Zawartość dodana przez HelixSv
-
Mazda MX-30
Można. 11h podróży z czego 3h ładowania. Na jednym odcinku można jechać max 80. Polecam app abrp.
-
Hybryda PHEV MB, BMW, Volvo?
O! Wypas. Duża bateria i CCS. Same auto też świetne. Na pierwszy rzut oka, najlepsza hybryda na rynku. Respect!
-
Hybryda PHEV MB, BMW, Volvo?
A ten diesel hybryda to Merc? taki ciężki to chyba E...
-
Pierwsze 2000 mil Volvo XC60 T8
-
Infrastruktura
Kto bogatemu zabroni? Ionity szaleje. Można trochę urwać z ceny używając Maingau, w Szwecji daje to ze 13% obniżki. W Niemczech różnica jest większa. Zanim jednak ionity postawi pierwsze ładowarki w PL upłynie pewnie trochę czasu, nie ma coś się martwić na zapas.
-
Infrastruktura
Niegłupia miejscówka.
-
Witam się
Oczywiście, że się zmieni. Nie wiadomo tylko, kiedy. https://www.orlen.pl/PL/BiuroPrasowe/Strony/PKN-ORLEN-ułatwia-podróżowanie-samochodami-elektrycznymi.aspx
-
Witam się
Jak czasem będziesz musiał zatankować tradycyjne auto, to zobaczysz z jaką niechęcią będziesz płacił....
-
Witam się
No i to jest samochód! Gratulacje. W Twoich okolicach jest sporo ładowarek. Tylko jeździć i ładować.
-
Dlaczego nie 500e?
Stawiam na 149 900. Taniej nie będzie.
-
Dlaczego nie 500e?
Bardzo mała bateria. I chyba tylko amerykańskie złącze, więc szybkie ładowanie odpada (chyba, że są przejściówki). Wydaje mi się, że każde Zoe czy Leaf będzie lepszy. Poszukaj na YT "bjorn nyland fiat 500e". Ma kilka ciekawych kawałków.
-
Infrastruktura
Muszę się zgodzić. Dom albo darmowa ładowarka w promieniu kilometra bardzo pomagają.
-
Infrastruktura
BMW jest w kooperacji z ChargeNow i przez nich mają preferencyjne stawki w Ionity. Nawet jest o tym wspomniane na szwedzkiej stronie bmw. Tylko, że jak wejdzie się na stronę ChargeNow...
-
Infrastruktura
Postęp w Hiszpanii, Francji, UK i we Włoszech. Szkoda, że w Szwecji dość drogo. bezpośrednio - 8,70 sek - 3,70 pln Charge Point - 7 sek - 3,00 pln Maingau - 0,63 € - 2,80 pln Ciekawe, czy będą jakieś preferencyjne stawki dla BMW i VW. Bo tu, na razie, cisza.
-
Mazda MX-30
Wygląda na to, że Mazda to kolejna firma, która obudziła się z ręką w nocniku. Aż dziwne, że Toyota i Mazda są tego samego kraju, co Nissan. Wszystko zależy od widzimisię jakiegoś CEO.
-
Mazda MX-30
Racja. Te drzwi z tyłu mnie zmyliły. Sugerują mały samochód. Zupełnie nieporozumienie.
-
Mazda MX-30
Interesujący samochód, ale zasięg 180 km w nowym samochodzie to tak sobie. Kilku konkurentów dla porównania (wg ev-database.org): Esoul 39 kWh - 230 km Kona 39 kWh - 255 km Citygo - 195 km Mini electric - 185 km Honda e - 170 km
-
Izera, czyli milion polskich samochodów elektrycznych
Dokładnie
-
Hybryda PHEV MB, BMW, Volvo?
Jak miałem pluginy, to też zawsze pilnowalem, żeby spod domu ruszały naładowane. Ale czytałem, że np w UK większość użytkowników ich nie ładuje.
-
Hybryda PHEV MB, BMW, Volvo?
Pewnie miedzy 20 a 40 km. W zależności od pogody i prędkości. Ale wielu użytkowników pluginów w ogóle ich nie ładuje. Kupują, bo są zmuszani, przez prawo albo zasady pracodawcy.
-
Hybryda PHEV MB, BMW, Volvo?
To zależy od tylu rzeczy. Dystansu, stopnia naładowania baterii, prędkości. Pewnie miedzy 7 a 9. Jestem pewien, że jak się przejedziesz, będziesz pozytywnie zaskoczony dynamiką i ciszą (przy wolnej jeździe na prądzie). To dotyczy wszystkich wspomnianych PHEV.
-
Hybryda PHEV MB, BMW, Volvo?
Jeździłem też sporo w Niemczech i Polsce. GTE ma max speed 225 i 7.4 do 100. Jeżeli to zawala drogę, to zostaje Supra albo GTR. Jesli budżet pozwala, to ja pewnie bym wybrał xc60. Ale nie ze względu na prędkość.
-
Hybryda PHEV MB, BMW, Volvo?
Jeździłem takim Passatem 3 lata. Dla mnie był za szybki. Musisz się przejechać.
-
Hybryda PHEV MB, BMW, Volvo?
Jeździłem phev V60 i 3. Oba bardzo dobre. Lepsze V60, bo bateria jest ukryta w tunelu (zjada schowek pod podłokietnikiem) a w BMW bateria jest pod podłogą bagażnika i znacznie go zmniejsza. Mercedesa nie próbowałem. Silniki spalinowe w hybrydach bardzo często są uruchamiane i wygaszane. Wydaje mi się, że benzynowce znoszą to lepiej. Możesz też rozważyć Passata, ma największy zasięg na prądzie, dużo miejsca z tylu i wielki bagażnik. Tylko, że jest nudny jak Passat.
-
Infrastruktura
Czym ładujesz? Maingau? Bo podobno na inne sposoby to liczy jak za jad skorpiona...