Zawartość dodana przez HelixSv
-
Ekoen zasługuje na osobny wątek!
Rozumiem. Pamiętam tylko, jak z wielką pompą zaczęli budować i otworzyli pierwszą stację, potem wszędzie trąbili, że to tylko początek a w planach jest pełno takich stacji, a teraz, że w planach jest pełno takich stacji I to wszystko bez jednej wzmianki o lokalizacji stacji numer dwa. Za rok zwołają konferencję, gdzie ogłoszą stację na każdym skrzyżowaniu "już wkrótce". (przynajmniej będzie jasność, co do lokalizacji ) Płacą im za to odgrażanie się? Oczywiście im kibicuję, bo na ekoenie ładowało się bardzo przyjemnie.
-
Ekoen zasługuje na osobny wątek!
Na razie tylko głośno mówią, że planują. Ja bym chciał, żeby podali kolejne lokalizacje. Ale obawiam się, że przy obecnym tempie przyrostu EV w Polsce tego typu inwestycje jeszcze długo nie będą się opłacać.
-
Infrastruktura
Ja chyba skuszę się na easy+ionity. Podniesie komfort jazdy na wakacjach w Niemczech i we Francji.
-
Infrastruktura
Nie trzeba mieć swojej elektrowni. Wystarczy dom z taryfą nocną.
-
Twoja najdłuższa trasa EV to?
Ale kto ma zasięg 120km i planuje setki? Może niech się przedstawi. https://www.youtube.com/channel/UCmAA-dXNnQ47tKkdRvrgdtQ ten gościu się łapie, ale nie ma go na kąciku.
-
Twoja najdłuższa trasa EV to?
podobno są we francji ładowarki, co nie przyjmują appów, a ta izivia jest dość popularna i koszowo jest dość atrakcyjna. mam różnych rfid z 10, appów jeszcze więcej...
-
Twoja najdłuższa trasa EV to?
-
Twoja najdłuższa trasa EV to?
Szwecja - Świnoujście - Zakopane 953 km w BMW i3s 38kWh, 4 osoby z bagażami. i powrót pięć dni póżniej Koszt prądu około 60 złotych. Jedyna przygoda to problem ze ściagnięciem apki orlenu na telefon z zagraniczną kartą sim. Nawet robiłem zdjęcia z ładowań dla ciemnegoksięcia, bo bardzo prosił. Ale w tym roku mam zamiar pobić ten rekord z wielką nawiązką. Zobaczymy.
-
Twoja najdłuższa trasa EV to?
Ale odpowiesz na zadane przez siebie pytanie? Bo wnioskuję, że ten Bałtyk leafem 24 do skutku nie doszedł.
-
Toyota Corolla Sedan Hybryda 1.8l
Jest różnica pomiędzy powyższymi wyrazami. https://electrek.co/2019/06/18/toyota-push-science-illiteracy-deceptive-anti-ev-ads/ https://electrek.co/2020/01/24/toyota-self-charging-hybrid-ad-banned-norway-lie/ A za tą scenkę z reklamy, toyota nagrabiła sobie u wielu zwolleników EV. Ciekawe, czy będą jej używać, aby promować swoje nowe EV...
-
Mercedes EQS
Musk ma powody, żeby się martwić. TS to przy tym bardzo ubogi krewny. Duże brawa dla Merca.
-
Infrastruktura
No i ta ilość - 4 wtyczki (choć pewnie te 150kW jest dzielone pomiędzy dwa samochody). Tak można budować zaufanie do EV.
-
Infrastruktura
Kurczę, jakie fajne ładowarki zainstalowali w Jönköping. To jest na trasie pomiędzy Malmö i Sztokholmem. Jak to ma być nowy standard, to ja jestem bardzo zadowolony.
-
Infrastruktura
Dla mnie to dobry punkt, bo na trasie Świnoujście - Warszawa. Może się przydać, jak jakieś inne Orleny czy Grinłeje będą nie dostępne. Ale tak obiektywnie patrząc, to lokalizacja jest świetna - A2-S5-S11.
-
Hybryda PHEV MB, BMW, Volvo?
Siedziałem dziś w EQC. Z perspektywy kierowcy fantastyczne, bardzo ładna deska. Z tyłu tyle samo miejsca co w e-Niro. Siedziałem też w EQA. Z perspektywy kierowcy fantastyczne, bardzo ładna deska. Z tyłu ciasno! Ale to jest małe!
-
IONIQ 5 - już czas...
Wygląda jakby właśnie wyszedł spod drukarki 3D. 😉 Trzeba zbadać organoleptycznie...
-
Kia Niro PHEV
Tak to chyba jeszcze gorzej...
-
Kia Niro PHEV
Z tego, co wiem, to tylko w Kia. Trochę głupio, jak silnik pracuje tylko po to, aby grzać kabinę.
-
Kia Niro PHEV
Właśnie w kiji nie. Zauważyłem to jadąc Optimą phev.
-
Hybryda PHEV MB, BMW, Volvo?
Prosiaczek swoje waży, ale te 40 to trochę przegięcie. Może masz ręczy zaciągnięty?
- Dacia Spring - pozamiata?
-
Dacia Spring - pozamiata?
W Polsce nie takie rzeczy nie wychodzą... Już są. Nie, ale mogę wskazać w EU. Bo dyskutujemy o obecności chińskich EV w EU, prawda? Jeśli możesz kupić to w PL (nie wiem), to możesz też serwisować. I jeszcze raz, patrz odpowiedź wyżej, bo w PL to są problemy nawet z serwisem Zoe. O! Teraz nagle dyskutujemy o cenie. Hmm... Bo do jakości już się nie można przyczepić. A jak będzie taniej, dyskusja przejedzie na mały zasięg EV, mało ładowarek i samozapłon baterii... Bo nie ma żadnego powodu, aby miał być za 50% ceny. Znaczek VW czy Skody aż tyle nie kosztuje. 🙂
-
Dacia Spring - pozamiata?
Czyli na podstawie indyjskiej taty wyrobiłeś sobie zdanie na temat przyszłości chińskiej motoryzacji EV. Równie dobrze można wyrobić sobie zdanie na temat motoryzacji w Mali na podstawie dokonań Polski. Odległość podobna. 😉 w sumie osiągnięcia też. 🙂 To ja Ci dam przykład z Chin a nie z Indii. model: Polestar 2 producent: Zhejiang Geely Holding miejsce produkcji: Luqiao, Zhejiang, Chiny sieć serwisowa: Volvo Może jeszcze jeden. model: MG ZS EV producent: SAIC Motor miejsce produkcji: Zhengzhou, Lingang, Shanghai. sieć serwisowa: MG i inne. Chiny mają wielką przewagę, bo nie są obciążeni wiekowym bagażem silników spalinowych, są obrotni, mają tanią siłę roboczą i szybko się uczą. Jak widzisz, chińskie EV w ten, czy w inny sposób, już są w EU... A będzie jeszcze więcej i to bez pomocy polmozbytu. 😉
-
Dacia Spring - pozamiata?
Mimo wszystko... Jakość i trwałość są ok. Znaczy, są różne chińskie marki i modele, lepsze i gorsze. Tak samo, jak w Europie czy w Stanach. Chiny już są potęga EV a będą się tylko umacniać i wkrótce wkroczą na dobre do Europy. Tata jest tak samo chińska, jak Łada portugalska. Nie warto wyrabiać sobie zdania na temat chińskiej motoryzacji na podstawie Taty.
-
Dacia Spring - pozamiata?
Fotka też fajnie zeskalowana. Wygląda jakby ta para mogłaby stać w tym aucie.