Skocz do zawartości

Wymiana reflektora przedniego (manual ? )


arapaho

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam że nie jestem pierwszy w tym tematem ale niestety szukajka z nim sobie nie radzi .

Proszę o wskazówki jak się do tego zabrać i czy wszystkie reflektory analogowe mają wyjście na silniczek do regulacji , oraz czy jest różnica pomiędzy wersją angielską a rodzimą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkręcić zderzak i nadkole.... lampa trzyma się na 3 śrubach, oraz aby ją wyciągnąć musisz odkręcić taki plastik na którym wspiera się zderzak. Nie ma w tym nic skomplikowanego, do lampy dochodzi tylko 1 wiązka kabli, ten taki szary plastik należy wysunąć w bok a następnie wyciągnąć wtyczkę bez żadnego okręcania nią.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zdzerzak chyba jest jeszcze przykręcony pod podwoziem, więc jeszcze chyba trza osłonę silnika

> odkręcić...

tak jest przykręcany od spodu, ja osłony nie mam wiec dlatego o niej nie wspomniałem, nie wiem jak ona jest mocowana wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładam że nie jestem pierwszy w tym tematem ale niestety szukajka z nim sobie nie radzi .

> Proszę o wskazówki jak się do tego zabrać

Masz tu pikny filmik z wymiany reflektorów ! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

> Musisz odkręcić zderzak i nadkole....

... a ma ktoś może patent na odkręcenie śrub mocujących zderzak? Chciałem się przymierzyć do montażu DRL ale nie mogę odkręcić górnych śrub. Obracają się razem z tulejkami (dolne zresztą też). Ma ktoś może na to jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co potem?

od spodu poszły inne wkrety, w plastik (nie udało sie wykręcic specjalistycznym sprzetem pozostałości)

od góry poszło lżej, nawierenie resztki w nakretce, "carammba-penetrator" specjalne lewoskrętne wyciagacze do zerwanych połączeń gwintowych i delikatnie kręcimy = sukces.

wiadro potu przelane przez "dolinę" kilka "serdecznych pozdrowień" dla działu inżynieryjnego i konstrukcyjnego Fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... a ma ktoś może patent na odkręcenie śrub mocujących zderzak? Chciałem się przymierzyć do

> montażu DRL ale nie mogę odkręcić górnych śrub. Obracają się razem z tulejkami (dolne zresztą

> też). Ma ktoś może na to jakiś patent?

Mnie się udało te śruby odkręcić (na wiertarkę zawsze jest czas). Długimi cęgami (dobrać) dało się przytrzymać obracające się mosiężne tulejki, które są zaprasowane w błotniku. Po zdjęciu zderzaka dało się je znów zacisnąć, poprawić gwint (chyba 6mm) i trzymają. Środkiem zderzak wisi na wieszakach, które są zamontowane pod lampami, są one regulowane. Pisałem o tym, ale chyba gdzieś 2 lata temu. Też tematu nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cuda co sie Wam obracają pod nadkolem to sa "nitonakrętki".

U mnie tez jedna krecila sie....jak 2 lata temu wymienialem chlodnice klimy jeden pierd...ny fachowiec (gówniarz jakiś) z POLMOZBYT w Giżycku, zacisnal kombinerkami przy nadkolu i krecil śrubę do tego stopnia ze powyższe kombinerki wbily sie od wewnatrz w blache i teraz mam taki wypchany babelek w blasze nadkola....

A jak w tym roku robilem serwis olejowy + inne pierdluły w ASO w Ełku to mechanior od razu wiedzial o co kaman, stara nitonakretke rozwiercil i chwile pozniej byla juz nowa....

Wciskal ja bardzo podobnie jak normalny nit....

Wikipedia nitonakretka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a można to gdzieś kupić? najlepiej ze śrubami

Oczywiście, że można ale trza mieć specjalny przyrząd do ich osadzania. Nie wiem czy to drogie ale do osadzenia kilku sztuk zakup chyba nieopłacalny. poszukaj warsztatu, prawdopodobnie zapłacisz mniej za osadzenie. Spotkałem się też z nazwą tych nitonakrętek RIVKLE. Pozdr.ART

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitonakretke. mozesz zacisnac zwykla nitownica... wyciagasz tylko blaszki zaciskowe i wkladasz dluga srube z krzyzakiem lub na plaski srubokret gwint m8 potem wkladasz nitonakretke gdzie chcesz, wkrecasz srube i ciagniesz dociskajac nitownica do nitonakretki, trzeba troche sily i nitownice ne za 5 zl...robilem tak wiele razy w stilo na blotnikach i w cc szyby uchylne.... mam sruby zderzaka jak kto chce a i kilka nitonakretek tez:D PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> Mam pytanie, czy ktoś wie jakiego producenta są oryginalne reflektory w Stilo. Bo muszę wymienić u

> siebie lewy i nie wiem co kupić.

> Pozdr.

z tego co pamiętam, ale nie dam głowy to Automotive Ligting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.