Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > W Niemczech policja nie nakłada mandatów - kieruje wniosek o ukaranie dalej. I o dziwo funkcjonuje > to od kilkudziesięciu lat całkiem dobrze. Zanim my "dociągniemy" do Niemiec... W Niemczech nikt by mu łatek nie przypinał, bo u nich taka postawa jest powszechnie akceptowana > Zauważ, że ja nie potępiam faktu złożenia doniesienia - wręcz przeciwnie. natomiast to co potępiam > to gloryfikacje upubliczniania czyichś tablic itp "aby się wstydził za karę". Od wyznaczania > kary są odpowiednie organy. No ale klient popełniający wykroczenie sam ujawnia swoje tablice. jeżeli miałby coś przeciwko upublicznianiu swoich tablic w takich okolicznościach, po prostu do takowych okoliczności nie dopuszczał. Wolna wola, jak to mówią.
  2. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > UB-ek poniosło kolegę widzę
  3. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > ja bym nie przyjal mandatu Ja, zależy ile i w jakich okolicznościach. Jeżeli miałbym choćby raz jechać do sądu np.500km to bym rozważył przyjęcie i z głowy.
  4. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Świadka. Obcą osobę, która jechała ze mną. > Ponawiam pytanie - jak można się dowiedzieć, czy go ukarali? Podejrzewam, że raczej mandatu by nie wziął na takie tłumaczenie policjanta (tłumaczyłby że nie on prowadził, tylko "brat z Anglii" itp. i skończyłoby się wnioskiem do SR. A wtedy musieli by cię przesłuchać. Ja jednak stawiam, że na 99,9% nic nie zrobili, bo "akurat nie miał patrolu w tej okolicy" niestety
  5. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Tak jak wyżej ktoś napisał, słowo przeciw słowu - przecież ten podkablowany też może mieć świadka - > np. kochankę z którą w tym czasie grał w scrabble > > W końcu różne czereśniaki sie zdażają... Są jeszcze rzeczy, o których większość nie myśli. Np. logowanie się telefonu do stacji BTS. Obwinionemu nic nie zrobią (wolno mu kłamać) ale rzeczoną kochankę wpakuje w wyjątkowo cuchnącą qpę, mianowicie "składanie fałszywych zeznań"
  6. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Policja z resztą tez jest od tego aby ścigać i łapać a nie karać - dużo osób o tym zapomina Policja niema karać? Rozumiem, że za przekroczenie prędkości o 20km/h wolałbyś iść do sądu. No i zgodzisz się na podniesienie podatku, bo wtedy sąd musiałby być na każdym osiedlu. > później mamy dzielnych strażników teksasu, którzy w ramach edukowania innych blokują ruch, > zajeżdżają drogę czy hamują komuś przed nosem - ot tak, żeby nauczyć porządku. > I to już wcale > zdrowe nie jest. To są takie same buraki jak ci co przejeżdżają na czerwonym. Nie rozumiem, jak można na równi stawiać człowieka, który poinformował stosowny organ o stworzeniu zagrożenia z burakiem zajeżdżającym drogę "edukacyjnie" Tak można by napisać, gdyby wziął sprawiedliwość we własne ręce i pogonił za cwaniaczkiem...
  7. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > A masz dowody na to ? Ma własne zeznanie! nawet jeżeli wątpliwości sąd rozpatrzy na korzyść sprawcy wykroczenie, to sama "wycieczka" na policję, do sądu da do myślenia i na drugi raz się zastanowi czy nie szkoda czasu, urlopu itd. dla kilkudziesięciu sekund.
  8. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Sam fakt próby udupienia wczesnoczerwonych latawców popieram. We Wrocławiu to prawdziwa plaga > takich. Jest na takich tylko jeden sposób! FOTOREJESTRATOR W grudziądzu na jednym skrzyżowaniu postawili i robi foty już na żółtym. Jak to będzie, że zapaliło sie tuż przed wjechaniem, to spoko, ale jak już dłużej się pali, no to mandacik, na czerwonym już nie wspominam. Stoi ze dwa lata i już tylko sporadycznie wpadają ci "z Polski", bo miejscowi wiedzą jakie są konsekwencje i jakoś nie duszą się zatrzymując się na żółtym.
  9. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > O prawnej ochronie danych kiedykolwiek słyszałeś? Podajesz na forum nr tablic z opisem, co, gdzie i > jak, i próbujesz grać bohatera. Pomyśl o konsekwencjach, gdyby ten kierowca przeczytał to i > zgłosił, wiadomo gdzie ... Prawo będzie po jego stronie. Na pewno niczym się nie zaciągnąłeś jak to pisałeś? > BTW tępić negatywne zachowania warto, tylko co daje takie chwalenie się tym na lewo i prawo? daje to, że jak ktoś to przeczyta, to pomyśli dwa razy zanim postąpi tak samo, bo "może ktoś na mnie też doniesie..." > Najłatwiej pokazywać paluchem na innych a nie na siebie. Świętych za kółkiem nie ma i pewnie > jak większość z nas, kącikowiczów, nie raz przekroczyłeś przepisy. > Wyobraź sobie, że jakiś > "obrońca Texasu" wypatrzył to i zadzwonił pod wiadomy numer. Potem pisze o tym na forum i > podaje dane twojego samochodu. Myśli, że zbawi w ten sposób świat. jak łamię przepisy, to jestem świadomy ewentualnych konsekwencji i muszę się z nimi godzić. Jeżeli nie chcę żeby mój numer pojawiał się w takich okolicznościach na forum, to po prostu jeżdżę przepisowo, proste i logiczne. > Przy okazji dokleja ci > etykietę buraka. Tylko buraki dokleją mu taką etykietę. > Czytają to różni ludzie, a może niektórzy wiedzą, o kogo chodzi. Byłbyś > zadowolony po lekturze takiego wątku? I o to chodzi!
  10. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > (choc nie popieram > donosicielstwa) Ciekawe co byś popierał gdyby twój bliski wszedł na pasy "na zielonym" a taki burak by go poturbował? Z prostactwem trzeba walczyć każdymi metodami, byle były skuteczne! Mdli mnie jak spotykam się z taką "polaczkową" ideologią.
  11. > Mam pytanie za "stówkę" :-) > Ile spala w cyklu miejskim taki samochodzik? O ile jest to ten sam Diesel 2,5 co był pakowany do cherokee (a sądzę że raczej), to daruj go sobie. W cherokee palił od 10 do 12 w mieście. Poza tym problem ze smarowanie w głowicach, pękające głowice, przegrzewanie i inne tego typu atrakcje... Przy tym chodzi jak stary ursus. Poszukaj czegoś z 4.0 Pb i gaz zapodaj, silniki nie do zajeżdżenia. PS Auto wygląda ładnie ale w 140kkm przy 20-letnim dieslu bym nie wierzył, to jest 7kkm/rok No chyba, że 3/4 tego czasu przestał w warsztatach. A-ha, wziąłeś pod uwagę inne koszty eksploatacyjne niż paliwo? Chociażby oponki? Też miałem Clio i też prawie kupiłem cherokee, ale się opamiętałem, jak z kumplem pojechaliśmy do mechanika, a ten uciekł z krzykiem słysząc jaki to silnik.
  12. 71mordor odpowiedział mrarek na temat - Motokącik
    > i tak właśnie powinny działać fotoradary w Polsce... do tego wyłącznie fotoradary stacjonarne > oznakowane w miejscach niebezpiecznych.... Ja w tych miejscach bym stawiał skrzynki i losowo w nich aparaty montował. Z tej przyczyny, że kasy jest ile jest, a takich miejsc niebezpiecznych masa. Przy każdym by towarzystwo zwalniało. Bo w sytuacji obecnej słyszę czasem u tirowców tekst: "na wjeździe do wioski masz nabity fotoradar, a dalej już możesz zapie...ć" Gdyby we wiosce były cztery skrzynki fajansiarze jechali by jak ludzie obok dzieciaków na rowerach.
  13. 71mordor odpowiedział mrarek na temat - Motokącik
    > w slaskim mruga przy innej predkosc i w mojej okolicy ITD ustawia na 75km/h, słyszałem uzasadnienie: 60km dozwolone w nocy + 10km "bezkarne" + 2% tolerancji wskazań prędkościomierza, to wychodzi z grubsza niecałe 72km/h. Jak kogoś złapie powyżej, to przynajmniej niema chandryczenia się o zły kąt, bo oszukał pomiar o 5km, czy prędkościomierz który ma nie 2 a 3% tolerancji itd... No i nie łapią tych mniej szkodliwych z małymi przekroczeniami, jak złapią to konkretnie.
  14. > Niniejszym odwołuję swój poprzedni post i przyznaję - światła przeciwmgielne tylne czasami jednak > się przydają. Jasne , ze się przydają: w silnej mgle, albo... do dyscyplinowania pacanów
  15. Miałem podobnie: głupi mechanik, nie dość, że nie naprawił mi auta, to złamał czujnik Halla i najlepsze... wystawił rachunek za klej i robociznę przy klejeniu Było to wczasach kiedy takie części tylko w ASO były. Powiedziałem mu, że gestem z mojej strony jest zgoda na odebranie auta z klejonym czujnikiem i że jeszcze jedno słowo i zażądam auta z "nieklejonym" Hallem. Gość bez słowa oddał mi kluczyki.
  16. > Dokładnie najbardziej wiarygodne dane Tylko CEPIK , nie wiem czy SM niema dostępu, a napewno mogą zwracać się do Policji.
  17. > To jak już idziemy tym tropem, to proponuję to: Ciekawa propozycja dla tych "małowidocznych inaczej", zawsze można założyć czerwony filtr i odwrócić za siebie... wtedy byłby dopiero efekt godny króla takich miszczów.... Ja zostanę przy moim wyborze, działa świetnie, przerabiałem kiedyś w Golfie.
  18. > Nikt Ci nie każe jechać zaraz za samochodem poprzedzającym. No daruj, żebym dopasowywał moją jazdę do wydziwień aspołecznego dupka > Gdy ktoś ma źle ustawione światła, jedzie na drogowych czy to z roztargnienia czy złośliwości, ma > zamontowane pseudoksenony itp to jak jazdę z przyczepą to jakoś mi to w ogóle nie przeszkadza, > a jak jadę bez przyczepy to zwyczajnie zwalniam albo nawet się zatrzymuję by ten "ktoś" mnie > wyprzedził i jechał sobie dalej rozświetlając mroki nocy. Ja przyspieszam i odjeżdżam, bo nie raz próbowałem tego co ty i były trzy rodzaje zachowań: najrzadszy - wyprzedza i pogna w noc (jest OK niech pędzi z daleka ode mnie), dwa najczęstsze - zwalnia nawet do zatrzymania i wyprzedza ale zwalnia do 70-80/h bo g..o widzi wtych "ksenonach" i boi się
  19. 71mordor odpowiedział KTB na temat - Motokącik
    używałem kilka razy do wożenia płyt OSB, bez większych zastrzeżeń trochę hałasuje ponad 100km/h ale nie mam pojęcia jak z innymi, bo to jedyne jakich używałem ogólnie jakość-cena, mogę polecić
  20. > miłość miłością ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie > proponuję Trudne w użyciu w czasie jazdy Myślałem o czymś podobnym ale Hella http://www.toptuning.pl/index.php?p1326,halogeny-owalne-dalekosiezne-800metrow-z-homologacja-halogen-model-801
  21. 71mordor odpowiedział wawo na temat - Motokącik
    > PS Pomieszczam zdjecie tego ustrojstwa, słowo-klucz TX-02HC3 (o ile sie nie myle) Dżizas. Ale stare bebechy Dobrze, że jeszcze lamp tam nie masz! Jeśli jest jak piszesz, to faktycznie lepiej wymienić alarm! Tylko czy jest ci on potrzebny? Na złodzieja nie działa, trochę na gówniarzy.
  22. > A co Cię tak denerwuje w tylnych światłach przeciwmgłowych? Nooo niech pomyślę... Oślepianie? A może słabo widoczne światła STOP? Sam nie wiem, co bardziej. Nawet nie denerwuje, denerwuje mnie ślamazarne ruszanie spod świateł (to potrafię uzasadnić słabymi umiejętnościami). Używanie tylnych p.mgielnych, przy dobrej widoczności mnie wk*%(&%^wia, ( to mogę uzasadnić tylko brakiem mózgu albo małpią złośliwością)! Bo co daje ich włączenie poza dawaniem po gałach tym z tyłu? Włączam wtedy drogowe i wyłączam tylko jak coś z przeciwka jedzie (rozważam dołożenie dalekosiężnych)! Czemu tylko cymbał przede mną ma prawo mnie oślepiać?
  23. > Jednak ZTCP to kolega fred77 używa p/mgielnych również podczas szybkiej jazdy w deszczu - może to o > to chodzi? Widuję czasem takich ...... (nie napiszę żeby bana nie pouczyć). W takich przypadkach nie widzę powodu, żeby nie użyawać za takim "długich".
  24. Nie kombinuj z wykrętakami, tylko jedź do dobrego warsztatu oponiarskiego mają różne patenty. Znam kilka podobnych przypadków i zawsze pomogli.
  25. 71mordor odpowiedział CiniO na temat - Motokącik
    > Imo kompletnie bez sensu. > Kara finansowa adekwatna do dochodów, nie mniejsza niż .... i tutaj trzeba by wstawić jakąś > sensowną kwotę. I efekt byłby taki, że przeciętny robotnik często zapłaciłby więcej niż właściciel jego firmy, bo po odliczeniach wszystkich "kosztów", "zostaje" mu tyle, że ledwo na wachę do merca starcza. I tak cud, że na deficycie nie jedzie i nie staje w kolejkę po zasiłek w MOPSie. Pamiętaj, że żyjemy w chorym kraju, to nie Szwecja, czy Szwajcaria!

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.