Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Tesla
    https://youtu.be/zXUpU5OwKmA
  2. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Tak będzie, mówie Wam... A pierwszej czwórki to jestem pewien. - Ford Mustang Mach-E - Hyundai Ioniq 5 - Kia EV6 - Škoda Enyaq iV ----------------------------- - Peugeot 308 - Cupra Born - Renault Mégane E-Tech
  3. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Ciekawy raport. IMHO Hyundai jest wyżej niż VW, a Toyota jest gdzieś w okolicach miejsca 73.
  4. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Wymyśliło elektryka tańszego niż TmX czy też TmY z kanapą umieszczoną trochę wyżej niż kostki pasażera. https://youtu.be/2I9k1D_9v60 Wymyśliło też piano black na wewnętrznych uchwytach drzwi i taki infotainment, że wolę jeździć w zimnie niż zrobić cieplej. Mam nadzieję, że wynalazca #wisizajajka.
  5. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Ale ja chciałem testu elektryka... Spalinowym to każden jeden umi.
  6. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Tytuł sobie załatw "Lekarz-Adwokat". Gdybym wcześniej wiedział, że EV6 dodaje tyle respektu...
  7. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Daj, daj. Sam zrób i zapodaj. Ja poproszę z przyczepą kampingową, pod górę, pod wiatr, -20C, śnieżyca, 140 km/h, pięć osób na pokładzie, pełne ogrzewanie i otwarte szyby. Wtedy sobie jakieś zdanie wyrobię.
  8. HelixSv odpowiedział Mrowa na temat - Motokącik
    Zostaw, bo się zmęczysz. Nie trzeba więcej EV, ciasno się robi przy ładowarkach.
  9. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Zdążą... Musiałem poszukać w necie, czy może na siłę próbuję znaleźć jakieś wady T3. Ale raczej nie... https://youtu.be/zXUpU5OwKmA
  10. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Dziś siedziałem w tm3. Różnica poziomów pomiędzy podłogą a kanapa jest JESZCZE mniejsza niż w ev6. Tak wiec Kia zyskała w moich oczach, gdyż może być gorzej. Tm3 to samochód wybitnie 2+2. Co jest szokujące, bo to spory samochód. Chyba już BMW i3 jest lepiej pod tym względem.
  11. HelixSv odpowiedział kravitz na temat - Tesla
    Kurcze, niedobrze. Może da się jeszcze zrezygnować z tego elektryka? Jego i tak nie ma gdzie ładować. A jeśli nawet, to na pewno dostanie samozapłonu.
  12. https://cleantechnica.com/2021/11/25/tesla-news-europe-workers-create-works-council-fastned-chargers-added-to-navigation/ Duży plus zarówno dla Fastned jak i Tesli. Ładowarki Fastned są teraz uwzględniane w nawigacji Tesli, która również inicjuje nagrzewanie baterii w drodze do ładowarki. Sam Fastned dość dynamicznie się rozrasta, ostatnio wygrali spory przetarg na stawianie swoich stacji na wielu mopach we Francji.
  13. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
  14. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    W ogóle sformułowanie "Odległość do opróżnienia baku" jest ciekawe, trochę filozoficzne. U mnie rano ta odległość wynosi około 6 metrów. Tyle mam do ubikacji.
  15. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Oglądałem dziś EV6. Tylko w salonie, nie chciało mi się testować, bo i tak nie jestem aktualnie klientem. To była jakaś SportLine, albo GT Line, aż tak się nie znam. Samochód duży, prawie się zmęczyłem obchodząc go dookoła. Sylwetka kontrowersyjna czyli wg mnie plus. Bardzo ciekawy tył, szczególnie lampy na rogach, bardzo udziwnione i wystające, 3d pełną gębą. Otwieram bagażnik. Głęboki ale niski, obniżenie podłogi trochę pomaga, ale nadal bardzo ścięty tył zabiera praktyczności. Moje dwa wielkie psy sprawiają, że jestem na punkcie trochę zboczony. Siadam za kierownicę. Od razu nasuwa mi się cytat z filmu Kogel-Mogel: "Marian, tu jest jakby luksusowo." Jest bardzo ładnie, materiały dobrej jakości, fajna kierownica, dość mało piano black, trafia się jakaś gałka. Na minus - nieregulowany podłokietnik. Dobra, reguluję dobrze siedzenie i idę na tył usiąść za sobą. Siadam... i wtopa. Kolana niebezpiecznie zbliżyły się do uszu. Znaczy siedzenie jest za nisko w stosunku do podłogi. Wiadomo podłoga jest dość wysoko, bo bateria, a sufitu nie chcieli obniżyć, bo to nie SUV, ale dla kogoś kto ma 181 cm to jest bardzo niewygodne. Mam dwa wyjścia, albo skrzyżować nogi w piszczelach i usiąść trochę rozkraczony albo je wyciągnąć. Wyciągam! Wydaje się, że miejsca jest dużo (bo to duży samochód) i rzeczywiście od kolan do oparcia kierowcy mam dobre 15 cm, ale z miejscem na stopy jest krucho, nie mogę ich wcisnąć pod siedzenie kierowcy. Myślę, lecę na przód je podwyższyć, bo pewnie jest na maxa obniżone. Ale nie, wcale nie jest maksymalnie obniżone, no nic podwyższam o jakieś 3 cm i ...zawadzam łysiajacą czupryna o sufit. Teraz muszę uważac, aby by się nie pis'nąć przy wysiadaniu. Lecę na tył sprawdzić stopy, jest trochę lepiej, ale nadal kiepsko. Wysiadam, z bardzo podbudowanym ego, bo już trochę żałowałem, że skusiłem się na ID4 zamiast poczekać na EV6. Porównując te dwa modele: Za EV6: lepsza obsługa, ładniejsze wnętrze, lepsze osiągi, szybsze ładowanie. Za ID4: lepszy bagażnik, regulowane podłokietniki, dużo lepszy komfort siedzenia z tyłu (ale osobom -170cm w EV6 będzie dobrze).
  16. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Nie zapominajmy, że zarobek koncernu to sprzedaż samochodów, części i serwisowanie. W wypadku EV udział dwóch ostatnich jest stosunkowo niski, więc muszą odbijać sobie na wyższej cenie aut.
  17. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Poziom to będzie, jak zapodasz zdjęcia z Tybetu, jak jedziesz na tym asystencie 200 km/h, robiąc siku w butelkę, bo nie można tracić czasu. Szkoda, że te gretowe ekooszołomy zmuszają nas do zamknięcia pięknego rozdziału motoryzacji.
  18. Elektrykiem nie jestem, ale jakoś prąd się znajduje dla całych starych i nowych osiedli. Czy dla takiego metra. Właśnie wyczytałem, że na Ursynowie są 3 podstacje trakcyjno-energetyczne. Każda ma moc 2000 kW. Więc stawiam raczej na staropolskie niedasię.
  19. On mówił do swojego elektoratu. Równie dobrze mógłby palnąć, że Polska jest liderem w odwróconej osmozie matkoboskiej, zrozumienie i poklask miałby taki sam. A prawda jest taka, że "Odwróć tabele, Polska na czele".
  20. To ja „na pocieszenie” dam Ursynów i Wilanów. Wydaje mi się, że porównywalna populacja a ładowarek dużo mniej.
  21. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Ocenianie EV po wyglądzie, to jak by osądzać książkę wąchając ją.
  22. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Załóż magnetyzer, lepszy filtr powietrza i olej wymień na jakiś markowy!
  23. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    #dobrytest
  24. HelixSv odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Z tą lawetą to byłem bliżej niż myślałem...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.