Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > A jak w starych - sprawdzałeś może ? Tak wszystkie sprawdzałem i wszystkie identycznie grzały z wyjątkiem tej z 2 cylindra bo ta nie grzała....
  2. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Tipo, Croma, Tempra
    Wymiana banalna pod warunkiem, że posiada się klucz nasadowy 9-wiątkę Wyjątkowo lekko odkręciłem te świece Po lewej stare BERU po prawej nowe BOSCH-a.... W wszystkich grzeje tylko sam czubek... już po 3 sekundach jest czerwono-biały
  3. > Ile jest punktów masowych w Silo 1.9 ? Jeden przeczyściłem który znajduje się na skrzyni. Czy sa > jakieś kolejne punkty ? Nie pamiętam ... z 8 .... reszta to masa nadwozia i takie czarne skrzynki w które wchodzą przewody masowe - czarne Polecam jeszcze niezależnie dorzucić kabel masowy z akumulatora do karoserii samochodu - ale nie do błotnika tylko do ramy
  4. > Obawiam się, że i Ciebie dotknęła choroba ,,niebieskiego bąka'' którą szeroko opisywałem w swoich > archiwalnych postach i o której głośno na forach między innymi Vectra klub polska. > W silnikach 1.9 16 v 150 i czasami w 2,4 występuje zjawisko zapalania (zwłaszcza na zimno) z > chwilową nierówną pracą silnika i niebieskim bąkiem z wydechu. > Teorii na temat tego zjawiska jest mnóstwo, znam przypadki w których regeneracja wtryskiwaczy > przynosiła poprawę, znam też takie gdzie remontowano cały silnik bez efektu. > Ja u siebie po wielu bojach odpuściłem temat i sprzedałem samochód z tym objawem. Tak teorii jest wiele ale ma na ten temat swój pogląd... Kilka razy zdarzyło się i u mnie że na niebiesko zadymił... co ciekawe za każdym z tych razów stwierdziłem, ze centralka nie włączyła świec żarowych... to znaczy na zegarach zapalała się kontrolka świecy żarowej że niby grzeje ale świece nie dostają +12V.. wiem o tym bo mam dodatkową inst ogrzewania i warunkiem jej załączenia jest aby świece żarowe nie pracowały... mam diodę która sygnalizuje to.. Dlaczego tak się dzieje tego nie wiem ale objaw jest nieciekawy i tak jak się pojawił tak znikną .... może ma to coś wspólnego z czujnikiem temperatury powietrza w kolektorze dolotowym może z innym... nie wiem ale na pewno ta zależność się powtórzyła kilkakrotnie i to gdy temp oscylowała w granicy 0 i mniej C Radze zrobić prostą kontrolę poprzez wstawienie kontrolki między świecą a masą o tym czy świece żarowe są włączone czy nie... i szukać tu zależności
  5. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > W Brava pierwsza swieca się skończyła po 135 kkm , w Stilo są nadal OK - więc albo ktoś wymieniał > je wcześniej albo są wyjątkowo wytrzymałe No tak tyle tylko, ze te w Stilaku mają inna konstrukcję ... typową taka jak świece a te z 1,9 MJT 150 KM to wyglądają jak długie paluszki... bardzo delikatne
  6. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > To się nie liczy, gdyby to było zima przed wyjazdem na narty to rozumiem. To napewno od kolegi > ekodrivingu - zakopcił kolega te swiece na śmierć To, ze nie zamykam budzika to jeszcze nie powód aby twierdzić, że uprawiam ekodriving... ja nie umiem jeździć wolno Nie wiem co jej zaszkodziło bo w Stilaku pierwsza poleciała po 145 tyś ... jak wykręcę to zrobię zdjęcia
  7. Lisek odpowiedział Lisek na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Przebieg powyzej 100 tys km masz?? 122 tyś
  8. Lisek odpowiedział czajnior na temat - Motokącik
    > imho masz problem z jeszcze czyms w aucie co psuje te dwumasy. Raz to przypadek ale nie trzy... Kolega przecież napisał że ma DSG więc idąc tropem OZI-ego wszystko jasne...
  9. > I podróże w czasie. Nie wiem ale tak patrze na swoje baterie w laptopie i: Kupuje nowe auto z nową baterią ... jadę .... o kurcze zapomniałem załadować ... wymieniam na załadowaną za $$$ ale co to zamiast zasięgu 400 km na tej baterii po wymianie mogę zrobić tylko 150... patrzę na nalepkę a tam jak byk że ma już 5 lat i co .... nowa bateria za 20 tyś $$$ poszła A wracając do mojego laptopa to mi trzyma 15 minut kto chce się wymienić na nową Więc to jest UTOPIA... i sami to przyznają za kilka lat i kilkaset milionów $$$ a u mnie mają to za darmo wymieniać to można ale beczki na ropę o ile nie sa skorodowane lub plety Euro o ile nie są połamane
  10. Więc dzisiaj przywitała mnie Croma mruganiem wskaźnika świec żarowych - zółta spiralka .... Niestety diagnoza nie pozostawia złudzeń... świeca na 2 cylindrze ponad 100 Ohm a na pozostałych 0,7 Ohm Świece zamówione Boscha w poniedziałek wymiana ... A tu wyjazd do Chorwacji za pasem
  11. Strasznie dużo tego.... Sprawdź jakie masz napięcie na akumulatorze, sprawdź masę z akumulatora do skrzyni biegów czy nie zgniło coś ... a następnie FES-em symuluj prace lamp... Wszystkim tym zarządza BC po (szynie transmisji danych) CAN-ie więc jeśli coś w któryś module zwiera lub gdzieś jest problem z transmisją danych to w całym aucie mogą być Klocki... tu diagnoza FES-em błędów CAN-u i BC...
  12. > Ahm , miałem dziś w rękach ichniejszą bazę (przezroczysta), podobno nadaje się nawet do spożycia > Wszystko robione w Ameryce , ale chyba mało znane w PL... PertoCanade stosowałem w spożywce ale smary spożywcze to chyba nigdy nie dorównają smarom "maszynowym" a ich cena jest nawet na poziomie 2 tyś zł / kg
  13. Ale po co... odkręć filtr i wkręć nowy
  14. > można. O ile wczesniej przygotujesz auto do takiego testu. Cudów nie ma. Ale sprężynki nie mam i nie nakręcę mogę rozgrzać auto, wyłączyć wszystko co zżera prąd, nie kręcić gwałtownie kierownica bo wspomaganie elektryczne podpompować koła nawet do 3,5 Bar ale dalej to wszystko nie pozwoli na trasie ponad 300 km tam i z powrotem w tym 1/4 w mieście stołecznym zejść do 1,89 litra/100 Sposób z wyłączaniem silnika ciekawy ale czy skuteczny? przecież ten alternator musi naładować ten akumulator który rozrusznik wydoi ..
  15. > Dla wszelkiej maści pieniaczy i doradzaczy kącikowych w kwestii Benzyna czy Diesel, macie coś do > przemyśleń, No i co w tym wielkiego... mały doładowany silnik o dużej sprawności i małej masie do tego wąskie opony pro ekologiczne i lekka noga.... czy jest lepszy od diesla 1,6 od VW ... Nie bo ten ciągle mniej pali ja się pytam jak można spalić 1,89 litra/100 to jest wynik...
  16. > A wiec powiedz mi czym się różni Mayle od Boscha czy UFI?Wiem co miałeś na myśli pisząc to, ale to, > że drogo zapłacisz za Boscha czy Manna wcale nie oznacza, że będzie 3x lepsze od Mayle. Grunt > to znaleźć złoty środek, Filtry Manna olejowe/paliwowe/powietrza nie sa drogie a Mann produkuje dla większości marek filtry. ... Podobnie Boscha poprzedniej generacji czyli z bibuły do 50-60 zł za paliwowy, ale już nowe filtry do najnowszych CR między innymi UFI takie robi to nie są typowe papierowe bibułki. Poszukam zdjęcie z sekcji mojego filtra. Tu oszczędność może się źle skończyć bo ciśnienie nie jest takie jak w autach benzynowych na poziomie kilku Bar czy w starych Dieslach na poziomie do 200 Bar ... tu masz już obecnie ponad 2000 Bar a to robi różnice i producenci pomp i wtryskiwaczy CR znacząco podnieśli poprzeczkę odnośnie czystości paliwa. Co do filtrów powietrza to też trzeba uważać... szczególnie tanie filtry w silnikach z turbiną ale nie tylko potrafią się zapaść do środka, rozpaść. Ich konstrukcja jest na tyle słaba że nawet potrafią się rozrywać a wtedy oszczędność 10 zł może kosztować wymianę turbiny czy choćby "przepływki" która pierwsza ucierpi. Owszem należy szukać złotego środka... ale kilka zł oszczędności może wiele potem kosztować...
  17. Lisek odpowiedział StreetRacer na temat - Motokącik
    > Tu się trochę nie zgodzę. Z zawieszeniem DCC Golf prowadzi się szałowo. Nawet "wzorzec" w tym > zakresie, Focus, może się schować. > mar00ha Przecież nowy fokus już się nie prowadzi tak dobrze jak jego poprzednicy
  18. > Dla mnie głupotą jest płacić za f. > paliwa 150 czy 200zł-lepiej zmieniać sobie z każdą wymianą oleju (15-20 tyś) taki za 40-50zł > bo paliwko nasze specjalnie czyste nie jest, poza tym większość pomp również opiłkuje > zużywając się, a świeży filtr ma lepsze właściwości niż taki po 60 tkm. Filtr Paliwa a już do silników CR to radzę kupować dobre markowe i drogie bo co jest w środku to wie ten co przecina takie filtry. Filtry różnią się zasadniczo budową !!! Co do polecanych to ja stosuje: MANN, BOSCH, UFI ...
  19. > Ależ kłamstwo każdy audiofil Ci powie ,że czuć różnicę w dźwięku jak zmieni się chociażby kable > głosnikowe A olej to ho ho w porównaniu z kablem Wystarczy 2 supełki zrobić na kablu i już jest diametralna różnica Większość z nas i tak się nigdy nie dowie na ile dany olej jest lepszy od innego.... kiedyś w silniku 1,4 u fiata jak się wałki rozrządu wycierały to można było stwierdzić że jazda na takim a takim oleju przedłużał żywot krzywek o tyle tys km i to był test... u VW podobnie w TDI-ku .. zębatka łańcuszka kończy się szybciej lub wolniej i to sa testy
  20. Lisek odpowiedział Kazu na temat - Tipo, Croma, Tempra
    Nie za szczerość a za zdradę aut na "F" Ale tak poważnie to wszystkiego naj
  21. U mnie klocki hamulcowe od strony tłoczka sie odzywają w przednich kołach... jak podgiąłem lekko sprężyny wchodzące w cylinderki było cicho przez tydzień- dwa ale teraz znowu muszę jednak rozkręcić zaciski ale może poczekam aż mi się klocki skończą
  22. > A więc Co do tego hałasu - pęknięcia to zdarzało się że pękają sprężyny w zawieszeniu... gołym okiem trudno to ocenić bo najczęściej pęka końcówka sprężyny przedniego zawieszenia ale mechanik oceni to - można porównać lub policzyć zwoje z lewej i prawej strony. Jesli piszesz że gdy jest zimno lepiej się zbiera to może być to wina zatkanego intercoolera - to on ma schłodzić powietrze i jesli jest za gorące komputer może ograniczyćmoc. Ale w takim układzie auto grzało by się... druga możliwość to czujnik na kolektorze dolotowym jest zamontowany - jedna śruba torx i to on odczytuje temperaturę... jesli był uszkodzony EGR to pewnie cały jest zawalony smarem i należało by go oczyścić ( przepłukać w WD40 lub ON ) aby mierzył temperaturę powietrza a nie obudowy kolektora...
  23. > aa to ciekawe co kolega mowi a moge prosic o wiecej info na ten temat? > 1. gdy karta jest w telefonie to OK działa poprawnie ale jak ja przełoże do nav to już koniec jak > wyżej co pisałem. > gdzie szukać tych ustawień od telefonu??? jakaś podpowiedź? słyszałem że podobno musze zrobić > aktualizację blue&me ale nie ma nigdzie takowej na navke z CD A kolega czytał instrukcję od NC+ Aktualizacji nie trzeba robić aby uaktywnić kartę SIM...
  24. > W silnikach z bolidów F1 są bardzo ciekawe lepkościm olejów - 0w5 lub 0w10. O popatrz tego nie wiedziałem...
  25. > Ja do jtd-ka leje od zawsze selenie wr 5w40 i 0 problemów. No tak tylko, że selenia ta z przed lat to nie jest ta obecna... zmienił się właściciel więc i jakość/normy .... mam nadzieję że na lepsze

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.