Skocz do zawartości

Kiepsko zwijajace sie pasy bezpieczenstwa...


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

> ... znaczy zwiajaja sie, ale jakos tak niemrawo. Z tego co pamietam, polecanetu byly jakies

> silikonowe spreje czy jakos tak, ktore pomagaly pasom wrocic dodawnej swietnosci. Przypomni

> ktos, poradzi cos?

> Dzieki

w poprzednim aucie myłem pasy wodą z plynem do mycia naczyń zlosnik.gif na jakiś czas pomagalo ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypomni ktos, poradzi cos?

> Dzieki

silikon w sprayu - ładujesz kilkakrotnie po całej długości pasów co jakiś czas je zwijając. w razie oporów zabieg powtórzyć parę razy.

Ja stosowałem silikon z Lidla zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś irytował mnie słabo zwijający się pas i pogrzebałem w internecie. Rady są w zasadzie trzy, od najłatwiejszej:

1) rzeczony silikon w sprayu. Ważne żeby był bezbarwny, bezwonny i taki, który nie brudzi (są informacje na opakowaniu)

2) porządne umycie pasów i elementów, przez które przechodzi. Na jednym i drugim lubi zbierać się syf.

3) rozebrać całość, wyczyścić, przesmarować.

zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim.

Pasy zwijaja sie jako tako, ale nie tak dobrze, jak pozostale, stad nie chce sie tykac mechanizmow. Pojde za Waszymi radami, i umyje pasy woda, plus silikon. Moze ktos wskazac palcem (np. allegro) jakiego silikonu szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki wszystkim.

> Pasy zwijaja sie jako tako, ale nie tak dobrze, jak pozostale, stad nie chce sie tykac mechanizmow.

> Pojde za Waszymi radami, i umyje pasy woda, plus silikon. Moze ktos wskazac palcem (np.

> allegro) jakiego silikonu szukac?

Najppierw sprawdź czy pasy źle zwijaja się przez przelotkę (tą na gorze) - rozwiń pas przed ta przelotką, jeśli zwinie się dobrze to znaczy że mechanizmy są ok. U mnie właśnie tak było. Winna była przelotka, tzn. pas sie trochę "postrzępił" i w przelotce zrobiło się "za ciasno". Lekko poszerzyłem otwór drobnym papierem ściernym i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup taki zwykły do uszczelek (ja używałem taki który reklamowała Martyna Wojciechowska- nie pamiętam co to za firma)

Jak wysechł, to nie robił żadnych plam na ubraniu ok.gif

Generalnie zawsze możesz sprawdzić na kawałku pasa, czy nie robi plam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Winna była przelotka, tzn. pas sie trochę "postrzępił" i w przelotce zrobiło się "za ciasno".

Nie lepiej było opalić postrzępiony pas ?

PS W sumie każda metoda dobra która prowadzi do sukcesu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup taki zwykły do uszczelek (ja używałem taki który reklamowała Martyna Wojciechowska- nie

> pamiętam co to za firma)

> Jak wysechł, to nie robił żadnych plam na ubraniu

> Generalnie zawsze możesz sprawdzić na kawałku pasa, czy nie robi plam

sc_19-031.jpg

Moje Auto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... znaczy zwiajaja sie, ale jakos tak niemrawo. Z tego co pamietam, polecanetu byly jakies

> silikonowe spreje czy jakos tak, ktore pomagaly pasom wrocic dodawnej swietnosci. Przypomni

> ktos, poradzi cos?

> Dzieki

A nie są po prostu zawilgocone? U mnie czasem złapią wilgoci, trzeba wtedy je wysuszyć, najlepiej stawiając auto na słońcu z wyciągniętym do końca pasem, zablokowanym w tej pozycji jakimś ściskiem. Gdy wyschną, śmigają jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silikon w sprayu - ładujesz kilkakrotnie po całej długości pasów co jakiś czas je zwijając. w

> razie oporów zabieg powtórzyć parę razy.

> Ja stosowałem silikon z Lidla

a nie ma potem śladów na ubraniach? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie są po prostu zawilgocone? U mnie czasem złapią wilgoci, trzeba wtedy je wysuszyć, najlepiej

> stawiając auto na słońcu z wyciągniętym do końca pasem, zablokowanym w tej pozycji jakimś

> ściskiem. Gdy wyschną, śmigają jak nowe.

Wszystko suche jak pieprz. Jutro troche powalcze z nimi - zaczne od moczenia i prania biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko suche jak pieprz. Jutro troche powalcze z nimi - zaczne od moczenia i prania

Też tak jak inni polecam silikon do uszczelek, ale taki na którym pisze "smaruje na sucho" (nie wiem jak może smarować "na sucho"?) ale tak pisze na moim i po popsikaniu na pasy, te nie są tłuste, nie brudzą ubrania a zwijają sie jak nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy polecają silikon... ale gdzie go zaaplikować ?

> Na pas, na górną przelotkę ?

> Mam to wetrzeć w materiał ?

Rozwinąłem pas i psikałem na całej długości po obydwu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.