodziła do 34C Wszystko się udało. Szkoda, że w Polsce czasem strach dojeżdżać do ładowarki z 5% soc. Strach, bo ta jedyna ładowarka Orlenu w danej lokalizacji może być zajęta albo zepsuta. Thank you for attention. Idę na piwo.
-
Rok ze Skodą
Tego nie da się zapomnieć. Ja jutro trzaskam 750 km po dzikiej Polsce. Będzie się działo.
-
122.9kWh/100km
Pewnie Bjorn spał w aucie i nie chciał, aby go raziło słońce. Możliwe, że słońce może też doskwierać podczas jazdy. Ewentualnie jako osłona termiczna.
-
122.9kWh/100km
386 km przy 120 km/u. Nieźle!
-
122.9kWh/100km
Daj kilka fotek całej Tesli. Fajny colour.
-
122.9kWh/100km
To w zimę będzie 16 km. I to nie licząc degradacji.
-
122.9kWh/100km
Fejk. Elektryk to jest dobry do miasta, ewentualnie może się ciągnąc za tirem. Z resztą, po takim torze to żadna sztuka, bo auto może być cały czas podpięte do prądu. ... kwestia przedłużacza.
-
Sprowadzanie używek z Norwegii YT
Interesujące. Może komuś ten materiał pomoże...
-
No łatwo nie jest....
Ewentualnie skasują i zamówisz jeszcze raz...
-
No łatwo nie jest....
Ja podobno dostałem swoje eNiro szybko, bo Hiszpania zrezygnowała ... Cokolwiek to znaczy. Jedno, co wiadomo, to to, że żadna centrala Kia w żadnym kraju nic nie wie, tylko wróży z fusów.
- Tesla Petrolhead'a
-
No łatwo nie jest....
No nie mów, że z materiału tego ćwierć-inteligenta (#no_offence) próbujesz wyciągać jakieś sensowne wnioski...
-
No łatwo nie jest....
ID3/ID4 miały kiepski start. Ale to chyba przypadłość nowych czasów: "Wypuśćmy na rynek wersję beta i z czasem będziemy poprawiać". Mam ID4 rok, przejechałem 25000 km. System zawiesił mi się raz. (BMW I4 mialem dwa dni i system też mu się raz zawiesił ) Co do samej obsługi ID3/4, to trochę poprawili a trochę się już nauczyłem/przyzwyczaiłem. Czasem nawet używam komend głosowych, jak "Turn on radio". Generalnie jestem coraz bardziej zadowolony.
-
No łatwo nie jest....
EQA wydał mi się znacznie mniejszy od eNiro. Chodzi mi o przestrzeń z tyłu. Ale jak rodzinie pasuje, to spoko. Kona to techniczny bliźniak eNiro, ładniejsza, ale znacznie mniejsza. 2008 w ogóle do mnie nie przemawia, źle się czułem w tym samochodzie, parametry średnie a PSA nie słynie z elektryków. Może sprawdź jeszcze ID3.
- BMW iX
- BMW iX
-
Charge Your Non-Tesla
Jak podlechalem, to ładowały się dwie eSki. Na widok VW ich właściciele uciekli w zarośla i stamtąd mnie obserwowali.
-
Charge Your Non-Tesla
#eksperymentsiępowiódł #śmiga #drogojakbezynawczasiewojny Czas ładowania 3 minuty 40 sekund. W razie sytuacji kryzysowej może być...
-
Sprzedaż BEV w kwietniu w EU
-
Sprzedaż BEV w kwietniu w EU
Tesla miesza, bo nieregularnie raportuje sprzedaż.
-
Sprzedaż BEV w kwietniu w EU
Ale ten fiacik szarpie w Polsce. U mnie praktycznie nie istnieje.
- BMW iX
- BMW iX