Zawartość dodana przez Ryb
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
Jak jadę nocą to dziecko idzie spać i mogę mieć 7-8h jazdy bez żadnych przeszkód. A jeśli jeżdżę sam to czas jazdy jest zależny tylko od ilości paliwa w baku i spalania. Ale temat nie o tym. Można uznać częste tankowanie za upierdliwe nawet jeżdżąc na krótkich odcinkach po mieście.
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
Co kto lubi. Dziwnym trafem dzieciaki dopasowują się zawsze do zasięgu auta. Z kim bym nie gadał, tankuje przy okazji przerw na sikanie. Broń boże nie kupuj auta elektrycznego, bo od razu po zakupie dzieciaki co 200km będą chciały robić przerwy na sikanie trwające po 8 godzin.
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
No więc 4-5 razy zamiast 2-3 razy uważam za mniej więcej 2x bardziej upierdliwe. A na tym to się nie znam, ja to chyba jakiś nienormalny jestem.
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
To zrób te 2000km za jednym zamachem i opowiedz nam jak było.
-
VW Golf 1.0 TSI. Po 2000km
Podchodzenie do problemu od złej strony. Jeśli nie chce ciągle tankować to powinien kupić auto z wielkim zbiornikiem paliwa, a nie z małym spalaniem.
-
SUV 4x4 - test na rolkach - napęd i kontrola trakcji
Gdyby ta Honda była przednionapędowa to wypadłaby tak samo. Z tego co tu widać system potrafi w najlepszym wypadku przenieść moment na drugie z przednich kół.
-
Czy istnieje coś takiego jak pechowy samochód? Długie
Dostałem fajną ofertę na dwie sztuki Stelvio. Jedna 200 a druga 280KM. Akurat dla mnie i dla żony by było.
-
Czy istnieje coś takiego jak pechowy samochód? Długie
Kiedyś pytałem Włochów o zdanie na temat Alfy Romeo...
-
Czy istnieje coś takiego jak pechowy samochód? Długie
Sprowadzonego z Niemiec cudaka od handlarza? Tak się NIE powinno kupować, co zresztą dowodzi ten post.
-
4x4 jak bumerang ;)
Nie spojrzałem na roczniki, które bierzesz pod uwagę. Nowe nie mają ale starsze, faktycznie są na ramie. Pajero niby ramy nie ma - niby ma . Marketing określa to jako "ramę zintegrowaną" a de facto jest to po prostu wzmocniona konstrukcja. Jednak daje ZTCW radę nie gorzej niż klasyczna rama. Jeśli Pajero to ja bym brał z dieslem jednak - ten silnik 3.2 jest pancerny. Przy długiej kabinie jeśli są relingi (lub można je do danej wersji założyć) to namiot wsadzisz bez żadnych kombinacji.
-
4x4 jak bumerang ;)
Prawie żaden z tych co Ci tu podpowiadają nie ma ramy. Ja na Twoim miejscu szukałbym pickupa i nie bawił się w motocykl na haku.
-
Pierwsze 2000 mil Volvo XC60 T8
Ok, znalazłem. Teoretycznie można też ruszyć na samym spalinowym ale rzeczywiście to jest bardziej sprzęgło niż skrzynia biegów.
-
Pierwsze 2000 mil Volvo XC60 T8
A jak ruszasz z miejsca z pustą baterią?
-
Pierwsze 2000 mil Volvo XC60 T8
Dla MY2017 wychodzi różnica 365kg. Trochę mu się utyło... Jeszcze ciekawiej wygląda porównanie z dieslem. Różnica to 250kg, ale... ...ładowność diesla to 650kg, ładowność benzyny to 575kg a PHEV może zabrać 510kg. DMC diesla jest niższa zatem tylko o 110kg. Przecież tam siedzi zwykła CVT.
-
Pierwsze 2000 mil Volvo XC60 T8
Tylko czemu ten sam model w 2019-tym już waży 400kg mniej?
-
Pierwsze 2000 mil Volvo XC60 T8
Problem polega na tym, że tyle waży XC90. I ten wynik pojawia się we wszystkich materiałach. Za to w XC60 mamy raz taką samą masę jak przy XC90 a raz wartosc 1941kg. Więc albo XC60 w jednej wersji T8 waży tyle co XC90 T8 a w innej wersji T8 (rożniącej się tylko rocznikiem) waży nagle 400kg mniej albo komuś się po prostu pomyliły samochody. Bo ja się z wahaniami masy własnej tego samego samochodu rzędu 400kg jeszcze nie spotkałem. Skoro w 2019-tym nie ma już auta ważącego 2349kg a jest tylko ważące 1941kg to ja się pytam jaki 400-kilogramowy element w bieżącym roku z niego zniknął. Bo Volvo nie twierdzi jakoby cokolwiek w aucie odchudziło, co by mogło dać aż taką różnicę.
-
Pierwsze 2000 mil Volvo XC60 T8
T8. A pomyliło im się na stronie z XC90 T8, który rzeczywiście tyle waży. Ale XC60 jest dużo lżejszy.
-
Pierwsze 2000 mil Volvo XC60 T8
Walnęli się, bo ten sam samochód AD 2018 waży już 1941kg. 800kg to za duża różnica żeby to nie był błąd.
-
Pierwsze 2000 mil Volvo XC60 T8
Ciekawe, że ten sam samochód w EU waży 800kg mniej. Pewnie u Was razem z przeciętnym amerykańskim kierowcą zważyli.
-
Do znawców diesla subaru
Owszem, może. W każdym aucie może. Tylko że rachunek prawdopodobieństwa niestety działa w tym przypadku na niekorzyść Subaru.
-
Do znawców diesla subaru
Wyjaśnijmy coś sobie: dobre silniki nie mają fakapów i się nie rozpadają.
-
Do znawców diesla subaru
Tedeików jest tyle, że możesz kupić używany cały silnik i przełożyć co tam potrzeba, z dużym prawdopodobieństwem że będzie lepiej (zwłaszcza jeśli części będą od innej wersji, wolnej od danego fuckupu. W Subaru jak byś nie kombinował to masz do wyboru silnik z wadą konstrukcyjną vs. inny egzemplarz tego samego silnika z tą samą wadą konstrukcyjną.
-
Do znawców diesla subaru
Tylko że to nie są koszty napraw samego silnika a zwykle osprzętu: turbo, dwumasa etc. Silnik Subaru ma takie same turbo i dwumasę, a do tego może jeszcze się rozpaść blok. Ja tu widzę istotną różnicę niepozwalającą na zrównanie tych problemów.
-
Do znawców diesla subaru
Jak postawisz zły silnik wśród innych złych silników to nie stanie się on od tego nagle dobry.
-
Do znawców diesla subaru
Żeby oddać sprawiedliwość - żaden z nich ani nie jeździ dieslem ani diesla nie poleca. Diesel Subaru to była wpadka i wszyscy o tym wiedzą.