Skocz do zawartości

Cabrio dla fanu :)


Gorzko

Rekomendowane odpowiedzi

Takiego tematu jeszcze nie było smile.gif

Chce kupić samochód cabrio jako dodatkowe autko i auto dla żony smile.gif oczywiście ja też bede jeżdził. Zastanawiałem się nad modelami A4, Saab 9-3, Astra III CC. Ale może jest coś jeszcze wartego zainteresowania?

Stanowczo nie 307, EOS, BMW.

Może ktoś z was użytkuje tego typu model lub ogolnie cabrio z dachem płuciennym/materiałówym i może coś na temat użytkowania napisać. Jakie najlepiej silnik w tych modelach wybrać. Bedzie to pierwsze cabrio w moim użytkowaniu, wiec nie bardzo posiadam wiedze na temat użytkowania tego typu samochodu.

Założenia do auta:

- 4 osobowe

- wygodne wiec wyposażenie dobre

- ładne

- ciemne smile.gif

Budżet to ok 40-60 tyś zł. Dzieki za podpowiedzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CLK?

> Poza tym Astra CC i "fun" to wykluczające się pojęcia raczej.

> Poza tym to brzydkie jest.

> Dlaczego odrzucasz BMW? bo drogie=stare?

Każdy ma swój gust, dlatego astra cc to jest ostateczna opcja.

BMW nie ze wzgledu na wygląd, jakoś te autka mi się nie widzą.

Do co Mercedesów wiekszośc cabrio jest 2 miejscowych a CLK już dość starawe i jakoś nie przemawia stylistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy ma swój gust, dlatego astra cc to jest ostateczna opcja.

uff..

cool.gif

> BMW nie ze wzgledu na wygląd, jakoś te autka mi się nie widzą.

Dla mnie seria 3 cabrio od zawsze była wyznacznikiem tego jak powinno wyglądać auto ze szmacianym dachem. z resztą...

9504_bmw_e46_cabrio_pustynia.jpg

i nie jestem "fanem marki" mimo, że jeżdżę BMW.

> Do co Mercedesów wiekszośc cabrio jest 2 miejscowych a CLK już dość starawe i jakoś nie przemawia

> stylistycznie.

jak dla mnie "cabrio dla funu" to auto, które robiłoby góra kila tysięcy rocznie. Ja wybrałbym coś z pięknym wnętrzem i idealnymi proporcjami nadwozia. Przepraszam, ale nowy-plastikowy saab do tego nie pasuje (starszy jeszcze da radę). Audi jeszcze mniej bo plastiksy aż biją po oczach (siedziałem w jednym, nie wiem... może to jakaś wersja "biedak" była).

Na pewno plastikowe wnętrze i przedni napęd w cabrio nie pasują mi do określenia "fun".

Ale jak to w reklami Ikea: Ty tu urządzisz... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> volvo c70

> a czemu nie 307?

> calkiem fajny samochod.

> a moze 308cc, skoro nie 307?

VOVLO c70 nowszy model poza zasiegiem

PUGI odpadaja

Z tym BMW to głównie żonie się nie widzi bo jest "dresiarskie" jak jest ładna 3 w cabrio to jest spoczko, a cenowo też ok, ale nie tylko ja decyduje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tylko twardy dach! W polskim klimacie będziesz częściej jeździł z zamkniętym niż otwartym.

2. Firmy znanej z trwałości i niezawodnosci - dach to cały zestaw siłowników, czujnikow itp. A oan Henio nie umie tego naprawic i wyregulowac. Jak kupisz coś słabej jakości to portfel poczuje.

3. W miarę nowy - wszystko sie zużywa, a nowe uszczelki moga kosztować fortunę. W przypadku miękkiego jest jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie poniższy samochodzik to idealne zestawienie słów "cabrio" oraz "fun".

minijdcccadd3f5e39d0e27125cf80c0389bc.jpg

Jakiś podobny temu egzemplarz.

Pozdrawiam

Bartek

PS. Niestety, nie spełnia jednego Waszego warunku. Pytanie, czy to takie istotne,żeby autko miało 4 miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według mnie poniższy samochodzik to idealne zestawienie słów "cabrio" oraz "fun".

> Jakiś podobny temu egzemplarz.

> Pozdrawiam

> Bartek

> PS. Niestety, nie spełnia jednego Waszego warunku. Pytanie, czy to takie istotne,żeby autko miało 4

> miejsca?

Niestety istotne bo żona chce czasami koleżanki zabrać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety istotne bo żona chce czasami koleżanki zabrać

chyba żartujesz...

Ewentualnie wszystkie koleżanki żony mają rozmiar XS lub są inwalidami.

Siedziałeś kiedyś z tyłu w niedużym cabrio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba żartujesz...

> Ewentualnie wszystkie koleżanki żony mają rozmiar XS lub są inwalidami.

> Siedziałeś kiedyś z tyłu w niedużym cabrio?

A czy ja napisałem że ma być nieduże? Tak żona jak i jej koleżanki sa drobne uwierz zmieszcza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym zmienił tytuł na "cabrio do lansu" bo do funu to służą mocne RWD lub AWD.

Dla mnie nie jest fanem zapie.. albo bawić się w rajdy autem, czy wchodzeniem bokiem w zakręt, dla mnie fanem jest przyjemna jazda w słoneczku bez dachu, nie kupuje auta dla lansu tylko własnie dla przyjemności jego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie nie jest fanem zapie.. albo bawić się w rajdy autem, czy wchodzeniem bokiem w zakręt, dla

> mnie fanem jest przyjemna jazda w słoneczku bez dachu, nie kupuje auta dla lansu tylko własnie

> dla przyjemności jego użytkowania.

nie widzialem nigdzie propozycji... megane CC. Jest tego duzo, niestety wiekszosc to importowane, często sztrucle. No ale wiecej tego niz eosów czy astry. PUG odpada to zostało to. Ewentualnie Focus CC (ale to to wogole super unikat na drogach).

Trzecia opcja to Volvo C70 w poprzedniej (starej) budzie. Największe w klasie (pomijając amerykanskie pontony). I miewa funiaste silniki.

Kolejna opcja to Mustang cabrio jakos po 2000. Ewentualnie np. pojsc w youngtimera - BMW e30 cabrio. Juz prawie klasyk, ale znalezienie niezwiesniaczonego, w oryginalnym stanie jest bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PUG odpada to zostało to.

wlasnie zastanawiam sie czemu, bo autor w sumie tego nie powiedzial zlosnik.gif

> Ewentualnie

> Focus CC (ale to to wogole super unikat na drogach).

chyba najpaskudniejszy CC jakiego widzialem, wiec wolalem go nie polecac biglaugh.gif

> Trzecia opcja to Volvo C70 w poprzedniej (starej) budzie.

tzn? ktore roczniki?

bo ja myslalem o tym 2007 wzwyz (nie wiem czy wczesniej byly w ogole cabrio)

ale widze, ze do 60k PLN to raczej nie da sie zadnego takiego c70 znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wranglera cabrio kup waytogo.gif

mnie się podoba mazda mx5 lub slk, ale tutaj by mi kobieta marudziła, że ma tylko 2 miejsca a czasem by się przydało jedno extra na fotelik dla synka

a z innych to 307 cc bo ma sztywny dach lub a4 w cabrio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie zastanawiam sie czemu, bo autor w sumie tego nie powiedzial

> chyba najpaskudniejszy CC jakiego widzialem, wiec wolalem go nie polecac

wiesz... moim zdaniem wszystkie wspolczesne CC są paskudne ze zlozonym dachem... w kolejnosci od najbrzydszego:

EOS

PUG

FOCUS

MEGANE

ASTRA

no ale... mają swoje niezaprzeczalne zalety (tj. normalny bagaznik, 4 osoby i twardy dach).

> tzn? ktore roczniki?

okolice 2000 - 2003- tu na przyklad

> bo ja myslalem o tym 2007 wzwyz (nie wiem czy wczesniej byly w ogole cabrio)

> ale widze, ze do 60k PLN to raczej nie da sie zadnego takiego c70 znalezc.

no raczej malo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budżet to ok 40-60 tyś zł. Dzieki za podpowiedzi

Z tych które wymieniłeś i nie tylko grinser006.gif jedynym ponadczasowym kabrioletem jest Saab. W przeciwieństwie do pozostałych zawsze będzie przykuwał uwagę, robił dobre wrażenie aż się zestarzeje i stanie kultowym klasykiem zlosnik.gif. Po Astrach, Audi czy BMW dawno zostaną wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety istotne bo żona chce czasami koleżanki zabrać

Wsiądź i przejedź się MX-5. Zweryfikujesz swoje (i zony) podejście do cabrio i do przyjemności z jazdy.

A koleżanki to można zapakować w Toyotę Aygo.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wygodnych "mocnych" autek 4 osobowych wybierałbym pomiędzy:

> - audi A4

> - bmw serii 3

> - Volvo c70

Ja podobnie, dorzuciłbym tylko jeszcze do tego zestawu Mercedesa CLK(A209) i Mustanga(tyle że tu koleżanki z tyłu musiałyby być filigranowe, ale z drugiej strony bez jaj przecież to dla siebie sie auto kupuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi smile.gif

Myśle że wybór bedzie miedzy a4 cabrio, mi się osobiście podoba, a jednak saabem 9-3 cabrio.

Fakt mazda ładna jak ja bym chciał tylko dla siebie to bym pewnie skusił się na mazdę smile.gif Ale wiecie jak to kobiety.

BMW, Sebring odpadaja, autka typu CC spoko ale jakoś wolimy chyba jednak klasyczny dach (wiem polskie warunki ale cóż).

Do użytkowników cabrio jakie kłopoty lub nie przy użytkowaniu tego typu aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za odpowiedzi

> Myśle że wybór bedzie miedzy a4 cabrio, mi się osobiście podoba, a jednak saabem 9-3 cabrio.

Ja kupił bym SLK zlosnik.gif .....

Ale jak żona ma koleżanki to ładne cabrio było w TopGear.... 7 miejscowe panowie zrobili z vana hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.