Skocz do zawartości

Uważajcie na katalizatory!


Apachos

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałem się wczoraj przypadkowo, kiedy spotkałem się z kolegą w kfc o czymś takim:

ma on w miarę nową Toyotę Hilux (ma chyba z pół roku), ostatnio tak się zdarzyło że auto musiał postawić na noc poza posesją bo jego krowa się akurat nie mieściła...

W nocy siedział coś tam robil i nawet słyszał jak ktos piłuję coś szlifierką-pomyślał że to sąsiad co ma jakąś tam fabrykę czegoś....Rano wsiada, opala i zonk.....auto chodzi strasznie głośno i nie równo...

Kładzie się po auto i widzi że .....został wicięty katalizator............ shocked.gif

Auto na szczęście ubezpieczone a katalizator kosztuje 4 000,-

najleniej to wstawić rurkę, szczególnie że to diesel ale auto na gwarancji i znająć życie jak coś by się kiedyś spierniczyło to by powiedzieli że na gwarancji nie zrobią bo nie było katalizatora i np. silnik padł z tego powodu...wszystko jest możliwe....

Ja pitole, nie słyszałem by w nocy Komuś takie cóś się stało-Panowie Policjanci dawali do zrozumienia że sam to sobie wyciął i chce wyłudzić odszkodowanie....ale w końcu uwierzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dowiedziałem się wczoraj przypadkowo, kiedy spotkałem się z kolegą w kfc o czymś takim:

> ma on w miarę nową Toyotę Hilux (ma chyba z pół roku), ostatnio tak się zdarzyło że auto musiał

> postawić na noc poza posesją bo jego krowa się akurat nie mieściła...

> W nocy siedział coś tam robil i nawet słyszał jak ktos piłuję coś szlifierką-pomyślał że to sąsiad

> co ma jakąś tam fabrykę czegoś....Rano wsiada, opala i zonk.....auto chodzi strasznie głośno i

> nie równo...

> Kładzie się po auto i widzi że .....został wicięty katalizator............

> Auto na szczęście ubezpieczone a katalizator kosztuje 4 000,-

> najleniej to wstawić rurkę, szczególnie że to diesel ale auto na gwarancji i znająć życie jak coś

> by się kiedyś spierniczyło to by powiedzieli że na gwarancji nie zrobią bo nie było

> katalizatora i np. silnik padł z tego powodu...wszystko jest możliwe....

> Ja pitole, nie słyszałem by w nocy Komuś takie cóś się stało-Panowie Policjanci dawali do

> zrozumienia że sam to sobie wyciął i chce wyłudzić odszkodowanie....ale w końcu uwierzyli.

identyczna sytuacja miala miejsce pod warsztatem kolegi , zawineli katalizatora z fiata ducato z pod furtki sick.gif

paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to prawda w dieslach zwykle nie ma to żadnego znaczenia w benzyniakach nawet z jedną sondą jest to

> raczej głupota

głupota czy nie głupota mocy jest więcej...

tylko że kosztem głośności...

oczywiście najlepiej zrobić układ bez kata od początku do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to prawda w dieslach zwykle nie ma to żadnego znaczenia

ma, ma - szczególnie w tych od dziadka z Niemiec co to zamulał do kościoła i ma >200kkm nalotu

w benzyniakach nawet z jedną sondą jest to

> raczej głupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> głupota czy nie głupota mocy jest więcej...

zwykle efekt jest odwrotny do zamierzonego.

> tylko że kosztem głośności...

> oczywiście najlepiej zrobić układ bez kata od początku do końca...

Najlepiej to zrobić cały dolot i wydech od podstaw ale to już droga zabawa wycinanie kata to druciarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwykle efekt jest odwrotny do zamierzonego.

> Najlepiej to zrobić cały dolot i wydech od podstaw ale to już droga zabawa wycinanie kata to

> druciarnia.

drut nie drut w większości aut powoduje wyraźny przyrost mocy o kilka KM... co innego montaż ruły z tyłu jak wiadro, to zazwyczaj zabiera kilka KM zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> udowodnij to wykresami z hamowni, gwarantuje Ci, że się mylisz.

nie potrzebuje wykresów z hamowni, wystarczy mi porównanie z mojego własnego auta przed i po wyciąciu KATa - różnica rzędu 1s do 100km/h...

silnik powyżej 4000 zupełnie inaczej (dużo szybciej) się wkręca...

i oczywiście zdaje sobie sprawe że zmiana pojemności wydechu wpływa na wiele różnych zjawisk (zmiana przebiegu momentu obrotowego, rezonans itd) ale generalnie myślę że akurat w tym wypadku moc mimo wszystko rośnie choć idealnie byłoby wsadzić coś policzonego zamiast kata ;-)

zresztą skoro sam producent samochodu podaje że wersja z KATem ma 188KM a wersja bez (jest zamiast niego poprostu rura, tłumiki są identyko) ma 197KM to chyba nie mówi tak sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisywałem podobną sytuację ze 2lata temu

w warszawie ukradli kumplowi katalizator z kia carnival sciana.gif

zamienników brak, a nowy kosztował kilka tysięcy

dobrze, że auto miało AC to poszło z ubezpieczenia

to jest nic...pamiętam, że kiedyś komuś z AK ukradli przedni zderzak z astry G coupe yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest nic...pamiętam, że kiedyś komuś z AK ukradli przedni zderzak z astry G coupe

Na HP krążył filmik, gdy komuś ukradli z Golfa 2. Seryjnego. Wartości raczej niewielkiej. Ale po co kupować, eh ludkie myślenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam ten wątek

> Ale opisywanej tutaj skrzyni czy katalizatora nie przebije Zderzak można dość łatwo i szybko

> zdemontować

W przypadku Astry trzeba otworzyć też maskę, ale to chyba nie problem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na HP krążył filmik, gdy komuś ukradli z Golfa 2. Seryjnego. Wartości raczej niewielkiej. Ale po co

> kupować, eh ludkie myślenie...

Nie kupować tylko sprzedać...Katalizatory mają dobrą cenę w skupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ech... Ja znam przypadek jak to z parkingu strzeżonego w nocy złodzieje rozebrali cały przód samochodu, do 1 słupka. Został tylko silnik, i elementy konstrukcyjne auta z zawieszeniem i kołami. hehe.gif Dodam tylko, że strażnik nie spał, obchód parkingu był co godzinę, a sam parking był oświetlony 2 latarniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.