Skocz do zawartości

Podgrzewacz płynu chłodniczego do JTD - ktoś ma u siebie?


przemekb22

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem chyba jednak ten podgrzewacz niewiele pomaga, jak wspomniałem wczesniej grzanie jest bardzo długie przy obecnych warunkach. Jeśli by nie działał to myślę, że byłoby to sygnalizowane kontrolką świec, ale może się mylę. Proszę o wypowiedź innych użytkowników tego ustroistwa w orginalnym montażu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem chyba jednak ten podgrzewacz niewiele pomaga, jak wspomniałem wczesniej grzanie jest

> bardzo długie przy obecnych warunkach. Jeśli by nie działał to myślę, że byłoby to

> sygnalizowane kontrolką świec, ale może się mylę. Proszę o wypowiedź innych użytkowników tego

> ustroistwa w orginalnym montażu. Pozdrawiam

Z tego, co wiem, to webasto to to nie jest, ale wyraźnie wspomaga nagrzanie JTD-ka. Mnie bez włączonej dmuchawy i żadnych podgrzewaczy łapie temp. optymalną po ~10 km przy -14 C*. Czym jednak jest jazda samochodem bez włączonego ogrzewania i przy parujących szybach? Kolega ma taki podgrzewacz w swoim golfie TDI i daje to rade. Jego klekot nagrzewa się przynajmniej raz szybciej niż mój w te mrozy, a z nawiewu bardzo szybko leci ciepłe powietrze. Afryka bbq.gif to nie jest, ale nie ma co porównywać do tego w Stilo czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepszy jest przycisk i przekaznik pomocniczy--tak zebys zawsze swiadomie zalaczal--inaczej "po

> zaplonie" mozna niechcacy zagotowac podrzewacz --mialem taka przygode

jeżeli zagotowałeś podgrzewacz to masz skopaną instalacje

i nie jest to wina załączenia po zapłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem chyba jednak ten podgrzewacz niewiele pomaga, jak wspomniałem wczesniej grzanie jest

> bardzo długie przy obecnych warunkach. Jeśli by nie działał to myślę, że byłoby to

> sygnalizowane kontrolką świec, ale może się mylę. Proszę o wypowiedź innych użytkowników tego

> ustroistwa w orginalnym montażu. Pozdrawiam

pomaga, dodaje około 1kW mocy grzewczej w obieg cieczy chłodzącej

a co za tym idzie podnosi jego temperaturę a co za tym idzie skraca czas potrzebny na zagrzanie płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze raz przeczytaj i popatrz na schemat---przy tej mocy i tak malej puszce podgrzewacza bez

> obiegu(czyt po zaplonie ) termostat nie zdazy

po pierwsze w takim podgrzewaczu nie stosuje się termostatu, tylko wyłącznik termiczny to po pierwsze

przy zasilaniu nawet po zapłonie przy wyłączniku termicznym na obudowie podgrzewacza nie ma możliwości jego zagotowania

kolejna sprawa że włączanie podgrzewacza który ciągnie cirka 1kW mocy przy zasilaniu 12V daje około 84A poboru

więc jak go zasilisz od razu po przekręceniu kluczyka

może ci braknąć na rozruch silnika

więc tak czy owak układ jest źle podłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego--moze i podales a moze to ja podpowiedzialem--ujezdzam taki 1kW podgrzewacz swojej konstrukcji i montazu od dwoch lat z dobrym skutkiem ---calosc kosztowala z 80zl wiec dziele sie doswiadczeniem a nie gdybam a Ty? ok.gifpiwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego--moze i podales a moze to ja podpowiedzialem--ujezdzam taki 1kW podgrzewacz swojej

> konstrukcji i montazu od dwoch lat z dobrym skutkiem ---calosc kosztowala z 80zl wiec dziele

> sie doswiadczeniem a nie gdybam a Ty?

a ja może więcej takich zmajstrowałem niż ty i co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może pora zamknąć wątek?

> Panowie, proponuję i zmianę tematu, lub raczej powrót do sedna wątku.

Dokładnie nie ma sensu. Nie o to tutaj chodzi. W tym momencie pije Wasze zdrowie 20.GIF Korzystając z wcześniejszej propozycji jian jestem już po konsultacjach z cinsoft i mam nadzieję, że po Nowym Roku będzie mi troszke cieplej w duże mrozy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ale zamierzam do Cromy

Dobra... więc ja zamierzam wstawić taka grzałeczkę o łącznej mocy około 1000 Wat (3x30A=90 A ):

284517556-grza%B3ka.jpg

Do tego podłącze to pod świece żarowe - główny kabel zasilający bo jest blisko i ma juz bezpiecznik prądowy o odpowiedniej mocy ) a przekaźnik wykorzystam po "drobnej modyfikacji" również ten który podgrzewa oryginalnie świece ( mam taki jeden uszkodzony więc idealnie sie nada ) Oczywiście zrobię to tak aby nigdy nie doszło do jednoczesnego załączenia świec żarowych w silniku i grzałek "wodnych"

Ale to wszystko pikuś.... zastanawiam się nad podłączeniem pod klimatronik... hmm.gif

jest wyjście w klimatroniku do podłączenia podgrzewania zewnętrznego ale tak do końca jeszcze nie wiem jak jest sterowane....

W cromie jest podobnie jak w Stilo ale niestety padła mi płytka i nie wiem czy na 100% tak samo.... wyjście z gniazada A 15 i 17 .... a może jeszcze coś.... muszę sprawdzić jak jest sterowana grzałka PTC w Stilo niewiem.gif

PS... dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu to mają, ale do tego dochdzą koszty instalacji...

> Były już oferty, ale zapraszam do składania ich oficjalnie.

> Kilku chętnych by się znalazło

No dobra, ale kto to sprzedaje? I czy w cenie jest montaż, czy

montaż dodatkowo no i czy trzeba jechać aż do Lublina? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, ale kto to sprzedaje?

ktoś tam na alledrogo :-)

>I czy w cenie jest montaż, czy

> montaż dodatkowo no i czy trzeba jechać aż do Lublina?

Bez przesady to kosztuje dla 1000 w jakieś 90 zł... kupujesz i jak sam nie wiesz jak to dowolny elektryk samochodowy tobie to podłączy ..... do tego musisz kupić przynajmniej trochę kabla 4 mm2 przekaźnik na 12 v i z 100 A no i bezpiecznik.... 100-120 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lisek gdzie nabyłeś takie coś i w jakiej kwocie , ponieważ ja

> zamierzam kupić od renówki na trzy świeczki .

Problem w tym, ze nie zdążyłem nabyć hehe.gif

Sam myślałem nad tym z renówki ale to jest nowe i tańsze... gotowe do założenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lisek gdzie nabyłeś takie coś i w jakiej kwocie , ponieważ ja

> zamierzam kupić od renówki na trzy świeczki .

jestem po występnych rozmowach z producentem wink.gif

wersja o którą pytam to wersja na 4 świece z mała moja modyfikacją czekam na odpowiedź czy będą wstanie to wykonać i jaki będzie koszt

co do montażu zapraszam do cinsoftu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu to mają, ale do tego dochdzą koszty instalacji...

> Były już oferty, ale zapraszam do składania ich oficjalnie.

> Kilku chętnych by się znalazło

no czekam na ich odpowiedź w sprawie pewnej modyfikacji w ich urządzeniu czy to wykonają i ile by to kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem takie pudelko ze swiecami---kupilem tez na allegro trzy zestawy bezpiecznik 25A-przekaznik50A---mysle ze lepsze rozwiazanie---niz pojedynczy przekaznik---dolozylem tez dwa wyloczniki termostatyczne dla pewnosci---jesli mialbym kupowac wolalbym chyba oryginalne z renowki np.--to co pokazales w linku---ma uszczelnione swiece na poxipol--bo nie sa w stanie obrobic tak dokladnie gniazd pod swiece--wiem bo gadalem z nimi -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem rure miedziana ok 45mm-przeprofilowalem na trapez--dolozylem ok 8mm na gore nawiercilem otwory pod swiece--boki zamknolem kroccami--wszystko w proporcjach jak to co znalazles---wszystko polutowalem---w sumie odradzam taka robote bo sporo rzezbienia , lecz gdybym mial kupic wybralbym te oryginalne---ogolnie polecam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytales mnie--wiec odpowiedzialem---moj silnik i tak szybko sie nagrzewa---ale moge powiedziec ze tak przy -10 przechodzi na gaz(40st) po ok 1600m z podgrzewaczem ok 1200m tak pi razy oko-duzo zalezy od innych warunkow--ale wyraznie pomaga ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazles---wszystko polutowalem---w sumie odradzam taka robote bo sporo rzezbienia , lecz

> gdybym mial kupic wybralbym te oryginalne---ogolnie polecam

I tak tez zrobiłem.... kupiłem jakis od auta na " F" hehe.gif HDI .... ma 4 swiece.... jak przyjdzie to zobacze...

Podłaczę 4 świece ale w szereg ( bedzie 15+15 A x 2) lub max 3 .... bo mi alternator nie uciągnie 4 ...

Układ bede mial taki, że jesli właczą sie swiece żarowe w silniku to automatycznie wyłączą się te od płynu.... moze jeszcze pod klimatronik podłaczę ale na razie czekam...

U mnie dzisiaj - 17C rano i po 34 km auto było nadal zimne.... oslabiony.gif trzeba było sobie Stilo zostawic na zimę hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie dzisiaj - 17C rano i po 34 km auto było nadal zimne.... trzeba było sobie Stilo zostawic

> na zimę

Łeee, ja po 7 km do pracy przy -12 dzisiaj miałem wskazówkę w połowie.

A ostatnio, przy -15 na 35 km do rodziców, to był pion i trzymał

się pięknie po dojeździe. Może termostat? grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam jak chcesz podlaczyc w szereg nie da sie----- minus dostaja z wlasnej obudowy przez korpus pdgrzewacza--chyba ze czegos nie wiem hmm.gif---skoro altek pociagnie cztery z podgrzewania komory spalanie to co mu za roznica confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie dzisiaj - 17C rano i po 34 km auto było nadal zimne.... trzeba było sobie Stilo zostawic

> na zimę

po ile km? icon_eek.gif ten sam silnik w budzie nb i przy - 27 po 6.6km mial optymalna temp pracy, z tym ze ja nie odpalam ogrzewania do czasu az silnik nie osiagnie optymalnej temp pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po ile km? ten sam silnik w budzie nb i przy - 27 po 6.6km mial optymalna temp pracy, z tym ze ja

yikes.gif

Ja już sam nie wiem.... mam wlot powietrza zatkany w 1/3 i całą górną kratkę a i tak zima..... co prawda max 60-70 km/h ale sick.gif wskazówka oscyluje na tak na 40% oslabiony.gif

> nie odpalam ogrzewania do czasu az silnik nie osiagnie optymalnej temp pracy

Ja mam klimatronik i to on sobie tam stwierdza co i jak .... temp ustawiona na 21,5 C

sprawdzałem kilkakrotnie i zawsze węże do chłodnicy zimne - lodowate a do nagrzewnicy gorące oslabiony.gif

Może klapa od recyrkulacji w klimatroniku sie nie zamyka i mi cały czas "świeże powietrze" dmucha hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie kumam jak chcesz podlaczyc w szereg nie da sie----- minus dostaja z wlasnej obudowy

Da sie.... podgrzewacz jest zamontowany na weżu więc nie musi mieć konaktu z masą ... na obudowie bedzie napięcie = 1/2 napięcia zasilania a moc zredukowana do 50% .....

Alternator 120 A - świece w silniku zapalają się na max 30 sekund przed uruchomieniem ( kontrolka gaśnie szybciej ) i po uruchomieniu na kilkadziesiąt sekund... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może klapa od recyrkulacji w klimatroniku sie nie zamyka i mi cały czas "świeże powietrze" dmucha

a symbol Ci pokazuje, że zamyka Ci obieg? bo IMHO jak nie może załączyć sprężarki od klimy (poniżej +3*) to się obieg wew nie zalącza. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja już sam nie wiem.... mam wlot powietrza zatkany w 1/3 i całą górną kratkę a i tak zima..... co

> prawda max 60-70 km/h ale wskazówka oscyluje na tak na 40%

u mnie nic nie jest zatkane, do tego auto ma nowe chlodnice z nowym plynem w ukladzie, nagrzewa sie identycznie jak zawsze

v max na zimnym silniku to 2000rpm i tak trzymam zawsze az do nagrzania sie jednostki

> Ja mam klimatronik i to on sobie tam stwierdza co i jak .... temp ustawiona na 21,5 C

u mnie tez, automat 2strefowy, ale tak jak pisalem nie odpalam ogrzewania gdy silnik jest zimny, jade albo na LO i nadmuchu na szybe i od czasu do czasu zamykam recznie obieg lub po prostu calkowicie OFF i tak samo, obieg recznie zamykam co jakis czas

roznica nagrzewania sie silnika z odpalonym ogrzewaniem a wyl jest baaaardzo duza

> sprawdzałem kilkakrotnie i zawsze węże do chłodnicy zimne - lodowate a do nagrzewnicy gorące

gdy by byl gdzies zapowietrzony na chlodnicy to by w miare i tak sam sie odpowietrzyl tj plyn wypchal pow. do zbiorniczka, moze sprawdz jeszcze temp otwarcia termostatu i weze, jak lustrowalem pod fes'em to temp otwartcia termostatu to dokladnie 88.17stopnia

> Może klapa od recyrkulacji w klimatroniku sie nie zamyka i mi cały czas "świeże powietrze" dmucha

trzeba by to tez bylo sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a symbol Ci pokazuje, że zamyka Ci obieg? bo IMHO jak nie może załączyć sprężarki od klimy

> (poniżej +3*) to się obieg wew nie zalącza.

W cromie za wiele nie pokazuje.... A- jak automat hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie nic nie jest zatkane, do tego auto ma nowe chlodnice z nowym plynem w ukladzie, nagrzewa sie

> identycznie jak zawsze

No a ja mam ... ale poprawy jakieś nie stwierdziłem frown.gif

> v max na zimnym silniku to 2000rpm i tak trzymam zawsze az do nagrzania sie jednostki

To tak jak ja ok.gif

> u mnie tez, automat 2strefowy, ale tak jak pisalem nie odpalam ogrzewania gdy silnik jest zimny,

> jade albo na LO i nadmuchu na szybe i od czasu do czasu zamykam recznie obieg lub po prostu

> calkowicie OFF i tak samo, obieg recznie zamykam co jakis czas

> roznica nagrzewania sie silnika z odpalonym ogrzewaniem a wyl jest baaaardzo duza

hmm.gif ja praktycznie nie ingeruje.... full Auto... ale z tego co widzę to on robi to dokładnie tak samo.... dzisiaj -13.5 C auto nocowało na dworze i przez pierwsze jakieś 5 km klimatronik praktycznie nic nie dmuchał... 1 kreseczka .... po tym dystansie wszedł na full i ciepłym zaczyna walić.... ale te 5 km to ja marznę ... sick.gifsick.gif to jest kilkanaście minut a w Stilo było juz dawno ciepło beksa.gif więc nie mogę się doczekać tej elektrycznej grzałeczki.... food.gif

> gdy by byl gdzies zapowietrzony na chlodnicy to by w miare i tak sam sie odpowietrzyl tj plyn

> wypchal pow. do zbiorniczka, moze sprawdz jesz

Dokładnie....

>cze temp otwarcia termostatu i weze, jak

> lustrowalem pod fes'em to temp otwartcia termostatu to dokladnie 88.17stopnia

Musze sie podłaczyć i sprawdzić jak to u mnie wglada ale mi wskazówka na pion staneła dzisiaj ( było znacznie cieplej) bo tylko -11C zlosnik.gif pod koniec drogi po 30 km hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to zobacz jak auto bedzie nagrzewalo sie gdy wylaczysz ogrzewanie, ew LO z nadmuchem na szybe i

> czasem zamknij mu obieg, mysle ze nagrzeje Ci sie spokojnie z 50% szybciej z takim zabiegiem

Zrobiłem tak jak pisałeś.... i wyłączyłem klimatronik przy -11C na zewnątrz i 9 godzinach postoju auta...

Niesamowite było to jak szybko wskazówka pięła się do góry.... praktycznie w oczach z każdym metrem yikes.gif gdybym tego nie widział to bym nie uwierzył... po około 3 km miałem wskazówkę w pionie yikes.gif jechałem może 60 km/h i pod leciutką górkę ...

Niestety po włączeniu klimatronika opadła bardzo szybko o 2,5 kreski.... sick.gif

Więc moja nagrzewnica albo pobiera taką ilość ciepła albo mam coś nie tak z nawiewem z zewnątrz confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciach

> Niestety po włączeniu klimatronika opadła bardzo szybko o 2,5 kreski....

> Więc moja nagrzewnica albo pobiera taką ilość ciepła albo mam coś nie tak z nawiewem z zewnątrz

> ciach

Mam to samo. Po włączeniu leci a jak mam marznąć to wolę żeby więcej spalił wink.gif

Miałem montować grzałkę ale w wolnej chwili doktoryzuje się z webasto i przed kolejną zimą mam zamiar założyć thermo top c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety po włączeniu klimatronika opadła bardzo szybko o 2,5 kreski....

zostaw sobie opcje auto, bez fulla i recznie ustaw temp i nawiew, z tym ze odpal ogrzewanie dopiero po 1-2min od ustawienia sie wskazowki do pionu, nie powinna temp juz tak drastycznie odpadac

> Więc moja nagrzewnica albo pobiera taką ilość ciepła albo mam coś nie tak z nawiewem z zewnątrz

sprawdzil bym ten nawiew jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.