Skocz do zawartości

ASX vs Qashqai VS Nowa Sportage


taziii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie:-)

Bardzo podobają mi się samochody typu SUV. Biorąc pod uwagę podobną cenę tych aut, który z nich Waszym zdaniem jest najciekawszy. Powiedzmy macie w kieszeni okolo 80tyś i musicie któregoś z tych: ASX, Qashqai, Nowa Sportage wybrać. Którego wybieracie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Was serdecznie:-)

> Bardzo podobają mi się samochody typu SUV. Biorąc pod uwagę podobną cenę tych aut, który z nich

> Waszym zdaniem jest najciekawszy. Powiedzmy macie w kieszeni okolo 80tyś i musicie któregoś z

> tych: ASX, Qashqai, Nowa Sportage wybrać. Którego wybieracie?

z Nissana wolał bym Juke... ale wizualnie najladniejszy jest Sportage. tylko po co pytasz co my bysmy wybrali, skoro to nie my mamy tym jezdzic? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Was serdecznie:-)

> Bardzo podobają mi się samochody typu SUV. Biorąc pod uwagę podobną cenę tych aut, który z nich

> Waszym zdaniem jest najciekawszy. Powiedzmy macie w kieszeni okolo 80tyś i musicie któregoś z

> tych: ASX, Qashqai, Nowa Sportage wybrać. Którego wybieracie?

Stoje przed dokladnie tym samym wyborem i wybrałem Qashaia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Was serdecznie:-)

> Bardzo podobają mi się samochody typu SUV. Biorąc pod uwagę podobną cenę tych aut, który z nich

> Waszym zdaniem jest najciekawszy. Powiedzmy macie w kieszeni okolo 80tyś i musicie któregoś z

> tych: ASX, Qashqai, Nowa Sportage wybrać. Którego wybieracie?

kaszkaj, tylko +2 - ten dłuższy... 4x4 150koni diesel... tylko 80tysi to mało będzie na taka wersję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Was serdecznie:-)

> Bardzo podobają mi się samochody typu SUV. Biorąc pod uwagę podobną cenę tych aut, który z nich

> Waszym zdaniem jest najciekawszy. Powiedzmy macie w kieszeni okolo 80tyś i musicie któregoś z

> tych: ASX, Qashqai, Nowa Sportage wybrać. Którego wybieracie?

Sportage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Was serdecznie:-)

> Bardzo podobają mi się samochody typu SUV. Biorąc pod uwagę podobną cenę tych aut, który z nich

> Waszym zdaniem jest najciekawszy. Powiedzmy macie w kieszeni okolo 80tyś i musicie któregoś z

> tych: ASX, Qashqai, Nowa Sportage wybrać. Którego wybieracie?

sportage fajne wozidełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy nie za bardzo, bo stoi klasę wyżej od nich ?

> Stojąc w kolejce do kasy w hipermarkecie czytałem testy w podobnych składach, zwykle z Yeti na

> pierwszym miejscu.

Ale kolego... po co sie nerwowac wink.gif

Chca, niech sobie mysla co im pasuje smile.gif

Jak juz wczesniej pisalem zeby.GIF - auto i tak niesprzedawalne, bo skoda bez 1.9 TDI to przeciez jakas obraza jest hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ależ jasne. Przecież azjatyckie wnętrza i koreańskie plastiki są takie super

No... te w sportage sa faktycznie mega tragiczne. ASX i A-QQ to juz cos w miare na poziomie, jesli chodzi o plastiki - troche tylko design kuleje.

Ale w sumie to akurat do wnetrz tych dwoch nie mam takich wielkich uwag. Ale... po prostu Yeti jest od nich niegorsze (w paru sprawach lepsze) a sporo taniej je kupilem - ot i tyle smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosilem o Wasz wybor tylko jednego z trzech podanych aut. Skoda mi sie nie podoba, taki mam gust. No nie widac wogole na autokaciku zadnych milosnikow ASX'a a auto bylo zapowiadane jako hit sezonu a dla mnie autko bardzo fajne i niezle wyposazone! Ale konkurenci wogole nie pozostaja w tyle stad te rozterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prosilem o Wasz wybor tylko jednego z trzech podanych aut. Skoda mi sie nie podoba, taki mam gust.

> No nie widac wogole na autokaciku zadnych milosnikow ASX'a a auto bylo zapowiadane jako hit

> sezonu a dla mnie autko bardzo fajne i niezle wyposazone! Ale konkurenci wogole nie pozostaja

> w tyle stad te rozterki

Za 80tys. to żadnego z tych aut nie kupisz z napędem na 4 koła. A nie ma na świecie większego obciachu niż wyciąganie z zaspy groźnie wyglądającego SUVa, bezradnie mielącego przednimi kołami.

facepalm.gif

Ja bym albo odpuścił i kupił zwykłego kompakta (w tej cenie będzie dobrze wyposażony) albo szukał czegoś innego ale z napędem na 4 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 80tys. to żadnego z tych aut nie kupisz z napędem na 4 koła.

Yeti kupisz.

> obciachu niż wyciąganie z zaspy groźnie wyglądającego SUVa, bezradnie mielącego przednimi

> kołami.

Trzeba wiedzieć, że ma się pseudo terenówkę i nie wjeżdżać w zaspy.

Mi pasowało zachowanie wyższego zawieszenia na polskich drogo-poligonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 80tys. to żadnego z tych aut nie kupisz z napędem na 4 koła. A nie ma na świecie większego

> obciachu niż wyciąganie z zaspy groźnie wyglądającego SUVa, bezradnie mielącego przednimi

> kołami.

Kochaniutki, czys Ty kiedys jezdzil w terenie jakos, cos? Ja nie kupowalem auta podwyzszonego na zaspy sniezne (ciezko o nie w Holandii, choc nie sa niemozliwe) tylko zeby sie po lasach pokrecic czasem dla odprezenia. Kiedys robilem to zawodowo i powiem, ze przez kilka miesiecy tylko RAZ musialem zapiac naped na przod - w pozostalych przypadkach wystarczal spokojnie wysoki przeswit ok.gif A bylo tam i bloto niezle, i gorki tez niczego sobie. Oczywiscie zadnego utwardzenia sciezek.

Wiec tak od razu nie nasmiewaj sie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prosilem o Wasz wybor tylko jednego z trzech podanych aut. Skoda mi sie nie podoba, taki mam gust.

> No nie widac wogole na autokaciku zadnych milosnikow ASX'a a auto bylo zapowiadane jako hit

> sezonu a dla mnie autko bardzo fajne i niezle wyposazone! Ale konkurenci wogole nie pozostaja

> w tyle stad te rozterki

Idź do salonu niech Ci dadzą każde na weekend, sprawdzisz jak się jeździ na zakupy czy za miasto, a potem podejmiesz decyzję.To ma być auto które ma Tobie pasować, a nie użytkownikom AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prosilem o Wasz wybor tylko jednego z trzech podanych aut. Skoda mi sie nie podoba, taki mam gust.

> No nie widac wogole na autokaciku zadnych milosnikow ASX'a a auto bylo zapowiadane jako hit

> sezonu a dla mnie autko bardzo fajne i niezle wyposazone! Ale konkurenci wogole nie pozostaja

> w tyle stad te rozterki

No juz wracam do tematu. Z tych trzech wybralbym zdecydowanie ASX. QQ wg obiegowej opinii jest delikatny, poza tym mi sie osobiscie nie podoba ani troche. A Sportage to najwiekszy zawod sezonu jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No... te w sportage sa faktycznie mega tragiczne. ASX i A-QQ to juz cos w miare na poziomie, jesli

> chodzi o plastiki - troche tylko design kuleje.

> Ale w sumie to akurat do wnetrz tych dwoch nie mam takich wielkich uwag. Ale... po prostu Yeti jest

> od nich niegorsze (w paru sprawach lepsze) a sporo taniej je kupilem - ot i tyle

sam jezdze skoda i lubie ta marke natomiast IMO yeti to nie jest dopracowana propozycja ... brak bagaznika, dla mnie jakas dziwna pozycja za kolkiem .... tyle, ze mozna to w miare tanio wyrwac i moze sie podobac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Was serdecznie:-)

> Bardzo podobają mi się samochody typu SUV. Biorąc pod uwagę podobną cenę tych aut, który z nich

> Waszym zdaniem jest najciekawszy. Powiedzmy macie w kieszeni okolo 80tyś i musicie któregoś z

> tych: ASX, Qashqai, Nowa Sportage wybrać. Którego wybieracie?

Jeździłem nowym sportagem i kukaszajem...

nissan nie ma absolutnie żadnych półek i schowków, co bardzo przeszkadza w normalnej eksploatacji. Tylna kanapa ma krótkie siedzisko i niezbyt wygodny jest.

Kia bardzo mi podpasowała ergonomią i lepszą sztywnością nadwozia. Świetne zegary i konsola środkowa.

Aha. Oba pojazdy miały dwulitrowego diesla.

Bez wahania wybrałbym sportaga, bo zwyczajnie lepiej się nim jeździ i jest wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kochaniutki, czys Ty kiedys jezdzil w terenie jakos, cos? Ja nie kupowalem auta podwyzszonego na

> zaspy sniezne (ciezko o nie w Holandii, choc nie sa niemozliwe) tylko zeby sie po lasach

> pokrecic czasem dla odprezenia. Kiedys robilem to zawodowo i powiem, ze przez kilka miesiecy

> tylko RAZ musialem zapiac naped na przod - w pozostalych przypadkach wystarczal spokojnie

> wysoki przeswit A bylo tam i bloto niezle, i gorki tez niczego sobie. Oczywiscie zadnego

> utwardzenia sciezek.

> Wiec tak od razu nie nasmiewaj sie

a ja codziennie kozystam z zalet stalego symetryczne napedu subaru.... i bardzo doskwiera mi jego brak w auta 2wd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam jezdze skoda i lubie ta marke natomiast IMO yeti to nie jest dopracowana propozycja ... brak

> bagaznika, dla mnie jakas dziwna pozycja za kolkiem .... tyle, ze mozna to w miare tanio

> wyrwac i moze sie podobac

Pozycje sobie na szczescie mozna poregulowac i w koncu sie dobra znajdzie, ale fakt, ze troche to czasu zajmuje. Jest to wynik tego, ze zrobili to auto "za tanio" i wzieli sporo czesci wnetrza z Octavii, ktora jest nizsza.

A bagaznika akurat mi wystarcza - crossovery/kompaktowe SUVy maja to do siebie, ze one jakos bardzo praktyczne nie sa - i nie dla ludzi, ktorzy praktycznosci poszukuja smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prosilem o Wasz wybor tylko jednego z trzech podanych aut. Skoda mi sie nie podoba, taki mam gust. No nie widac wogole na autokaciku zadnych milosnikow ASX'a a auto bylo zapowiadane jako hit sezonu a dla mnie autko bardzo fajne i niezle wyposazone! Ale konkurenci wogole nie pozostaja w tyle stad te rozterki

jak bylem we Wroclawiu po swojego Outka, to pan z serwisu powiedział, że wszystkie ASXy z pierwszej partii, które do nich idą(11 czy 12sztuk) zostały już wyprzedane yikes.gif

nawet nie mieli wersji testowej.

mi się bardzo podoba ten ASX i z całej trójcy wybierałbym pomiędzy ASX a nowym Sportage'm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Was serdecznie:-)

> Bardzo podobają mi się samochody typu SUV. Biorąc pod uwagę podobną cenę tych aut, który z nich

> Waszym zdaniem jest najciekawszy. Powiedzmy macie w kieszeni okolo 80tyś i musicie któregoś z

> tych: ASX, Qashqai, Nowa Sportage wybrać. Którego wybieracie?

ASXa. Jest na płycie "dorosłego" SUVa (Outlandera), który (wiem z doświadczenia) świetnie się prowadzi i zapewnia mnóstwo miejsca z przodu i z tyłu.

Plastiki ma średnie, ale dla kogoś, kto nie podnieca się (tak jak ja clown.gif) setnymi milimetra, o które ugina się plastik pod naciskiem 50N, będą OK.

Za taką kasę brałbym 1.8DID 116KM Invite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co - po lasach jezdzisz?

codziennie do pracy w mieście (mieszkam na wsi)

1500m polnej drogi gdznie zadne zwykle auto nie przejedzie bez szorowanie brzuchem a po deszczu psudo AWD bez wymuszenia blokady miedzy osowej + ellektonicznych szper nie przejada choc nie zawsze bo zdazylo mi sie juz wyciagac honde crv...

o zimie juz wogolenie nie wspominam

potem jakiej 10km kretej drogi bardzo slabej jakosci asfalt czesto brudny i bardzo slisko

i 5km cywilizowaje drogi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yeti kupisz.

Ja wiem, ale wątek był o ASX vs. Quashqai vs. Sportage.

> Trzeba wiedzieć, że ma się pseudo terenówkę i nie wjeżdżać w zaspy.

Czasem się nie da. U mojej teściowej na osiedlowych parkingach panują trudniesze warunki niż nieraz widziałem w górach.

> Mi pasowało zachowanie wyższego zawieszenia na polskich drogo-poligonach.

Właśnie. Te auta z powodu wysokiego środka ciężkości czasem są twardsze niż odpowiadające im kompakty. I niektóre z nich wcale tak fajnie w związku z tym nie jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> codziennie do pracy w mieście (mieszkam na wsi)

> 1500m polnej drogi gdznie zadne zwykle auto nie przejedzie bez szorowanie brzuchem a po deszczu

oj tam oj tam,

a myjesz czasem auto czy ci sie nie oplaca zlosnik.gif

1500 metrow po blotku(kiedys wrzucales fote swojej "drogi")

> psudo AWD bez wymuszenia blokady miedzy osowej + ellektonicznych szper nie przejada choc nie

> zawsze bo zdazylo mi sie juz wyciagac honde crv...

> o zimie juz wogolenie nie wspominam

> potem jakiej 10km kretej drogi bardzo slabej jakosci asfalt czesto brudny i bardzo slisko

> i 5km cywilizowaje drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kochaniutki, czys Ty kiedys jezdzil w terenie jakos, cos?

Troszeczkę, na wakacjach.

> Ja nie kupowalem auta podwyzszonego na

> zaspy sniezne (ciezko o nie w Holandii, choc nie sa niemozliwe) tylko zeby sie po lasach

> pokrecic czasem dla odprezenia. Kiedys robilem to zawodowo i powiem, ze przez kilka miesiecy

> tylko RAZ musialem zapiac naped na przod - w pozostalych przypadkach wystarczal spokojnie

> wysoki przeswit A bylo tam i bloto niezle, i gorki tez niczego sobie. Oczywiscie zadnego

> utwardzenia sciezek.

Ale autor wątku chyba nie mieszka w Holandii i niekoniecznie musi umieć jeździć w terenie.

> Wiec tak od razu nie nasmiewaj sie

Naśmiewam się z groźnego wyglądu tych aut, który wygląda groteskowo gdy auto wklei w byle kałuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to Yeti zalicza kolejnego plusa - jeździ co najmniej tak fajnie jak dobry kompakt - mam

> bezpośrednie porównanie z 308 - jeździ lepiej niż 308.

Nie jechałem Yeti ale czytałem, że go chwalą za prowadzenie. O nowej Sportage natomiast słyszałem że trzęsie.

Natomiast niski kompakt zawsze będzie lepiej jeździł od odpowiadającego mu małego SUVa (w ramach tej samej marki oczywiście). Fizyki nie oszukasz. Ceed pojedzie lepiej niż Sportage, Octavia lepiej niż Yeti. SUV wygra za to prześwitem ale moim zdaniem przy braku napędu na 4 koła ten duży prześwit jest tylko zachętą do wpakowania się w kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.