Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

listoor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez listoor

  1. Wyjeżdżając na święta miałem "ciekawą" przygodę w postaci wybuchu opony :/ Jechałem sobie grzecznie 130 km/h na w miarę pustej A2 i w pewnym momencie słyszę bum i walenie z tyłu samochodu. Okazało się, że strzeliła tylna prawa opona (na szczęście tylna) w dośc specyficzny sposób - na feldze pozostały boki opony, a cała jej główna część odpadła. W związku z tym, że moje auto zostało wyposażone w zestaw naprawczy, miałem plan pokleić oponę i jechać dalej, jednak zadzwoniłem do ubezpieczyciela. Na szczęście, moje ubezpieczenie obejmuje holowanie do 50km, a w tym rejonie była czynna wulkanizacja która miała oponę w moim rozmiarze. Teraz produkuję maila do Continentala z informacją i pytaniem czy zachowają się jak światowy koncern, czy też po prezesowskiemu tzn spie****j dziadu. Opona: ContiWinter TS830 P Rocznik: 2014 Przebieg: ~7000km Uszkodzenia: popękane plastikowe nadkole (nieznacznie) + koszt opony zastępczej - 100,- Mieliście kiedyś podobny przypadek ?? Ps. znacie dobry Assistance, bo ten mój to jakiś dramat (mimo że pomogli) ?
  2. Podobny temat ogarniałem ~miesiąc temu https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/407677-kzak-suv-do-45000/ Kupiliśmy finalnie Xtraila i teściu bardzo zadowolony - tylko tyle że manual, ale z automatami nie ma problemu
  3. http://eurosamochody.pl/advert/details/?zb=73&kod=1q8xfdw&z32=10 Temu robili fotki jakieś 3-4 tygodnie temu jak z teściem oglądaliśmy. Nie ma problemu z dostępnością auta i jazdami próbnymi. Swoją drogę też mi się bardzo podoba
  4. Muszę spróbować Tylko teraz czekać do wiosny
  5. listoor odpowiedział KamiSH na temat - Kącik 4x4
    Z przyjemnością czytam Twój wątek, bo to auto też mi się bardzo podoba więc chętnie poczytam dalsze losy autka. Powodzenia ! W ubiegły weekend znalazłem i kupiliśmy teściom Xtraila - inna bajka w stosunku do LR, ale też założenia były inne
  6. listoor odpowiedział listoor na temat - Motokącik
    Teściu obecnie ma Land Rovera Freelandera z magicznym 2,0TD 98KM więc hałas w środku jest mu dobrze znany. Poza tym jeździ tym w trasy: 1) Toruń <-> Olsztyn - 4 razy do roku 2) Wawa <-> Olsztyn - 4 razy do roku 3) Olsztyn <-> Bieszczady - Raz w roku na urlop. Więc przebieg w "trasach" w roku to około 5000km. Pozostałe 10.000km robi po mieście. Pierwsza trasa to odbiór auta ode mnie w najbliższą niedziele i powrót do Olsztyna - więc zobaczymy reakcje, ale pewnie będzie zadowolony bo spali mniej niż LR i komfort będzie większy Dzięki za życzenia bezawaryjności i wzajemnie życzę trochę szczęścia przy poszukiwaniach.
  7. listoor odpowiedział listoor na temat - Motokącik
    Robiliśmy przymiarki do: Kuga - odpadła bo jakoś strasznie ciasna się wydawała i nie podeszła teściowi Yeti - podstawowa wersja nie przekonała Grand Vitara - była ok, ale Nissan ma lepszy silnik diesla Rav 4 - mieszane odczucia Sorento - spore auto, ale stary silnik 2,5 i ciężka buda zniechęciły. X-trail - był jednym z faworytów od początku i udało się znaleźć dobry egzemplarz
  8. listoor odpowiedział listoor na temat - Motokącik
    Auto zakupione - 7 letni Xtrail. Auto kupione w komisie, gdzie trafiło od 1 właściciela przez salon Nissana. Wszystko serwisowane regularnie w ASO Nissana co ~20 tyś km + 2 obcierki miejskie likwidowane w ASO- sprawdzone. Przebieg ~169.000 Cena: 35.000 brutto. Tak przy okazji - objechałem cześć komisów w Wawie w ostatni weeekend (sobota/niedziela). Ruch w interesie jest niezły - nie skłamałbym jakbym powiedział że w sumie widziałem ok 100 osób zainteresowanych zakupem i ok 10 finalizacji umów zakupu. Więc interes się kręci i kręcić będzie.
  9. W mojej ocenie L3 odpada, ze względu na trzeszczenie w środku + słabe wyciszenie. Jeśli miałbym jeszcze raz podejmować decyzję, wziął bym c5 exclusive i cieszył się ciszą, a nie jadąc 140 km/h + autostradowa tolerancja muszę głośno radia. Przy niższych prędkościach też się słyszy świat zewnętrzny.
  10. Tak kiedyś skończyło sie ustąpienie karetce. Mimo to zawsze maksymalnie staram sie zjechać. Ps. Nie widziałem ze rów jest tak głęboki - zapatrzyłem sie w lewe lusterko i tak jakoś samo wyszło Ps2. Lagunie nic sie nie stało. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  11. Pomagam teściowi wynaleźć auto które ma pojeździć kilka ładnych lat, ale nie więcej niż +100.000 km do tego co ma na blacie. Założenia są takie: 1) SUV – musi być wyższe ze względu na kręgosłup teściowej – warunek obligatoryjny 2) Diesel 3) 4x4 – nie musi być profi, ale teściu lubi sobie wjechać na szuter, przejechać przez jakieś błotko (małe) 4) Budżet 35-45 tpln. W cenie pakiet startowy 5) Rok ok 2008+ Moje typy: 1) Mitsu Outlander tdi by VW 2) Nissan Xtrail – 2,0dci 3) Chevy Captiva 4) Renault Kalosz / Kaleos 5) Suzi G Vitara Wszystkie za i przeciw mile widziane – jak również inne propozycje.
  12. Normalna jazda na trasie Warszawa - Olsztyn bez myślenia o ekologii przy średniej 78 km/h... tylko tyle że ON.
  13. Nie wiem jakie są w Espace.U mnie wygląda to tak. Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
  14. Ożeniłem się z tym autem na kilka lat i jest kilka rzeczy które mnie "denerwują": 1) Spryskiwacze przedniej szyby - nie robią mgiełki tylko leje się jak w starych oplu z XX wieku 2) Trzeszczenia w kabinie - od rączki drzwi przez konsolę z podłokietnikiem po tylne drzwi 3) Szklany dach jak jest otwarty i auto przejeżdża przez nierówności potrafi "trzeszczeć" A tak ogólnie to jestem zadowolony - zarówno z prowadzenia jak również spalania Problemów z DPFem brak - ale ja mam dopiero +/- 20.000 km
  15. Czym w końcu robiłeś ?
  16. Ok, dzięki za informacje. Poszukam czy można coś z tym zrobić.
  17. Witam ! Od niedawna posiadam Lagunę III PH II i jestem z auta bardzo zadowolony. Jedna rzecz która mnie denerwuje to niska skuteczność spryskiwaczy przedniej szyby. "Psikają" tak, jak w starym Oplu Astrze - niskim ciśnieniem. Czy to jakaś wada moje egzemplarza, czy po prostu TenTypTakMa ?
  18. Daj znać jak poszło - będę przymierzał się do odmalowanie swojego mieszkania.
  19. listoor odpowiedział micha- na temat - Francowate
    Witam po latach Po dobrych wspomnieniach z Laguną IphII i 406 coupe nadszedł czas na rodzinne kombi i od wczoraj jestem w posiadaniu takowego Laguna III ph II wersja Bose 4 control wraz ze szklanym dachem napędzana 2,0 dci 150 km w manualnej skrzyni biegów Po pierwszych 100 km jestem bardziej niż bardzo zadowolony, a kolor mega mi się podoba ! Pozdrawiam
  20. Wczoraj jechałem za Nową 3ką na Modlińskiej - jechała do ASO Wimar więc pewnie już testówki są. Zawsze możesz zadzwonić i podpytać.
  21. Tak czytam Twoje posty dotyczące domku letniskowego i serio - podziwiam A przy tym, mimo że z nieruchomościami mam sporo styczności, czuję się głupi Trzymam kciuki i daj znać co finalnie wyprodukujesz !
  22. Też myślałem aby zamienić s60 2,4T z 2003 na właśnie XC70. Ale życie potoczyło się inaczej i będzie nowe auto. Jeśli jest to pierwszy właściciel, przebieg pewny, brałbym po sprawdzeniu. Na Instalatorów jest bardzo dobry gość od Volvo - Mariusz Lubowicki - i jego ocenie możesz zaufać. Silniki D5 są niezłe - bardzo trwałe, z fajny dźwiękiem. Automat - tutaj wymiana oleju to podstawa. Ja ostatnio wymieniałem przy 210 tkm i był ok - przejechał 60tkm. Mój automat AW55-50 miał już regenerację elektrozaworów za ok 4000 pln i jeździ bardzo fajnie. Co prawda silnik inny i moment niższy, ale skrzynia jest bardzo ok. Od siebie: szczerze polecam, bo to fajne auto
  23. Nie neguję - nie kupowałem tej Astry więc nie wiem co działo się przed jej przyjazdem do Polski. Wiem jak jeździ moja narzeczona i dlatego nie boję się o samochody, skoro dałem jej moje 200KM Volvo. BTW - rozumiem że swoją Astrę masz 13 lat i zrobiłeś nią 225tkm po polskich drogach wymieniając sprężyny i końcówki drążków ? Sorki, ale to mało prawdopodobne Ale na pewno wiesz co masz Wszystkiego dobrego na weekend !
  24. Przymierzamy się do sprzedaży Astry II z 2002 lub 2003 roku mojej narzeczonej, która obecnie ma ~125 tyś km - licznikowo, ale wszystko wskazuje na to że to prawdziwy przebieg. 1,6 8V ale jakiś mocniejszy - chyba 84KM. Klima, ABS, Aluski, zimówki, elektryka szyb i lusterek, bez gazu. W naszych rękach ok ok 4 lat. Ostatni większy serwis (poza olejami) - wymieniałem w sierpniu, gdzie wymieniłem przegub, wahacz, końcówki, tarcze i klocki tylne, 2 przednie amorki. Faktura na 2500,- Jakbyś był zainteresowany daj znać Grzegorz
  25. Napiszę tak - trzeba mieć szczęście Z doświadczeń bliskich znajomych: 1) LII PhI - 1,6 benzyna - w aucie pękł pasek rozrządu przy przebiegu 40.000 - i 5 latach, więc trzeba na to zwracać uwagę. Miała też kilka przygód z elektroniką 2) LII Ph i - 1,8 benzyna - auto bezawaryjne przez 3 lata i 75.000 km przebiegu - rozrząd zrobiony po zakupie i później tylko zmiany oleju. Wymieniane również elementy zawieszenia. Sprzedaż przy przebiegu 150.000 i przesiadka na LIII 2,0 benzyna. 3) LII Ph I - 1,9 dci - od nowości do przebiegu 120.000 km - bezusterkowo, ale później koszt serwisu zbliżył się do 7000 zł (w ASO po rabatach) więc przesiadka na Scenica III 4) LII phII - 2,2 dci - silnik lekko płatał filge, ale ogólnie bez stresu. Zrobiony przebieg ok 40.000 i poszło do ludzi. Jako były posiadacz Laguny i ph II - przebieg zrobiony od 150.000 do 270.000 byłem bardzo zadowolony. Obecnie autem jeździ mój ojciec i jest zadowolony - nie ma dużych wymagań. Dokupiliśmy Clio 1,5 dci i póki co ma 30.000 przebiegu - również jest ok. Ja we wrześniu przesiadam się na LIII 2,0 dci '2015 i autem pojeżdżę do 10 lat, więc wierzę w bezusterkowość tego modelu. Podsumowując - jeśli chciałbym benzynę, zastanowiłbym się nad prostą wersją. Jeśli diesla, to głęboko bym się zastanowił.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.