Skocz do zawartości

Wasze Spalanie i V-max na jednośladach


fenix8

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, z racji iż ostatnio znów dużo jeżdżę swoim sprzętem, o takim . I naszło mnie na refleksje, gdyż dokładnie prowadzę ostatnio raporty jego spalania, oraz przebiegu. Od razu mówię, posiadam skalibrowany licznik rowerowy więc przebiegi i prędkość mam bardzo dokładnie liczone.

I tak: ostatnio na paliwie BP Ultimate spalanie wyszło 1.65 na setkę, głównie trasy

zazwyczaj z noPB 95 wychodzi mi 1.8 litra na setkę

V/max z dnia dzisiejszego to 80.2 km/h

a jak się ma sprawa w waszych jednośladach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, z racji iż ostatnio znów dużo jeżdżę swoim sprzętem, o takim . I naszło mnie na

> refleksje, gdyż dokładnie prowadzę ostatnio raporty jego spalania, oraz przebiegu. Od razu

> mówię, posiadam skalibrowany licznik rowerowy więc przebiegi i prędkość mam bardzo dokładnie

> liczone.

> I tak: ostatnio na paliwie BP Ultimate spalanie wyszło 1.65 na setkę, głównie trasy

> zazwyczaj z noPB 95 wychodzi mi 1.8 litra na setkę

> V/max z dnia dzisiejszego to 80.2 km/h

> a jak się ma sprawa w waszych jednośladach?

facepalm%5B1%5D.gif

12/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Misiu ale temat z 4 liter. Spalanie podyktowane jest wielomy wektorami, glownie oporem powietrza oraz predkoscia, o pojemnosci nie wspomne. Do tego dochodzi styl jezdy ( zmiana biegow przy obrotach X ), Tak wiec u kazdego bedzie inaczej.

W przypadku mojego zaczyna sie od 5 a konczy na 15 l / 100 km.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodzi mi o statystyczne zestawienie jakie sprzęty przy jakiej pojemności ile palą, zwłaszcza jeżeli chodzi o dość popularne ostatnio kosiarki... tfu skutery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardziej chodzi mi o statystyczne zestawienie jakie sprzęty przy jakiej pojemności ile palą,

> zwłaszcza jeżeli chodzi o dość popularne ostatnio kosiarki... tfu skutery

Spoko, ale osobiscie powiem, ze dzazni mnie temat o motorowerach w dziele motocykli !

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko, ale osobiscie powiem, ze dzazni mnie temat o motorowerach w dziele motocykli !

hm... w sumie to albo nazwę kąciku zmienić albo zrobić osobny, bo powiększa się grono skuterowców <50ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, z racji iż ostatnio znów dużo jeżdżę swoim sprzętem,

W czasach kiedy jeżdzięłm małym Banditem spalełem średnio ok 6 l/100km

Co do prędkości max to raz jechałem 170 km/h hehe.gifhehe.gifhehe.gif

A w szortach i podkoszulku raz jechałem 30 km/h.... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VFR 800 Fi spalanie średnio 6.5l Max jechałem 240 (oczywiście nie na polskich drogach:D), dalej sie droga kończyła ale myślę że do 250-260 by diszedł. Mierzone według licznika... ile na prawdę było to nie wiem.

Wcześniej miałem CB500 spalanie średnio 4.5l maxa wyciągnąłem 170 ale nigdy nie kusiło mnie żeby wyciskać z niego ostatnie soki tak więc nie wiem ile by poleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VFR 800 ... myślę że do 250-260 by diszedł. Mierzone według licznika... ile na prawdę

> było to nie wiem.

> Wcześniej miałem CB500 spalanie średnio 4.5l maxa wyciągnąłem 170 ale nigdy nie kusiło mnie żeby

Przy 249 sie konczy, o realu mowie. Tylko, ze przy tej predkosci to na bank 6,5 l nie pali biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zazwyczaj z noPB 95 wychodzi mi 1.8 litra na setkę

> V/max z dnia dzisiejszego to 80.2 km/h

> a jak się ma sprawa w waszych jednośladach?

bardzo smieszne.

Vmax troche bez sensu, to ze raz na 200km pojade 140 albo 160 nie wplynie znaczaco na spalanie.

przecietnie latam 70-110 w zaleznosci od drogi i pali mi 5-5,5l/100.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio jest niecałe 4,5. Sprzęt od 110km/h zaczyna dawać oznaki większego wysiłku ale do 140 jedzie bez zająknięcia. Potem to już różnie, jak zdejmę kufer i mam lekko z wiatrem to udaje się osiągnać licznikowe 160km/h. Biorąc pod uwagę, źe to jednak skuter to nie mogę narzekać 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vmax ~110km/h YBR250 (Ci co jeżdżą po 200+ muszą mieć chyba coś nie po kolei w głowie, to takie moje wstępne wrażenia, ale może to z racji tego że była to moja pierwsza jazda poza placem grinser006.gif)

Spalanie nie mam pojęcia jakie bo jestem w trakcie kursu i jeszcze mnie to nie intersuje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ty oczywiście tego nie pojmiesz ale musze to napisać

> w jeździe na motocyklu nie chodzi o ekonomie !!!!!!!!!!!!

Niektórym głównie właśnie o ekonomię chodzi i kupują jakieś Chińskie pierdzipędy jako alternatywę dla komunikacji miejskiej i cieszą się jakie to straszliwe oszczędności robią!

Jednak jak podsumować te wszystkie nerwy, kłopot i różne inne wydatki z tym związane to pewnie skórka nie warta wyprawki.

hehe.gif

Jednak ci osobnicy to nie są motocykliści ale tylko użytkownicy jednośladów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to ma biegów i sprzęgło zwykłe czy automatyczne?

Spalanie faktycznie rewelacja, ale zapewne nie przy v max i istotna jest tu waga kierowcy.

Jeździłem kymco nexxon i raczej trudno mi było uzyskać spalanie poniżej 2 litrów, ale ważę sporo i gaz przeważnie na fuul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem ile pali mój motocykl. Po co mam to widzieć ??? Moto jest for fun a jak jest fan to koszty

> nie grają roli.

Dokładnie takie same jest moje zdanie ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektórym głównie właśnie o ekonomię chodzi i kupują jakieś Chińskie pierdzipędy jako alternatywę

> dla komunikacji miejskiej i cieszą się jakie to straszliwe oszczędności robią!

> Jednak jak podsumować te wszystkie nerwy, kłopot i różne inne wydatki z tym związane to pewnie

> skórka nie warta wyprawki.

A skąd wiesz? cfaniaczek.gif

> Jednak ci osobnicy to nie są motocykliści ale tylko użytkownicy jednośladów!

Podaj więc definicję motocyklisty. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyłączam się do tego a vmax na moim kocie to 240

kurka a ja przy 120 przestałem patrzeć na licznik crazy.gif

musiałem sie skupić na ścieżce w lesie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ty oczywiście tego nie pojmiesz ale musze to napisać

> w jeździe na motocyklu nie chodzi o ekonomie !!!!!!!!!!!!

Nie bardzo rozumiem. Jeśli są 2 bardzo porównywalne motocykle ale jeden z nich pali wyraźnie więcej to nie ma to żadnego znaczenia dla wyboru jednego z nich? U mnie miało. Nie rozumiem natomiast zachwytu nad niskim spalaniem w przypadku gdy osiągane prędkości są niewiele większe od dobrego roweru, który przecież nic nie spali hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> jak wiadomo, zeby byc motocyklista trzeba miec japonie...

Można mieć cokolwiek, tutaj nie ma złych pojazdów, tyle że to musi być HOBBY i CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ a nie liczenie każdej kropli paliwa i podniecanie się tym.

Jak widzę masz problem ze zrozumieniem tego i pewnie w/g Twojego rozumowania motocyklistą jest (był) również chłop wożący kiedyś kanki ze zlewkami na WSK125 i facio dojeżdżający do pracy zamiast MZK to skuterkiem, ubrany w adidaski albo w garniaku i w półbutach?

W/g prawa każdy kierowca takiego pojazdu to motocyklista, jednak pojęcie to ma głębszy sens i sam fakt kupna motocykla nie powoduje, że ktoś się nim staje. Jedni kupują dla szpanu inni do pracy a jeszcze inni budują ze złomu od podstaw ale motocyklistami są ci, którzy z jazdy czerpią niesamowitą frajdę a nie traktują sprzęta tylko typowo użytkowo "bo będzie taniej"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja glupi myslalem ze idea "motocyklizmu" to wszechobecny szacunek do siebie, bez wzgledu czym sie jezdzi, ale widze, ze sie mylilem i na chinskim sprzecie nie moge sie cieszyc z taniej jazdy bo jest za tanio, jakby bylo drogo to by bylo OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja glupi myslalem ze idea "motocyklizmu" to wszechobecny szacunek do siebie, bez wzgledu czym sie

> jezdzi, ale widze, ze sie mylilem i na chinskim sprzecie nie moge sie cieszyc z taniej jazdy

> bo jest za tanio, jakby bylo drogo to by bylo OK

Eeeech, szkoda gadać, widzę, że nadal nie rozumiesz.

Może przeczytaj to co wcześniej napisałem jeszcze raz (dla ułatwienia zacytuję):

"Można mieć cokolwiek, tutaj nie ma złych pojazdów, tyle że to musi być HOBBY i CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ a nie liczenie każdej kropli paliwa i podniecanie się tym"

i nie wypaczaj mojej wypowiedzi!

Jeśli o mnie chodzi to możesz się cieszyć "chińczykiem", japończykiem", "sowietem" i czym tylko chcesz.

Jeśli chodzi o szacunek, to wszyscy powinni mieć go do siebie wzajemnie, nie ważne czym kto jeździ czy też może chodzi na piechotę, czy jest motocyklistą czy taksówkarzem!

Jak jest w rzeczywistości to każdy sam widzi, w szczególności na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl kupiłem w tym roku. Moja Yamaha pali 4,5l. Bardzo lubię jazdę na motocyklu, paliwo tanie nie jest, a ja nie zarabiam średniej krajowej. Dlatego nie wiem co w tym dziwnego, że ktoś liczy spalanie.

A motocyklistą jest każdy, kto po prostu jedzie na tego typu pojeździe. Tylko niektórzy nie podchodzą do tego zbyt emocjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tak naprawde o czym sie toczy dalsza dyskusja ale zapewne o niczym

Odpowiadajac na pytanie

Moj wynalazek ma zbiornik 5l, spala kolo 2,3-2,4 przy jezdzie srednio 40km/h. Na maksa po gwarancyjnej wymianie modolu zaplonowego czasami zamyka licznik na 80km/h. Zwykle dociaga do 70 km/h ale tak nie jezdze bo szkoda mi paliwa i chinszczyzny

Longjila Exactly 50QT-K z przebiegiem nieca 2 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zbiornik, więc mała próba, ale zrobił na nim dokładnie 705,1 km.

Spalanie 2,17 l/100

Vmax - w dobrych warunkach licznikowo podchodzi pod 80. Gdybym się złożył i znalazł lepsze warunki terenowe to pewnie i lepiej, ale trzebaby zmienić zębatkę, bo przy tych warunkach obrotomierz wychodzi poza skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bardzo rozumiem. Jeśli są 2 bardzo porównywalne motocykle ale jeden z nich pali wyraźnie więcej

> to nie ma to żadnego znaczenia dla wyboru jednego z nich? U mnie miało. Nie rozumiem natomiast

> zachwytu nad niskim spalaniem w przypadku gdy osiągane prędkości są niewiele większe od

> dobrego roweru, który przecież nic nie spali

tak jak pisałem wcześniej nie zrozumiałeś rotfl.gif

ja wybierając motocykl kieruje sie jego prowadzeniem i czy mi pasuje spalanie nie ma żadnego znaczenia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak ja jeżdżę na skuterze i sprawa mi to super frajdę a do tego pełen bak kosztuje mnie 25 pln

> to jak mnie zakwalifikujesz ?

jako motorowerzyste zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, z racji iż ostatnio znów dużo jeżdżę swoim sprzętem, o takim . I naszło mnie na

> refleksje, gdyż dokładnie prowadzę ostatnio raporty jego spalania, oraz przebiegu. Od razu

> mówię, posiadam skalibrowany licznik rowerowy więc przebiegi i prędkość mam bardzo dokładnie

> liczone.

> I tak: ostatnio na paliwie BP Ultimate spalanie wyszło 1.65 na setkę, głównie trasy

> zazwyczaj z noPB 95 wychodzi mi 1.8 litra na setkę

> V/max z dnia dzisiejszego to 80.2 km/h

> a jak się ma sprawa w waszych jednośladach?

55km/h 3ltr/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ty oczywiście tego nie pojmiesz ale musze to napisać

> w jeździe na motocyklu nie chodzi o ekonomie !!!!!!!!!!!!

uwierz mi, że pojmę... bo czy normalny człowiek siada na to co ma, ubrany grubo, i jedzie w trasę 150-200 km tylko dlatego, że mu się jechać chce... a że przy obecnych cenach paliwa można taniej, to można...

uprzedzając pytania, egzamin już niedługo, dominator też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile to ma biegów i sprzęgło zwykłe czy automatyczne?

> Spalanie faktycznie rewelacja, ale zapewne nie przy v max i istotna jest tu waga kierowcy.

> Jeździłem kymco nexxon i raczej trudno mi było uzyskać spalanie poniżej 2 litrów, ale ważę sporo i

> gaz przeważnie na fuul.

4 biegi, zwykłe sprzęgło, masa własna 75 kg, masa kierowcy 75 kg, przełożenia takie same jak w silniku 110...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uwierz mi, że pojmę... bo czy normalny człowiek siada na to co ma, ubrany grubo, i jedzie w trasę

> 150-200 km tylko dlatego, że mu się jechać chce... a że przy obecnych cenach paliwa można

> taniej, to można...

Dokladnie, siada i jedzie, nie interesuje go ile pali, po ile jest paliwo i cla reszta z tym zwiazana.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu jechałem na 2oo na wsi. Jechałem 160 km/h.

Szkoda że mi się droga skończyła, bo z 200km/h bym pojechał spokojnie. Spalania nie sprawdzałem, ale odechciało mi się jeździć na moto, gdy przy tej prędkości musiałem skręcić, a nie potrafiłem sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie, siada i jedzie, nie interesuje go ile pali, po ile jest paliwo i cla reszta z tym

> zwiazana.

Ja w takim razie jestem jednośladojeźdźcą dosiadającym swojego motora niemal codziennie i kręcącego tysiące kilometrów miesięcznie i pewnie tylko dlatego wiem, że różnica w spalaniu 0,5 l/100km to dla mnie różnica ok tysiąca zł rocznie, czyli np opony gratis. Najchętniej bym do mojego motóra gaz założył... więc chyba nigdy nie zostanę motocyklistą...

bym zapomniał

YZF600R

6L/100km

odpuściłem przy 240km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak wpisze bo ostatnio tankowalem no i przebieg pamietalem. Wyszlo 2,33 l/100km w moim skosnookim brzeczacym dwusowie smile.gif a na maksa to raz skonczyla sie skala czylo 80 km/h. Tak pare sekund oczywiscie gdyz zwykle przelotowa na okolo 40-ci ustawiona smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.