Skocz do zawartości

Opony i felgi


lelek

Rekomendowane odpowiedzi

> tu masz kalkulator

dokladnie tu przeliczam, ale dzieki

no wlasnie, raczej 185/55 ale to ten sam profil jak 195

a tam tlucze na naszych drogach passed_out.gif

myslalem nawet o sprzedazy tych 15 i kupna 14 z jakimis rozsadnymi oponami

qrcze co Wy byscie zrobili ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokladnie tu przeliczam, ale dzieki

> no wlasnie, raczej 185/55 ale to ten sam profil jak 195

Prifil ten sam ale wysokość opon minimalnie niższa niż 195

> a tam tlucze na naszych drogach

> myslalem nawet o sprzedazy tych 15 i kupna 14 z jakimis rozsadnymi

> oponami

> qrcze co Wy byscie zrobili ????

Zależy czego oczekujesz. Jak chcesz mieć bardziej miękkie auto to weź 14-tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> . Co byście polecali w rozmiarze 195/50R15 ??

Ja polecam Firestone TZ200 cena przystępna, świetnie trzymają sie na mokrym, na takich kupiłem od niemca. Bardzo byłem z nich zadowolony dlatego ostatnio zakupiłem nowy komplet do swojej Viki waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja polecam Firestone TZ200 cena przystępna, świetnie trzymają sie na

> mokrym, na takich kupiłem od niemca. Bardzo byłem z nich

> zadowolony dlatego ostatnio zakupiłem nowy komplet do swojej

> Viki

Oki przyjmuję do rozpatrzenia. Cena całkiem - 180 zł. Ktoś jeszcze jakieś sugestie , modele ??

Hmm TZ300 jest tańsza ok 161zł. Czy to nowszy czy starszy model ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oki przyjmuję do rozpatrzenia. Cena całkiem - 180 zł. Ktoś jeszcze

> jakieś sugestie , modele ??

> Hmm TZ300 jest tańsza ok 161zł. Czy to nowszy czy starszy model ??

TZ300 raczej starszy moze Firestone FHSZ80 (ciekawy bieznik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś poleca jeszcze ?? Bo jak nie to będę musiał zawierzyć skalkowi i wybrać Firestony ale nowszy model TZ300.

Chciałbym w tym tygodniu zamówić, bo wczoraj założyłem moje letnie laczki ale:

- są z rocznika 1999-2000,

- mocno parcieją,

- na jednej jest mała bulwa (nawet wiem kiedy i gdzie - te nasze drogi angryfire.gif )

+ ale bieżnik jeszcze bardzo dobry

+ Nokiany i zajeb...... przyczepność.

Niestety Nokiany są za drogie i wolę coś tańszego do mojego 14-letniego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten model jest od stycznia 2009 ale kupiłem starszy sprawdzony TZ200

> bo na temat TZ300 nie było opinii

Ja może zaryzykuję i kupię nowy model tymbardziej że na opony.pl jest po 161 zł !!

No chyba że ktoś zaproponuje coś jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oki skoro nie chcecie "gadać" to ja pociągnę Was za język.

Bo ludzie polecają 2, 3 modele opon sick.gif

> A co sądzicie o Sava Intensa i Sava Intensa HP ??

Też pytałem i nikt się nie wypowiedział na ich temat crazy.gif

Polecane przez użytkowników były jeszcze Fulda Ecokontrol wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś nie mam przekonania do Fuldy.

> Jak narazie jestem nastawiony na te Firestony TZ300.

Kup przetestuj zlosnik.gif JA się nie odważyłem gdyż ze starych TZ 200 byłem bardo zadowolony i nie chciałem testować nowości zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup przetestuj JA się nie odważyłem gdyż ze starych TZ 200 byłem

> bardo zadowolony i nie chciałem testować nowości

No w zasadzie Ty jesteś winien że pomyślałem o Firestonach. A że jest nowszy model to wybieram nowy.

Jak coś będzie nie tak to cię klotnia.gif270635636-JUMP2.gif gdyż częściowo będziesz winien zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No w zasadzie Ty jesteś winien że pomyślałem o Firestonach.

Przypuszczam bo jakoś mało popularne są na AK. Ja bardzo z poprzedniego kompletu byłem zadowolony i kupiłem nowe takie same waytogo.gif

>A że jest nowszy model to wybieram nowy.

Przetestujesz i ocenisz, myśle, że powinny być lepsze od TZ200 a na pewno nie gorsze ok.gif

> Jak coś będzie nie tak to cię gdyż częściowo będziesz winien

Tak-tak wiem biglaugh.gif

>O na salon-opon.pl znalazłem firestony TZ300 za 158 zł Chyba się skuszę

JA kupowałem na oponeo.pl Wszędzie chyba TZ300 i TZ200 są w tej same cenie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JA kupowałem na oponeo.pl Wszędzie chyba TZ300 i TZ200 są w tej same

> cenie

Właśnie TZ300 w niektórych serwisach są tańsze od TZ200. A w 2 serwisach (opony.pl i opony-salon.pl) TZ300 są tańsze

Ja nie ma wygórowanych wymagań co do opon. rajdowcem nie jestem. chcę w miarę wygodnie i bez przeszkód trafić z punktu a do punktu B.

Moje stare Nokiany były zaj..... no ale lata robią swoje no i ta bulwa na jednej z opon beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat. Obecnie opony 195/55 opony huczą, buczą oczywiście tylnie. Co zrobić, zmienić wszystkie 4 na bierznikowane letnie o rozmiarze 195/65 czy wymienić 2 tylnie buczące na nowe jakieś wzamacniane o profilu jak do tej pory? Opony z tyły już raz traktowałem tokarką wiec nie są na pewno bezpieczne;) chodzi mi o cisze w samochodzie, żeby nie zaczęły ząbkować no i cena nie za wysoka. 4 nowe to za duży koszt, znowu jak kupie tylko dwie to nie mogę zmienić rozmiaru a chce nieco wyższe. Bierznikowane z kolei rzecz jasna nie to co nowa... Jeszcze powiedzcie mi co to może być, zmieniłem wczoraj na letnie iiii przy mocnym skręcie kierownicą słychać jakby opona popiskiwała, skrzypiała myślałem ze mało powietrza dałem 2,5 bar i dalej to samo, tylko przy maksymalym skręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki dzisiaj przyszły. Wszystkie z jednego sortu (0609). Jutro montaż i pierwsze wrażenia.

Trochę szkoda mi tych starych Nokianek. Bieżnik 5-6 mm więc spokojnie mogłyby pojeździć, no ale lata robią swoje i są już dość mocno sparciałe. beksa.gif

Może ktoś chciałby je zakupić. Za małą kwotę mogę je odstąpić. 270751858-jezyk.gif

Przy okazji pytanko: Jaki szuwaks polecacie do opon żeby opóźnić ich starzenie. Dziś zafundowałem sobie stojak z Lidla i przed definitywnym ich schowaniem chciałbym je czymś popsikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak na marginesie, ile sezonów wytrzymuje zimówka? Pomijając kwestie

> wielkości bieżnika warto je zostawić na następną zimę czy raczej

> nastawić sie na nowy zakup? Obowiązują tu jakieś zasady?

myślę że opona powyżej 8 lat nie powinna byc juz zakładana do auta...oczywiście opona może sie szybciej zuzyć(nie chodzi o bieznik tylko o mieszankę gumy) pod wplywem róznych czynników i wówczas ten czas się skraca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę że opona powyżej 8 lat nie powinna byc juz zakładana do

> auta...oczywiście opona może sie szybciej zuzyć(nie chodzi o

> bieznik tylko o mieszankę gumy) pod wplywem róznych czynników i

> wówczas ten czas się skraca...

Zgadzam się. Moje stare nokiany są z końcówki 99 i początku 00 roku. I cholernie widać na nich starość. Są dośc mocno popękane na bokach, widać ubytki i widać jakby bieżnik miał odpaść (widać pęknięcie) nie wspominając jak takie opony są twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Opony Dunlop Sport, mają one nie symetryczny bieżnik i tu pytanie:

Czy są jakieś oznaczenia kierunku jazdy, bo nie mogę ich znaleść??

Zakładając je łopatki z jednej strony będą odwrotnie, czy te opony są prawe i lewe czy wszystko jedno jak się je zamontuje?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Posiadam Opony Dunlop Sport, mają one nie symetryczny bieżnik

dunlop sport to niepełna nazwa, podaj pełną, będzie łatwiej odpowiedzieć

i tu

> pytanie:

> Czy są jakieś oznaczenia kierunku jazdy, bo nie mogę ich znaleść??

jeśli opona jest kierunkowa powinny być strzałki w którą ma się kręcić i napis 'rotation direction' albo podobny, może też być tak, że jedna strona powinna być koniecznie na zewnątrz, wtedy nie będzie strzałek, tylko napis 'outside', 'aussenseite', 'lato esterno', 'cote exteriour'(czy coś takiego) po stronie zewnętrznejok.gif gumiarz na pewno powinien wiedzieć jak to załóżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o taki bieżnik chodzi

> gumiarz na pewno wie ale chciałem sam bo mam je na felgach

to pewnie masz je założone wszystkie tak samo- jedna strona do wewnątrz, druga do zewnątrz (samochodu) i jak byś nie założył to będzie dobrze, na 99,9% tak ma być, dla spokoju możesz jeszcze poszukać na boku opony napisów o których pisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka jako że jest to temat do rozważania nad oponami a zbliża się sezon letni mam do was parę pytań dotyczących opon tongue.gif

1. Czy lepiej brać opony letnie nowe firm:

a) Dębica Passio 2 o rozmiarach 175/70/r13

b) Sava Perfecta 175/70/r13

c) Fulda Ecocontrol 175/70/r13

Wszystkie te opony mają ocenę na stronach powyżej 4,5 ptk ale jak wiadomo nie należy brać tego tak do serca 270751858-jezyk.gif wiec pisze do was abyście pomogli mi dokonać wyboru.

Może macie jakieś propozycję lepszych opon tongue.gif

Cena opon za 4 sztuki tak do 520 zł + przesylła za darmo zeby.GIF

2. Ale też wpadła mi do oczu okazja:

http://moto.allegro.pl/item598324531_komplet_kol_opel_astra_corsa_4x100_185_70r14.html

Ale teraz czy opyla się ją brać bo nie ogarniam co jest nie tak czy będą pasować do mojego autka i jaki jest rocznik takiej oponki smile.gif

Z góry dziękuje za pomoc smile.gif i rozważania nad moim problemem

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> 1. Czy lepiej brać opony letnie nowe firm:

> a) Dębica Passio 2 o rozmiarach 175/70/r13

> b) Sava Perfecta 175/70/r13

> c) Fulda Ecocontrol 175/70/r13

> Wszystkie te opony mają ocenę na stronach powyżej 4,5 ptk

Miałem podony dylemat i zdecydowałem sie na fulde ecocontrol,od razu trzeba sobie powiedzieć że wszystkie te podane opony to niższa klasa średnia aczkolwiek ,coż chodzi o kase:)Najlepsze opony jakie do tej pory miałem to goodyear hydragrip ,po prostu zatrzymywały sie w miejscu na wodzie,aczkolwiek ludzie narzekali że są głośne,no ale to całkiem inna półka cenowa wink.gif

>

> 2. Ale też wpadła mi do oczu okazja:

> http://moto.allegro.pl/item598324531_komplet_kol_opel_astra_corsa_4x100_185_70r14.html

>

Twoja asterka na takich kapciach wyglądała by jak wóz drabiniasty za wysokie opony do astry,jeśli już chciałbyś 14 to musisz szukać 185/60r14

Rocznik tych opon z ogłoszenia które podałeś to 2004 ,marzec ,wiec ta opona jak by nie patrzeć 5 lat już ma.

Moim skromnym zdanie żadna okazja te opony a dwa zdecydowanie za duże.

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pytanie bo w okazyjnej cenie oponki Uniroyalla 195/50R15 o zakupie zdecydowały finanse za komplet nówkek z tego roku mniej niz 700zł. Ale teraz doszła do mnie refleksja czy opony nie będą za niskie, wskazania licznika będą przekłamane o 6% czyli tyle co nic biorąc pod uwage akutlany błąd biglaugh.gif. Bo oponki moge jeszcze zwrócić podpowiedzcie autoko to astra 2 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niz 700zł. Ale teraz doszła do mnie refleksja czy opony nie będą

> za niskie, wskazania licznika będą przekłamane o 6% czyli tyle

> co nic biorąc pod uwage akutlany błąd . Bo oponki moge jeszcze

> zwrócić podpowiedzcie autoko to astra 2 1.6

IMO będą za niskie, błąd wynikający z innej średnicy koła Ci się zsumuje z błędem który już masz, będzie twardziej, mniejsza powierzchnia styku opony z nawierzchnią, może nienajlepiej wyglądać (chociaż szczerze mówiąc nigdy nie widziałem) ale jeździć się na pewno da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragne sie podzielić z szanownym towarzystwem swoją pierwszą opinią na temat fuldy ecocontrol.Zakupiłem niedawno ,od tego czasu zrobiłem 2tys km,no i czas na pierwsze refesje.

Opona lubi popiskiwać przy hamowaniu(nie ostrym )no i przy ruszaniu (nie piski wink.gif).

Na deszczu zachowuje sie wzglednie aczkolwiek za bardzo jej nie ufam wink.giftutaj niestety wszystkie opony porównuje do hydragripa i jak narazie porównania wypadaja blado.No ale póki co deszczu dużo jeszcze nie było zobaczymy co dalej.

Droga hamowania na suchej nawierzchni względna.

Jak dla mnie kupując tą opone ,trzeba brać pod uwage że przedrostek Eco nie tyczy sie tylko materiałów ale i ceny/jakości.

Moja ocena 6/10,napewno lepsza niż Dębica Passio ,Kormoran Impulser,Kleeber Dynaxer hp2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomozcie mi w doborze oponek, potrzebuje 2szt letnich opon wyskoczyl mi balon no i musze kupic cos taniego tzn cena do jaosci, do tej pory mialem Daytony D100, polecacie mi Daytony D110? Sa dosyc tanie i dobre opinie maja, czy moze cos podobnego mi polecicie tak mysle w max 120-130!!! zl. Chodzi o rozmiar 175/70R13 82T

Dzieki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze

Absolutnie nie polecam opon sava perfecta. Na mokrym gorzej niż na dębicach passio. Strach w oczach.

NA suchym całkiem ok, ale zachowanie na mokrym asfalcie woła o pomstę. Dyskwalifikacja.

Na oponach przejeździłem gdzieś 15kkm. Została jeszcze większa część bieżnika, ale strach na tym jeździć (mam wrażenie ze jak były nowe lepiej się trzymały drogi. nie wiem co im się przez zimę stało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.