Zawartość dodana przez HelixSv
- Audi
-
Audi
https://europe.autonews.com/automakers/audi-ceo-reveals-timetable-brand-become-electric-only "Although Audi plans to stop production of new gasoline, diesel and hybrid cars, its new models launched by 2026 will continue to be built and sold until the early 2030s. After that time, Audi will become a purely electric car maker." Czyli planują sprzedawać auta z kominem do około 2033.
-
Jutro żegnam się z elektrykiem :-/
Trójka ma beznadziejny bagażnik a pozostałe są poza zasięgiem $$$ również przez koszt ubezpieczenia.
-
Jutro żegnam się z elektrykiem :-/
Tak, to albo jakaś samoładująca się hybryda. 🥰 ...bo te ładowanie samemu jest męczące. Wcześniej myślałem o Pandzie w gazie, ale u mnie jest tylko ziemny.
-
Jutro żegnam się z elektrykiem :-/
Jutro po prawie dwóch latach i 20000 km żegnam się z moim małym EV. Służył mi dobrze, jednak brakowało tego pomruku silnika i zapachu spalin a te godziny spędzone na drogich ładowarkach sprawiły, iż czara goryczy się przelała. Wkrótce pochwalę się, co będzie następne.
-
Ładowanie w trasie i na mieście
I do tego na holu
-
Ładowanie w trasie i na mieście
Jak nie bedziesz przekraczal 90 to pewnie styknie. Jak lubisz ryzyko, to swietna zabawa. Lepiej podladowac u rodzinki, przynajmniej ze 4 godziny.
-
Ładowanie w trasie i na mieście
11 h pewnie z mocą 2.3 kW czyli przyjmie jeszcze 25 kWh. Wszytko się zgadza.
-
Dobra zaczynamy. e-Golf
https://ev-database.org/car/1087/Volkswagen-e-Golf
-
Dobra zaczynamy. e-Golf
To już historia, ale jeśli chodzi o tryb ev w phev VW, to trzeba mocniej nacisnąć gaz i załącza się maszyna parowa. Odkryłem to po roku ujeżdżania Passata GTE.
-
Dobra zaczynamy. e-Golf
Dałem lajka, suba i komentarz już przed przeczytaniem wątku.
-
Ładowanie w trasie i na mieście
Dobrze, że kupiłeś tę nowsza wersję z większą baterią. Chyba do 2016 roku e-Golf miał baterię 24 kWh. Potem 35. W każdym razie, to jest świetne drugie auto. Pamiętaj, że w trasie "spali" Ci więcej no i w zimę też.
-
Ładowanie w trasie i na mieście
O właśnie! @kravitz Dawaj zdjęcia, rocznik, wrażenia. Jesteś zadowolony czy bardzo zadowolony?
-
Ładowanie w trasie i na mieście
Mój Passat phev 2015 miał kabel AC w komplecie. A wydaje się, że taki kabel jest w EV potrzebny jeszcze bardziej. Ciekawostka. Do mojej eNiro dali tylko kabel AC a do bmw i3 obydwa.
-
Ładowanie w trasie i na mieście
Aczkolwiek, jeśli go nie dostałeś a sprzedawca się wypnie, to wielkiego dramatu nie ma, bo te kable są stosunkowo tanie a i pewnie można trafić używkę.
-
Ładowanie w trasie i na mieście
-
Ładowanie w trasie i na mieście
Ten rysunek tylko miesza w głowie. Najlepiej o nim zapomnieć.
-
Ładowanie w trasie i na mieście
Z tego, co wiem to VW sprzedawał i sprzedaje swoje phev i ev z dwoma kablami: 1. Gniazdko domowe - type 2 (on ma transformator na kablu). Ten kabel służy do ładowania w domu, w przypadku jak się nie ma ładowarki domowej zwanej też wallboxem. 2. Type 2 - type 2 To jest zwykły kabel bez żadnego transformatora. Zakończony podobnymi (aczkolwiek nie identycznymi) wtyczkami na obu końcach. Mniejsza wtyczka wchodzi w ładowarkę, trochę większa w samochód. Kabel ten wykorzystywany jest do ładowania z domowej ładowarki (no chyba, że ma już swój kabel na stałe) i we wszystkich innych punktach oferujących prąd AC, które nie mają kabla na wyposażeniu (a z mojego doświadczenia mają bardzo rzadko). Kabel wykorzystujący prąd DC czyli o wtyczce CCS zajmującej całe gniazdko, którego zdjęcie zapodaleś, jest zawsze częścią szybkiej i pokaźnej ładowarki.
-
Rok ze Skodą
Biorąc pod uwagę, że to niemiecki ranking, "zadowolenie" z Leafa może mieć związek z popularną w Niemczech siecią Ionity...
-
Rok ze Skodą
Tak, widziałem. Bardzo ciekawe i raczej pokrywa się z moimi opiniami. Zastanawia mnie trochę, że, poza pierwszym miejscem, tylko maksymalnie 66% uważa EV za udany zakup i może polecić. Mało, ale może to kwestia sformułowania pytania, bądź tłumaczenia.
-
Rok ze Skodą
Od razu krucjata 🙂 sheriff odpowiedział kilka sekund przede mną, jak już byłem pod koniec pisania...
-
Rok ze Skodą
Według mnie to znaczy, że w EV reakcja na wciśnięcie pedału przyspieszenia w jest tej samej sekundzie. Auto nie zastanawia się, czy aby na pewno, czy może trzeba zredukować bieg. To jest bardzo przydatne na skrzyżowaniach, kiedy trzeba szybko ruszyć i nie mam na myśli tylko ruszania na zielonym, ale raczej możliwość szybkiego "czmychniecia" przy lewoskrętach itp. EV jest bardzo zwinne.
-
Rok ze Skodą
Oj tak! Jak wsiadałem w Touarega po jeździe i3 to: - silnik nieprzyjemnie warczał - skrzynia (DSG) szarpała - hamowanie drażniło, bo to głupie marnowanie energii i ścieranie na okładzin na pył - w garażu śmierdziało spalinami
-
Infrastruktura
Nowa stacja w Norwegii. No jest wypas.
-
Greenway też zasłużył ;)
Świetne. Można jechać w ciemno bez strachu, że zajęte.