Zawartość dodana przez 71mordor
-
Wywazanie alufelg
> moj ojciec tez ma megane z 2009r. i od nowosci nabite odwazniki na alu :/ i 5 lat nie wyważał kół?
-
Wywazanie alufelg
Kupowałem Clio nowe na takich felgach i fabrycznie miały nabijane. Później już tylko naklejałem. Mam warsztat z gumiarzem, który wkleja mi ciężarki za ramiona felgi, tak że ich nie widać. jest z tym trochę roboty, ale poza sezonem spoko to robi. Ogólnie zawsze dokładam gratis na dobre piwko i mam starannie wyważone kółka.
-
Psychologia za kierownicą
> nie wszyscy, nie wszyscy > ja tam nei mam zwyczaju zmykac przed kimkolwiek, jak mam ochote to przepuszczam jak widze ze sie > komus spieszy a mnie nie ale na pewno nie robie tego ze strachu ani z poczucia "szacunku" dla > kogos jadacego pojazdem "prestizowym". Generalnie czesto wpuszczam ludzi na przejscie i staram > sie ulatwiac wlaczenie do ruchu, acz jest pewien limit dzienny owych zachowan, im mam lepszy > humor tym limit wyzszy Coś w tym jest. Jadąc na urlopie mam wy...luzowane na wszystko i nawet Matizowi czasem pozwolę się wyprzedzić > Natomiast prawie zawsze wylaczam z owego wpuszczania wszelkie golfy i > inne paski ftedeiq Ja do wyłączenia dodam stare astry i vectry (98 na 100 spala więcej oleju niż paliwa ) oraz w dni targowe "powiatowych" z przyczepkami, których stan pozostawia wiele do życzenia > tak, wiem ze jestem inny No to jest nas dwóch innych mea culpa ale nie obiecuję poprawy...
-
Psychologia za kierownicą
> 3 lata na rynku i nadawał szyk na drodze Toś pocisnął... Vectra szyk nadawała...
-
Odpryski na przedniej szybie.
> Mówią że odprysków się nie naprawia. Nie zaleca się naprawy w polu widzenia kierowcy. Poza tym jak najbardziej można. Zwłaszcza jak szyba jest droga to warto.
-
przegwintowanie otworu spustowego miski olejowej?
> Ja się nie pier....liłem - gwint korka opitoliłem na grubo taśmą teflonową i wkręciłem palcem. Nic > się nie uroniło, choć auta bynajmniej nie oszczędzałem. A ja się zastanawiałem jak się rodzą "strucle" cieknące, dymiące i hałasujące.
-
Pojazdy wolnobieżne, bez tablic rejestracyjnych
> Tu się z tobą zgodzę jak jechało 3 debili blisko siebie to nie ma szans, Ja jadać tamtędy > zjeżdżałem 2 razy w zatoczkę autobusu aby przepuścić wszystkich. I o to chodzi Ale dowiedziałem się w tym wątku, że jestem "ograniczony" z takimi właśnie poglądami. W pracy też jeżdżę dość wolno 50-70 i podobnie staram się pomagać, albo przez CB daję znać że czysto i lekko zwolnię. Jak będzie nas więcej takich "ograniczonych" to będzie się jeździło lepiej. Dziś ty jedziesz z przodu, jutro ja i na odwrót. Takie życie i takie drogi. Dróg nie zmienimy ale w życiu możemy sobie pomóc. Pozdrawiam.
-
Pojazdy wolnobieżne, bez tablic rejestracyjnych
> na autostrade ma prawo wjechac kazdy pojazd ktorego minimum konstrukcyjne przekracza > 40km/h > jechac moze 5km/h Chyba jednak nie! http://malopolska.policja.gov.pl/pl/faq/poruszanie-sie-skuterem-po-autostradzie
-
Pojazdy wolnobieżne, bez tablic rejestracyjnych
> To pokazuje również stopień zaufania kierowców osobówek do kierowców ciężarówek. Myśleli, że w wała > ich robisz. To inna sprawa. Lepsza jest komunikacja przez CB.
-
Pojazdy wolnobieżne, bez tablic rejestracyjnych
> Jakie 90%????? może z 60% i to maksymalnie. Uwierz mi to co nieraz osobówki wyrabiają przy > wyprzedaniu to śmiech na sali. > Podam Ci podobna drogę w Kwidzyna do malborka, Jechałem z 2 przyczepami ciągnąc się 40km/h tam > jest podobnie do sytuacji z Twojego zdjęcia dużo zakrętów i podjazdów. Osobówkom tak sie > spieszyło przy wyprzedaniu mnie ze nawet moje zwolnienie za bardzo nie pomagało. I żeby nie > było dawałem znaki kierunkiem jak widziałem ze bez problemu można wyprzedzać, to rzadko się > zdarzało aby na raz wyprzedziły mnie 2 auta, i to w jakimś szybszym tempie. Na tej trasie są może dwie proste na których można bezpiecznie wyprzedzić autem 60-80KM Niestety albo masz kopa pod nogą albo prostą. Często dochodzi ruch z przeciwka. (zgodnie z prawem Murphy'ego) Jeżdżę tą drogą od ponad 15 lat kilka razy w miesiącu i tyle widziałem na niej wypadków, że nie dziwię się , że miejscowi znający zagrożenie się boją. Jak jadę 500-tką żony (69KM) to widzę różnicę w możliwościach wyprzedzenia. I niema często różnicy czy jedziesz 40/h czy 60/h, jak mam górki i zakręty, do tego las ze zwierzyną, to naprawdę jest kiepsko. Sam jechałem kiedyś Felicją 1,9D z Kwidzyna do Malborka 1,5h bo jechały przede mną trzy traktory z burakami. Takiego "pociągu" wyprzedzić się nie da, jak mają w "D" (jak niektórzy tutaj) osobówki i pędzą w odstępach 3m.
-
Pojazdy wolnobieżne, bez tablic rejestracyjnych
> widze ze jestes mocno ograniczony > wg ciebie mam wszystkim zjezdzac na bok? bo kazdemu sie spieszy? a ja to co jestem, na wakacjach? > masz całkiem nie pokolei Przeholowałeś! No ale czego się spodziewałem? jak jeździsz, tak się zwracasz na forum...
-
Pojazdy wolnobieżne, bez tablic rejestracyjnych
> w PL brak jest kultury ze strony kierowców. 99% z nich to święte krowy. Jadąc i nie zjeżdżając koparką, piszesz o braku kultury i świętych krowach Może by tak zacząć od siebie. Poza tym nie tylko ty jesteś w pracy, ten w ciężarówce za tobą też i przez taką postawę będzie pauzował 20km od domu bo jechał przez 20km 20/h zamiast 70/h! To się właśnie nazywa "świętokrowizm" EOT
-
Pojazdy wolnobieżne, bez tablic rejestracyjnych
> Jeżeli kierujący samochodem ma taką pracę że musi natychmiastowo się gdzieś przemieścić to w czym > problem - niech włączy niebieskie sygnały świetlne oraz sygnał dźwiękowy i zaraz go > przepuszczą. Bez komentarza! Taka postawa powoduje tylko eskalację agresji i chamstwa na drodze. "Jestem z przodu i w D. mam to że się ktoś spieszy, niech sobie koguty włączy..." Codziennie dojeżdżam do pracy 40km, wyjeżdżam z 30min. zapasem ale czasem i to nie starcza na postawę buca na drodze.
-
Pojazdy wolnobieżne, bez tablic rejestracyjnych
> a zjeżdżasz czasem na bok żeby przepuścić sznur aut z tyłu ? > bo to rzadki zwyczaj, acz czasem sie spotyka Najrzadziej u rolników. Już kiedyś usłyszałem tekst takiego buraka cyt. " pier...lę, nie będę nikomu zjeżdżał, bo ja na wczasy nie jadę tylko do roboty...", bez komentarza
-
Pojazdy wolnobieżne, bez tablic rejestracyjnych
> akurat pracuję na koparko-ładowarce i niestety codziennie dojeżdżam nią na budowy. i kazdego dnia > widzę, co idioci w samochodach wyprawiają. No akurat ja codziennie dojeżdżam do pracy DK55 (wąsko i drzewiaście) i widzę co ci idioci wyprawiają w tych ładowarkach. Już nawet nie myślę o tym żeby zjechał taki co kilka km w zatokę i przepuścił kolumnę. Mnie wystarczy jak trzyma się prawej. Ale nie, bo Fadroma z wyrąbanym układem kierowniczym jedzie wężykiem całą szerokością drogi 20km/h w godzinach największego ruchu. Jedynie jak ciężarówka jedzie z przeciwka, wtedy potrafi zjechać i się zatrzymać nawet. W tekiej sytuacji, mam w "gdzieś" ciągłą linię wyprzedzam, bo perspektywa jazdy 60-80min zamiast 30min. jest dla mnie nie do przyjęcia. I nie interesuje mnie jak mnie taki buc nazywa. A jak rozpieprza na ulicy błoto z budowy, to jeszcze wzywam odpowiednie służby i dopilnowuję żeby syf z drogi zniknął.
-
Pojazdy wolnobieżne, bez tablic rejestracyjnych
> Jeżeli szerokość pojazdu wynosi ponad 3 m to ma być włączone żółte światło ostrzegawcze. Jeśli > traktor czy ładowarka zagrażają Twojemu bezpieczeństwu, to może lepiej na zbiorkom się > przesiądź. Po pierwsze to nie ja mam unikać niebezpieczeństwa przez korzystanie z komunikacji publicznej (swoją drogą dla busa to też zagrożenie), tylko zawalidroga ma tego zagrożenia nie stwarzać! Ciekawe co byś powiedział kiedy w nocy wyjeżdżasz za zakręt, a tu nagle przed maską wesoło kołysze się pięcioskibowy pług bez żadnego światełka! Inna sytuacja to kombajn w takich samych okolicznościach! Do kombajnu wezwałem Policję. Kombajnista wyglądał na "zmęczonego" minionym wieczorem.
-
Jakie klocki mocno hamują?
Ja fabryczny komplet (tarcze i klocki) TRW wymieniłem na BOSCH i jestem wniebowzięty.
-
Myjnie bezdotykowe
> Ale... już nawet na etapie składania coś się może stać. To może kupować auto jak szafę w IKEA. W paczce i samemu złożyć!
-
Świece irydowe
> W katalogu NGK są jedynie irydy pokazane, masz konkretne info gdzie szły zwykłe? Informacja z ASO
-
Świece irydowe
> Czym kierują się producenci aut, zalecając jedynie zastosowanie świec irydowych ? Trwałość świec ? > Ok > Konstrukcja silnika jest taka, że zwykłe świece nie podołają ? W Sedici/SX4 trafia się losowo. Zależy co mieli na taśmie. Irydowe są do wymiany wg. książki obsługi co 105kkm a zwykłe co (o ole się n ie mylę) 60kkm. Suma summarum, irydowe pomimo, że droższe są korzystniejsze.
-
Szybkość sprzedawania używek
> To nawet nie wiedziałem że można dać jeszcze 20k za Golfa IV. Co w nim jest tyle warte? Tyle dał dwa lata temu. Sorka, zapomniałem dodać. Ale istotniejsze było ile w niego musiał zapakować na "dzień dobry". Jak mu mówiłem, że skoro uparł sie na golfa, to niech kupi jakiś 1,4Pb (jeździ tylko wokół komina), to może znaleźć jakiś nie kręcony z rozsądnym przebiegiem, a spalanie będzie podobne. No to kupił szpachlowanego strucla z odkreconym na moje oko licznikiem ok200kkm.
-
Szybkość sprzedawania używek
> Kurcze, myślałem, że najszybciej sprzedającymi samochodami będą VW i Audi ale domyślam się, że nie > są bo jak już ktoś taki kupił to nie chce sprzedać I prawidłowo kombinujesz! Kumpel kupił Golfa IV z kultowym silnikiem za 20kpln, wpakował w niego 8kpln i teraz doszedł do wniosku, że chyba da się w nim pochować, bo za skarby go nie sprzeda po takich inwestycjach.
-
Szybkość sprzedawania używek
> Miedzy autami z przykladu nie ma zadnej roznicy, niezaleznie od pochodzenia musza byc przystankami No fakt, w Pl samochody z uczciwej eksploatacji nie trafiają na rynek wtórny. Samochodem się jeździ az do rozbicia, a potem to już wszystkie "jeden czort"!
-
Szybkość sprzedawania używek
> Jakich zmiennych? > W tym rankingu była tylko jedna - czas do ogłoszenia, do sprzedaży. No dobra! Przykład: 1) Renault Clio 2009r. 1wł. polski salon 1,5dci, 150kkm udokumentowane cena 10kpln 2) To samo auto ale; przyciągnięte z Fr. po poczcie przebieg skręcony na 150kkm bez kwitów cena też 10kpln które wg ciebie sprzeda się szybciej?
-
Szybkość sprzedawania używek
Imho, o kant D... można rozbić takie dane, bo za dużo zmiennych. - "ilość" właścicieli - historia wypadkowa - stan utrzymania - cena (można piorunem sprzedać każdego strucla, jeżeli cena będzie niska) - miejsce serwisowania (te z ASO łatwiej opylić)