Zawartość dodana przez listoor
-
Wybuch opony z przebiegiem 7000km - ciekawostka
Wyjeżdżając na święta miałem "ciekawą" przygodę w postaci wybuchu opony :/ Jechałem sobie grzecznie 130 km/h na w miarę pustej A2 i w pewnym momencie słyszę bum i walenie z tyłu samochodu. Okazało się, że strzeliła tylna prawa opona (na szczęście tylna) w dośc specyficzny sposób - na feldze pozostały boki opony, a cała jej główna część odpadła. W związku z tym, że moje auto zostało wyposażone w zestaw naprawczy, miałem plan pokleić oponę i jechać dalej, jednak zadzwoniłem do ubezpieczyciela. Na szczęście, moje ubezpieczenie obejmuje holowanie do 50km, a w tym rejonie była czynna wulkanizacja która miała oponę w moim rozmiarze. Teraz produkuję maila do Continentala z informacją i pytaniem czy zachowają się jak światowy koncern, czy też po prezesowskiemu tzn spie****j dziadu. Opona: ContiWinter TS830 P Rocznik: 2014 Przebieg: ~7000km Uszkodzenia: popękane plastikowe nadkole (nieznacznie) + koszt opony zastępczej - 100,- Mieliście kiedyś podobny przypadek ?? Ps. znacie dobry Assistance, bo ten mój to jakiś dramat (mimo że pomogli) ?
-
SUV dla teściów do 35 tys. zł
Podobny temat ogarniałem ~miesiąc temu https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/407677-kzak-suv-do-45000/ Kupiliśmy finalnie Xtraila i teściu bardzo zadowolony - tylko tyle że manual, ale z automatami nie ma problemu
-
SAAB - czy warto?
http://eurosamochody.pl/advert/details/?zb=73&kod=1q8xfdw&z32=10 Temu robili fotki jakieś 3-4 tygodnie temu jak z teściem oglądaliśmy. Nie ma problemu z dostępnością auta i jazdami próbnymi. Swoją drogę też mi się bardzo podoba
-
Nowy golas klasy D - uszkodzony.
Muszę spróbować Tylko teraz czekać do wiosny
-
Zakup 4x4 do 50k
Z przyjemnością czytam Twój wątek, bo to auto też mi się bardzo podoba więc chętnie poczytam dalsze losy autka. Powodzenia ! W ubiegły weekend znalazłem i kupiliśmy teściom Xtraila - inna bajka w stosunku do LR, ale też założenia były inne
-
[KzAK] SUV do 45000,-
Teściu obecnie ma Land Rovera Freelandera z magicznym 2,0TD 98KM więc hałas w środku jest mu dobrze znany. Poza tym jeździ tym w trasy: 1) Toruń <-> Olsztyn - 4 razy do roku 2) Wawa <-> Olsztyn - 4 razy do roku 3) Olsztyn <-> Bieszczady - Raz w roku na urlop. Więc przebieg w "trasach" w roku to około 5000km. Pozostałe 10.000km robi po mieście. Pierwsza trasa to odbiór auta ode mnie w najbliższą niedziele i powrót do Olsztyna - więc zobaczymy reakcje, ale pewnie będzie zadowolony bo spali mniej niż LR i komfort będzie większy Dzięki za życzenia bezawaryjności i wzajemnie życzę trochę szczęścia przy poszukiwaniach.
-
[KzAK] SUV do 45000,-
Robiliśmy przymiarki do: Kuga - odpadła bo jakoś strasznie ciasna się wydawała i nie podeszła teściowi Yeti - podstawowa wersja nie przekonała Grand Vitara - była ok, ale Nissan ma lepszy silnik diesla Rav 4 - mieszane odczucia Sorento - spore auto, ale stary silnik 2,5 i ciężka buda zniechęciły. X-trail - był jednym z faworytów od początku i udało się znaleźć dobry egzemplarz
-
[KzAK] SUV do 45000,-
Auto zakupione - 7 letni Xtrail. Auto kupione w komisie, gdzie trafiło od 1 właściciela przez salon Nissana. Wszystko serwisowane regularnie w ASO Nissana co ~20 tyś km + 2 obcierki miejskie likwidowane w ASO- sprawdzone. Przebieg ~169.000 Cena: 35.000 brutto. Tak przy okazji - objechałem cześć komisów w Wawie w ostatni weeekend (sobota/niedziela). Ruch w interesie jest niezły - nie skłamałbym jakbym powiedział że w sumie widziałem ok 100 osób zainteresowanych zakupem i ok 10 finalizacji umów zakupu. Więc interes się kręci i kręcić będzie.
-
Przyszłościowe rozważania 20-30 tys zł klasa średnia Dłuuugie
W mojej ocenie L3 odpada, ze względu na trzeszczenie w środku + słabe wyciszenie. Jeśli miałbym jeszcze raz podejmować decyzję, wziął bym c5 exclusive i cieszył się ciszą, a nie jadąc 140 km/h + autostradowa tolerancja muszę głośno radia. Przy niższych prędkościach też się słyszy świat zewnętrzny.
-
karetka na sygnale - ustąpienie - wysoki krawężnik
Tak kiedyś skończyło sie ustąpienie karetce. Mimo to zawsze maksymalnie staram sie zjechać. Ps. Nie widziałem ze rów jest tak głęboki - zapatrzyłem sie w lewe lusterko i tak jakoś samo wyszło Ps2. Lagunie nic sie nie stało. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
-
[KzAK] SUV do 45000,-
Pomagam teściowi wynaleźć auto które ma pojeździć kilka ładnych lat, ale nie więcej niż +100.000 km do tego co ma na blacie. Założenia są takie: 1) SUV – musi być wyższe ze względu na kręgosłup teściowej – warunek obligatoryjny 2) Diesel 3) 4x4 – nie musi być profi, ale teściu lubi sobie wjechać na szuter, przejechać przez jakieś błotko (małe) 4) Budżet 35-45 tpln. W cenie pakiet startowy 5) Rok ok 2008+ Moje typy: 1) Mitsu Outlander tdi by VW 2) Nissan Xtrail – 2,0dci 3) Chevy Captiva 4) Renault Kalosz / Kaleos 5) Suzi G Vitara Wszystkie za i przeciw mile widziane – jak również inne propozycje.
- Spalanie - chwalę się
-
Żywotność DPF w 2.0 dCi
Nie wiem jakie są w Espace.U mnie wygląda to tak. Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
-
Żywotność DPF w 2.0 dCi
Ożeniłem się z tym autem na kilka lat i jest kilka rzeczy które mnie "denerwują": 1) Spryskiwacze przedniej szyby - nie robią mgiełki tylko leje się jak w starych oplu z XX wieku 2) Trzeszczenia w kabinie - od rączki drzwi przez konsolę z podłokietnikiem po tylne drzwi 3) Szklany dach jak jest otwarty i auto przejeżdża przez nierówności potrafi "trzeszczeć" A tak ogólnie to jestem zadowolony - zarówno z prowadzenia jak również spalania Problemów z DPFem brak - ale ja mam dopiero +/- 20.000 km
-
Detailingowcy, temat jest, czym odswiezyc uszczelki gumowe?
Czym w końcu robiłeś ?
-
LIII - Spryskiwacze przedniej szyby
Ok, dzięki za informacje. Poszukam czy można coś z tym zrobić.
-
LIII - Spryskiwacze przedniej szyby
Witam ! Od niedawna posiadam Lagunę III PH II i jestem z auta bardzo zadowolony. Jedna rzecz która mnie denerwuje to niska skuteczność spryskiwaczy przedniej szyby. "Psikają" tak, jak w starym Oplu Astrze - niskim ciśnieniem. Czy to jakaś wada moje egzemplarza, czy po prostu TenTypTakMa ?
-
Elektryczny wałek do malowania
Daj znać jak poszło - będę przymierzał się do odmalowanie swojego mieszkania.
-
lista "francowatych"
Witam po latach Po dobrych wspomnieniach z Laguną IphII i 406 coupe nadszedł czas na rodzinne kombi i od wczoraj jestem w posiadaniu takowego Laguna III ph II wersja Bose 4 control wraz ze szklanym dachem napędzana 2,0 dci 150 km w manualnej skrzyni biegów Po pierwszych 100 km jestem bardziej niż bardzo zadowolony, a kolor mega mi się podoba ! Pozdrawiam
-
jesli nie octavia RS to co?
Wczoraj jechałem za Nową 3ką na Modlińskiej - jechała do ASO Wimar więc pewnie już testówki są. Zawsze możesz zadzwonić i podpytać.
- Programowany przez internet otwieracz do garażu
-
11 letni Volvo XC70 2,4D 4x4 - warto się zainteresować?
Też myślałem aby zamienić s60 2,4T z 2003 na właśnie XC70. Ale życie potoczyło się inaczej i będzie nowe auto. Jeśli jest to pierwszy właściciel, przebieg pewny, brałbym po sprawdzeniu. Na Instalatorów jest bardzo dobry gość od Volvo - Mariusz Lubowicki - i jego ocenie możesz zaufać. Silniki D5 są niezłe - bardzo trwałe, z fajny dźwiękiem. Automat - tutaj wymiana oleju to podstawa. Ja ostatnio wymieniałem przy 210 tkm i był ok - przejechał 60tkm. Mój automat AW55-50 miał już regenerację elektrozaworów za ok 4000 pln i jeździ bardzo fajnie. Co prawda silnik inny i moment niższy, ale skrzynia jest bardzo ok. Od siebie: szczerze polecam, bo to fajne auto
-
Auto do 10 kpln z pakietem startowym ...
Nie neguję - nie kupowałem tej Astry więc nie wiem co działo się przed jej przyjazdem do Polski. Wiem jak jeździ moja narzeczona i dlatego nie boję się o samochody, skoro dałem jej moje 200KM Volvo. BTW - rozumiem że swoją Astrę masz 13 lat i zrobiłeś nią 225tkm po polskich drogach wymieniając sprężyny i końcówki drążków ? Sorki, ale to mało prawdopodobne Ale na pewno wiesz co masz Wszystkiego dobrego na weekend !
-
Auto do 10 kpln z pakietem startowym ...
Przymierzamy się do sprzedaży Astry II z 2002 lub 2003 roku mojej narzeczonej, która obecnie ma ~125 tyś km - licznikowo, ale wszystko wskazuje na to że to prawdziwy przebieg. 1,6 8V ale jakiś mocniejszy - chyba 84KM. Klima, ABS, Aluski, zimówki, elektryka szyb i lusterek, bez gazu. W naszych rękach ok ok 4 lat. Ostatni większy serwis (poza olejami) - wymieniałem w sierpniu, gdzie wymieniłem przegub, wahacz, końcówki, tarcze i klocki tylne, 2 przednie amorki. Faktura na 2500,- Jakbyś był zainteresowany daj znać Grzegorz
-
Laguna 2003 w cenie clio...
Napiszę tak - trzeba mieć szczęście Z doświadczeń bliskich znajomych: 1) LII PhI - 1,6 benzyna - w aucie pękł pasek rozrządu przy przebiegu 40.000 - i 5 latach, więc trzeba na to zwracać uwagę. Miała też kilka przygód z elektroniką 2) LII Ph i - 1,8 benzyna - auto bezawaryjne przez 3 lata i 75.000 km przebiegu - rozrząd zrobiony po zakupie i później tylko zmiany oleju. Wymieniane również elementy zawieszenia. Sprzedaż przy przebiegu 150.000 i przesiadka na LIII 2,0 benzyna. 3) LII Ph I - 1,9 dci - od nowości do przebiegu 120.000 km - bezusterkowo, ale później koszt serwisu zbliżył się do 7000 zł (w ASO po rabatach) więc przesiadka na Scenica III 4) LII phII - 2,2 dci - silnik lekko płatał filge, ale ogólnie bez stresu. Zrobiony przebieg ok 40.000 i poszło do ludzi. Jako były posiadacz Laguny i ph II - przebieg zrobiony od 150.000 do 270.000 byłem bardzo zadowolony. Obecnie autem jeździ mój ojciec i jest zadowolony - nie ma dużych wymagań. Dokupiliśmy Clio 1,5 dci i póki co ma 30.000 przebiegu - również jest ok. Ja we wrześniu przesiadam się na LIII 2,0 dci '2015 i autem pojeżdżę do 10 lat, więc wierzę w bezusterkowość tego modelu. Podsumowując - jeśli chciałbym benzynę, zastanowiłbym się nad prostą wersją. Jeśli diesla, to głęboko bym się zastanowił.