Skocz do zawartości

Oleje


lelek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Pytanie dotyczące filtra oleju do AF. Zanabyłem w drodzę bezgotówkowej funkiel nówkę filterek taki jak ten >>>>>TU<<<<< ale z opisu wynika mi jakaś magia "do stosowania z olejami syntetycznymi" a ja mam zalany Castrol Magnatec 10W40 obecnie i taki będzie następny przy wymianie. Czy da się zamontować ten filterek czy to tylko "chłyt marketingowy"? screwy.gif

Moja wiedza niestety nie sięga aż tak daleko więc zwracam się o opinie do Was. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witajcie, niedlugo zbliza sie wymiana oleju, przebieg 235kkm 1.4 8v w lpg. Aktualnie zalany jest valvoline maxlife 5w40. Od momemntu wymiany do dzisiaj lacznie w auto poszlo 4,3L oleju (czyli na dolewke ok 0,8L jak wchodzi 3,5L). Samochod lubi wypic olej przy duzych obrotach (trasa ok 100km przy 140/150km/h to pewnie z 4k rpm+) potrafi lyknac z polowe bagnetu a czasem zejsc na MIN. podczas jazdy 120-130 olej pije jak zuzycie na poczatku. Czy takie branie oleju jest duze czy ok. Pozostac na takm oleju, czy moze valvoline 5w50 czy przejsc a 10w40 maxlife? Jak to sie ma do hydraulicznych popychaczy? Smialo 10w40 mozna lac czy lepiej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy 1L na 10kkm to nie duzo? Przy predkosciach >120km/h spalanie rosnie. obrotomierza nie mam ale

> to juz pewnie obroty >4krpm. tylko dla wysokich obrotow zastanawiam sie nad zmiana. z rury nie

> dymi, sama rura czysta, wyciekow nie ma. Moze olej paruje

Przecież napisałem, że zużycie masz na poziomie ok 10% z dopuszczalnej normy...

Niejeden by chciał mieć taką konsumpcję jak Ty...

No a przy prędkościach autostradowych to niestety zużycie norma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Mobil i GM 10W40 to wg mnie jedno G... grinser006.gif miałem oba i oba bardzo smakowały silnikowi, dodatkowo po Mobilu silnik w środku był ciemno-brązowy. Ja Ci mogę polecić sprawdzonego przez siebie Gulfa Tex Plus 10W40, z przesyłką zapłacisz max 70zł/4L. Z innych dostępnych normalnie to dobrze silnik u mnie pracował na Total Quartz 10W40, ale na Gulfie było najlepiej.

Kupisz go np. na sklep.texpert.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Racja, na mobilu rzeczywiscie sporo go ubywa. Dzieki za podpowiedz wybiore ten co poleciles

Polecam Shell 10w40 robię na tym oleju 20 tyś od wymiany do wymiany i olej czysty jak łza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to czy bedzie czysty czy czarny tylko od kupna zrobilem vectra juz 4 tys km i dolalem nieco ponad litr oleju. Czytalem tez na ten temat i opinie sa rozne,ze to malo i nie malo. W duzej mierze zalezy tez od samego oleju ile samochod go lyka.wiec skoro mobil1 a GM sa podobnej jakosci a wlasnie przy mobilu tyle mi ubyloto chcialbym zmienic na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to nie wiem, ja zrozumiałem że jemu po trasie przy wyższych prędkościach wciągnie te 0.8

Raz sie tylko tak zdarzylo ze na trase 100km przyprzedkosci 150 (w sumie juz pewnie ostateczna predkosc dla tej astery) na drugi dzien strasznie glosno chodzila, jak sprawdzialem olej to bylo lekko nad minimum, silnik zimny. Tak to przy wymianie kupilem 5L 5w40 i dzisiaj mam 0,7 na dolewke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybralem jednak GM 10w40. Zobaczymy jak szybko bedzie ubywac oleju, czy czekac bedzie mnie robota

> glowicy.

nie wiem czy na glowicy sie zacznie czy skonczy

takich co chcieli zmniejszyc zuzycie oleju bylo wielu i wielu wydalo kase na marne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.